Horoskop na dziś

20 stycznia

20-stycznia

Horoskop dla urodzonych 20 stycznia

20 stycznia – horoskop ogólny

Najważniejszą wartością w oczach człowieka urodzonego w dniu 20 stycznia jest władza. Pożąda jej dla siebie już od bardzo młodego wieku, gdyż wie, że pociąga ona za sobą wielki autorytet i szacunek otoczenia, a na niczym mu tak nie zależy jak na tym, by czuć, że ma respekt i ludzie się z nim liczą.

Zawsze chce dominować i dążenie to przejawia w każdej sytuacji, nawet w prywatnych kontaktach z ludźmi, co może być bardzo uciążliwe dla jego najbliższych, zwłaszcza jeśli z jakichś powodów nie chcą mu się podporządkować. Jeśli jednak jego bliscy nie powstrzymają tych jego zapędów od razu, gdy tylko zaczną się w nim ujawniać, mogą się w nim one rozwinąć do niewyobrażalnych rozmiarów, a z czasem będzie mu coraz trudniej nad nimi panować.

Ponadto marzy on o tym, by dokonać jakiejś wielkiej rzeczy, która zapewni mu podziw środowiska, w jakim żyje. Ma bardzo wysokie ambicje, które niejednokrotnie przerastają jego umiarkowane możliwości, jednak nigdy nawet nie dopuszcza do siebie takiej myśli, bo wychodzi z założenia, że chcieć równa się – móc.

Cechuje go ogromna, niezachwiana wiara we własnej możliwości, której nie może złamać nawet największa porażka. Każde swoje powodzenie potrafi sobie wytłumaczyć na własny sposób – że nie była to jego wina tylko splot wyjątkowo niekorzystnych dla niego okoliczności czy też celowe działanie osób, które źle mu życzą. Zazwyczaj jednak rzadko nie wiedzie mu się w życiu, ponieważ umie zręcznie wykorzystywać nadarzające mu się okazje i każdą uzyskaną informację spożytkować najlepiej, jak się da. Ponadto duże zasługi oddaje mu jego elokwencja.

Człowiek ten umie i lubi mówić, każdego potrafi przekonać do swojego zdania, zmamić obietnicami i zasypać argumentami tak rzeczowymi, że nie można się im oprzeć. Doskonale wychodzi mu propaganda i może na niej zbudować prawdziwą karierę, przy czym wcale nie będzie to od niego wymagało wiele wysiłku.

Ponadto człowiek urodzony 20 stycznia lubi przejmować odpowiedzialność za innych ludzi, wcale nie po to, żeby móc ich kontrolować, jak to mu się często zarzuca, lecz po prostu lubi czuć się potrzebny i wie, że doskonale radzi sobie w roli protektora czy obrońcy kogoś, kto potrzebuje wsparcia, dlatego nigdy nikomu go nie odmawia.

pozytywyZalety

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 20 stycznia ma wielkie poszanowanie dla tradycji i wszelkich utartych zwyczajów, naturalnie tylko tych, które uważa za dobre.

Zawsze przestrzega ustalonych zasad i usilnie namawia do tego innych, co – trzeba przyznać – dobrze mu wychodzi, gdyż zawsze dobiera jak najbardziej słuszne argumenty, którym wprost niepodobna się oprzeć.

Ma duży instynkt opiekuńczy i poczucie odpowiedzialności. Jeśli widzi, że komuś z jego bliskich czy przyjaciół źle się wiedzie, stara się pomóc na wszelkie możliwe sposoby i nierzadko przejmuje rządy nad życiem owej osoby, by zaprowadzić w nim porządek i natchnąć ją optymizmem i chęcią do działania.

Wyróżnia się swoją inteligencja i bystrością, dzięki którym szybko się uczy, co jest dla niego wielką korzyścią, ponieważ nauka nie jest jego ulubionym zajęciem i nie znosi monotonnego ślęczenia nad książkami.

Ponadto człowiek urodzony 20 stycznia jest skromny w obejściu, nie ma wielkich wymagań względem swojego otoczenia i może się zadowolić podstawowym standardem, choć jednocześnie od siebie wymaga jak najwięcej i stale nad sobą pracuje, dążąc do perfekcji.

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego 20 stycznia jest jego nadmierny materializm, który objawia się u niego tylko czasami, ale wówczas może przejąć całkowitą kontrolę nad jego życiem. Jeśli tak się stanie, jest to bardzo niekorzystne zwłaszcza dla jego otoczenia, gdyż wizja zdobycia wielkich pieniędzy przesłania mu cały świat i staje się zupełnie bezwzględny w swoim dążeniu.

Nie ogląda się na innych i nieraz może ranić uczucia swych najbliższych, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy albo udając, że tego nie zauważa, by nie musieć się do tego ustosunkować.

Bardzo źle znosi wszelkie porażki i jeśli widzi, że jego wysiłki zrobienia kariery przez dłuższy czas nie przynoszą pożądanych przezeń rezultatów, staje się bardzo niezadowolony i traci chęć do dalszego działania. Ma także skłonność do wpadania w nastroje depresyjne i jego najbliżsi muszą się sporo natrudzić, zanim uda im się wydobyć go z takiego stanu.

Inną jego bardzo ważną – jeśli nie najważniejszą – wadę stanowi fakt, iż często odnosi on sukcesy kosztem innych ludzi. W lot potrafi zauważyć czyjąś słabość i bez skrupułów ją wykorzystać, nie przejmując się losem owego człowieka i dbając wyłącznie o własny interes.

predyspozyjePredyspozycje osób z 20 stycznia

Człowiekowi urodzonemu 20 stycznia bardzo zależy na zrobieniu kariery i można mieć pewność, że zrobi absolutnie wszystko, co w jego mocy, by spełnić ten cel, bez względu na to, jak wielką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.

Ma duże zdolności, które rzeczywiście nie powinny się zmarnować, zwłaszcza jeśli chodzi o konstruowanie nowych przedmiotów czy wymyślanie zupełnie nowych, użytecznych rzeczy.

Potrafi pracować ciężko i bardzo sumiennie, bez zarzutu wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, więc można mu powierzyć najbardziej odpowiedzialną pracę i stanowisko. Im wyżej się znajduje, tym większą wagę przywiązuje do swojej sumienności, gdyż za wszelką cenę chce podołać pokładanym w nim nadziejom i zaspokoić wszystkie swoje niemałe aspiracje.

Jego duży problem polega jednak na tym, że od razu chce widzieć wymierne efekty swoich działań i na pewno nie będzie dłużej robił czegoś, czego rezultatów nie widzi. Dość szybko się zniechęca, dlatego nie zawsze potrafi odnieść sukces tak szybko, jak tego oczekuje i jak zakłada na początku.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 20 styczeń

 • kolory : zielony, beżowy, krwisty; cynamonowy
 • kamień : tygrysie oko
 • zawody żeńskie : fizjoterapeutka, sekretarka, adwokat
 • charakter : dominator, ambitny, pewny siebie, wyrachowany, społecznik, urodzony zwycięzca, dobry mówca
 • zawody męskie : zakonnik, murarz, wizażysta
 • roślina : bez
 • zwierzę : słoń

Imieniny 20 stycznia

 • Fabian
 • Sebastian

20 stycznia – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


4 komentarze

 1. robderab 1 listopada 2014
  • wanda 15 grudnia 2019
 2. gosc 23 lutego 2016
 3. Ja 4 kwietnia 2017

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Kolory, w które się “ubieramy” mogą wiele powiedzieć o naszej osobowości. Przyjrzyj się swej garderobie i zobacz, co o Tobie mówi
Psychologowie uważają, że kolor, który szczególnie chętnie “przywdziewamy” zdradza cechy naszego charakteru.  Według stylisty i autora książki Color Your Style Davida Zyla: “Nawet jeśli twoja szafa jest wypełniona ubraniami o różnych kolorach i odcieniach, zawsze jestPijaństwo każdego ze znaków zodiaku ma inną dramaturgię. A Ty, co głupiego robisz, kiedy się upijesz?
Nie zachęcamy do picia alkoholu.  Ufamy jednak, że każdy z Was ma swój rozum i wie zarówno o pozytywnych stronach picia, jak i o tych negatywnych. Zrozumiałym jest, że od czasu do czasu potrzebujemy się “wychillować” w gronie przyjaciół. W umiarkowanych ilościach alkohol bar

Jak pozbyć się stresu w zgodzie ze swoim znakiem zodiaku? Oto co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej
Każdy znak zodiaku jest inny. Co innego denerwuje nas, irytuje i wyprowadza z równowagi. W odmienny sposób wracamy również do siebie. Co innego pozwala nam się zrelaksować i odzyskać spokój. Niektórzy z nas już znaleźli idealną technikę relaksacyjną i metodę pozbycia się negatywnych