1 stycznia

1-stycznia

Horoskop dla urodzonych 1 stycznia

1 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony tego dnia wyróżnia się spośród innych osób swoją wielką przenikliwością, która pozwala mu widzieć rzeczy ukryte przed wzrokiem innych. Dzięki temu niemal niczego nie można przed nim ukryć i mało rzeczy jest w stanie go zaskoczyć.

Wynika to pewnie z tego, iż ma on skłonność do analizowania wszystkich zachodzących wokół niego zjawisk i wszystko przemyśliwuje oraz ogląda pod każdym możliwym kątem. Oczywiście zabiera mu to sporo czasu, ale dzięki temu bardzo rzadko popełnia błędy, więc ostatecznie takie postępowanie jest dla niego bardzo dobre i opłacalne.

Jest ponadto człowiekiem ostrożnym i opanowanym. Nigdy nie pozwala sobie na pochopne działanie ani na wybuchy złości czy nadmiernej ekscytacji, gdyż po prostu nie leży to w jego naturze. W dodatku boi się, że każdy nierozważny kok, obojętnie w jakiej dziedzinie, mógłby narazić go na poważne straty tego, na co tak długo i z wysiłkiem pracował, a do tego za wszelką cenę nie chce dopuścić.

Niestety jednak trzeba z przykrością przyznać, że zazwyczaj ma  w życiu sporego pecha i przytrafia mu się właśnie to, czego tak bardzo się obawia – często jest narażony na straty, nie tylko materialne, ale właśnie te  są dla niego najbardziej dotkliwe, bo na zdobycie majątku traci znaczną część swego czasu i energii.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to jest on niezwykle szanowany, głównie dlatego, że mało jest w jego otoczeniu ludzi tak rozważnych i opanowanych jak on. Ludzie wiedzą, że jest niezwykle mądry, co zawdzięcza swym głębokim, niemal filozoficznym rozmyślaniom, do których ma nie tylko zamiłowanie, ale także wrodzone predyspozycje. Dlatego inni chętnie udają się do niego po porady w ważnych życiowych sprawach, gdyż mają pewność, że jego wskazówki są bardzo cenne, a ponadto nigdy nikomu nie odmawia swojej pomocy, nawet jeśli sporo go to kosztuje, głównie czasu, którego nigdy nie ma zbyt wiele.

W ogóle człowiek ów ma w sobie duży instynkt opiekuńczy i często troszczy się o innych, nierzadko znacznie bardziej niż o samego siebie. Dobro oraz szczęście innych mocno leżą mu na sercu i niejednokrotnie gotów jest zrezygnować z własnego interesu tylko po to, by dopomóc komuś, komu gorzej się wiedzie. Oczywiście nie oczekuje za to wdzięczności i najczęściej oraz najchętniej pomaga ludziom, którzy w żaden sposób nie mogą mu się odpłacić, bo wie, że to oni są najbardziej tej pomocy godni.

Bardzo przy tym nie lubi, jeśli ktoś, zauważając jego dobre gesty, ogłasza jego dobroć wszem i wobec, ponieważ czuje się wówczas zażenowany, a poza tym uważa, że nie warto mówić o jego czynach jak o czymś wielkim, gdyż jest to zwykła powinność każdego przyzwoitego człowieka.

Inna cecha, która wyróżnia go na tle otoczenia, to jego wielka ambicja, która każe mu stale zdążać naprzód i nie poddawać się największym nawet przeciwnościom losu. Nic zatem dziwnego, że zazwyczaj osiąga wszystkie swoje cele i odnosi w życiu znaczący sukces.

 

pozytywyZalety

Jest to człowiek o silnie zarysowanym poczuciu sprawiedliwości – nie tylko sam nigdy nie zadaje jej gwałtu, ale też bardzo dba, by wszelkie jej przejawy w jego otoczeniu były bezlitośnie tępione. Z tego powodu na przykład chętnie pomaga ubogim i potrzebującym, których los niesprawiedliwie potraktował i on ma nadzieję, że uda mu się to choć w części naprawić.

Inną jego ważną zaletą jest pracowitość. Jest to właściwie jego najbardziej rzucająca się w oczy cecha – nie potrafi siedzieć bezczynnie dłużej niż chwilę, bo nie cierpi marnować czasu, a jako człowiek inteligenty zawsze potrafi sobie znaleźć jakieś konstruktywne zajęcie.

Zresztą nawet jeśli wszystkim innym ludziom wydaje się, że człowiek ów w danym momencie nic nie robi, na pewno nie jest to prawda, bowiem niemal przez cały czas przeżywa duży wysiłek umysłowy, snując jakieś swoje rozmyślania albo układając rozmaite plany.

Zawsze postępuje w zgodzie ze swoim sumieniem, gdyż jest bardzo wrażliwy i wie, że gdyby popełnił jakiś niestosowny czyn, na pewno nie czułby się z tym komfortowo.

 

Wady

Chyba najważniejszą słabością człowieka urodzonego tego dnia jest fakt, iż jest on bardzo nieodporny na porażki. Jest bardzo ambitny i najchętniej chciałby od razu widzieć efekty swoich działań, a także chce, by ludzie doceniali jego wysiłki, choć nie można mu zarzucić narcyzmu. Po prostu wymaga tego, co mu się należy, jednak kiedy tego nie dostaje, staje się bardzo nieprzyjemny w obejściu – rozdrażniony, nerwowy i skłonny do kłótni o byle błahostkę.

Łatwo poznać, kiedy coś mu się nie powiodło, wówczas ma bowiem paskudny humor i swoją złość wyładowuje na każdym, kto znajdzie się w jego pobliżu, dlatego lepiej jest go wtedy unikać.

Inną jego wadą jest zaciętość w gniewie i mściwość. Mimo iż na ogół jest to człowiek o dobrym i szlachetnym sercu, to kiedy ktoś naprawdę zajdzie mu za skórę, nie spocznie, póki nie wyrówna z nim rachunków. W gniewie wykazuje tak samo wielką konsekwencję jak we wszystkim, co robi, więc można mieć pewność, że nikomu nie odpuści jego winy.

Otoczenie zarzuca mu również niejednokrotnie nadmierne ponuractwo, gdyż niechętnie się uśmiecha i w ogóle nie przepada za rozrywkami. Woli towarzystwo swoich książek i poważne rozmyślania, nawet w bardzo młodym wieku, kiedy jego rówieśnicy myślą o zupełnie innych sprawach.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 stycznia

Człowiek urodzony tego dnia dzięki swej pracowitości na pewno doskonale poradzi sobie w każdym zawodzie, ale jednak z największą korzyścią i dla niego, i dla jego otoczenia byłoby, gdyby został nauczycielem, ponieważ ma wrodzone wielkie zdolności pedagogiczne.

Dobrze rozumie się z dziećmi  i doskonale wie, czego może od nich wymagać, z każdego młodego człowieka umie wydobyć to, co jest w nim najcenniejszego, zupełnie jakby wykorzystywał do tego jakiś szósty zmysł. W dodatku ma dla swych podopiecznych wiele szacunku, więc i oni odpłacają mu się tym samym i darzą go szczerą sympatią.

Kobieta urodzona tego dnia doskonale wywiązuje się z roli pani domu, ponieważ jest bardzo dobrze zorganizowana. Cechę tę może także bardzo dobrze spożytkować w pracy, gdyż ma predyspozycje do zarządzania większą grupą ludzi i na pewno z powodzeniem poradzi sobie w roli kierowniczki czy dyrektorki jakiegoś dużego przedsiębiorstwa.

Często wybiera właśnie taką drogę zawodową i trzeba przyznać, że w interesach radzi sobie lepiej niż niejeden mężczyzna, gdyż jest nie tylko ostrożna w podejmowaniu decyzji, ale też stanowcza i zdecydowana.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 styczeń

 • roślina : miłorząb
 • zwierzę : chomik
 • kolory : niebieski, brązowy, groszkowy; ochra
 • zawody żeńskie : położna, nauczycielka, ekspedientka
 • kamień : chryzoberyl
 • zawody męskie : rybak, sekretarz, stylista
 • charakter : opanowany, ostrożny, rozważny, ambitny, poważny, z poczuciem humoru, szlachetny

Imieniny 1 stycznia

 • Odyseusz
 • Mieczysław
 • Mieczysława
 • Maria
 • Masław
 • Mieszko
 • Odys
 • Wilhelm
 • Piotr

1 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Ewa
 2. Piotr

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Karty tarota zdradzają Twą przyszłość. Poznaj ją już teraz, odkrywając jedną z nich
Prawdy o tym, co dzieje się w naszym życiu oraz co już wkrótce się w nim wydarzy, z reguły szukamy w gwiazdach. To one podpowiadają nam, czego możemy się spodziewać i na co powinniśmy być przygotowani. Jest jednak jeszcze jedno źródło, do którego można zajrzeć zamiast do horoskopu.


Dlaczego wciąż jesteś singlem? Gwiazdy mają na ten temat kilka teorii…
Każdy z nas ma za sobą bagaż doświadczeń, które w pewnym stopniu kształtują jego życie. Przebyte związki i miłosne zawody pozostawiają po sobie ślad, który ciężko jest wymazać. Odbija się to zwykle na naszym charakterze, zasadach i upodobaniach. Niektórzy, Ci bardziej dotknięci,

Demony czyhają na Twą duszę. Którego powinieneś się strzec szczególnie mocno? Sprawdź, co na to gwiazdy?
Jest cała masa demonów, mitycznych potworów i stworów, które czają się na Ciebie i chcą skrzywdzić.  To istoty z piekła rodem, nie z tego świata, a czasami z innego wymiaru. Gwiazdy widzą jednak wszystko i doskonale znają każdego z nich. Już teraz posłuchaj ich ostrzeżenia, któreg