Horoskop dzienny

16 stycznia

16-stycznia

Horoskop dla urodzonych 16 stycznia

16 stycznia – horoskop ogólny

Dzięki temu, że człowiek urodzony w dniu 16 stycznia jest bardzo zręczny we wszelkim działaniu, wytrwały i cierpliwy, jest w stanie osiągnąć niemal każdy cel, który sobie założył.

Cechuje go duża odpowiedzialność oraz umiejętność dostosowywania swojego zachowania i postawy życiowej do zmieniających się warunków otoczenia, więc umie sobie poradzić w niemal każdej sytuacji i praktycznie nie zdarza się, by jakiś problem go przerastał.

Ma bardzo duże ambicje, które stale pchają go do działania i powodują, że nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony, bo ciągle uważa, że stać go na więcej. Przez to stale podejmuje jakieś nowe wysiłki i szuka sobie nowych celi, coraz wyżej podnosząc poprzeczkę.

Stopniowo rozwija swoją mądrość życiową, wiedzę oraz osobowość, więc po jakimś czasie może stać się naprawdę wybitną, nieprzeciętną osobowością. Posiada ponadto duże zdolności dyplomatyczne, dzięki którym potrafi nawiązywać kontakty ze wszystkimi ludźmi, z jakimi ma kontakt, bez względu na okoliczności i ich charakter.

Bardzo zależy mu na tym, by w życiu wykazać się swoją konsekwencją i wytrwałością, dlatego nigdy nie odstępuje od swoich zamierzeń, bez względu na to, jak trudno jest mu je zrealizować. Zazwyczaj los rzuca mu pod nogi kłody, jednak on się tym nie zraża, a często nawet jeszcze mocniej motywuje go to do wytężonej pracy i podwojenia wysiłków.

Człowiek urodzony 16 stycznia wyróżnia się także swoim praktycyzmem i oszczędnością. Zależy mu również na tym, aby być człowiekiem w pełni niezależnym i samodzielnym, jednak akurat ten cel zazwyczaj bardzo trudno jest mu osiągnąć, z przyczyn zupełnie od  niego niezależnych.

Jest zamknięty w sobie i nie lubi okazywać innym, jak bardzo jest wrażliwy i uczuciowy. Dość dobrze mu się to udaje, dlatego najczęściej nawet jego bliscy znajomi nie znają uczuciowej strony jego osobowości i w swoim otoczeniu uchodzi on za człowieka bardzo zdystansowanego, opanowanego i zrównoważonego, choć wcale nie zawsze potrafi zachować trzeźwy rozsądek i sporadycznie zdarzają się sytuacje, w których już nie potrafi pohamowywać swych gwałtownych uczuć czy emocji.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka urodzonego 16 stycznia stanowi jego nieprzeciętny umysł. Jest on bardzo elastyczny, skłonny do analizy, ale też dzięki niemu potrafi ogarniać swą uwagą całość danego zagadnienia.

Jest bardzo sprawiedliwą osobą, nigdy nie zmienia swoich poglądów i do wszystkiego podchodzi bardzo ostrożnie, bo za wszelką cenę stara się unikać niepotrzebnego ryzyka. Cechuje go także duża elokwencja i zdolność do jasnego wyrażania swoich myśli, dzięki czemu zawsze potrafi przekazać innym to, co leży mu na sercu i raczej nie ma problemów komunikacyjnych ze swoim otoczeniem.

Potrafi również bardzo skutecznie argumentować swoje racje i często dzięki temu zwycięża w dyskusjach czy kłótniach. Jest człowiekiem bardzo towarzyskim i praktycznie nie zdarza się, by siedział samotnie w domu, bo nie ma się z kim spotkać.

Chętnie bierze udział we wszelkich imprezach i potrafi być duszą towarzystwa, chyba że akurat nie ma nastroju, wtedy jednak nie psuje go innym, lecz woli zostać w domu, by przeczekać okres gorszego samopoczucia.

 

Wady

Dużą słabość człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 stycznia stanowi jego uwielbienie dla luksusu, wszystkiego, co piękne, drogie i trudno dostępne. Pociągają go ludzie z wyższych sfer, bo marzy, że dzięki kontaktom z nim kiedyś uda mu się im dorównać, przez co jego przyjaźnie mogą być interesowne.

Drugą jego bardzo poważną wadę stanowi skłonność pobłażania swoim zachciankom i niechęć do panowania nad niektórymi swoimi żądzami. Człowiek ów po prostu nie widzi powodu, dla którego miałby to robić, zwłaszcza w niektórych sytuacjach, ale nie jest świadom tego, iż tak naprawdę taka samowola wyrządza mu dużą krzywdę, a także może szkodzić jego najbliższym, których nieraz rani swoim postępowaniem.

Wykazuje się jednak również sporym egoizmem, więc właściwie cudze zdanie i uczucia niewiele go obchodzą – najważniejsze jest dla niego to, jak on sam się czuje i jakie może czerpać korzyści z takiego, a nie innego swego postępowania.

Inne jego ujemne cechy to skłonność do nadmiernego skupiania się na błahostkach, które nic mu nie dają, a przez nie traci tylko czas i cenną energię, zawziętość i mściwość, a także nadmierna gorliwość, która wbrew pozorom wcale nie wychodzi mu na dobre.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 stycznia

Człowiek urodzony 16 stycznia ma dużą zręczność życiową i jest godny zaufania, dlatego ma wszelkie predyspozycje do zajmowania odpowiedzialnych, kierowniczych stanowisk. Zazwyczaj też dąży do takiego właśnie celu, co jest wyrazem jego nieprzeciętnych ambicji i skłonności do dominacji.

Właściwie może liczyć na sukces w każdym zawodzie, ponieważ jest pracowity i zdolny do wielkich wysiłków, zwłaszcza gdy ma przed sobą wizję jakichś wielkich korzyści.

Czasami jednak w swojej pracy okazuje się zbyt sumienny, jednak wada ta polega na tym, iż zbyt mocno skupia się na czymś, co wcale nie jest ważne i nie może mu przynieść żadnych korzyści. Z tego powodu czasami spotykają go poważne niepowodzenia, których z całą pewnością mógłby uniknąć, gdyby tylko nieco zmienił swoje postępowanie, jednak on niechętnie patrzy na siebie krytycznym okiem i ma na swój temat tak dobre zdanie, że wydaje mu się, iż nie ma w nim nic, co wymagałoby modyfikacji.

Na szczęście jednak człowiek ów najczęściej z wiekiem nabywa mądrości życiowej i potrafi realniej oceniać swoje szanse, dzięki czemu osiąga zazwyczaj spory życiowy sukces, ale raczej nie może na to liczyć we wczesnej młodości i przyjdzie mu na to trochę poczekać.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 styczeń

 • zwierzę : rosomak
 • zawody męskie : parkieciarz, stolarz, ratownik medyczny
 • kamień : granat
 • zawody żeńskie : geolog, recepcjonistka, księgowa
 • kolory : złoty, srebrny, kakaowy; gołębi
 • charakter : odpowiedzialny, wytrwały, cierpliwy, oszczędny, praktyczny, wrażliwy, szlachetny, sprawiedliwy, miłośnik piękna, egoistyczny, nadgorliwy
 • roślina : grab pospolity

Imieniny 16 stycznia

 • Marceli
 • Waleriusz
 • Włodzimierz
 • Treweriusz
 • Waldemar
 • Piotr

16 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


tarot online chińska wróżba

Przyjrzyj się swoim dłoniom i policz ile masz na nich “bransoletek”. Ta prosta “matematyka” dostarczy Ci ważnych informacji m.in. na temat Twego zdrowia
Chiromancja lub czytanie z dłoni to starożytna sztuka, której korzenie sięgają kilku tysięcy lat.  Wywodzi się z hinduskiej astrologii, a pierwsza wzmianka o niej pochodzi z chińskiej książki “I Ching”. Interesował się nią nawet Arystoteles, który przekazał tę wiedzę AlZ którym z greckich bogów łączą Cię gwiazdy i co to dla Ciebie oznacza? Sprawdź to już teraz
Znaki zodiaku w naturalny sposób łączą się z historiami greckich bogów.  Nic więc dziwnego, że pewne przymioty bogów i herosów gwiazdy przypisują poszczególnym z nich. Jedne są silne i waleczne, ale przy tym mściwe i żądne krwi, niczym Ares. Inne urokliwe, a przy tym zapatrzone w

31 marca wypada niezwykła pełnia księżyca. Sprawdź co Ci przyniesie Błękitny Robaczy Księżyc
Miesiąc, który teraz mamy jest niezwykły, ponieważ przypada nań aż dwie pełnie Księżyca. Jedną mieliśmy na początku marca (2 marca). Druga wypada ostatniego dnia miesiąca (31 marca) . Obie te pełnie dla Indian stanowiły symboliczne zwieńczenie zimy. Kojarzone były z wyższymi temper