9 sierpnia

9-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 9 sierpnia

9 sierpnia – horoskop ogólny

Wśród ludzi urodzonych w dniu 9 sierpnia można wyróżnić dwa typy osobowości.

Pierwszy z nich to człowiek ogromnie pewny siebie, a wręcz zadufany w sobie. Z tego powodu współżycie z nim nie jest najprzyjemniejsze, a dla wielu osób z pewnością będzie nie do zniesienia, toteż człowiek ów nie cieszy się wielkim poparciem swego otoczenia i nierzadko narzeka na samotność, nigdy jednak nie dotrze do niego, że sam ponosi winy za swe niepowodzenia i niepomyślną sytuację towarzyską, więc raczej nie ma szans, że kiedyś się zmieni.

Na szczęście drugi typ osobowości zdarza się zacznie częściej, a jest to człowiek o zdecydowanie dodatnich cechach, choć oczywiście również niepozbawiony pewnych, acz mało szkodliwych, wad. Przede wszystkim jest on bardzo otwarty na innych ludzi. Ma wobec nich wiele empatii i współczucia, a także ciepłych czy nawet gorących uczuć. Jest w ogóle niezmiernie uczuciowy, temperamentny, a przy tym szczery i prostolinijny.

Ma wysokie ideały, których trzyma się przez całe swoje życie i gorąco pragnie zaszczepić je innym, a najlepiej całemu swojemu otoczeniu, na co, wbrew pozorom, ma wielkie szanse, gdyż ma bliskie kontakty z ludźmi. W dodatku jest ogromnie konsekwentny we wszystkim, co robi i we wszystkich swych dążeniach wykazuje się wielką gorliwością.

Nie brakuje mu również wiary we własne możliwości, choć nigdy w niej nie przesadza i nie przypisuje sobie cech, których w rzeczywistości nie posiada. Doskonale wie, na co go stać, ale też ma świadomość wszystkich swoich wad, wobec czego stara się podkreślać i wykorzystywać mocne strony, nad wadami zaś usilnie pracuje w tym celu, by je wyeliminować lub chociaż jak najbardziej zneutralizować, aby nie mieszały mu szyków.

Poza tym człowiek ów dąży do uduchowienia i uwznioślenia swojej osobowości poprzez wyrzekanie się typowo ludzkich przywar i błędów i oderwanie się od ziemskich, głównie materialnych, spraw. Trzeba przyznać, że ma do tego wielkie predyspozycje, gdyż już od początku znajduje się na znacznie wyższym poziomie rozwoju wewnętrznego aniżeli inni ludzie, a ponieważ dodatkowo podejmuje w tym celu gorliwe wysiłki, szybko rozwija się w oczekiwanym kierunku.

Kiedy osiągnie odpowiednio wysoki poziom, może stać się człowiekiem zupełnie niebanalnymi i jako taki dokonać doniosłych czynów, które będą miały wielkie znaczenie nie tylko dla niego samego i mogą nawet zapisać go na kartach historii.

 

pozytywyZalety

Jeżeli człowiek urodzony 9 sierpnia reprezentuje drugi typ osobowości, jest człowiekiem pełnym zalet oraz świadomym swoich wad, które stara się wykorzenić ze swojego charakteru.

Jest pewny siebie i dzięki temu ma siłę i motywację, by podejmować wciąż nowe wyzwania i angażować się w kolejne przedsięwzięcia bez zbytniego zastanawiania się, czy aby im podoła.

Jest też jednak ostrożny i na tyle świadom, że nie porywa się  z przysłowiową motyką na słońce i nie bierze na siebie takich obowiązków, którym nie mógłby sprostać. Odsuwa je niejako w czasie, gdyż stale chce się rozwijać i wie, że jeśli teraz czemuś nie podoła, to na pewno za jakiś czas z powodzeniem będzie mógł się tym zająć, bo jego kwalifikacje będą wówczas wyższe.

Jego życie to nieustające pasmo wytrwałych wysiłków w rozmaitych dziedzinach i kierunkach – człowiek ów nie pozwala sobie na bezczynność, bo uważa ją za niegodne marnowanie czasu oraz przyrodzonych i nabytych umiejętności. Chce jak najwięcej zrobić i jak najwięcej dać z siebie innym, dlatego aktywnie działa nie tylko ona swoją rzecz, ale też jest gotów nieść pomoc każdemu, kto tylko o nią poprosi.

 

Wady

Wytrwałość i stałość człowieka, który przyszedł na świat w dniu 9 sierpnia, mają też swoje negatywne oblicze – zaciętość w gniewie oraz mściwość.

Nie daruje on żadnej krzywdy, którą ktoś świadomie mu wyrządził i na wyrównanie rachunków może czekać nawet wiele lat, tym jest więc groźniejszy, bo może uderzyć, kiedy owa osoba już niczego się nie spodziewa.

Na próżno można go błagać, by zaniechał zemsty, gdyż kiedy się zatnie, nie trafiają do niego żadne logiczne argumenty i znika gdzieś cała jego wyrozumiałość oraz pobłażliwość. Niestety jednak owa pamiętliwość nie objawia się wówczas, gdy ktoś oddał mu przysługę, gdyż człowiek ó nie jest szczególnie wdzięcznym i trzeba mu się przypominać, by zachciał się komuś odpłacić podobnie dobrym czynem.

Jest bardzo nieustępliwy, aż do przesady i przez to czasem naraża się na straty, bo nie chce się poddać kiedy już naprawdę nie ma innego wyjścia. Nie zależy mu też na cudzej opinii i czasem ma ją bardzo złą w otoczeniu, ponieważ nic sobie nie robi z powszechnie obowiązujących zasad jeśli akurat wygodniej jest mu postępować wbrew nim.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 sierpnia

Pewne jest, że życie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 9 sierpnia, nie będzie zwyczajne, ponieważ on nie jest zwyczajną osobą. Najprawdopodobniej czeka go wiele podróży, nawet bardzo dalekich i niewykluczone, że przyniosą mu one wielki sukces, a w niektórych przypadkach także sławę.

Czasem na większe sukcesy może on liczyć za granicą niż w rodzimym kraju, dlatego jeśli widzi, że tak jest, zdecydowanie powinien przenieść tam swoją działalność. Zwykle udaje mu się dzięki wytrwałej i uczciwej pracy podnieść znacząco swój status społeczny i mimo tego, że wyróżnia się na tle otoczenia nie zawsze pozytywnie, zdobyć powszechne poważanie. Na tym ostatnim zwykle jednak zależy mu najmniej i najprawdopodobniej będzie to skutek uboczny jego działań, a nie wynik celowych wysiłków.

Musi jednak liczyć się z tym, że na początku jego drogi zawodowej większość jego wysiłków może nie przynieść oczekiwanych rezultatów i na prawdziwe sukcesy może liczyć dopiero w drugiej połowie życia. Nie powinno mu jednak zabraknąć cierpliwości, a jeśli tylko się nią wykaże, prędzej czy później jego wysiłki zostaną sowicie wynagrodzone.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 sierpień

 • zwierzę : foka
 • kamień : rodonit
 • zawody żeńskie : fizyk, piosenkarka, biotechnolog
 • charakter : szczery, uczuciowy, współczujący, wytrwały
 • roślina : azalia
 • kolory : zielony, żółty, rudy; morska zieleń
 • zawody męskie : koszykarz, optyk, farmaceuta

Imieniny 9 sierpnia

 • Jan
 • Ryszard
 • Julian
 • Klarysa
 • Roland
 • Teresa
 • Romuald
 • Domicjan
 • Edyta
 • Roman
 • Irena

9 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Morek
  • Toja
  • SieLata.pl
 2. Potencjał

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z afrykańskich symboli i sprawdź, co się pod nim kryje. Te znaki to coś więcej niż zwykłe kleksy i mają niebagatelne znaczenie
Symbole afrykańskie, zwane „adinkra” są powszechnie stosowane na całym „Czarnym Lądzie”. Najpopularniejsze są w Ghanie. Można je tam znaleźć wszędzie: na płótnie, na ścianach budynków, naczyniach ceramicznych i tym podobnych. Znakami tymi dekoruje się brzydkie i


Wybierz skrzydła i dowiedz się, który z opiekuńczych aniołów nad Tobą czuwa
Każda mitologia ma swoje opiekuńcze bóstwa.  Egipcjanie mieli swoją Bastet, która strzegła domowego ogniska, dbała o to, by bliskie osoby kochały się i były ze sobą szczęśliwe. W mitologii nordyckiej rolę strażniczki domu i rodziny pełniła Frigg. Słowianie mieli zaś swoją Dolę.

Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi