28 stycznia

28-stycznia

Horoskop dla urodzonych 28 stycznia

28 stycznia – horoskop ogólny

Samodzielność i niezależność, a raczej dążenie do nich niemal za wszelką cenę – to najważniejsza cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 28 stycznia. Nie znosi on żadnych ograniczeń i nie pozwoli, by ktokolwiek nad nim dominował, nawet osoba, na której zależy mu najbardziej na świecie.

Najważniejsze dla niego w życiu jest to, aby robić, co mu się żywnie podoba i by nikt nie mógł go do niczego zmusić. Niepodległość jest dla niego wartością, której z pewnością nigdy i z żadnego powodu się nie wyrzeknie, dlatego zmuszanie go do czegokolwiek nie ma sensu i może tylko przynieść skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Jeśli zaś pozostawi mu się pełną swobodę, a nawet nie będzie mu się próbowało udzielać żadnych rad, działa bardzo skutecznie i czerpie z tego ogromną satysfakcję. Co ciekawe, nawet jeśli sam nie może sobie z czymś poradzić i niezbędna jest mu pomoc kogoś z zewnątrz, nigdy o nią nie prosi i nie ma zamiaru z niej skorzystać, woli raczej odpuścić sobie dane przedsięwzięcie i zająć się czymś, z czym może sobie sam poradzić.

Kiedy angażuje się w jakiś konflikt czy nawet niewinną dyskusję, walczy zażarcie i można mieć pewność, że nie ustąpi pola do ostatniego tchu. Trzeba przy tym wspomnieć, że w walce lub rywalizacji jest bardzo skuteczny, ponieważ umie udawać bierność, zmylając swoich przeciwników i wyczekiwać momentu najodpowiedniejszego na podjęcie aktywnej walki.

Umie także wykorzystywać nadarzające się okazje i zawsze wie, kiedy los mu sprzyja, a kiedy powinien się nieco wycofać, bo nie jest to dla niego najlepszy czas, choć oczywiście nie odpuszcza nigdy i można mieć pewność, że prędzej czy później podejmie na nowo chwilowo przerwane działania.

Wszystko to powoduje, że nie ma dla niego zbyt skomplikowanej sprawy, z którą nie umiałby się uporać, ponieważ wszystko leży w zakresie jego możliwości i ze wszystkim potrafi sobie poradzić. Ponadto wprost niepodobna go oszukać, ponieważ łatwo przenika ludzkie charaktery i niewiele jest rzeczy, które można skutecznie ukryć przed jego przenikliwym wzrokiem.

 

pozytywyZalety

Do najważniejszych zalet człowieka urodzonego w dniu 28 stycznia należy niewątpliwie zaliczyć jego wielką bystrość, która sprawia, że w lot orientuje się w najbardziej zagmatwanej sytuacji i nic nie jest dla niego zbyt trudne.

Zdaje sobie sprawę ze swych niezwykłych zdolności, nie dziwi więc fakt, że ma wysokie ambicje, choć jednocześnie potrafi w pełni realnie oceniać swoje szanse i nie zdarza się, by porywał się na coś, z czym nie może sobie poradzić.

Nie można również nazwać go człowiekiem zarozumiałym, gdyż posiada tyle samo pewności siebie, co skromności i nigdy nie daje odczuć ludziom, że są od niego w jakiś sposób gorsi, nawet gdyby była to oczywista dla wszystkich prawda. Jest na to zbyt kulturalny i uprzejmy. To powoduje, że ludzie darzą go wielkim szacunkiem i jeśli odnosi wielki sukces, nie zazdroszczą mu ani nie obmawiają za plecami, jak to często ma miejsce w przypadku kogoś, komu powiodło się bardziej niż innym.

Dzięki swej inteligencji potrafi też udzielać mądrych rad i nierzadko w swym środowisku uchodzi niemalże za wyrocznię, ogólnie lub w konkretnych kwestiach.

 

Wady

Największą chyba wadą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 28 stycznia jest jego brak poczucia humoru i dystansu do swojej osoby.

Nie znosi on, by ktoś z niego kpił w nawet nieszkodliwy sposób, zaś jeśli ktoś wyraża się na jego temat złośliwie, nie może już później liczyć na jego uprzejmość, gdyż człowiek urodzony 28 stycznia bardzo mocno bierze sobie do serca wszelkie wypowiedziane na jego temat drwiące słowa i niczego nie zapomina.

Jego wrażliwość często powoduje, że staje się pośmiewiskiem w swoim otoczeniu, tym bardziej, że rozgniewać jest go bardzo trudno, zaś obrazić można nawet przez przypadek.
Inne jego wady to spore niezdecydowanie, roztargnienie oraz zbytni pospiech, który wynika z tego, iż jak najszybciej chciałby widzieć rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków, a w efekcie często działa nieuważnie i popełnia błędy, które potem musi poprawiać, więc odnosi to skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego, marnując tylko swój cenny czas.

Bywa również spóźnialski i nieraz ma problem z wywiązaniem się ze swych zadań na czas i choć bardzo się stara, kompletnie nie umie pozbyć się tej wady.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 28 stycznia

Dla człowieka urodzonego w dniu 28 bardzo ważna jest wysoka pozycja społeczna oraz władza, głównie dlatego, by nikt nie mógł nad nim dominować, lecz by to on rozporządzał podległymi mu ludźmi. By ją utrzymać, gotów jest do największych poświęceń, a nawet nieczystych zagrań, ale na szczęście zazwyczaj nie musi się do nich uciekać, gdyż ma na tyle zdolności i umiejętności, że może osiągnąć wszystko, co zechce.

Na największe sukcesy zawodowe może liczyć wszędzie tam, gdzie przyda się jego skupienie i zdolność do wytężonej pracy umysłowej. Ponieważ jest wielkim perfekcjonistą, stale chce podnosić swoje kwalifikacje i stara się wykonywać swoje zadania jak najlepiej, choć właściwie nigdy nie jest z nich do końca zadowolony.

Jego duży problem polega jednak na tym, że za bardzo liczy się z opinią otoczenia i czasem robi coś tylko po to, by mu się przypodobać, nie dbając o to, jakie posunięcie owo będzie miało dla niego konsekwencje. W ten sposób nierzadko popełnia błędy, a jeśli będzie miał pecha, może przez to zniweczyć wszystkie swoje wcześniejsze osiągnięcia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 28 styczeń

 • zawody żeńskie : kelnerka, kosmetolog, higienistka
 • zwierzę : mrówka
 • charakter : władczy, niezależny, samodzielny, zuchwały, inteligentny, wrażliwy, niezdecydowany, niepunktualny
 • kolory : różowy, szary, orzechowy; smolisty
 • kamień : jaspis
 • zawody męskie : agent reklamowy, geograf, informatyk
 • roślina : hortensja

Imieniny 28 stycznia

 • Waleriusz
 • Roger
 • Julian
 • Tomasz
 • Ildefons
 • Walery
 • Karol
 • Augustyn
 • Piotr
 • Manfred

28 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik


Twoja ocena

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Ten obraz ukaże najpiękniejszą stronę Twej natury. Spójrz tylko i zdecyduj, co przedstawia
Testy psychologiczne oparte na interpretowaniu kształtów i obrazów.  Taki test ma już ponad 100 lat. Wynalazł go i spopularyzował szwajcarski psychoanalityk Hermann Rorschach. Na jego podstawie wskazywał, który spośród jego pacjentów ma prawdziwe problemy w sferze duchowej. Na światł


Pijaństwo każdego ze znaków zodiaku ma inną dramaturgię. A Ty, co głupiego robisz, kiedy się upijesz?
Nie zachęcamy do picia alkoholu.  Ufamy jednak, że każdy z Was ma swój rozum i wie zarówno o pozytywnych stronach picia, jak i o tych negatywnych. Zrozumiałym jest, że od czasu do czasu potrzebujemy się „wychillować” w gronie przyjaciół. W umiarkowanych ilościach alkohol bar

Mają mądrość sowy i starożytnego mędrca. Osoby spod tych dwóch znaków zodiaku to wybitni intelektualiści. Jesteś jednym z nich?
Każdy ze znaków zodiaku jest inny. Wszystkie one znacznie się od siebie różnią. Mają indywidualne cechy, dzięki którym można wyłuskać je z tłumu. Definiują je odmienne cechy i atrybuty. Są znaki przynależne osobom rozważnym, kierującym się w życiu logiką i praktycznością. Jest