14 stycznia

14-stycznia

Horoskop dla urodzonych 14 stycznia

14 stycznia – horoskop ogólny

Najważniejszą chyba cechą człowieka urodzonego w dniu 14 stycznia jest jego wielka wrażliwość. Powoduje ona, że często przejawia uzdolnienia artystyczne, gdyż mocniej niż inni ludzie odczuwa otaczający go świat i przeżywa wiele gwałtownych emocji, które muszą gdzieś znaleźć ujście i zazwyczaj znajdują je w jego twórczości.

Jest bardzo uczuciowy, namiętny i pełen pasji we wszystkim, co robi. Nie ma chyba rzeczy, wobec której pozostawałby obojętny, gdyż zawsze do wszystkiego musi mieć ściśle sprecyzowany stosunek – albo coś kocha, albo nienawidzi.

Ma również nieprzeciętny intelekt i wyróżnia się swoją błyskotliwością, choć jednocześnie raczej nie dąży do odkrywania nowych rzeczy, gdyż dobrze i bezpiecznie czuje się we wszystkim, co znane.

Łatwo jest  mu się skoncentrować i ma zdolność w pełni logicznego rozumowania, dzięki czemu bardzo szybko się uczy i nie ma rzeczy, która przekraczałaby jego zdolności pojmowania. Mimo iż jego inteligencja jest na tyle duża, że pozwala mu unikać popełniania ważniejszych życiowych błędów, to i tak jest on bardzo ostrożny i stara się nigdy nie działać pochopnie.

Źle czuje się w sytuacji, w której szybko musi podjąć jakąś decyzję i nie ma dużo czasu do namysłu, bo zawsze potem targają nim wątpliwości, czy na pewno wybrał najlepszą możliwą opcję. Taką aż przesadną ostrożność człowiek urodzony 14 stycznia okazuje zwłaszcza w sprawach finansowych oraz zawodowych, ponieważ poczucie materialnego bezpieczeństwa jest dla niego nieodłącznym elementem szczęśliwego, spokojnego życia. Takie postępowanie, mimo iż nie dopuszcza dużo swobody i fantazji, wychodzi mu jednak prawie zawsze na dobre, gdyż powoduje, że nie ma on problemów finansowych, bo nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka.

Człowiek ów jest także bardzo zmysłowy i ważną wartość stanowi dla niego miłość. Przeważnie ma bogate życie osobiste, ale niechętnie przyznaje się do uczuciowej strony swojej osobowości i stara się uchodzić za człowieka zdystansowanego, jednak udaje mu się to tylko do momentu, gdy nie pozna kogoś bliżej, wówczas bowiem bardzo łatwo jest przekonać się, jaki człowiek urodzony 14 stycznia naprawdę jest.

 

pozytywyZalety

Ma w sobie dużo uprzejmości, zawsze życzliwie zachowuje się wobec innych ludzi i bardzo łatwo wzbudza sympatię u nowo poznanych osób.

Zawieranie przyjaźni nie zajmuje mu dużo czasu, ale myli się ten, kto myśli, że człowiek ów lekko podchodzi do tej kwestii, gdyż jest zupełnie przeciwnie – przyjaźń i przyjaciele odgrywają w jego życiu bardzo ważną rolę. Nie umiałby wręcz bez nich funkcjonować, nic zatem dziwnego, że kiedy spotyka bratnią duszę, oddaje się jej bez reszty i trudno spotkać tak wiernego przyjaciela jakim on jest.

Ponadto jest usposobiony bardzo filantropijnie i chętnie pomaga innym ludziom, nie tylko znajomym, ale także wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia. Ma skłonność do poświęceń, jest bardo lojalny i zawsze umie dostosować się do wymogów otoczenia. Dzięki temu nie sprawia nigdy kłopotów swoją osobą i każdy czuje się w jego towarzystwie tak swobodnie, jakby znał go od lat.

We wszelkim działaniu wykazuje się wielką konsekwencją oraz wytrwałością, a także cierpliwością – jest gotów czekać na wyniki podejmowanych przez siebie wysiłków tak długo, jak długo będzie trzeba i jest na tyle mądry, by wiedzieć, że przyspieszanie biegu spraw na siłę może mu tylko wyjść na niekorzyść, więc nigdy się tak nie zachowuje.

 

Wady

Za sporą wadę człowieka urodzonego w dniu 14 stycznia można z pewnością uznać jego nadmierną ostrożność, która wprawdzie na ogół oddaje mu wielkie zasługi, ale czasem też powoduje, że przez swoją opieszałość traci on ważne życiowe okazje i wiele rzeczy zwyczajnie przechodzi mu koło nosa.

Poza tym jego przymus rozważania wszystkiego na wszystkie możliwe sposoby może być irytujący dla jego otoczenia i często na tym tle wybuchają konflikty między nim a jego najbliższymi, którzy czują się zniecierpliwieni jego powolnością.

Kolejną wada, którą na pewno przysparza mu jeszcze więcej problemów, jest nieumiejętność opanowywania emocji. Człowiek ów jest bardzo namiętny i uczuciowy i doskonale o tym wie, ale mimo to nie podejmuje żadnych wysiłków, by nauczyć się panować nad sobą, a nawet często popuszcza wodzów swoim żądzom i namiętnościom.

Może to powodować problemy z dochowaniem wierności i jest to w jego przypadku duży problem, gdyż poza tym jest on bardzo lojalny i stara się być wierny, jednak nie zawsze jego rozsądek panuje nad jego popędami i gorącą, zmysłową naturą. Jednak mimo iż zdaje sobie z tego sprawę i widzi, jak wiele problemów może mu to przysparzać, nie chce albo nie umie się zmienić w tej kwestii, co nie jest dobre ani dla niego, ani dla jego najbliższych.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 stycznia

Człowiek narodzony 14 stycznia ma wiele zdolności, dzięki którym może odnieść znaczny życiowy sukces, tym bardziej, że jest pracowity, zdolny do wielkiego wysiłku, zarówno fizycznego, jak i umysłowego oraz ostrożny i przewidujący.

Na największe sukcesy może liczyć w administracji, najlepiej państwowej, gdyż posiada do tego wrodzone predyspozycje, ale doskonale sprawdzi się także w zawodzie nauczyciela, gdyż jest świetnym pedagogiem i mało kto ma takie podejście do dzieci jak on. Ponadto ma duże zdolności dyplomatyczne, co oddaje mu wielkie zasługi w życiu zawodowym, zwłaszcza przy zawieraniu jakichś umów czy wtedy, kiedy szuka nowej posady.

Niestety jednak wszystkie te dobre cechy mogą zostać zaprzepaszczone przez jego niedobre skłonności, których nie umie, a może czasami także nie chce pohamowywać, a także przez jego chwiejność, która powoduje, że jego otoczenie często czuje się zniecierpliwione jego niezdecydowaniem i przejmuje kontrolę nad jego życiem.

Jeśli w takim przypadku dostanie się on we władanie kogoś, kto dobrze pokieruje jego losem, na pewno wyjdzie mu to na dobre, jeśli jednak odda swój los w ręce kogoś, komu nie zależy na jego sukcesie, będzie mógł mieć pretensję o swoją porażkę jedynie do siebie samego.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 styczeń

 • zwierzę : ślimak
 • charakter : miły, uprzejmy, subtelny, szlachetny, uzdolniony literacko, hojny, pomocny, elastyczny, poważny, ale o ogromnym temperamencie
 • zawody żeńskie : matematyk, biotechnolog, tancerka
 • zawody męskie : pszczelarz, archeolog, model
 • kamień : opal
 • roślina : lilia
 • kolory : brązowy, kremowy, zielony; truskawkowy

Imieniny 14 stycznia

 • Otto
 • Nina
 • Piotr
 • Feliks
 • Krystiana
 • Hilary

14 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.2/5 - (19)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Idealny tatuaż dla każdego znaku zodiaku. Skonsultuj się z gwiazdami i wybierz swój wzór
Podobno przed zrobieniem tatuażu warto wydrukować sobie symbol, który chcemy mieć na ciele i powiesić go nad łóżkiem.  Kiedy po miesiącu wzór nam się nie znudzi, jesteśmy gotowi, by sobie go zrobić. W przeciwnym razie nie warto. Problematyczny jest jednak nie tylko sam symbol i pojawia


Odkryj cechę, przez którą ludzie czują się nieswojo w Twoim towarzystwie. Znajdziesz ją w swoim horoskopie
Większość ludzi zastraszanie kojarzy z dużymi, silnymi osobami, twardymi i gruboskórnymi, które swoją siłę wykorzystują przeciwko innym.  Nie tylko siła fizyczna bywa przerażająca i jest przez nas często (choćby nieumyślnie) wykorzystywana przeciwko innym. To nie jedyna nasza cecha,

Wybierz obrazek ZEN, który podoba Ci się najbardziej i otrzymaj duchową wskazówkę, która pomoże Ci w życiu
Tarot Osho Zen to jeden z najpopularniejszych tarotów na świecie.  W jego skład wchodzą nie tylko zwykłe karty (arkana wielkie oraz małe), ale również karta Mistrza oznaczająca wyjście poza wszelkie ograniczenia (zarówno ducha, jak i ciała). Karty Zen to nie tylko zwykły tarot, łącz