18 stycznia

18-stycznia

Horoskop dla urodzonych 18 stycznia

18 stycznia – horoskop ogólny

Bardzo ważne w przypadku człowieka urodzonego w dniu 18 stycznia jest to, czy otrzyma on odpowiednie wykształcenie. Jeśli bowiem tak się stanie, ma szansę bardzo mocno rozwinąć swój umysł, a wówczas jest w stanie uczynić wiele ważnych i dużych rzeczy dla społeczeństwa, w którym żyje. Ma nawet szansę stać się wybitną osobowością, dlatego szkoda byłoby, gdyby potencjał, który się w nim znajduje, miał się zmarnować.

Jest dość prosty w obejściu i nieskomplikowany, nieco nawet szorstki i niektórzy uważają go za prostaka. Nie dba o głębię swojego życia i przyjmuje rzeczy takimi, jakimi są. Nie dba także specjalnie o swoje stosunki z otoczeniem, gdyż nie zależy mu na sympatii i wychodzi z założenia, że jeśli komuś będzie na nim zależało, to zaakceptuje go takim, jaki jest.

Dlatego też jeśli ma akurat zły nastrój, co – nie wiedzieć czemu – zdarza się w jego przypadku dość często, nie widzi powodów, dla których miałby się z tym kryć i starać się być dla kogoś miłym. Takie zachowanie oczywiście nie zaskarbia mu powszechnej sympatii, ale też nigdy nie jest to jego celem. Mimo to jednak nie narzeka na brak sympatii, bowiem ci, którzy dobrze go znają, wiedzą, że tak naprawdę jest człowiekiem dobrodusznym i sprawiedliwym, zaś jego szczerość to zaleta, choć czasem dla niektórych może być trudna do przełknięcia.

Bardzo ważna dla człowieka urodzonego w dniu 18 stycznia jest tradycja, nie jest jednak bynajmniej zacofany, lecz przeciwnie – uważa, że związek z przeszłością i uczenie się na doświadczeniu naszych przodków jest konieczne do tego, by sprawnie wcielać w życie postęp i móc iść stale naprzód.

Chętnie poświęca swój wolny czas na rozmyślanie nad historią i wielkim autorytetem darzy zdanie starszych ludzi. W ogóle ma on dość szerokie zainteresowania, na które poświęca znaczną część swojego czasu, którego i bez tego nie ma zbyt wiele. Ceni sobie spokojne, proste życie bez zbędnych wygód, dlatego chętne zamieszkuje na wsi, gdzie ma święty spokój i żyje z dala od miejskiego zgiełku.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 18 stycznia ma wiele zalet, ale zazwyczaj widzą je dopiero ci, którzy się do niego zbliżą, inaczej bowiem są one przykryte przez jego szorstkość obejścia.

Ma dużo szacunku dla innych ludzi, zwłaszcza starszych albo mądrzejszych od siebie, lecz jego umiłowanie mądrości wcale nie łączy się z tytułami naukowymi, ale z mądrością życiowa, którą można na co dzień zastosować w praktyce. Ma ustalone wartości, których trzyma się przez całe życie i nie odstępuje od nich nawet jeśli wszyscy inni mają zupełnie inne zdanie, niezależnie od okoliczności.

Jest bardzo wierny wobec ludzi, którym to obieca, zwłaszcza w miłości i można mieć pewność, że nigdy nie posunie się do zdrady ani nawet do jakiegoś pomniejszego oszustwa. Zazdrość jest mu obca, więc pożycie z nim nie jest szczególnie trudne ani skomplikowane, podobnie jak jego natura.

Jest także pracowity i nie ma wielkich wymagań wobec swojego życia, dzięki czemu potrafi cieszyć się tym, czym obdarzy go los, zwłaszcza jeśli nie musiał włożyć w dany sukces wiele wysiłku.

 

Wady

Osoba urodzona 18 stycznia ma spore skłonności do oszukiwania się w rozmaitych kwestiach, mimo iż tak naprawdę doskonale zna prawdę. Takie łudzenie się na pewno nie wychodzi na dobre owemu człowiekowi i pewnie w głębi duszy zdaje on sobie z tego sprawę, ale mimo to nie chce zaprzestać takiego procederu, bo widocznie czerpie z tego jakieś wiadome tylko sobie korzyści.

W uczuciach jest wielkim egoistą i mimo iż jest zdolny do wielkiej miłości, to nie zależy mu na tym, czy osoba, którą darzy uczuciem, czuje się dobrze u jego boku. Najważniejsze jest dla niego to, czy on sam czuje się odpowiednio w takiej relacji i nie zamierza zabiegać o dobro drugiej osoby – nawet nie przychodzi mu to do głowy.

Ludziom ze swojego otoczenia wydaje się człowiekiem mało eleganckim, pozbawionym wdzięku i zanadto prostym, z czym właściwie trudno się nie zgodzić, lecz jednocześnie nie można wymagać od niego, by zmieniał się na siłę, skoro właśnie tak jest mu dobrze.

Inną jego wadą jest skłonność do dominacji, którą okazuje zwłaszcza wtedy, gdy zajmuje względem kogoś nadrzędne stanowisko. Praca czy życie pod jego rządami nie są najłatwiejsze, ponieważ potrafi być tyranem i nie ma litości dla cudzych słabości.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 stycznia

Człowiek, który przyszedł na świat 18 stycznia jest zazwyczaj w pierwszej części swojego życia niezdolny do osiągania bardziej znaczących sukcesów. Dopiero w późniejszym wieku, gdy już uformuje się jego osobowość i nabierze wystarczającej mądrości życiowej, może liczyć na więcej.

Często udaje mu się osiągnąć wybitne, naczelne stanowisko, ale nie powinien się zbyt mocno cieszyć na zapas, ponieważ w takiej roli nie jest najłatwiejszy do zniesienia, a jeśli się nie opanuje, podlegający mu ludzie mogą się zbuntować i zechcieć zepchnąć go z piedestału, na jaki sam się wyniósł.

Ponadto niebezpieczna jest dla niego jego jednostronność i nadmierne przywiązanie do swych poglądów, bowiem powoduje to, że zmiana zdania przychodzi mu bardzo ciężko i stosunkowo trudno jest mu dostosowywać swoje zachowanie do zmieniających się warunków otoczenia. Tylko pod warunkiem, że uda mu się uświadomić sobie istnienie w sobie wszystkich tych słabości i przezwyciężyć je choć w części, uda mu się osiągnąć życiowe spełnienie oraz ogólnie pojmowane szczęście.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 styczeń

 • zawody męskie : pedagog, kucharz, policjant
 • charakter : ambitny, inteligentny, dobroduszny, prawdomówny, sprawiedliwy, tradycjonalista, marzyciel, niepewny siebie
 • zawody żeńskie : inspektor pracy, astronom, asystentka
 • roślina : chryzantema
 • zwierzę : piżmak
 • kamień : aleksandryt
 • kolory : różowy, fioletowy, purpurowy; ametystowy

Imieniny 18 stycznia

 • Krystyna
 • Beatrycze
 • Bogumił
 • Małgorzata
 • Zuzanna

18 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Domino
  • rafcik
 2. Iza
 3. Ola

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Który z 12 archetypów Junga opisuje Cię najlepiej? Rozwiąż krótki test i dowiedz się o sobie czegoś nowego
Nasze ego to rola, którą gramy w życiu.  Mimo że każdy z nas ma własną życiową ścieżkę i wszystkich czeka po drodze co innego, istnieje 12 grup, na które można podzielić ludzi na całym świecie. Wyodrębnił je Carl Jung, słynny psychiatra i psychoanalityk, zwany też ojcem psyc


Test Rorschacha zdradzi dwie najsilniejsze cechy Twej osobowości. Przyjrzyj się barwnej plamie i odpowiedz na pytanie, co widzisz
Test Rorschacha jest stosowany w psychologii nieprzerwanie od 1921 r.  Został stworzony przez szwajcarskiego psychoanalityka, Hermanna Rorschacha. Stanowi test projekcyjny. Na jego podstawie specjaliści od ludzkiej psychiki, ocieniają stan naszych umysłów i dusz. Test w swej podstawowym kszta�

10 subtelnych sygnałów, świadczących, o tym, że partner nie jest naszą bratnią duszą. Mogłeś to przegapić
Istnieje multum artykułów na temat powinowactwa i pokrewieństwa dusz. Większość z nich jest ciekawych i można z nich wyciągnąć jakąś naukę. Tak bywa zwłaszcza w przypadku tych opartych na wiedzy profesjonalistów, którzy latami badają relacje, leczą te chore i pozwalają związkom w