4 sierpnia

4-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 4 sierpnia

4 sierpnia – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 4 sierpnia, często wydaje się innym być uduchowiony, ponieważ jest ogromnie uczuciowy i ma wysokie, szlachetne ideały. Dąży do nich przez całe życie i stara się zaszczepiać je innym, można więc mieć pewność, że bez względu na okoliczności, przenigdy od nich nie odstąpi.

Wyróżnia się swą wrażliwością, czystością sumienia, a także skromnością, ponieważ mimo tego, iż doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich swych zalet i tego, że daleko przewyższa nimi innych ludzi, nie jest do dla niego powód do tego, by zachowywać się wobec nich pogardliwie. Ma jednak wielkie poczucie godności, które powoduje nie to, że łatwo można zranić jego dumę, lecz że sam bardzo na to uważa i nigdy nie pozwoli sobie schodzić poniżej pewnego poziomu, który reprezentuje.

Wszystkie uczucia, jakich doznaje, są bardzo gorące, ale nie pozwala sobie na dawanie upustu gwałtownym emocjom wtedy, gdy jest to niewskazane. Jest na to zbyt inteligentny, ponieważ jego umysł jest bardzo jasny i precyzyjny. Człowiek ów dzięki temu niezwykle trafnie ocenia sytuację, w jakiej aktualnie się znajduje, więc dokładnie wie, co ma robić, by wyszło mu to na dobre.

W stosunku do innych ludzi jest bardzo życzliwy i uprzejmy, pełen najlepszych chęci oraz zawsze dobrych intencji. Ludzie często wykorzystują jego dobroć i postępują z nim w sposób nie do końca godny pochwały, wyciągając na przykład od niego pieniądze, lecz on nie jest pamiętliwy i bardzo szybko wybacza każdemu to, co mu ktoś uczynił złego. Jednakże trzeba też przyznać, że jego nadmierna wrażliwość po kilku doznanych od innych przykrościach może sprawić, że człowiek ten zamknie się w sobie i nie będzie już taki chętny do nawiązywania nowych kontaktów i spoufalania się z ludźmi.

W ogóle trzeba przyznać, iż człowiek ów ma zwykle znacznie więcej przykrych doświadczeń i złych przeżyć na koncie niż inni ludzie. Los nie oszczędza go, być może dlatego, że wie, iż umie on sobie ze wszystkim poradzić dzięki swej stałości i zdecydowaniu. Cechy te powodują, że na końcu i tak osiąga sukces i zapomina o wszystkim, co w  jego życiu było złe.

 

pozytywyZalety

Bez wątpienia największą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 sierpnia, stanowi jego stosunek do innych ludzi.

Jest on pogodny i szczerze radosny nawet wówczas, gdy nie wiedzie mu się najlepiej, więc ludzie chętnie szukają jego towarzystwa, bo dzięki niemu mogą zapomnieć o tym, co gnębi również ich. On chętnie odpowiada na wszystkie ich prośby i stara się sprostać ich oczekiwaniom, niejednokrotnie nawet swoim kosztem czy kosztem swego czasu, którego nigdy nie ma zbyt wiele, ale zawsze potrafi go znaleźć dla przyjaciół i potrzebujących. Jest do wszystkich życzliwie nastawiony.

Ma wysokie ideały, których kurczowo się trzyma i stara się przekazywać je innym, jeśli jednak widzi, że jego wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, potrafi nad tym przejść do porządku dziennego. Nie denerwuje się na tych, którzy go nie słuchają, gdyż jest ogromnie tolerancyjny i każdego potrafi zaakceptować z jego przywarami.

Nawet jeśli ktoś, kogo ostrzega, że popełnia on błędy, nie słucha go, gotów jest mu wybaczać kilka razy pod rząd i nie zapamiętuje się w gniewie, mimo iż poza tym jest człowiekiem zdecydowanym i stałym w swych uczuciach oraz przekonaniach.

 

Wady

Jak już było wspominane, dużą słabość człowieka urodzonego 4 sierpnia stanowi jego wrażliwość. Często oddaje mu ona złe zasługi i hamuje jego działanie, a także wpływa negatywnie na jego kontakty z ludźmi, gdyż jeśli zostanie poważnie zraniony, może stracić zaufanie do wszystkich ludzi i wówczas bardzo ciężko będzie mu nawiązywać z nimi normalne kontakty.

Ma tendencje do zamykania się w sobie i najbardziej może to doskwierać mu na gruncie uczuciowym, ponieważ nawet jeśli doznaje najszczerszych i najgorętszych uczuć, w niesprzyjających okolicznościach nie będzie potrafił ich wyrażać. Toteż jego życie osobiste nie jest dla niego zwykle takim źródłem szczęścia, jak mogłoby być i nawet mogą się z tego powodu rozpadać jego kolejne związki.

Wrażliwość owa powoduje zaś, że jeśli nie uda mu się osiągnąć szczęścia harmonijnie na wszystkich poziomach życia, to poczucie klęski będzie promieniować nawet na te dziedziny, w których wiedzie mu się jak najlepiej, więc stanie się człowiekiem zgorzkniałym i rozczarowanym swoją egzystencją.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 sierpnia

W przypadku człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 sierpnia, najczęściej bywa tak, iż mimo tego, że od początku swego życia zawodowego podejmuje stałe i wytrwałe wysiłki, nie przynoszą one żadnych poważniejszych rezultatów.

Na szczęście jednak jest on odporny psychicznie i nieugięty w swych dążeniach, więc mimo trudności i kłód, jakie pod nogi rzuca mu los, nie poddaje się i wierzy w swoje możliwości. Posiada wielki upór i zaciętość w jak najlepszym tych słów znaczeniu i prędzej czy później okazuje się, że wybrał najlepszą możliwą taktykę działania, gdyż wszystko to wychodzi mu na dobre.

Stałość przekonań i życzliwość wobec ludzi również nie są bez znaczenia, gdyż ci, którzy mogą mu pomóc z racji tego, iż są wysoko postawieni i wpływowi, doceniają jego dobre cechy i widzą, że warto udzielić mu wsparcia. Toteż jego sukces nierzadko jest wypadkową jego własnego działania, ale też tego, jaki jest wobec innych, którzy chcą mu się za to odpowiednio odwdzięczyć, a czasem także odmiany jego losu na lepsze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 sierpień

 • zwierzę : niedźwiedź polarny
 • zawody żeńskie : manikiurzystka, dekoratorka wnętrz, telefonistka
 • kamień : hiacynt
 • roślina : jabłoń
 • kolory : oliwkowy, zielony, jaśminowy; świniowy
 • charakter : szlachetny, uczuciowy, rozsądny, zdecydowany, niezależny
 • zawody męskie : sekretarz, architekt, sanitariusz

Imieniny 4 sierpnia

 • Fryderyk
 • Prokop
 • Andrzej
 • Maria
 • Justyn
 • Dominik
 • Franciszek
 • Protazy
 • Jan

4 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

3/5 - (2)

2 komentarze

 1. Martyna
 2. Anna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki związek tworzysz z partnerem i w czym tkwi Wasza wyjątkowość – podpowiada sposób, w jaki trzymacie się za ręce
Ręce pozwalają nam komunikować się z otoczeniem bez słów.  Służ nam nie tylko do posługiwania się przeróżnymi przedmiotami i urządzeniami, ale również do przekazywania uczuć i emocji. Jak dowodzą naukowcy, kiedy para, która darzy się wzajemnym uczuciem, chwyta się za ręce, w ic


Natura wilka jest dzika i nieposkromiona. Oto 8 inspiracji, które powinniśmy z niej zaczerpnąć
Bycie wilkiem oznacza bycie cichym wojownikiem, silnym, ale niepozornym. Prawdziwy wilk potrafi walczyć o siebie oraz o to, co dla niego ważne i gotowy jest pożreć każdego, kto spróbuje skrzywdzić jego bliskich. Prawdziwy wilk ma mocny charakter, jest dumny, silny na tyle, by odejść od tych

Do osób spod tych znaków zodiaku możesz zadzwonić choćby w środku nocy. Oto ranking największych empatów w zodiaku
Gwiazdy mogą wskazywać na przeróżne nasze cechy.  Podpowiadać, którą dziedziną naszego życia powinniśmy się zająć, bo została zaniedbana. Ukierunkowują nas i pokazują ścieżki zawodowej kariery, którymi powinniśmy podążać. Można z nich wyczytać naprawdę wiele ciekawych info