8 sierpnia

8-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 8 sierpnia

8 sierpnia – horoskop ogólny

Mimo iż człowiek urodzony 8 sierpnia posiada wielką pewność siebie, to nigdy cecha ta nie powoduje, by tracił ostrożność i zachowywał się nierozważnie. Oddaje mu to wielkie zasługi i pozwala zaspokajać jego wysokie aspiracje.

Marzy mu się między innymi bogactwo, a także jak najwyższy status społeczny – tym wyższy, z im niższym przyszedł na świat. Udaje mu się zwykle osiągnąć to prędzej czy później, także dlatego, iż umie kierować ludźmi i nakłaniać ich, by pracowali na jego rzecz. Wyróżnia się swymi nieprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi – nie ma dla niego rzeczy, której nie potrafiłby przeprowadzić jeśli tylko taka będzie jego wola.

Jest wielkim entuzjastą wszelkiego działania, głównie dlatego, iż stale odczuwa jakiś dziwny niepokój, który pogłębia się, gdy tylko ogarnia go nuda spowodowana bezczynnością. Toteż ciągle zmuszony jest podejmować nowe wyzwania i angażować się w rozmaite przedsięwzięcia, choć trzeba przyznać, że nie zawsze jest w stanie je doprowadzić do szczęśliwego końca, gdyż czasem brakuje mu do tego wytrwałości.

Na szczęście cechy tej nie przejawia wówczas, gdy obieca komuś przyjaźń, bowiem trudno znaleźć tak lojalnego i oddanego człowieka jakim on jest dla wszystkich tych, których obdarza jakimś uczuciem. Dotyczy to również niestety jego złych uczuć, gdyż jako wróg jest nieubłagany i zacięty, można mieć pewność, że nie odpuści żadnej krzywdy, która została mu uczyniona.

Jest też człowiekiem wrażliwym i dużo można od niego uzyskać jeśli się wie, jak go podejść, choć też życie  z nim nie jest sielankowe, gdyż ma dość zgryźliwy charakter i czasem wyładowuje swe frustracje na tych, których ma pod ręką. Ci jednak na ogół bez ceregieli mu to wybaczają, gdyż w ogóle jest to człowiek bardzo dobry, szlachetny i wartościowy.

Poza tą jedną słabością potrafi we wszystkim znaleźć umiar i mimo iż bardzo ceni sobie dostatnie i rozrywkowe życie, umie zachować wstrzemięźliwość i nie zdarza się, by zaniedbywał przez to swoje obowiązki czy doprowadzał do problemów finansowych swojej rodziny.

 

pozytywyZalety

Niezwykłe są zdolności intelektualne człowieka, który przyszedł na świat 8 sierpnia ,ale jeszcze bardziej niezwykła i godna pochwały jest rozwaga, z jaką potrafi z nich i wszystkich innych swych zdolności korzystać.

Nie zdarza się, by zaniechał jakiegoś swego talentu, lecz przeciwnie, jeśli tylko dostrzeże u siebie jego zalążki, od razu stara się jak najpełniej go rozwijać i czynić z niego użytek.

Jest człowiekiem szlachetnym, wrażliwym i czułym na krzywdę innych. Jest doskonałym przyjacielem i kochającym krewnym – bardzo dba o swych najbliższych, nierzadko troskliwiej niż o samego siebie. Ponadto, mimo iż w niektórych sprawach może mieć problem z wytrwaniem w swym postanowieniu, w sprawach miłości i przyjaźni nigdy sobie na to nie pozwala, a więc można być w stu procentach pewnym jego lojalności i wierności.

Nigdy nie zdradza tych, którzy na nim polegają i jest w stanie skupić w sobie całą swą siłę woli, byle tylko wywiązać się z powziętego na siebie zobowiązania. Powoduje to, iż jest człowiekiem godnym zaufania i powszechnie cenionym w swym otoczeniu.

 

Wady

Zuchwałość, upór i niechęć do podporządkowywania się obowiązującym powszechnie zasadom to najgorsze wady człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 sierpnia. Wszystkie one są skutkiem jego wielkiej pewności siebie i objawiają się tylko czasami, gdyż poza tym jest on dość skromny i zdolny do dostosowania się do wymogów otoczenia, jednak czasem wstępuje w niego chęć przekory.

Jeśli coś sobie postanowi, nie można go nijak od tego pomysłu odwieść, choćby był on najbardziej absurdalny, a nie jest to przecież człowiek, któremu brakowałoby rozumu, by nie mógł sam ocenić swojego zachowania. Często też działa pod wpływem chwili i w takich sytuacjach prawie zawsze popełnia błędy, ale mimo iż doskonale  o tym wie, nie zamierza tego zaprzestawać.

Nie poddaje się niczyjej woli i trzeba przyznać, że bardziej dlatego, by zamanifestować swoją niezależność niż dlatego, by faktycznie tak było dla niego lepiej. Jest także człowiekiem nadmiernie łatwowiernym i jako taki często bywa wykorzystywany – ci, którzy widzą jego dobroć i szlachetność, wiedzą, że nikomu nie odmawia swej pomocy. Również na gruncie uczuciowym jest nieraz zbyt pobłażliwy i skory do czynienia ustępstw, więc niestety zwykle sfera ta nie daje mu spodziewanego szczęścia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 sierpnia

Zdolności człowiek urodzonego 8 sierpnia, zwłaszcza te intelektualne, mogą mieć wielkie znaczenie dla społeczności, w które on żyje i spowodować wielkie, pozytywne zmiany, ale tylko pod warunkiem, że ktoś odpowiednio pokieruje jego działaniem.

Jemu może bowiem brakować do tego wiedzy, a także wytrwałości, by działać w odpowiednim kierunku, zatem sam ma tylko niewielkie szanse na polepszenie losu otoczenia, w którym żyje. Zwykle jednak udaje mu się zostać wybitną osobowością i dokonać znacznych rzeczy, choć raczej powinien pogodzić się z myślą, że mimo iż może zrobić karierę, to raczej nie da mu to wielkiego majątku.

Do tego jednak, by osiągnąć sukces, musi nauczyć się przezwyciężać swe wrodzone lenistwo, a także zaniechać bezsensownego upierania się przy swoim zdaniu, ma bowiem do tego bardzo wyraźne tendencje.

Zwykle życie zawodowe daje mu więcej szczęścia i satysfakcji niż uczuciowe, ponieważ nawet jeśli początkowo będzie mu się wiodło w  tej sferze, to szybko przekona się, że nie ma szczęścia w miłości i lepiej dla niego, by poszukał spełnienia czy jego namiastki w zupełnie innej dziedzinie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 sierpień

 • roślina : bluszcz
 • zawody żeńskie : reżyser, nauczycielka, historyk
 • zwierzę : makak
 • charakter : ostrożny, ambitny, uparty, skromny
 • kamień : rodochryzolit
 • kolory : biały, czerwony, chabrowy; koniakowy
 • zawody męskie : fryzjer, garncarz, kurator sądowy

Imieniny 8 sierpnia

 • Wiktor
 • Jan
 • Emilian
 • Sylwiusz
 • Dominik
 • Joanna
 • Cyryl
 • Miron

8 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew


Twoja ocena

One Response

 1. Agnieszka 5 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

10 niesamowitości, które wydarzą się w Twym życiu, gdy Twoja dusza znajdzie swe miejsce na ziemi
Miejsce duszy to miejsce, w którym duch czuje się jak w domu.  Poznasz je po uczuciu, które będzie Ci towarzyszyło, gdy w końcu się tam znajdziesz. Będzie to poczucie, że jesteś tam, gdzie powinieneś. Poczujesz się młody i pełen energii, niezależnie od metryki. Według rdzennych Ame


Masz 6 opcji do wyboru, zdecyduj się na jedną z barwnych czaszek i sprawdź, czy jesteś prostą, czy skomplikowaną osobą
Ludzie dzielą się na dwie kategorie: prostych i skomplikowanych.  Prości widzą świat takim, jakim jest. Nie utrudniają sobie życia niepotrzebnie, nie przejmują się zbytnio błahostkami i nie dołują małymi niepowodzeniami. Nie zastanawiają się milion razy nad tym, co powiedzieć, aby n

Udekoruj dom zgodnie z wolą gwiazd. Sprawdź jakie dodatki i bibeloty pasują do Twojego znaku zodiaku
W horoskopie znajdziesz wskazówki, dotyczące praktycznie każdej sfery życia.  Jeśli regularnie sprawdzasz, co szykują dla Ciebie gwiazdy, wiesz już pewnie, jak się ubierać, z kim spotykać, a nawet jak się umalować, zgodnie z wolą gwiazd. Nawet jeśli nie wierzysz w gwiezdne przepowiedn