Horoskop dzienny

19 stycznia

19-stycznia

Horoskop dla urodzonych 19 stycznia

19 stycznia – horoskop ogólny

Osobowość człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 stycznia jest dość niezwykła, gdyż posiada on sporo wyróżniających go na tle otoczenia cech. Uchodzi za ekscentryka, ale na szczęście nie przekłada się to w jego przypadku na brak stałości czy samoopanowania, gdyż posiada te cechy w zupełnie zadowalającym stopniu i nie można mieć zastrzeżeń do jego postępowania.

Gorliwie wywiązuje się ze swoich obowiązków i jeśli coś komuś obieca albo poweźmie na siebie jakieś zadanie, można mieć pewność, że dotrzyma danego słowa, bo nigdy nie miga się od swoich obowiązków.

Jest poważny i cierpliwy, gotów jest długo oczekiwać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków, a także posiada nieprzeciętny intelekt i wybitne niemal zdolności umysłowe. Twardo trzyma się także swoich zasad i nie zmienia poglądów w zależności od okoliczności czy pod wpływem otoczenia, więc można być pewnym jego wierności.

Przez swoje cechy często bywa postrzegany jako dziwak, on jednak nie widzi w swoim zachowaniu niczego, czemu można by się dziwić i nie ma najmniejszych problemów z rozumieniem swoich pobudek czy intencji. Zawsze wie, czego chce i potrafi zaspokajać swoje oczekiwania, nigdy nie pragnąc czegoś, co zupełnie nie leży w ramach jego możliwości.

Jego wielka siła polega też na tym, że jeśli wyznacza sobie jakiś cel, to stale ma go przed oczami i nie zbacza z obranej drogi ani na moment, bo nie chce okazać się niekonsekwentnym, choćby we własnych oczach. Jest to dla niego poniżej godności, a kwestia ta jest dla niego niezwykle istotna, niejednokrotnie istotniejsza niż wszystko inne w życiu.

Kiedy coś robi, działa bardzo precyzyjnie, by nie marnotrawić niepotrzebnie swej cennej energii. Szanuje także swój czas i nie lubi go tracić na zbędne dywagacje czy rozważania problemów, które nie przedstawiają dlań żadnej wartości.

Człowiek urodzony 19 stycznia wyróżnia się również swoją niezależnością, którą bardzo lubi podkreślać przy każdej nadarzającej się okazji. Chętnie miewa zdanie zupełnie inne od opinii ogółu, często nawet przesadzając w tym i otwarcie demonstrując swą autonomię, gdyż to również jest dla niego kwestia honorowa i można mieć pewność, że nigdy nie zrezygnuje ze swej suwerenności, bez względu na okoliczności i na to, kto będzie tego od niego oczekiwał. Nawet dla najbardziej ukochanej osoby nie wyrzeknie się swej swobody i każdy musi to po prostu zaakceptować.

 

pozytywyZalety

Kreatywność i pomysłowość, wynikające głównie z jego oryginalności – to najważniejsze zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 stycznia. Oddają mu one wielkie zasługi nie tylko na gruncie zawodowym, ale także w codziennym życiu, dając mu opinię osoby niezwykłej i godnej podziwu.

Jest zdecydowany, wytrwały w działaniu i niechętnie się poddaje. Konsekwentnie trzyma się swoich zasad, nigdy nie łamie danego komuś (albo sobie) słowa i jest w stu procentach wierny oraz lojalny wobec każdego, komu to obiecał. Albo ma bardzo duże ambicje, które z zapałem realizuje i wówczas jest w stanie osiągnąć w życiu naprawdę wiele, albo skupia się na innych i gotów jest pomagać każdemu, kto oczekuje i potrzebuje jego wsparcia. Zresztą instynkt opiekuńczy przejawia zawsze, niezależnie od swej ambicji i tego, jaką drogę wybiera.

Dobro jego bliskich oraz dalszych krewnych leży mu bardzo mocno na sercu i gotów jest do wielkich poświęceń na ich rzecz – można mieć pewność, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by im pomóc jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

 

Wady

Za największą wadę człowieka urodzonego 19 stycznia należy chyba uznać jego wielką ambicję, która normalnie jest oczywiście godna podziwu, lecz akurat w jego przypadku może czasem przybierać niepożądane formy.

Niejednokrotnie na przykład człowiek ów jakiemuś swojemu dążeniu całkowicie podporządkowuje swoje życie i bywa w tym bezwzględny, nie licząc się ze zdaniem i uczuciami nawet swych najbliższych. Zaspokajanie ambicji jest wówczas dla niego najważniejsze i byle tylko to osiągnąć, może posunąć się do wielu niegodnych zachowań, na przykład starać się na siłę dopasować do istniejących okoliczności, łamiąc swoje życiowe zasady, których na ogół trzyma się bardzo wytrwale i są dla niego niezmienne.

Istotne jest dla niego również ludzkie uznanie i podejmuje wiele wysiłków mających na celu zapewnienie mu towarzyskiego powodzenia. Nieraz więc posuwa się do nieszczerych pochlebstw, oportunizmu oraz plotkowania na temat osób, które nie zasługują na takie traktowanie. Najgorsze w tym wszystkim jednak jest to, iż człowiekowi temu grozi, że zaspokajanie ambicji stanie się dla niego jedynym celem jego życia i w efekcie po jakimś czasie nie będzie już wiedział, do czego pierwotnie dążył.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 19 stycznia

Wprawdzie człowiek urodzony 19 stycznia ma w sobie wiele zalet i wrodzonych predyspozycji, dzięki którym może odnieść znaczny życiowy sukces, ale jednak największą jego zaletą, dzięki której może dostać się na szczyt, jest jego zdolność łączenia się z innymi ludźmi.

Zawdzięcza to głównie swoim zdolnościom dyplomatycznym, dzięki którym z każdym potrafi się dobrze porozumieć i ugrać najlepsze dla siebie warunki, ale nie tylko, ponieważ wydaje się, że jakimś szóstym zmysłem wyczuwa on, we współpracy z kim może najwięcej osiągnąć i zazwyczaj dobrze lokuje swoje zaufanie.

Chętnie pomaga ludziom we wszystkim, w czym tylko może, zazwyczaj w pełni bezinteresownie, a oni mimo to chętnie mu się odwdzięczają. Człowiek ten więc niejako buduje z tymi ludźmi sieć wzajemnych zależności, które wydatnie pomagają mu w życiu, także na gruncie zawodowym i jeśli zdarzy się tak, że odniesie poważny sukces, to właśnie największa w tym zasługa jest jego protektorów i tych, którzy mu pomagali.

Nierzadko również zawiera małżeństwo „z rozsądku”, czyli wyłącznie dla pieniędzy, nie widząc w tym nic niestosownego, a jedynie interes jak każdy inny, co przeważnie ma dla niego zaskakująco dobre skutki.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 styczeń

 • zwierzę : koala
 • charakter : gorliwy, ostrożny, świadomy siebie, pewny siebie, miłośnik podróży
 • zawody żeńskie : przedszkolanka, archeolog, higienistka
 • kolory : fioletowy, czarny, kasztanowy; grafitowy
 • roślina : jaskier
 • zawody męskie : plastyk, dekarz, kierownik
 • kamień : amazonit

Imieniny 19 stycznia

 • Andrzej
 • Erwina
 • Mariusz
 • Erwin
 • Bernard
 • Eufemia
 • Henryk
 • Marta
 • Matylda
 • Sara

19 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


3 komentarze

 1. Dla Rysi 19 stycznia 2015
  • Jojo 25 lipca 2016
 2. Samhoi 15 września 2020
tarot online chińska wróżba

Zerknij na obrazek szybko i bez zastanowienia. Kształt, który przykuje Twój wzrok wiele powie o Twej prawdziwej naturze
Wszyscy znamy powiedzenie „Obraz jest wart tysiąc słów”.  Ale co, jeśli Ci powiemy, że rysunek może również ujawnić tysiąc aspektów dotyczących Twej osobowości? Każdego dnia spotykamy się z niezliczonymi obrazami, a nasza uwaga skupia się na przeróżnych kształtach. NPozbądź się swych najgłębiej ukrytych wad. Odkryj je i wyeliminuj z tym, ciekawym testem
Wszyscy mamy zalety i wady.  Tych pierwszych jesteśmy znacznie bardziej świadomi. O drugich zwykle wolimy nie myśleć. Nasze wady są przed nami samymi skrywane w naszej podświadomości. Nieświadomie spychamy je tam, żeby się tym nie zadręczać. Raz na jakiś czas warto jednak spojrzeć pra

Najlepszy sposób na uwolnienie stresu dla każdego ze znaków zodiaku. Przetestuj go już dziś!
Tempo życia wzrasta niezależnie od tego, jaki mamy znak zodiaku.  Mamy coraz mniej czasu dla siebie, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Bardzo dużo pracujemy. Szczególnie odczuwają to rodzice, którzy zwykle pracują na dwa etaty. Wracają zmęczeni do domu i nie odpoczywają