31 sierpnia

31-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 31 sierpnia

31 sierpnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 31 sierpnia nie ma najmniejszych problemów z podporządkowaniem się powszechnie obowiązującym zasadom i regułom. Jest posłuszny wszelkim prawom, bo wie, że tak trzeba i nie zamierza upierać się przy swoim zdaniu.

Niezależność nie jest dla niego bardzo ważną kwestią i potrafi zrezygnować nawet z jej znacznej części w imię wyższej konieczności. Ta jego uległość jest ściśle powiązana z tym, iż jest bardzo spokojny, pozytywnie nastawiony do świata i trudno jest wyprowadzić go z równowagi.

W jego wnętrzu panuje doskonała harmonia i wszystko to objawia się w jego zachowaniu. Nie ma żadnych pretensji ani nadmiernych wymagań ani w stosunku do siebie, ani do innych ludzi czy nawet do losu. Wydaje się zupełnie pogodzony ze swoim losem i nawet ciosy od życia przyjmuje z prawdziwym stoicyzmem, wychodząc z założenia, że tak chciała jakaś siła wyższa i on nie ma innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z zaistniałą sytuacją.

Często wykazuje skłonności poetyckie, jest nastrojony bardzo romantycznie oraz kontemplacyjnie. Nie lubi ingerować w istniejący porządek rzeczy, woli wszystkiemu przypatrywać się z boku i biernie unosić się na falach życia. Lubi wszystko, co piękne, romantyczne, wzniosłe i poetyckie. Ceni sobie aktywny kontakt z przyrodą i często woli spokojne wiejskie życie od miejskiego zgiełku.

Jego stosunek do ludzi również jest bardzo pozytywny, bo nie mogłoby być inaczej w przypadku człowieka o tak dobrym i spokojnym charakterze. Ma swoje zasady, których trzyma się w sercu i nie można go nakłonić do ich zmiany, choć nigdy – rzecz jasna – nie stoją one w opozycji do powszechnie uznawanych norm, gdyż nie ma w nim żadnych skłonności do buntu przeciw czemukolwiek. Ma wiele szacunku do innych, ale do siebie wcale nie wymaga go wiele.

Cechuje go bardzo proste obejście i nawet jeśli czasem osiąga wielki sukces czy też już od początku odstaje pod jakimś względem od swego otoczenia, nigdy się nie wywyższa ani nie wymaga jakiegoś specjalnego traktowania. Przeciwnie, to on często zachowuje się naturalniej i prościej, choć oczywiście nie prostacko, niż inni.

W działaniu wykazuje się praktycyzmem, a także ostrożnością. Nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka, bo jest na to zbyt rozsądny, toteż rzadko popełnia błędy, a już nigdy takich, których może jakimś sposobem uniknąć, bowiem zawsze to robi.

 

pozytywyZalety

Chęć bezinteresownego pomagania innym często bierze górę u człowieka urodzonego 31 sierpnia i wówczas bardziej dba on o innych niż o siebie. W ogóle żywo interesuje się sprawami publicznymi, bo chce działać nie tylko doraźnie, ale też na szeroką skalę.

Na sercu leży mu dobro całej społeczności, w której żyje i chce zrobić dla niej coś ważnego, w jakiś sposób się jej przysłużyć. W tym celu gotów jest do wielu poświęceń, nawet może całkowicie zrezygnować ze swego życia osobistego bądź majątkowych korzyści.

Jest prawy, zawsze trzyma się swych zasad i można mieć pewność, że nigdy nikogo nie oszuka. Nawet wobec swych nieuczciwych konkurentów czy wrogów stara się zawsze zachowywać fair, ponieważ ma wrażliwe sumienie i wie, że jeśli postąpiłby niezgodnie ze swymi przekonaniami, doskwierałyby mu jego wyrzuty.

Nie lubi również bezczynnie patrzeć, jak ktoś w jego obecności łamie powszechnie uznawane normy i zawsze stoi na straży uczciwości i praworządności. Ma wiele odwagi w bronieniu tych wartości nawet jeśli poza tym wcale nie jest wojowniczo nastawiony i brzydzi się środkami przymusu.

 

Wady

Nie można na pewno powiedzieć o człowiekowi urodzonym 31 sierpnia, że jest leniwy, ale jednak nie da się ukryć, że woli wybierać takie zajęcia, w których nie musi się bardzo męczyć.

Bardzo dba o swe samopoczucie, a także jest nastrojony artystycznie i romantycznie, więc uważa, że nie został stworzony do ciężkiej, wytężonej pracy. Woli bujać w obłokach bądź myśleć, toteż niejednokrotnie wybiera sobie zajęcia mało ambitne i nie do końca zgodne ze swymi marzeniami czy predyspozycjami, ale takie, co do których ma pewność, że wykonując je, nigdy nie będzie musiał się wysilać.

Jest również człowiekiem ogromnie wyczulonym na punkcie swych talentów. Wydaje mu się, że jest szalenie uduchowiony i góruje nad swym otoczeniem poczuciem estetyki, talentem poetyckim czy też wrażliwością. Jest to prawda, jednak nie w takim stopniu, jak mu się wydaje, a mimo to kiedy widzi, że ludzie nie doceniają go pod tym względem, denerwuje się i daje im to boleśnie odczuć.

Miewa typowe dla artystów kaprysy nawet jeśli nie jest jednym z nich i wtedy życie z nim może stać się uciążliwe. Trzeba zaspokajać jego wymagania jeśli chce się mieć święty spokój, jednak pożycie z nim nigdy nie będzie pełną sielanką.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 31 sierpnia

Człowiek urodzony 31 sierpnia jest niespokojną duszą i stale zmienia miejsce swego pobytu, by znaleźć najlepsze dla siebie warunki. Nierzadko podróże te stają się w rozmaity sposób przyczyną jego późniejszego sukcesu, głównie dlatego, że gromadzi podczas nich cenne życiowe doświadczenie i wiele się uczy.

Potrafi zarabiać pieniądze i znakomicie nimi obracać, pomnażając je wielokrotnie i nic na tym nie tracąc, co jest dziwne, zważywszy na jego oderwanie od rzeczywistości. Jest sprytniejszy i bardziej obrotny niż ktokolwiek podejrzewa, a fakt, iż cechy te pozostają u niego w ukryciu, wychodzi mu tylko na dobre, bowiem tych, których chce, może pozytywnie zaskakiwać, zaś nad innymi ma przewagę i może uniknąć sytuacji, w której ktoś chciałby się dorobić jego kosztem.

Często też interesuje się sprawami publicznymi, a ponieważ wie, w jakim kierunku najlepiej działać, również na tym polu może zrobić karierę. Umie wcielać w życie społeczności postęp i nowe idee, głównie humanitarne, gdyż najbardziej na sercu leży mu dobro ludzi, dopiero potem dobro państwa. Taka praca, oprócz pieniędzy i popularności, może mu też przynieść wielkie społeczne poważanie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 31 sierpień

 • kamień : kocie oko
 • kolory : biały, złoty, czekoladowy; piwny
 • roślina : storczyk
 • zwierzę : morświn
 • zawody męskie : scenarzysta, wulkanizator, lektor
 • charakter : spokojny, szlachetny, otwarty, ostrożny, prawy
 • zawody żeńskie : fizyk, wizażystka, telefonistka

Imieniny 31 sierpnia

 • Bohdan
 • Izabela
 • Jan
 • Nikodem
 • Józef
 • Rajmunda
 • Rajmund

31 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

Oceń horoskop

7 komentarzy

 1. Wiktoria
 2. Karolina
  • Andżej
  • Splinter
 3. Mari
  • Bartłomiej

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz kartę i dowiedz się, który zawód najbardziej pasuje do Twego charakteru
Znalezienie wymarzonej pracy to zwykle lata długich i żmudnych poszukiwań.  Ludzie, którym brakuje do nich cierpliwości, kończą robiąc rzeczy, których nie lubią w zawodach, które do nich nie pasują. Czemu tak się dzieje? Może to nie tylko kwestia wytrwałości w poszukiwaniu pracy, al


Dlaczego poszczególne znaki stają się „łamaczami serc”? Dowiedz się, zanim Twój związek zakończy się podobnie, jak wszystkie poprzednie
Zakochani pokazujemy się tej drugiej osobie od naszej najlepszej strony.  Z biegiem czasu poznajemy się jednak lepiej i do głosu zaczynają dochodzić wszystkie nasze wady, przywary, słowem: ciemniejsza strona naszej natury. Nie chcąc stracić bliskiej osoby, musimy być świadomi, że jesteś

5 cech, które posiadają wszyscy spod znaku Bliźniąt. Z tym krótkim instruktażem zrozumiesz je lepiej
Osoby spod znaku Bliźniąt mają dwie różne osobowości.  Są dowcipne, dociekliwe i kreatywne, a przy tym złożone i czasami odizolowane. Ich charakter jest tak trudny, że niekiedy przydałaby się instrukcja obsługi, do ich zrozumienia. Te 5 rzeczy musisz koniecznie wiedzieć, jeśli prac