12 stycznia

12-stycznia

Horoskop dla urodzonych 12 stycznia

12 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 12 stycznia jest zdolny do wytężonej pracy, dlatego każde działanie w jego przypadku jest bardzo skuteczne i bardzo rzadko zdarza się, by nie mógł doprowadzić do końca swoich zamierzeń – prawie zawsze nie jest to jego wina, lecz wynik wyjątkowo niekorzystnych dla niego okoliczności.

Jest także bardzo wytrwały w podejmowanych przez siebie wysiłkach i dzięki temu jest w stanie zdobyć wielki majątek. Ma zazwyczaj wielkie życiowe ambicje i potrafi je realizować, ponieważ zawsze wie, w jaki sposób najlepiej działać i z kim podejmować współpracę, choć na pewno nie można go nazwać człowiekiem interesownym.

Posiada wiele zdolności, które rozchodzą się w różnych kierunkach oraz bardzo wszechstronne zainteresowania, dzięki czemu potrafi się odnaleźć niemal w każdej sytuacji i mało jest rzeczy, z którymi nie mógłby sobie poradzić. Mimo jednak iż ma w sobie dużą dozę praktycyzmu, co oddaje mu wielkie zasługi w codziennym życiu, jest również mocno skupiony na swoim życiu wewnętrznym i jeśli będzie podejmował w tym kierunku jakieś działania, może się pod tym względem bardzo mocno rozwinąć.

Człowiek urodzony 12 stycznia bardzo ceni też sobie wszelkie zmiany i postęp życiowy, ponieważ zastój kojarzy mu się z marazmem, a nieraz nawet z cofaniem się, co nie jest dla niego dobre. Często sam staje się prowodyrem jakichś zmian, gdyż interesują go wszelkie nowości i lubi odkrywać to, co nieznane.

Ponadto ma spory wpływ na ludzi i może przekonać społeczeństwo, w jakim żyje, do zmiany nastawienia albo zachowania, na czym zazwyczaj mu zależy, ponieważ chciałby wywoływać w ludziach odpowiednie reakcje i też mocno mu to pochlebia, kiedy widzi, że jest w stanie wpływać na czyjeś decyzje i pośrednio także na życie.

Niestety jednak często przecenia swe umiejętności w tej dziedzinie i wydaje mu się, że wie wszystko najlepiej, więc stara się narzucać innym zdanie, zwłaszcza swym najbliższym, dla których chce oczywiście jak najlepiej, jednak oni nie zawsze potrafią zaakceptować jego apodyktyczność, on zaś nie zawsze potrafi zachować w tym umiar i zdrowy dystans. Na tym tle może zatem wybuchać sporo konfliktów, mimo iż nie jest to zamierzeniem żadnej ze stron.

 

pozytywyZalety

Zalety człowieka urodzonego w dniu 12 stycznia łączą się głównie z jego zdolnościami umysłowymi. Ma on między innymi zdolność podejmowania skutecznych spekulacji, szerokie zainteresowania i odpowiadające im zdolności, a także jest ogromnie pracowity, cierpliwy i wytrwały we wszelkim działaniu.

Nigdy jednak nie skupia się jedynie na materialnej stronie swojego życia, ale także jest mocno uduchowiony i może w tej materii osiągnąć bardzo wysoki rozwój. W żaden sposób nie można go więc nazwać człowiekiem powierzchownym, a nawet mało jest ludzi takich jak on, którzy tak sprawnie potrafią łączyć w sobie dość sprzeczne cechy i aktywnie działać na wszystkich płaszczyznach swojego życia, żadnej z nich nie zaniedbując na rzecz drugiej.

Jest ponadto osobą bardzo towarzyską, chętnie spędza czas w wesołym gronie znajomych. Jest to dla niego nie tylko rozrywka, lecz nawet konieczność, gdyż zbyt długie okresy samotności wpływają na niego przygnębiająco, zaś spotkania ze znajomymi powodują, że nawet w najgorszych okresach znowu chce mu się żyć.

 

Wady

Najsłabszą stroną człowieka, który przyszedł na świat 12 stycznia jest fakt, iż stosunkowo trudno jest w nim rozbudzić entuzjazm dla jakiejś idei.

Nawet jeśli jest czymś zainteresowany, to sporo czasu musi minąć zanim zbierze się w sobie i podejmie ostateczną decyzję, że zaangażuje się w dane przedsięwzięcie. Wynika to nie tyle nawet z jego lenistwa, gdyż jest przeważnie człowiekiem bardzo pracowitym, lecz z jego wyjątkowej ostrożności, która powoduje, że niechętnie angażuje się nawet w takie sprawy, które nie niosą ze sobą wielkiego ryzyka.

Ponadto dość szybko się zniechęca, a nierzadko również poddaje. Jest bardzo nieodporny na porażki i chciałby wygrywać wszystko, co oczywiście nie jest możliwe, mimo iż na ogół ma w życiu sporo szczęścia.

Każda porażka wpływa na niego bardzo przygnębiająco i ciężko jest mu na nowo wzbudzić w sobie nadzieję i chęć do działania. Niełatwo jest przy tym wydobyć go z takiego stanu i tylko wielki wysiłek jego przyjaciół oraz spotkania z nimi mogą mu pomóc wrócić do dawnej równowagi, trzeba jednak do tego sporo cierpliwości i konsekwencji.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 stycznia

Człowiek urodzony dnia 12 stycznia może osiągnąć wielki sukces, nie tylko materialny, w każdym zawodzie, w którym będzie mógł wykazać się swoją pracowitością oraz zdolnością do ponoszenia wielkich wysiłków.

Ma duże ambicje i zazwyczaj wszystkie je udaje mu się zaspokoić, ponieważ posiada do tego wrodzone predyspozycje. Jakimś szóstym zmysłem potrafi wybierać najlepszą dla siebie drogę, zawsze zawiera tylko korzystne dla siebie kontrakty i umowy i nie zdarza się, by sprowadzał na swoją głowę jakieś kłopoty.

Doskonale spełnia się w roli jakiegoś kierownika czy dyrektora, ponieważ ma duże zdolności kierownicze i potrafi wyegzekwować sobie posłuszeństwo podlegających mu ludzi oraz motywować ich do jak najwydajniejszej pracy. Posiada wiele zdolności, które rozchodzą się w różnych kierunkach, ale największe sukcesy może osiągnąć jeśli zwiąże swoje życie zawodowe z literaturą, nauką albo handlem.

Ma również wielkie zdolności do spekulowania i zazwyczaj nie są to drobne interesy przynoszące małe dochody, ale przedsięwzięcia na wielką skalę, dzięki którym w szybki sposób może się dorobić znacznego majątku, na czym zazwyczaj dość mocno mu zależy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 styczeń

 • zawody męskie : szef kuchni, kierownik, hutnik
 • roślina : brzoza
 • kolory : niebieski, żółty, bursztynowy; mahoniowy
 • kamień : czerwony turmalin
 • zawody żeńskie : kelnerka, farmaceutka, kosmetyczka
 • charakter : inteligentny, błyskotliwy, pracowity, empatyczny, uzdolniony, wszechstronny
 • zwierzę : jaskółka

Imieniny 12 stycznia

 • Wiktorian
 • Piotr
 • Małgorzata
 • Benedykt
 • Jan
 • Wiktoriana
 • Greta
 • Tacjana
 • Ernest
 • Bernard
 • Arkadiusz
 • Antoni
 • Arkady
 • Czesława

12 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.7/5 - (8)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Myślisz, że nic Ci nie jest? Zdradzają Cię oczy! Wybierz jeden z obrazków i odkryj prawdę o Twym obecnym stanie ducha
 To, w jaki sposób postrzegamy świat, mówi o nas więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Obrazy, które widzimy, zawsze odzwierciedlają nasz stan bycia, elementy naszej osobowości i charakteru. Wszystko podlega naszej interpretacji, jest inaczej szeregowane i z czym innym kojarzone. Skojarzen


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy

5 wspaniałych wynalazków i idei, które zrodziły się w snach. Dzięki nim przestaniesz ignorować swą podświadomość
Marzenia senne przemawiają do nas językiem symboli i alegorii.  Rzadko kto potrafi je odszyfrować, a jeszcze mniej ludzi zrozumieć. Zwykle szybko o nich zapominamy. Nie zaprzątamy sobie głowy odkrywaniem drugiego dna i grzebaniem w tym, co niejasne i niejednoznaczne. Historia zna jednak przyp