6 stycznia

6-stycznia

Horoskop dla urodzonych 6 stycznia

6 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 6 stycznia ma w sobie wiele cech, które powodują, że jest ogromnie lubiany  w swoim otoczeniu. Przede wszystkim jest bardzo wyrozumiały i sympatyczny, dzięki czemu z każdym potrafi znaleźć wspólny język i praktycznie nie zdarza się, by angażował się w jakieś konflikty.

Nieomal nie da się go nie lubić ze względu na jego uprzejmość, którą okazuje bez względu na okoliczności i na swój nastrój. Nawet jeśli danego dnia ma nie najlepszy humor, stara się, by nikt tego nie odgadł po jego zachowaniu, gdyż nie widzi powodu, dla którego miałby psuć nastrój swego otoczenia, a wręcz przeciwnie – stara się nań wpływać dobroczynnie i zazwyczaj właśnie tak się dzieje.

Łatwo obdarza ludzi zaufaniem i nigdy długo nie trzyma dystansu. Niektórzy mogą to uznać za oznakę jego lekkomyślności, ale nie jest to prawda i czasem wydaje się, że człowiek ów ma jakiś szósty zmysł, którym wyczuwa ludzi, których warto obdarzyć zaufaniem, gdyż rzadko chybia.

Często przyjaźni się z osobami wybitnymi, które potem ciągną go za sobą w górę, więc on również zazwyczaj odnosi znaczny życiowy sukces, choć nigdy nie przyjaźni się z kimś tylko dlatego, że liczy na jego protekcję. W dodatku praktycznie nie ma wrogów, bo nawet ktoś, kto chciałby się z nim pokłócić, nie ma do tego okazji i zostaje rozbrojony jego uprzejmością oraz kryształowym charakterem.

Człowiek urodzony 6 stycznia ceni też sobie przywiązanie do tradycji i wielkim szacunkiem darzy autorytet swoich przodków. Uważa, że tylko dzięki znajomości historii można poznać teraźniejszość, co jest bardzo mądrym spostrzeżeniem, tym bardziej, że nie można go nazwać zacofanym, bo potrafi bardzo skutecznie przenosi starodawne zwyczaje na obecny grunt. To również z tego powodu jest mocno zainteresowany tym, co dzieje się w społeczeństwie,w jakim żyje i nigdy nie zdarza się, by zamykał się na sprawy innych ludzi, koncentrując się na własnych.

Najczęściej jest dokładnie odwrotnie – całą swoją uwagę podporządkowuje temu, co się wokół niego dzieje i bacznie patrzy, czy nie ma obok niego kogoś, kto potrzebowałby jego pomocy, gdyż bardzo chętnie jej udziela i jest nastawiony niezwykle humanitarnie.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony tego dnia ma w sobie wielki potencjał do działania, ponieważ jest konsekwentny i ma bardzo silną wolę. Jeśli coś sobie zamierzy, praktycznie nie zdarza się, by z jakiegokolwiek powodu nie był w stanie wcielić owego planu w życie. Często nawet inni powierzają mu realizację swoich projektów, bo wiedzą, że ciężko znaleźć osobę, która będzie się do tego nadawała lepiej niż człowiek urodzony 6 stycznia.

Jest on także konsekwentny w swoim działaniu i można mieć pewność że nie spocznie, póki nie doprowadzi danej sprawy do szczęśliwego końca. Nie lubi odpoczywać, nie skończywszy czegoś, gdyż wówczas cały czas o tym myśli i nie jest w stanie się zrelaksować.

Kobieta urodzona tego dnia wykazuje się wielkimi zdolnościami jako pani domu, nie tylko jednak jeśli chodzi o dbanie o dom i wychowywanie dzieci, ale także jeśli chodzi o aranżację wnętrza oraz sztukę kulinarną. Jej otoczenie często dziwi się, jak ona to robi, że jest uzdolniona w tak wielu dziedzinach, jednak najprawdopodobniej nie są to jej cechy nabyte, a wrodzone.

 

Wady

Człowiek urodzony dnia 6 stycznia często nadmiernie skupia się na materialnych celach i właściwie wszelkie działanie, jeśli nie wiąże się z korzyściami materialnymi, traci dla niego całą atrakcyjność.

Ponadto dość szybko się zniechęca, zwłaszcza jeśli nie widzi od razu efektów swoich wysiłków i potem stosunkowo trudno jest mu na nowo znaleźć w sobie motywację do działania.

Inną jego wadą jest skłonność do bujania w obłokach, przez co traci zdolność realnej oceny swojej sytuacji i to jest główny powód, dla którego ponosi – rzadkie co prawda – błędy.

Jego bliscy, którzy próbują dać mu do zrozumienia, że źle w ten sposób postępuje, narażeni są na jego wielkie zdenerwowanie, bo nie potrafi on zrozumieć, że chcą oni jedynie jego dobra. Z tego powodu często wybuchają między nim a jego rodziną konflikty i nierzadko jest w znacznie lepszych stosunkach z obcymi niż z najbliższymi krewnymi, za co winę ponosi wyłącznie on sam.

W dodatku niechętnie pierwszy wyciąga rękę na zgodę, ponieważ jest bardzo honorowy i chce, by to o jego przychylność ludzie zabiegali.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 stycznia

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 6 stycznia, ma wszelkie szanse na zostanie człowiekiem bogatym i powszechnie szanowanym. Jedyne jego zagrożenie leży w tym, iż ma często kłopoty z odróżnieniem prawdy od wytworów swojej fantazji, przez co nieraz może mieć problemy z właściwą oceną swojej sytuacji.

Największe szanse na sukces zawodowy ma w związku z handlem, ponieważ ma dużo zdolności praktycznych i bardzo łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Szybko potrafi się z nimi zaprzyjaźniać oraz sprawia, że czują się z nim swobodnie oraz obdarzają go zaufaniem.

Kobieta urodzona tego dnia również ma szansę zaistnieć w biznesie, ale dobrze byłoby, gdyby z tego powodu nie zaniedbywała swych obowiązków gospodyni domowej, ponieważ ma do tego ogromne predyspozycje, które szkoda byłoby zmarnować. Na szczęście najczęściej jednak udaje jej się sprawnie łączyć sferę zawodową z obowiązkami domowymi, co na dobre wychodzi nie tylko jej domownikom, którzy są zachwyceni z powodu tego, jak fantastyczna atmosfera panuje w ich domu, ale także jej samej, gdyż daje jej to wielką satysfakcję.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 styczeń

 • zawody żeńskie : barmanka, piosenkarka, masażystka
 • kamień : perła
 • zawody męskie : ekonomista, urzędnik, archeolog
 • charakter : wyrozumiały, uprzejmy, sympatyczny, poważny, z szacunkiem dla historii i tradycji, altruista, konsekwentny, wrażliwy, uduchowiony, zdolny
 • zwierzę : mrówka
 • roślina : rosiczka
 • kolory : srebrny, biały, rdzawy; lawendowy

Imieniny 6 stycznia

 • Andrzej
 • Jędrzej
 • Kasper
 • Rafaela
 • Karol
 • Norman
 • Baltazar
 • Kacper
 • Melchior

6 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Agata
 2. Jastrząb
  • Cid

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz


Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możem

Hinduiści wierzą, że nie tylko ludzie, ale również cały świat ma swoje czakry. Jakie jest ich rozmieszczenie i co znaczą te duchowe centra Ziemi?
W naszym ciele jest siedem gruczołów odpowiadających ich energetycznym odpowiednim (czakrom). Te obszary mają kluczowe znaczenie w promowaniu zrównoważonych funkcji organizmu i jego ogólnej żywotności. Podobnie jak ciało, nasza planeta ma własny energetyczny system czakr. Siedem ziemskich