Horoskop dzienny

13 stycznia

13-stycznia

Horoskop dla urodzonych 13 stycznia

13 stycznia – horoskop ogólny

Przenikliwy umysł i wielkie skłonności badawcze to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przyszedł na świat 13 stycznia. Ma on skłonność do analizowania i rozkładania na czynniki pierwsze absolutnie każdego zjawiska, które wokół siebie może zaobserwować.

Jest to dość kłopotliwe, gdyż wymaga sporo czasu i wysiłku umysłowego, ale zazwyczaj wychodzi mu na dobre, gdyż pozwala mu unikać poważniejszych życiowych błędów i sprawia, że gromadzi cenne życiowe doświadczenia. Najważniejszą wartością jest dla niego intelekt, a najważniejszym dążeniem – jak najgłębsze i najdokładniejsze poznanie otaczającego go świata.

Ma skłonności do typowo filozoficznych rozważań i to jest czynność, która pochłania go bez reszty. Znacznie mniej interesuje go wszystko, co się wokół niego dzieje, nigdy nie wtrąca się w sprawy innych ludzi, a nawet go one nie ciekawią. Tego samego wymaga od innych i można mieć pewność, że jeśli ktoś będzie próbował ingerować w jego życie, napotka na ostry opór i może sobie z niego zrobić zaciekłego wroga.

Jest dobrym przyjacielem, ponieważ jest ogromnie tolerancyjny, a także wierny dawanym przez siebie słowom. Nigdy nie łamie złożonych obietnic i można mieć pewność, że jeśli powie, że coś zrobi, to na pewno tak będzie, bez względu na to, ile to będzie od niego wymagało wysiłku czy czasu. Jest ceniony w towarzystwie, ponieważ wyróżnia się swoją błyskotliwością, a także umiejętnością barwnego i ciekawego opowiadania.

Ludzie chętnie go słuchają, tym bardziej, że ma opinię człowieka posiadającego głęboką mądrość życiową. Jest to prawda, co zawdzięcza swojej bystrości i zdolności wnikliwej obserwacji.

Kiedy człowiek urodzony 13 stycznia coś sobie postanowi, na próżno można go od tego zamierzenia odwodzić, gdyż kiedy raz obierze sobie jakąś drogę, zmierza nią bardzo zdecydowanie i konsekwentnie, gdyż nie lubi zmieniać swoich postanowień, wykazując się przy tym niekonsekwencją, bo bardzo nie lubi tej cechy u innych ludzi, a więc tym bardziej u siebie. W ogóle bardzo zależy mu, by postępować według własnych, ustalonych zasad i można mieć pewność, że nigdy nie zachowa się w sposób, który u innych osób potępia.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 13 stycznia ma wiele zalet, które czynią zeń osobę bardzo pożądaną w towarzystwie i powodują, że każdy, kto raz się z nim zetknie, chce w nim mieć przyjaciela.

Łatwo jest się do niego zbliżyć, gdyż jest bardzo sympatyczny i życzliwie nastawiony do wszystkich ludzi, z jakimi ma kontakt, a ponadto bardzo towarzyski i cieszy się, kiedy ma wokół siebie jak największe grono znajomych. Rzadko zdarza się, by miał zły humor, a nawet jeśli już tak jest, to przygnębienie szybko mu mija, gdy spotyka się z przyjaciółmi, gdyż życie towarzyskie ma zbawienny wpływ na jego samopoczucie.

Poza tym człowiek ów jest pracowity, zarówno wówczas, gdy zajmuje kierownicze stanowisko, jak i wtedy, gdy pracuje na rzecz kogoś innego. Jest zdolny do wytężonego wysiłku tylko po to, żeby coś robić i rzadko najważniejsze są dla niego materialne rezultaty, choć oczywiście nie jest też całkiem niefrasobliwy w tej kwestii i potrafi odpowiednio zadbać o byt materialny swoich najbliższych.

Ma silnie zarysowane poczucie sprawiedliwości i nigdy nie łamie swych zasad moralnych.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 13 stycznia stanowi jego skłonność do popadania w skrajności, co głównie przejawia się w jego nastrojach.

Kiedy więc jest zadowolony, jego stan graniczy niemal z euforią, zaś każdy smutek przeżywa jak największą osobistą tragedię i wydaje mu się, że nikt nie ma w życiu tak źle jak on.

W dodatku bardzo trudno jest wydobyć go ze stanu przygnębienia, a trzeba przyznać, że nie jest w takim stanie najprzyjemniejszy w obejściu, ponieważ lubi, kiedy inni się o niego troszczą i zabiegają, by poprawić mu samopoczucie. Co więcej, bardzo często zdarza się, że wpada w taki nastrój bez żadnego wyraźnego powodu, a co ciekawe, im bardziej jest przygnębiony, tym bardziej nie wie, skąd się to poczucie w nim bierze, należy więc chyba uznać, że jest to jego wrodzona skłonność do wpadania w melancholię.

Inną jego ważną wadą jest nieodporność na wysiłek. Mimo iż jest pracowity i chciałby zrobić jak najwięcej, to jego wytrzymałość fizyczna i umysłowa nie nadąża za jego planami. Nierzadko po prostu za dużo bierze na swoje barki, więc oczywiste jest, że nie może podołać wszystkim swoim obowiązkom, lecz w całej swej ambicji nie widzi tego i denerwuje się, kiedy ktoś życzliwy zwraca mu uwagę, że porywa się z przysłowiową motyką na słońce.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 13 stycznia

Zdolność do podejmowania wytrwałych wysiłków oraz wielkie zdolności to największa siła człowieka urodzonego 13 stycznia, dzięki którym może osiągnąć prawdziwy życiowy sukces.

Jest bardzo staranny w swoich działaniach, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse i właśnie w tej dziedzinie może osiągnąć największe sukcesy. Rzetelnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i zawsze dotrzymuje danego słowa, więc jego współpracownicy i kontrahenci bardzo go cenią i dobrze wspominają, zatem po każdej zakończonej współpracy jest nadzieja, że jeszcze do niego wrócą.

Inną jego przewagę nad innymi stanowi fakt, iż jest on bardzo zdecydowany w swoich działaniach i zawsze jest w pełni przekonany o słuszności swoich  poczynań.

Nie zastanawia się nigdy, czy nie powinien zboczyć ze swojej ścieżki i twardo zdąża przed siebie, bez względu na okoliczności, co powoduje, że ma szansę osiągnąć każdy swój cel, dlatego jedynie w bardzo rzadkich przypadkach zdarza się, że nie jest w stanie zdobyć czegoś, na czym bardzo mu zależy i nigdy nie jest to jego własna wina, lecz wynik wyjątkowo niekorzystnego dla niego splotu okoliczności zewnętrznych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 styczeń

 • zawody męskie : egzaminator, weterynarz, ekonomista
 • kamień : agat
 • kolory : fioletowy, czarny, malachitowy; arbuzowy
 • zawody żeńskie : ekonomistka, przedszkolanka, sprzedawczyni
 • zwierzę : hipopotam
 • charakter : egoistyczny, słowny, wierny, stały, empatyczny, chwiejny, pracowity, wytrwały, uczuciowy, wrażliwy
 • roślina : stulisz

Imieniny 13 stycznia

 • Bogumił
 • Judyta
 • Weronika
 • Leoncjusz
 • Remigia
 • Remigiusz
 • Melania
 • Gotfryd
 • Hilary

13 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


5 komentarzy

 1. kala 4 stycznia 2015
 2. Widz 29 września 2015
 3. Widz 29 września 2015
 4. Robert 26 sierpnia 2016
  • Ko T 13 stycznia 2017
tarot online chińska wróżba

Spójrz na malowidło i wskaż obiekt, który pierwszy rzucił Ci się w oczy. Twoja decyzja zdradzi sposób, w jaki się zakochujesz
Wszyscy postrzegamy świat w inny, wyjątkowy sposób. Niektóre nasze cechy i tendencje można jednak określić na podstawie naszej osobowości. Charakter człowieka wpływa i determinuje wybory, które czyni. Większość z nas jest wzrokowcami. To poprzez zmysł wzroku dociera więc do nas najwi10 subtelnych sygnałów, świadczących, o tym, że partner nie jest naszą bratnią duszą. Mogłeś to przegapić
Istnieje multum artykułów na temat powinowactwa i pokrewieństwa dusz. Większość z nich jest ciekawych i można z nich wyciągnąć jakąś naukę. Tak bywa zwłaszcza w przypadku tych opartych na wiedzy profesjonalistów, którzy latami badają relacje, leczą te chore i pozwalają związkom w

Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j