13 stycznia

13-stycznia

Horoskop dla urodzonych 13 stycznia

13 stycznia – horoskop ogólny

Przenikliwy umysł i wielkie skłonności badawcze to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przyszedł na świat 13 stycznia. Ma on skłonność do analizowania i rozkładania na czynniki pierwsze absolutnie każdego zjawiska, które wokół siebie może zaobserwować.

Jest to dość kłopotliwe, gdyż wymaga sporo czasu i wysiłku umysłowego, ale zazwyczaj wychodzi mu na dobre, gdyż pozwala mu unikać poważniejszych życiowych błędów i sprawia, że gromadzi cenne życiowe doświadczenia. Najważniejszą wartością jest dla niego intelekt, a najważniejszym dążeniem – jak najgłębsze i najdokładniejsze poznanie otaczającego go świata.

Ma skłonności do typowo filozoficznych rozważań i to jest czynność, która pochłania go bez reszty. Znacznie mniej interesuje go wszystko, co się wokół niego dzieje, nigdy nie wtrąca się w sprawy innych ludzi, a nawet go one nie ciekawią. Tego samego wymaga od innych i można mieć pewność, że jeśli ktoś będzie próbował ingerować w jego życie, napotka na ostry opór i może sobie z niego zrobić zaciekłego wroga.

Jest dobrym przyjacielem, ponieważ jest ogromnie tolerancyjny, a także wierny dawanym przez siebie słowom. Nigdy nie łamie złożonych obietnic i można mieć pewność, że jeśli powie, że coś zrobi, to na pewno tak będzie, bez względu na to, ile to będzie od niego wymagało wysiłku czy czasu. Jest ceniony w towarzystwie, ponieważ wyróżnia się swoją błyskotliwością, a także umiejętnością barwnego i ciekawego opowiadania.

Ludzie chętnie go słuchają, tym bardziej, że ma opinię człowieka posiadającego głęboką mądrość życiową. Jest to prawda, co zawdzięcza swojej bystrości i zdolności wnikliwej obserwacji.

Kiedy człowiek urodzony 13 stycznia coś sobie postanowi, na próżno można go od tego zamierzenia odwodzić, gdyż kiedy raz obierze sobie jakąś drogę, zmierza nią bardzo zdecydowanie i konsekwentnie, gdyż nie lubi zmieniać swoich postanowień, wykazując się przy tym niekonsekwencją, bo bardzo nie lubi tej cechy u innych ludzi, a więc tym bardziej u siebie. W ogóle bardzo zależy mu, by postępować według własnych, ustalonych zasad i można mieć pewność, że nigdy nie zachowa się w sposób, który u innych osób potępia.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 13 stycznia ma wiele zalet, które czynią zeń osobę bardzo pożądaną w towarzystwie i powodują, że każdy, kto raz się z nim zetknie, chce w nim mieć przyjaciela.

Łatwo jest się do niego zbliżyć, gdyż jest bardzo sympatyczny i życzliwie nastawiony do wszystkich ludzi, z jakimi ma kontakt, a ponadto bardzo towarzyski i cieszy się, kiedy ma wokół siebie jak największe grono znajomych. Rzadko zdarza się, by miał zły humor, a nawet jeśli już tak jest, to przygnębienie szybko mu mija, gdy spotyka się z przyjaciółmi, gdyż życie towarzyskie ma zbawienny wpływ na jego samopoczucie.

Poza tym człowiek ów jest pracowity, zarówno wówczas, gdy zajmuje kierownicze stanowisko, jak i wtedy, gdy pracuje na rzecz kogoś innego. Jest zdolny do wytężonego wysiłku tylko po to, żeby coś robić i rzadko najważniejsze są dla niego materialne rezultaty, choć oczywiście nie jest też całkiem niefrasobliwy w tej kwestii i potrafi odpowiednio zadbać o byt materialny swoich najbliższych.

Ma silnie zarysowane poczucie sprawiedliwości i nigdy nie łamie swych zasad moralnych.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 13 stycznia stanowi jego skłonność do popadania w skrajności, co głównie przejawia się w jego nastrojach.

Kiedy więc jest zadowolony, jego stan graniczy niemal z euforią, zaś każdy smutek przeżywa jak największą osobistą tragedię i wydaje mu się, że nikt nie ma w życiu tak źle jak on.

W dodatku bardzo trudno jest wydobyć go ze stanu przygnębienia, a trzeba przyznać, że nie jest w takim stanie najprzyjemniejszy w obejściu, ponieważ lubi, kiedy inni się o niego troszczą i zabiegają, by poprawić mu samopoczucie. Co więcej, bardzo często zdarza się, że wpada w taki nastrój bez żadnego wyraźnego powodu, a co ciekawe, im bardziej jest przygnębiony, tym bardziej nie wie, skąd się to poczucie w nim bierze, należy więc chyba uznać, że jest to jego wrodzona skłonność do wpadania w melancholię.

Inną jego ważną wadą jest nieodporność na wysiłek. Mimo iż jest pracowity i chciałby zrobić jak najwięcej, to jego wytrzymałość fizyczna i umysłowa nie nadąża za jego planami. Nierzadko po prostu za dużo bierze na swoje barki, więc oczywiste jest, że nie może podołać wszystkim swoim obowiązkom, lecz w całej swej ambicji nie widzi tego i denerwuje się, kiedy ktoś życzliwy zwraca mu uwagę, że porywa się z przysłowiową motyką na słońce.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 13 stycznia

Zdolność do podejmowania wytrwałych wysiłków oraz wielkie zdolności to największa siła człowieka urodzonego 13 stycznia, dzięki którym może osiągnąć prawdziwy życiowy sukces.

Jest bardzo staranny w swoich działaniach, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse i właśnie w tej dziedzinie może osiągnąć największe sukcesy. Rzetelnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i zawsze dotrzymuje danego słowa, więc jego współpracownicy i kontrahenci bardzo go cenią i dobrze wspominają, zatem po każdej zakończonej współpracy jest nadzieja, że jeszcze do niego wrócą.

Inną jego przewagę nad innymi stanowi fakt, iż jest on bardzo zdecydowany w swoich działaniach i zawsze jest w pełni przekonany o słuszności swoich  poczynań.

Nie zastanawia się nigdy, czy nie powinien zboczyć ze swojej ścieżki i twardo zdąża przed siebie, bez względu na okoliczności, co powoduje, że ma szansę osiągnąć każdy swój cel, dlatego jedynie w bardzo rzadkich przypadkach zdarza się, że nie jest w stanie zdobyć czegoś, na czym bardzo mu zależy i nigdy nie jest to jego własna wina, lecz wynik wyjątkowo niekorzystnego dla niego splotu okoliczności zewnętrznych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 styczeń

 • zawody męskie : egzaminator, weterynarz, ekonomista
 • kamień : agat
 • kolory : fioletowy, czarny, malachitowy; arbuzowy
 • zawody żeńskie : ekonomistka, przedszkolanka, sprzedawczyni
 • zwierzę : hipopotam
 • charakter : egoistyczny, słowny, wierny, stały, empatyczny, chwiejny, pracowity, wytrwały, uczuciowy, wrażliwy
 • roślina : stulisz

Imieniny 13 stycznia

 • Bogumił
 • Judyta
 • Weronika
 • Leoncjusz
 • Remigia
 • Remigiusz
 • Melania
 • Gotfryd
 • Hilary

13 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.3/5 - (3)

6 komentarzy

 1. Magdalena
 2. Robert
  • Ko T
 3. Widz
 4. Widz
 5. kala

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne


4 znaki zodiaku, które zawsze mają rację. Jeśli urodziłeś się pod jednym z nich, masz nad czym myśleć
Pewność siebie i silny charakter – tego zwykle zazdrościmy innym osobom.  Cechy te podkręcone do maksimum wcale nie są jednak zdrowe, przeciwnie, robią z ludzi nieugiętych donkiszotów, którzy idą z mieczami na wiatraki. Czynią nas okrutnie zatwardziałymi w swych poglądach, niezdo

Gdzie powinieneś pojechać, aby przeżyć podróż życia? Kierunek wskazują gwiazdy
Różnimy się, charakterem, przyzwyczajeniami i temperamentem.  Nasza natura w dużej mierze zależy od daty urodzenia. Gwiazdy wiedzą o nas dużo więcej, niż byśmy chcieli i z powodzeniem możemy się nimi kierować, wytyczając ścieżki naszego życia. W gwiazdy powinniśmy popatrzeć równ