16 stycznia

16-stycznia

Horoskop dla urodzonych 16 stycznia

16 stycznia – horoskop ogólny

Dzięki temu, że człowiek urodzony w dniu 16 stycznia jest bardzo zręczny we wszelkim działaniu, wytrwały i cierpliwy, jest w stanie osiągnąć niemal każdy cel, który sobie założył.

Cechuje go duża odpowiedzialność oraz umiejętność dostosowywania swojego zachowania i postawy życiowej do zmieniających się warunków otoczenia, więc umie sobie poradzić w niemal każdej sytuacji i praktycznie nie zdarza się, by jakiś problem go przerastał.

Ma bardzo duże ambicje, które stale pchają go do działania i powodują, że nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony, bo ciągle uważa, że stać go na więcej. Przez to stale podejmuje jakieś nowe wysiłki i szuka sobie nowych celi, coraz wyżej podnosząc poprzeczkę.

Stopniowo rozwija swoją mądrość życiową, wiedzę oraz osobowość, więc po jakimś czasie może stać się naprawdę wybitną, nieprzeciętną osobowością. Posiada ponadto duże zdolności dyplomatyczne, dzięki którym potrafi nawiązywać kontakty ze wszystkimi ludźmi, z jakimi ma kontakt, bez względu na okoliczności i ich charakter.

Bardzo zależy mu na tym, by w życiu wykazać się swoją konsekwencją i wytrwałością, dlatego nigdy nie odstępuje od swoich zamierzeń, bez względu na to, jak trudno jest mu je zrealizować. Zazwyczaj los rzuca mu pod nogi kłody, jednak on się tym nie zraża, a często nawet jeszcze mocniej motywuje go to do wytężonej pracy i podwojenia wysiłków.

Człowiek urodzony 16 stycznia wyróżnia się także swoim praktycyzmem i oszczędnością. Zależy mu również na tym, aby być człowiekiem w pełni niezależnym i samodzielnym, jednak akurat ten cel zazwyczaj bardzo trudno jest mu osiągnąć, z przyczyn zupełnie od  niego niezależnych.

Jest zamknięty w sobie i nie lubi okazywać innym, jak bardzo jest wrażliwy i uczuciowy. Dość dobrze mu się to udaje, dlatego najczęściej nawet jego bliscy znajomi nie znają uczuciowej strony jego osobowości i w swoim otoczeniu uchodzi on za człowieka bardzo zdystansowanego, opanowanego i zrównoważonego, choć wcale nie zawsze potrafi zachować trzeźwy rozsądek i sporadycznie zdarzają się sytuacje, w których już nie potrafi pohamowywać swych gwałtownych uczuć czy emocji.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka urodzonego 16 stycznia stanowi jego nieprzeciętny umysł. Jest on bardzo elastyczny, skłonny do analizy, ale też dzięki niemu potrafi ogarniać swą uwagą całość danego zagadnienia.

Jest bardzo sprawiedliwą osobą, nigdy nie zmienia swoich poglądów i do wszystkiego podchodzi bardzo ostrożnie, bo za wszelką cenę stara się unikać niepotrzebnego ryzyka. Cechuje go także duża elokwencja i zdolność do jasnego wyrażania swoich myśli, dzięki czemu zawsze potrafi przekazać innym to, co leży mu na sercu i raczej nie ma problemów komunikacyjnych ze swoim otoczeniem.

Potrafi również bardzo skutecznie argumentować swoje racje i często dzięki temu zwycięża w dyskusjach czy kłótniach. Jest człowiekiem bardzo towarzyskim i praktycznie nie zdarza się, by siedział samotnie w domu, bo nie ma się z kim spotkać.

Chętnie bierze udział we wszelkich imprezach i potrafi być duszą towarzystwa, chyba że akurat nie ma nastroju, wtedy jednak nie psuje go innym, lecz woli zostać w domu, by przeczekać okres gorszego samopoczucia.

 

Wady

Dużą słabość człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 stycznia stanowi jego uwielbienie dla luksusu, wszystkiego, co piękne, drogie i trudno dostępne. Pociągają go ludzie z wyższych sfer, bo marzy, że dzięki kontaktom z nim kiedyś uda mu się im dorównać, przez co jego przyjaźnie mogą być interesowne.

Drugą jego bardzo poważną wadę stanowi skłonność pobłażania swoim zachciankom i niechęć do panowania nad niektórymi swoimi żądzami. Człowiek ów po prostu nie widzi powodu, dla którego miałby to robić, zwłaszcza w niektórych sytuacjach, ale nie jest świadom tego, iż tak naprawdę taka samowola wyrządza mu dużą krzywdę, a także może szkodzić jego najbliższym, których nieraz rani swoim postępowaniem.

Wykazuje się jednak również sporym egoizmem, więc właściwie cudze zdanie i uczucia niewiele go obchodzą – najważniejsze jest dla niego to, jak on sam się czuje i jakie może czerpać korzyści z takiego, a nie innego swego postępowania.

Inne jego ujemne cechy to skłonność do nadmiernego skupiania się na błahostkach, które nic mu nie dają, a przez nie traci tylko czas i cenną energię, zawziętość i mściwość, a także nadmierna gorliwość, która wbrew pozorom wcale nie wychodzi mu na dobre.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 stycznia

Człowiek urodzony 16 stycznia ma dużą zręczność życiową i jest godny zaufania, dlatego ma wszelkie predyspozycje do zajmowania odpowiedzialnych, kierowniczych stanowisk. Zazwyczaj też dąży do takiego właśnie celu, co jest wyrazem jego nieprzeciętnych ambicji i skłonności do dominacji.

Właściwie może liczyć na sukces w każdym zawodzie, ponieważ jest pracowity i zdolny do wielkich wysiłków, zwłaszcza gdy ma przed sobą wizję jakichś wielkich korzyści.

Czasami jednak w swojej pracy okazuje się zbyt sumienny, jednak wada ta polega na tym, iż zbyt mocno skupia się na czymś, co wcale nie jest ważne i nie może mu przynieść żadnych korzyści. Z tego powodu czasami spotykają go poważne niepowodzenia, których z całą pewnością mógłby uniknąć, gdyby tylko nieco zmienił swoje postępowanie, jednak on niechętnie patrzy na siebie krytycznym okiem i ma na swój temat tak dobre zdanie, że wydaje mu się, iż nie ma w nim nic, co wymagałoby modyfikacji.

Na szczęście jednak człowiek ów najczęściej z wiekiem nabywa mądrości życiowej i potrafi realniej oceniać swoje szanse, dzięki czemu osiąga zazwyczaj spory życiowy sukces, ale raczej nie może na to liczyć we wczesnej młodości i przyjdzie mu na to trochę poczekać.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 styczeń

 • zwierzę : rosomak
 • zawody męskie : parkieciarz, stolarz, ratownik medyczny
 • kamień : granat
 • zawody żeńskie : geolog, recepcjonistka, księgowa
 • kolory : złoty, srebrny, kakaowy; gołębi
 • charakter : odpowiedzialny, wytrwały, cierpliwy, oszczędny, praktyczny, wrażliwy, szlachetny, sprawiedliwy, miłośnik piękna, egoistyczny, nadgorliwy
 • roślina : grab pospolity

Imieniny 16 stycznia

 • Marceli
 • Waleriusz
 • Włodzimierz
 • Treweriusz
 • Waldemar
 • Piotr

16 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.2/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Natura wilka jest dzika i nieposkromiona. Oto 8 inspiracji, które powinniśmy z niej zaczerpnąć
Bycie wilkiem oznacza bycie cichym wojownikiem, silnym, ale niepozornym. Prawdziwy wilk potrafi walczyć o siebie oraz o to, co dla niego ważne i gotowy jest pożreć każdego, kto spróbuje skrzywdzić jego bliskich. Prawdziwy wilk ma mocny charakter, jest dumny, silny na tyle, by odejść od tych


Znudziło Ci się miejsce zamieszkania? Gwiazdy widzą Cię w jednym z tych 12 miast
Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem horoskopów, czy też nie, musisz przyznać, że jest coś kuszącego w przepowiadaniu przyszłości.  To, co przed nami jest tajemnicą, a ciekawość świata ludzi i życia to jedna z podstawowych cech człowieka, która wykształca się u niego w pi

Czy jest jedna wada, do której za nic w świecie się nie przyznasz? Sprawdź, co na to gwiazdy
Wszyscy mamy zalety i wady.  O ile te pierwsze pielęgnujemy, o tyle drugie staramy się wyplenić. Niekiedy się to udaje, częściej jednak pozostają one z nami na życie, kształtując obraz tego, jacy jesteśmy naprawdę. Niektóre z naszych nawyków są naprawdę irytujące, często to rzeczy