7 sierpnia

7-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 7 sierpnia

7 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną, a przy tym przydatną jemu samemu, cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 7 sierpnia, jest jego świadomość własnych możliwości.

Doskonale wie on, na co go stać i nie zdarza się, by przeceniał swoje zdolności czy też ich nie doceniał i nie dostrzegał u siebie jakiegoś talentu. Daje mu to wielką przewagę nad innymi ludźmi, ponieważ w każdym przypadku jest w stanie ocenić, czy warto podjąć ryzyko, zatem nigdy nie porywa się z przysłowiową motyką na słońce, choć nie można mu także zarzucić braku wyższych ambicji.

Przeciwnie, ma bardzo wysokie aspiracje i ze wszystkich swych zdolności potrafi zrobić jak najlepszy użytek, a ponieważ jest też świadom wszystkich swoich braków, usilnie pracuje nad rozwijaniem się na wszystkich możliwych poziomach i nigdy nie jest z siebie dość zadowolony.

Zwykle przejawia jakieś niezwykłe zdolności i posiada unikalny talent w mało obleganym kierunku, co jeszcze bardziej zwiększa jego przewagę nad innymi ludźmi i sprawia, że wyróżnia się spośród tłumu w jak najlepszym znaczeniu tego słowa, mimo iż wcale o to nie zabiega.

Inną jego wielką, ważną zdolnością jest umiejętność zręcznego sprawowania władzy czy też raczej przejmowania jej, gdyż człowiek ów umie dominować nad innymi i robi to w taki sposób, że nawet nie spostrzegają, kiedy przechodzą pod jego władanie. Dużą w tym zasługę ma właśnie jego świadomość własnych wad i zalet, która czyni go człowiekiem niebanalnym i w pełni zdecydowanym, a także jego pewność siebie i pewna buta, jaką przejawia.

Ta ostatnia cecha powoduje, że nie chce podlegać niczyjej władzy, by zaś tego uniknąć, najprostszym wyjściem jest własnoręczne sięgnięcie po nią i w przypadku człowieka urodzonego 7 sierpnia okazuje się to bardzo dobrym posunięciem. Trzeba jednak przyznać, że pragnienie sprawowania władzy jest nie tylko wyrazem jego próżności, a raczej tego najmniej.

Bardziej zależy mu na tym, by wywierać wpływ na swe otoczenie – motywować ludzi do pracy w jakimś kierunku, zwykle najlepszym dla nich samych, oraz organizować społeczność, w jakiej żyje, w taki sposób, by funkcjonowała jak najlepiej. Toteż mało kto ma mu za złe jego hegemonię, a nawet często początkowi oponenci szybko przekonują się, że nie jest ona wcale dla nich zła, wręcz przeciwnie.

 

pozytywyZalety

Pewność siebie człowieka urodzonego w dniu 7 sierpnia powoduje, że nigdy nie zastanawia się on na słusznością swoich kolejnych posunięć ani też nie boi się, że ktoś może mu zagrozić.

Doskonale wie, że ma nad ludźmi wielką przewagę w postaci świadomości własnych słabych i mocnych stron, więc konsekwentnie zmierza do każdego celu, jaki sobie wyznaczył. Umie przy tym wykorzystywać wszystkie swoje zdolności, a  także nadarzające się szanse i okazje – można mieć pewność, że nie zmarnuje niczego, co da mu łaskawy los.

Nie oznacza to jednak, by władza i ambicje były jedynym, na czym mu w życiu zależy, gdyż dążenia te człowiek ów potrafi połączyć z nieprzeciętną uczuciowością. Wszystkie jego przywiązania są ogromnie głębokie i wywierają na jego życie wielki wpływ, tak wielki, że czasem aż dziwi to jego otoczenie, które nawet nie przypuszczało, iż człowiek ów jest tak wrażliwy i tak ważni są dla niego ci, których kocha.

Nie wstydzi się tego bynajmniej i potrafi okazać swe uczucia, co paradoksalnie czyni go jeszcze silniejszym.

 

Wady

Człowieka urodzonego 7 sierpnia łatwo jest wyprowadzić z równowagi, dlatego jeśli ktoś nie chce narazić się na jego gniew, musi bardzo bacznie zwracać uwagę na jego nastroje, a także nieraz mu się przypochlebiać i komplementować go, by pozytywnie go do siebie nastroić.

Bardzo ważne jest dla niego uznanie otoczenia, a nieraz nawet marzy o sławie, dlatego czasem może dopuszczać się zachowań populistycznych, które nie do końca są zgodne z jego sumieniem. Nigdy przy tym nie przyznaje się do tego przed samym sobą, ponieważ utrzymuje, że jest człowiekiem silnym i niezależnym, niedbającym o uznanie tłumu.

Lubi żyć ponad stan i imponować znajomym swym bogactwem, nieraz nieco na wyrost, gdyż zdarza się, że zapożycza się, by pokazać się im od jak najlepszej strony. Może przez to wpadać w problemy finansowe, nieraz całkiem poważne i może to również być przyczyną jego nieporozumień z rodziną.

Czasami także najbliżsi zarzucają mu, że za dużo czasu spędza na zabawie i beztroskich zajęciach zamiast zająć się czymś konstruktywnym. On bardzo się denerwuje, słysząc takie uwagi, ponieważ uważa, że jak najlepiej wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków oraz lepiej wie, co powinien robić i kiedy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 7 sierpnia

Na życie człowieku urodzonego 7 sierpnia wielki wpływ mają uczucia, dlatego jeśli ma on jakieś kłopoty w sferze uczuciowej, na pewno będzie to negatywnie oddziaływało na wszystkie inne sfery, także zawodową.

Jeśli jednak wszytko jest w porządku i czerpie satysfakcję ze związku, w którym pozostaje, na pewno odbije się to pozytywnie na jego możliwościach zawodowych i zmotywuje go do działania.

Posiada on nieprzeciętne zdolności wyrażania swych myśli – jest szalenie elokwentny, ma bogaty zasób słów i wszystko potrafi wyrazić za ich pomocą. Jego wielkie zdolności wykonawcze powodują, że z powodzeniem może zająć jakieś bardzo ważne, naczelne stanowisko, które będzie się wiązało z odpowiedzialnością za całe przedsiębiorstwo i podlegających mu ludzi.

Trzeba przy tym dodać, że im ważniejsze człowiek ów zajmuje stanowisko, tym bardziej przykłada się do wykonywania swoich obowiązków, zatem w jego przypadku nagradzanie go zaufaniem jest najlepszą możliwą opcją zarówno dla niego samego, jak i dla jego pracodawców i podwładnych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 7 sierpień

 • zawody męskie : taksówkarz, plastyk, biofizyk
 • zawody żeńskie : sekretarka, astronom, kosmetolog
 • roślina : magnolia
 • charakter : zdolny, wrażliwy, wesoły, silny
 • kolory : złoty, czarny, krwisty; smolisty
 • kamień : karneol
 • zwierzę : pies

Imieniny 7 sierpnia

 • Edmunda
 • Konrad
 • Donat
 • Edmund
 • Kajetan
 • Albert
 • Dorota
 • Sykstus
 • Klaudia
 • Jagna
 • Wincenty

7 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4.5/5 - (2)

16 komentarzy

 1. Łukasz
 2. Marek
 3. Beata
 4. Anna
  • Beata
 5. Marek
  • Beata
   • Marcin
 6. Damian
 7. Asia
 8. Asia
 9. Andrzej
 10. PP
  • Kinsie
 11. Agnieszka

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz maskę i dowiedz się, jaki sekret ukrywa przed Tobą ktoś bliski. Test jest skuteczny w 83 procentach
Każdy z nas ukrywa coś przed innymi.  Skrywamy się za maskami, nie pokazujemy się innym w całości przede wszystkim dlatego, że obawiamy się, co mogliby zobaczyć. Jesteśmy przy tym dociekliwi i choć sami nie zdradzamy wszystkiego, o innych chcielibyśmy wiedzieć, jak najwięcej. Zaspokoi


8 tybetańskich symboli szczęścia – który z nich podoba Ci się najbardziej?
Symbole szczęścia istniały w mitologii hinduskiej od czasów starożytnych.  Od zarania dziejów było ich 8, symbolizowały nauki Buddy, a ich zadaniem było przyciąganie dobrych wibracji do naszego życia. Wierzono w ich zbawienny wpływ, dlatego umieszczano je właściwie wszędzie: zdobiły

Pijaństwo każdego ze znaków zodiaku ma inną dramaturgię. A Ty, co głupiego robisz, kiedy się upijesz?
Nie zachęcamy do picia alkoholu.  Ufamy jednak, że każdy z Was ma swój rozum i wie zarówno o pozytywnych stronach picia, jak i o tych negatywnych. Zrozumiałym jest, że od czasu do czasu potrzebujemy się „wychillować” w gronie przyjaciół. W umiarkowanych ilościach alkohol bar