5 sierpnia

5-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 5 sierpnia

5 sierpnia – horoskop ogólny

Można mieć całkowitą pewność co do tego, iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 5 sierpnia, nigdy nie sprzeniewierzy się swoim zasadom czy przekonaniom. Bardzo wytrwale się ich trzyma i chce zrealizować wszystkie swoje zamierzenia, w czym wykazuje się wielką konsekwencją i nieugiętością.

Nawet jeśli kurczowe trzymanie się zasad, jakie wyznaje, może mu przynieść straty w jakiejś sferze życia, nie tchórzy przed tą możliwością i nie zamierza zmieniać swego postępowania. Już samo to zapewnia mu wielki szacunek wśród otoczenia oraz powszechną sympatię, ale nie tylko to można w nim podziwiać, gdyż człowiek ów ma zdecydowanie więcej zalet.

Jest przede wszystkim bardzo wspaniałomyślny, życzliwie nastawiony do wszystkich ludzi, z jakimi się spotyka i uprzejmy. Ma w sobie wiele ciepłych uczuć i dlatego nie może nigdy stać się złym człowiekiem, nawet gdy dostał się w szczególnie złe towarzystwo lub natrafił na niesprzyjające mu okoliczności.

Jest na tyle wrażliwy, że często się wzrusza, nawet gdy obiektywnie nie ma do tego szczególnego powodu, dlatego łatwo można w nim wzbudzić litość i współczucie. Każdy, kto czegoś od niego  potrzebuje, może to uzyskać jeśli tylko będzie wiedział, w którą strunę jego serca uderzyć, a przewidzieć to nie jest trudno.

Jest też człowiekiem o silnej woli, jednak tylko wówczas, gdy osiągnął dostatecznie wysoki poziom rozwoju moralnego, jeśli bowiem nie, jest podatny na wpływy i swoje zmienne nastroje.  W takim przypadku gwałtowne emocje, jakich doznaje, biorą u niego górę nad zdrowym rozsądkiem, a nawet wrodzoną uprzejmością, więc jego zachowanie może pozostawiać wiele od życzenia, zwłaszcza w niektórych sytuacjach. Na szczęście jednak ową impulsywność i nieokrzesanie wykazuje tylko wówczas, gdy nie osiągnął odpowiedniego poziomu rozwoju wewnętrznego, a więc stosunkowo rzadko.

Jest wprawdzie dość pospieszny, ale nie przyćmiewa to wcale jego zdrowego rozsądku i ostrożności, dlatego jego działanie jest nie tylko wydajne, ale też w pełni skuteczne i nie musi cofać się, by poprawiać popełnione przez ten pośpiech błędy, co nagminnie ma miejsce w przypadku ludzi innego pokroju.

 

pozytywyZalety

Stałość przekonań jest bez wątpienia najbardziej godną pochwały cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 sierpnia.

Jest to ważne zwłaszcza z punktu widzenia tych, którzy polegają na nim w jakichś sprawach i dzięki temu mogą mieć pewność, że nigdy nie zachowa się w sposób niezgodny z ich przewidywaniami. Nawet gdy wokół niego zmienia się cały świat i wszyscy odstępują od swych zasad, on pozostaje niezmienny i nawet jeśli oferuje mu się za to wielkie korzyści, nie zdradza swych przekonań.

Jest człowiekiem ogromnie honorowym, ambitnym i nieco nawet dumnym, więc namawianie go do czegokolwiek, a tym bardziej – próby wywierania na nim jakiejś presji, mogą go tylko zrazić do osoby, która tego wobec niego się dopuszcza.

Sam jest ogromnie tolerancyjny i jeśli widzi, że ktoś ma swoje ustalone zdanie na jakiś temat, albo stara się to uszanować i nie namawia go do niczego innego, bądź też robi to, ale z wielkim wyczuciem i niebywałym taktem, którego dyplomaci mogliby się od niego z powodzeniem uczyć.

 

Wady

Jedyne, co można zarzucać człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 5 sierpnia, to jego nieufność.

Jest on bardzo otwarty na ludzi i serdeczny, ale jednak mało kogo dopuszcza do siebie naprawdę blisko i przed nikim nie otwiera się całkowicie, zostawiając sobie pewien rejon, do którego nie dopuszcza nikogo, nawet najbliższych mu i najważniejszych dla niego osób.

Rodzi to między nim a resztą otoczenia naturalny dystans, który jest bardzo odczuwalny przez obie strony, o ile jednak jemu nie przeszkadza w żaden sposób, o tyle wszyscy ludzie, z jakimi ma styczność, mogą czuć się jak potencjalni oszuści czy jego krzywdziciele. Na próżno można starać się wywierać na niego presję, by stał się mniej zdystansowany i związał się z kimś zaufaniem całkowicie, bowiem na pewno nigdy tego nie uczyni.

Także wobec wszelkich nowości jest bardzo nieufny i sceptyczny i właściwie od początku je neguje – trzeba go przekonywać, że są prawdziwe czy odpowiednie, a należy zaznaczyć, iż nie zadowoli się on połowicznymi wyjaśnieniami. Wszystko to może być bardzo kłopotliwe nawet w codziennym życiu i człowiek ów jest postrzegany jako ekscentryk, z którym pożycie na pewno nie jest sielanką.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 sierpnia

Nie da się ukryć, że już od początku swego życia zawodowego człowiek urodzony 5 sierpnia ma znacznie łatwiejszą drogę do osiągnięcia sukcesu niż większość ludzi.

Posiada wrodzone przymioty, które pomagają mu unikać wszelkich poważniejszych kłopotów, które mogłyby opóźnić jego działanie, a także dają mu przewagę nad wrogami i konkurencją. Jest przede wszystkim bardzo ostrożny i sceptycznie podchodzi dosłownie do wszystkiego, a ponieważ jest też bystry i inteligentny, wprost nie da się go oszukać.

Nigdy nie traci swej czujności i jego wrogowie nie powinni dać się temu zwieść, bo nawet jeśli wydaje się, że ona osłabła, jest to tylko zwodniczy unik bądź próba sprawdzenia kogoś, co do kogo człowiek ów żywi jakieś wątpliwości. Umie brać sobie od życia to, czego chce, gdyż jest odważny, rezolutny i pełen zawziętości.

Im trudniejsza przed nim droga, tym bardziej jest zdeterminowany, ponieważ wie, że na końcu czeka go ogromna satysfakcja. Nie przeszkadza mu, że będzie musiał się mocno napracować, ponieważ jest gotów do wielkich wysiłków i bardzo lubi trudne wyzwania.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 sierpień

 • zwierzę : jeleń
 • zawody żeńskie : biotechnolog, kelnerka, informatyk
 • charakter : serdeczny, kochający, wspaniałomyślny, aktywny
 • roślina : len
 • zawody męskie : kelner, ratownik wodny, optyk
 • kolory : czarny, różowy, ultramaryna; szafranowy
 • kamień : szmaragd

Imieniny 5 sierpnia

 • Maria
 • Nonna
 • Kasjan
 • Oswald
 • Wirginia

5 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

3.7/5 - (4)

9 komentarzy

 1. Katarzyna
 2. Lice
 3. Magdalena
 4. Dorota
 5. Adam
 6. Patrycja :3
 7. Patrycja

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Chcesz odpędzić od siebie energetyczne wampiry? Dzięki tym 5 prostym krokom odzyskasz wewnętrzną siłę
Nic nie może „zdołować” nas bardziej niż przebywanie pośród negatywnie nastawionych ludzi.  Takie osoby to tzw. wampiry energetyczne. Po spotkaniu z nimi czujemy się wyczerpani i wyzuci z energii jak po przebiegnięciu maratonu. Wampiry te nie wysysają z nas krwi, ale energię,


5 cech, które posiadają wszyscy spod znaku Bliźniąt. Z tym krótkim instruktażem zrozumiesz je lepiej
Osoby spod znaku Bliźniąt mają dwie różne osobowości.  Są dowcipne, dociekliwe i kreatywne, a przy tym złożone i czasami odizolowane. Ich charakter jest tak trudny, że niekiedy przydałaby się instrukcja obsługi, do ich zrozumienia. Te 5 rzeczy musisz koniecznie wiedzieć, jeśli prac

Mają mądrość sowy i starożytnego mędrca. Osoby spod tych dwóch znaków zodiaku to wybitni intelektualiści. Jesteś jednym z nich?
Każdy ze znaków zodiaku jest inny. Wszystkie one znacznie się od siebie różnią. Mają indywidualne cechy, dzięki którym można wyłuskać je z tłumu. Definiują je odmienne cechy i atrybuty. Są znaki przynależne osobom rozważnym, kierującym się w życiu logiką i praktycznością. Jest