2 stycznia

2-stycznia

Horoskop dla urodzonych 2 stycznia

2 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony tego dnia jest stateczny i poważny, dlatego ludzie darzą go wielkim zaufaniem i wiedzą, że można na nim polegać w absolutnie każdej sytuacji. Nigdy nie działa pochopnie, wszystko musi dokładnie przemyśleć i nad każdym zagadnieniem, które go interesuje, gotów jest spędzać całe godziny.

Jest zamknięty w sobie i niechętnie dzieli się z innymi swoimi tajemnicami, a także cudzych strzeże bardzo dokładnie, więc można śmiało powierzyć mu każdy sekret i mieć pewność, że nigdy nie ujrzy on światła dziennego.

Ma duże zdolności dyplomatyczne, dzięki którym łatwo nawiązuje kontakty i nawet z osobą o najtrudniejszym charakterze potrafi znaleźć wspólny język, nie wkładając w to większego wysiłku. Cecha ta bardzo przydaje mu się zwłaszcza na gruncie zawodowym, ale duże zasługi oddaje mu także w codziennym życiu.

Nie można go nazwać narcyzem i nie domaga się pochlebstw, a nawet często go one krępują, jednak ważne jest dla niego, by wysiłek, jaki wkłada we wszystkie swoje zdania, był doceniany przez otoczenie, gdyż bardzo motywuje go to do dalszego działania.

Często jednak pragnienie to stoi w zupełnej opozycji do jego zachowania, gdyż często działa w ukryciu, zatem ludzie nie mogą go chwalić, bo po prostu nie wiedzą, że mają do tego powody, ale mimo to trudno jest mu to przetłumaczyć.

Człowiek ów jest bardzo wrażliwy na swoim punkcie i nie lubi korzystać z cudzej pomocy, ponieważ ważne jest dla niego, by  wiedzieć, że w każdej sytuacji potrafi poradzić sobie sam.

Zawsze polega tylko na sobie i trzeba przyznać, że taka postawa, mimo iż nie jest najłatwiejsza, zapewnia mu sukces życiowy, a także – co jest dla niego jeszcze ważniejsze – satysfakcję, że zawdzięcza go wyłącznie własnemu wysiłkowi i pracy. A trzeba dodać, iż jest to człowiek bardzo ambitny, ma wysokie ideały, których trzyma się przez całe swoje życie i wierzy, że jest w stanie osiągnąć wszystko, co sobie zamierzy, co rzeczywiście najczęściej mu się udaje.

Nigdy przy tym nie jest zaskoczony swoim sukcesem, ponieważ doskonale wie, że stać go na wiele, nierzadko znacznie więcej niż innych ludzi, głównie dlatego, że jest zdolny do pracy niemal ponad swoje siły.

 

pozytywyZalety

Człowiek ów jest bardzo ambitny i swoim dążeniom potrafi podporządkować całe swoje życie. Nie pozwala sobie na lenistwo ani na kaprysy, ponieważ wie, że każde takie zachowanie oddala go od założonego celu, on jest zaś bardzo konsekwentny we wszystkich swoich dążeniach i nigdy nie zbacza z raz obranej drogi.

W pracy i nauce jest bardzo pilny i sumienny, nie zdarza się, by uchylał się od swoich obowiązków, gdyż ma silnie zarysowane poczucie odpowiedzialności. Nawet z nielubianych czynności wywiązuje się w pełni rzetelnie i nie pozwala sobie na odstępstwa od tej normy w nawet wyjątkowych dlań sytuacjach. Wszystko to powoduje, że można na nim polegać i zlecać mu najtrudniejsze, najbardziej skomplikowane zadania i mieć pewność, że wywiąże się z nich najlepiej, jak umie i da z siebie dosłownie wszystko.

Inne jego ważne zalety to wielki życiowy optymizm oraz nadzieja, która nigdy go nie opuszcza, bez względu na okoliczności, więc człowiek ów nigdy się nie poddaje ani nie wątpi w swoje siły czy też w słuszność podejmowanych przez siebie działań.

 

Wady

Jego najważniejszą wadą jest brak twardego charakteru. Mimo iż jest to człowiek konsekwentny i zdecydowany w działaniu, to jest bardzo chwiejny w innych sprawach i stosunkowo łatwo jest wywrzeć na niego wpływ, co oczywiście nie jest dla niego dobre, bowiem istnieje ryzyko, że niektóre osoby będą starały się wykorzystać go do własnych celów, mocno mu przy tym szkodząc.

Ponadto ma skłonność do wpadania w depresję z byle powodu, a często także bez powodów, a wówczas stosunkowo trudno  jest mu się wydostać z takiego marazmu. W przezwyciężeniu takich złych nastrojów może mu pomóc jedynie systematyczna praca, jednak kiedy akurat nie ma nic ważnego do zrobienia, może popaść w taką melancholię, że konieczna będzie pomoc z zewnątrz.

Ponadto człowiek ów nie zawsze jest lubiany w swoim otoczeniu, ponieważ sam domaga się, by inni doceniali jego sukcesy i osiągnięcia, on zaś nigdy nie zachowuje się tak w stosunku do swego otoczenia i zamiast doceniać zasługi innych, często je bagatelizuje, co oczywiście nie zaskarbia mu powszechnej sympatii.

Ma przez to często opinię egoisty i człowieka skupionego wyłącznie na własnych sprawach, nic zatem dziwnego, ze stosunkowo trudno jest mu nawiązać szczerą przyjaźń.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 stycznia

Człowiek ów ma w sobie wielki potencjał duchowy i intelektualny i jeśli tylko będzie pracował nad swoim charakterem, może osiągnąć bardzo wysoki poziom rozwój wewnętrznego.

Ma także mocno rozwiniętą intuicję, a jeśli będzie często korzystał z jej podpowiedzi, na pewno stanie się ona jeszcze silniejsza, co pozwoli mu unikać ważniejszych życiowych pomyłek.

Jeśli tylko uda mu się przezwyciężyć swą skłonność do wpadania w melancholijne nastroje, naprawdę może osiągnąć wszystko, co sobie zamierzył. Trzeba jednak zaznaczyć, że ma znacznie większe szanse na osiągnięcie wyżyn duchowych i moralnych aniżeli na sukces materialny, ale też raczej rzadko mu na tym specjalnie zależy, ponieważ kariera i pieniądze nie są dla niego tak ważne jak samozadowolenie, satysfakcja z własnych osiągnięć oraz powszechny szacunek, który zapewnia sobie wszystkimi swoimi nieprzeciętnymi zaletami.

Zazwyczaj to mu w zupełności wystarcza, dlatego wybór zawodu ani też sama posada nie są dla niego tak ważne, tym bardziej, że dzięki swej pracowitości i innym przymiotom tak samo dobrze poradzi sobie na każdym stanowisku.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 styczeń

 • kamień : koral
 • zwierzę : legwan
 • zawody żeńskie : piosenkarka, stewardesa, informatyk
 • roślina : macierzanka
 • charakter : ostrożny, skłonny do głębokich przemyśleń, poważny, skryty, pracowity, solidny, odpowiedzialny, wierny swoim ideałom, konsekwentny
 • kolory : kremowy, zielony, palisander; makowy
 • zawody męskie : adwokat, grawer, hutnik

Imieniny 2 stycznia

 • Aspazja
 • Narcyz
 • Sylwester
 • Grzegorz
 • Abel
 • Makary
 • Izydor
 • Sylwestra
 • Bazyli

2 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.2/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ten tajemniczy obrazek kryje w sobie, więcej niż myślisz. Przyjrzyj się mu, a zdradzi sekretny sposób, w który mówisz „kocham”
Słowa nie wyrażą ani połowy tego, co czujemy, czy myślimy.  Mamy w sobie znacznie więcej uczuć, przeczuć i emocji, niż jesteśmy w stanie wypowiedzieć. Kłębiące się w nas odczucia stanowią niezwykłą mieszankę, którą nawet nam samym trudno jest zdefiniować. Miłość też wy


Symbol spostrzeżony na obrazku jako pierwszy zdradza Twój sposób myślenia i prawdziwą naturę. Wskaż go bez zastanowienia
Ludzie różnią się od siebie na milion sposobów.  Jesteśmy charakterystyczni, choć niejednokrotnie musimy spojrzeć na siebie oczami innych, by dostrzec swoją unikalność i nietuzinkowość. To nic złego, w końcu życie polega po trosze na odkrywaniu świata i ludzi, a skoro przynajmniej

Prosty test, który pozwoli Ci określić Twoją aktualną sytuację. Rozwiąż i sprawdź, czy przyda Ci się ta porada
Do oceny ludzkiej emocjonalności i sytuacji psychologowie używają różnego rodzaju testów.  Te proste psychologiczne sprawdziany polegają głównie na naszym zmyśle wzroku. Danej osobie podsuwa się pod oczy niejednoznaczny obrazek. Pacjent ma z reguły nie więcej niż 10 sekund na wskazani