23 stycznia

23-stycznia

Horoskop dla urodzonych 23 stycznia

23 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 23 stycznia bardzo ceni sobie wszelki postęp i jest zwolennikiem nowinek we wszystkich dziedzinach swojego życia, ponieważ wszystko, co przestarzałe, źle mu się kojarzy – z zacofaniem, marazmem i ciemnotą.

Jest też nastawiony bardzo humanitarnie i społecznie. Dużą część swego czasu poświęca na działania na rzecz innych osób, często nawet robi to kosztem własnego interesuje, ale zupełnie mu to nie przeszkadza, a nawet dzięki temu lepiej się czuje, bo wie, że robi coś dobrego i że jest komuś potrzebny.

Ceni sobie współdziałanie i lubi pracować ramię w ramię z ludźmi podobnie jak on nastawionymi społecznie, jednak można mieć pewność, że nigdy nie zaangażuje się w politykę, bo jej nie cierpi i nie lubi występować publicznie.

Jest inteligentny i ma mocno rozwiniętą intuicję, dzięki czemu łatwo jest mu przenikać ludzkie charaktery i już na początku znajomości z kimś wie, czy będzie z tego związek dusz, czy nie warto na daną osobę tracić czasu. Pozawala mu to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i zaoszczędzić mnóstwo czasu, który oczywiście potrafi doskonale spożytkować.

W działaniu wykazuje się wielką zręcznością i rzadko popełnia błędy, więc działa skutecznie i znacznie szybciej od innych ludzi, bo nie traci czasu na cofanie się i poprawianie błędów.

Człowiek urodzony 23 stycznia wyróżnia się również swoją wielką towarzyskością i pozytywnym nastawieniem do ludzi. Te dwie cechy powodują, że rzadko można go spotkać samego, zazwyczaj jest otoczony znajomymi i przyjaciółmi. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ jest doskonałym towarzyszem – uprzejmym, cierpliwym i pełnym taktu.

Zawsze wie, jak się zachować i umie się odnaleźć w każdej sytuacji. Wszędzie, gdzie się pojawia, szybko nawiązuje przyjacielskie kontakty, dzięki czemu raźnie czuje się nawet w nowych, nietypowych dla siebie sytuacjach i rzadko zdarza się, by czuł się zagubiony.

Wszystko to powoduje, że jego życie jest łatwe, miłe i przyjemne, jednak czasem zdarza się, że jest pozbawione głębi i człowiek ów szuka czegoś, czego nie potrafi określić, ale bardzo wyraźnie czuje, że mu tego brakuje. Zazwyczaj jednak nie udaje mu się tego odnaleźć, wobec czego nie może osiągnąć pełnego życiowego spełnienia.

 

pozytywyZalety

Zalet człowiek urodzony 23 stycznia ma tak dużo, że nie da się ich wszystkich wymienić. Najważniejsze są chyba te, które czynią zeń osobę bardzo pożądaną w towarzystwie i powodują, że jest w stanie zdobywać sobie przyjaciół, którzy następnie trwają u jego boku nieraz nawet przez całe życie.

Jest wytrwały w pomaganiu innym i zawsze można liczyć, że poświęci swój czas komuś, kto go potrzebuje, nawet jeśli nie miałby go zbyt dużo. Jest tolerancyjny i nie trzyma się sztywno swoich poglądów, lecz kiedy widzi, że wymagają one weryfikacji czy pewnego zmodyfikowania, bez przeszkód nadstawia ucha podpowiedziom życzliwych, choć jednocześnie dzięki swojej intuicji potrafi oddzielić dobre rady od prób sprowadzenia go na manowce.

Ciężko jest wzbudzić jego gniew, ponieważ jest zrównoważony i uważa, że wybuchy złości nie przystoją człowiekowi dobrze wychowanemu i kulturalnemu, a za takiego się uważa, zresztą w pełni słusznie.

Jego cierpliwość powoduje, że ludzie chętnie zwracają się do niego z najbardziej drażliwymi problemami i słynie  w swym otoczeniu jako najlepszy powiernik oraz doradca w trudnych sprawach.

 

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego w dniu 23 stycznia bezsprzecznie jest fakt, iż bardzo często ma on problem z dotrzymywaniem składanych obietnic. Nie wiadomo, z czego to wynika, ponieważ ma wiele zalet, które predysponują go do jak najlepszego wywiązywania się ze swoich obowiązków, więc być może jest to wina tego, że ma na głowie wiele spraw swoich licznych przyjaciół i może zwyczajnie zapomina, co komu obiecał.

Ponadto często bywa niezdecydowany i kapryśny, a kiedy jest w takim stanie, naprawdę jest przykry dla otoczenia i jego bliscy najchętniej uciekliby od niego jaj najdalej, by przeczekać ten zły okres.

Lubi się wyróżniać i często nadmiernie podkreśla swoją oryginalność, która nie jest znów taka wielka, dlatego, by ją wyeksponować, może nieraz przekraczać granice dobrego smaku.

Nieraz także bywa egoistą i nadmiernie skupia się na powierzchowności, gubiąc głębię danego zagadnienia, zatem czasami może uchodzić za człowieka płytkiego i pustego wewnętrznie, ale nie jest to prawdą, ponieważ takie tendencje wykazuje tylko czasami, poza tym zaś jest zupełnie inny.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 stycznia

Człowiek urodzony 23 stycznia umie jednać sobie sprzymierzeńców i potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie, nawet w prawdziwej elicie, dlatego często ma wysoko postawionych przyjaciół, z pomocą których może osiągnąć sukces łatwo i szybko.

Częściej jednak funkcje, jakie pełni w życiu, dają mu zaszczyt i uznanie społeczne niż wymierne korzyści, ale też zwykle jest to dla niego ważniejsze, zatem taka sytuacja w zupełności mu odpowiada. Może się sprawdzić w wielu zawodach, gdyż ma szerokie zainteresowania i zdolności, a dzięki umiejętności dostosowywania się do zmiennych warunków otoczenia potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji.

Jego problem polega jednak na tym, że za wszelką cenę chce się wyróżniać i podkreślić swoją odrębność, więc nie angażuje się we współpracę tak mocno, jak powinien – to jest główna przyczyna tego, iż nie osiąga tak wielu sukcesów, jak mógłby, jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, więc nie może zmienić takiej sytuacji.

Często również sam wyrządza sobie szkodę swoją nadmierną ostrożnością czy nawet tchórzostwem, a także tendencją do wpadania w zły nastrój, bo w takim stanie wydaje mu się, że niczego nie jest w stanie osiągnąć i wyraża niechęć do podejmowania wszelkiego działania.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 styczeń

 • zawody żeńskie : akuszerka, farmaceutka, astronom
 • zawody męskie : telemarketer, górnik, pilot
 • kolory : żółty, pomarańczowy, żółty; wrzosowy
 • charakter : stały, idealista, bystry, inteligentny, wytrwały, cierpliwy, niezdecydowany, kapryśny
 • zwierzę : lemur
 • roślina : bez
 • kamień : szmaragd

Imieniny 23 stycznia

 • Ildefons
 • Klemens
 • Maria
 • Rajmund
 • Jan
 • Rajmunda

23 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

3/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Gdybyś był bohaterem horroru, jak myślisz, jak długo pozostałabyś przy życiu? Odpowiedź może tkwić w zodiaku…
W każdym horrorze znajdziemy specyficzne archetypy postaci.  Do typowego horroru potrzeba głupka, osiłka, niezdary, geniusza itd. Ale co by było, gdybyś to Ty znalazł się w horrorze? Jak myślisz, jak długo utrzymałbyś się przy życiu? Jak się okazuje, to nie zależy od Ciebie, ale od g


Jeden z tych mężczyzn to permanentny kłamca. Ujawnij go i dowiedz się czegoś nowego o swoim życiu
Mowa ciała dostarcza nam grubo ponad połowę informacji o świecie. Gesty, mimika, czy mikroekspresje – wszystko to mówi, a niekiedy krzyczy do nas nawet wtedy, gdy usta milczą. To język uniwersalny, dzięki któremu dogadają się ze sobą obcokrajowcy. Niestety bardzo często zdradza em

Gdybyś mógł zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co by to było? Jeśli nie wiesz, podpowie Ci ten prosty test
Czasami do szczęścia potrzeba nam naprawdę niewiele, nie wiemy jednak czego i w tym szkopuł. Nasze życie jest poukładane. Teoretycznie mamy wszystko: bliskich, miłość, pracę i dach nad głową. Powinniśmy być prawdziwi, coś jednak stoi na naszej drodze do szczęścia, a może tylko nam