6 sierpnia

6-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 6 sierpnia

6  sierpnia – horoskop ogólny

Człowiekowi urodzonemu w dniu 6 sierpnia bardzo zależy na tym, by z czasem stać się prawdziwie doskonałą osobowością. W tym celu usilnie nad sobą pracuje i nie przestaje się rozwijać, na im większej liczbie poziomów, tym lepiej.

Pragnie jak najbardziej oderwać się od swej ziemskiej, człowieczej natury i stać się człowiekiem uduchowionym, gardzącym wszystkim, co niskie i prymitywne. Trzeba przyznać, że szybko udaje mu się to osiągnąć, ponieważ bardzo mocno się stara, dlatego nie wie, co to niskie pobudki i nie zamierza zaspokajać swych potrzeb najniższego rzędu, skupiając się jedynie na tych duchowych.

Nie popełnia złych, niegodnych uczynków nawet gdy musiałby i gotów jest do największych wyrzeczeń, byle tylko tego uniknąć. Wie, że gdyby choć raz do tego dopuścił, czułby do siebie żal graniczący z obrzydzeniem i bez względu na późniejsze osiągnięcia w tej kwestii, nie odzyskałby już do siebie pełni szacunku.

Chętnie przeszczepia te swoje wzorce innym ludziom i na ogół osiąga w tym całkiem dobre efekty, gdyż posiada wrodzone predyspozycje do przejmowania władzy w swoim otoczeniu. Ludzie doceniają w nim głównie jego stałość w przywiązaniach oraz lojalność, bowiem dla tych, którym to obiecał, gotów jest do największych poświęceń, z samym sobą włącznie.

Jest to człowiek ogromnie uczuciowy – żadne z jego uczuć nie jest połowiczne, gdyż zarówno kocha, jak i nienawidzi z całą mocą swego serca. Nic zatem dziwnego, że doznaje gwałtownych, ognistych niemal emocji, jednak dzięki temu, że jest wysoko rozwinięty pod względem duchowym, potrafi utrzymać w ryzach swą grzeszną, ludzką naturę.

Ponadto człowiek ów ceni sobie wszystko, co charakteryzuje się pięknem i wzniosłością i każda szlachetna idea może liczyć na jego oparcie. Jest wielkim idealistą i nie zawsze realne ocenia wszystko, co się wokół niego dzieje. Ma na przykład zbyt dobre zdanie o ludziach i nieraz się na tym zawodzi, nie zmienia to jednak jego nastawienia i postępowania. Czasami do tego stopnia pozwala sobie oderwać się od rzeczywistości, że nić łącząca go z innymi zostaje zerwana i trudno jest komukolwiek do niego dotrzeć, bo nie interesują go już przyziemne sprawy zwykłych ludzi.

 

pozytywyZalety

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, iż najważniejszą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 6 sierpnia, stanowi jego uczuciowość względem innych ludzi.

Jest on wielce wrażliwy i kochający, dla tych, których kocha, jest w stanie poświęcić całego siebie, łącznie ze swym życiem gdyby tylko zaszła taka potrzeba. Jest zdolny do wielkich porywów serca i potrafi uszczęśliwić tych, których kocha. Najważniejsze jednak jest to, iż jest doskonałym przyjacielem, potrafi być wierny i lojalny do końca. Nawet w najgorszej sytuacji nie opuści swego przyjaciela, choćby miało go to kosztować utratę najcenniejszych dlań rzeczy.

Jest zbyt honorowy, by postępować niezgodnie ze swymi zasadami, lecz przyjaźń jest dla niego wartością samą w sobie i honor w tym przypadku nie ma z nią nic wspólnego. Zatem można być go pewnym i zaufać mu w każdej sytuacji. W ogóle człowiek ów częściej w życiu kieruje się sercem i uczuciami aniżeli zdrowym rozsądkiem, dlatego jeśli ktoś prosi go o wsparcie, nikomu nie odmawia, bez względu na to, jakie dla niego samego może to mieć konsekwencje.

Nie jest nigdy materialistą i nie można go o to posądzić nawet gdyby bardzo się chciało, gdyż mało jest ludzi tak dalece niedbających o pieniądze i warunki, w jakich żyją. Luksus nie jest mu do niczego potrzebny i nawet jeśli się w nim rodzi, gotów jest oddać wszystko, co ma, bo zupełnie nie widzi w tym żadnej wartości.

 

Wady

Pewną słabość człowieka urodzonego 6 sierpnia stanowi jego pragnienie uznania. Nigdy nie jest on tak oderwanym od rzeczywistości, by na to nie zważać i nawet gdy na pozór nie interesuje go nic z przyziemnych spraw, które się obok niego dzieją, tak naprawdę zwraca baczną uwagę na to, jaką w swym otoczeniu cieszy się reputacją.

Zależy mu, by ludzie doceniali jego niezwykłość i nieraz nawet ma skłonność do przesady w myśleniu o sobie w samych superlatywach. Wydaje mu się, że jego niedbałość o pieniądze i oderwanie od ziemskich spraw są godne najwyższej pochwały, choć przecież można się też w tym doszukiwać złych stron.

Przede wszystkim człowiek ów może mieć problemy z zadbaniem o byt swej rodziny, także dlatego, iż jest niezaradny życiowo i jego bliscy muszą za niego wypełniać szereg obowiązków, które on uważa za zbyt prymitywne dla tak wyjątkowej osoby, jaką jest. Bardzo przy tym nie lubi słuchać niczyich porad ani podpowiedzi co do tego, jak powinien się zachowywać, mimo iż obiektywnie przydałoby mu się wprowadzić parę zmian do swego zachowania, które pozostawia wiele do życzenia.

Człowiek ów często bowiem zapomina, że to, jaki jest, ma znaczenie nie tylko dla niego samego, ale też dla związanych z nim osób i to, co jego tak bardzo we własnej postawie cieszy i napawa dumą, dla innych może być prawdziwym problemem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 sierpnia

Trzeba z przykrością przyznać, iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 6 sierpnia, zazwyczaj nie wykazuje się szczególnymi zdolnościami w  żadnej dziedzinie i przez to oraz przez wiele jego złych cech, bardzo trudno jest mu odnieść sukces.

Przede wszystkim jest on dość niezdecydowany i nie zawsze potrafi określić, co chce w życiu robić. Brak mu też inicjatywy i nawet jeśli ma sprecyzowane cele, w większości przypadków brakuje mu zdolności, by do nich aktywnie zdążać.

Nie dba o swe finanse, dlatego często boryka się z problemami i może mieć poważny problem z utrzymaniem swej rodziny, co może również niepomyślnie rzutować na jego życie osobiste. Jeśli ktoś próbuje mu udzielić życzliwej rady, buntuje się i nie słucha tylko z czystej przekory, przekreślając tym swoje szanse na jakieś wybrnięcie z patowej sytuacji.

Często biernie patrzy na swoje życie, jakby stojąc z boku i nie biorąc w nim udziału. Wówczas los rzuca nim, jak chce, on zaś biernie się temu poddaje, chcąc przeżyć swoje życie w jak najmniej dokuczliwy sposób. Nie jest powiedziane, że taka egzystencja nie da mu poczucia szczęścia, tym bardziej, iż mniej zależy mu na karierze niż innym ludziom, bardzo jednak na uznaniu, dlatego nie wiadomo, co wyniknie z jego nietypowego zachowania.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 sierpień

 • zwierzę : ryjówka
 • kamień : schryzokola
 • roślina : rezeda
 • zawody męskie : muzyk, kierowca, politolog
 • zawody żeńskie : asystentka, chemik, geolog
 • kolory : beżowy, pomarańczowy, atramentowy; ultramaryna
 • charakter : szlachetny, prawy, sprawiedliwy, uczuciowy

Imieniny 6 sierpnia

 • Oktawian
 • January
 • Maria
 • Just
 • Wincenty
 • Stefan
 • Jakub

6 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4/5 - (2)

14 komentarzy

 1. Iryna
 2. Maciej
 3. Babiczek
 4. Agata
 5. Maciej
 6. Małgorzata
 7. Magdalena
 8. basia
 9. Aleksander
 10. Magda
 11. Paweł
 12. jacek
 13. Ewa

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Z którym z greckich bogów łączą Cię gwiazdy i co to dla Ciebie oznacza? Sprawdź to już teraz
Znaki zodiaku w naturalny sposób łączą się z historiami greckich bogów.  Nic więc dziwnego, że pewne przymioty bogów i herosów gwiazdy przypisują poszczególnym z nich. Jedne są silne i waleczne, ale przy tym mściwe i żądne krwi, niczym Ares. Inne urokliwe, a przy tym zapatrzone w


Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli z

Wybierz jeden z afrykańskich symboli i sprawdź, co się pod nim kryje. Te znaki to coś więcej niż zwykłe kleksy i mają niebagatelne znaczenie
Symbole afrykańskie, zwane „adinkra” są powszechnie stosowane na całym „Czarnym Lądzie”. Najpopularniejsze są w Ghanie. Można je tam znaleźć wszędzie: na płótnie, na ścianach budynków, naczyniach ceramicznych i tym podobnych. Znakami tymi dekoruje się brzydkie i