7 stycznia

7-stycznia

Horoskop dla urodzonych 7 stycznia

7 stycznia – horoskop ogólny

Człowiekowi urodzonemu w dniu 7 stycznia najbardziej w życiu zależy na  tym, by osiągnąć zupełną niezależność. Zazwyczaj udaje mu się zdobyć ten cel, ponieważ walczy o niego bardzo ofiarnie i jest zdolny do największych nawet wyrzeczeń.

Zawsze chce być górą, nie tylko w życiu prywatnym, ale także w społeczeństwie, w którym żyje, a już najbardziej zależy mu na dominowaniu na gruncie zawodowym. Już nawet nie o to chodzi, by sam chciał dyrygować innymi i czuć się dzięki temu kimś bardzo ważnym, ale przede wszystkim zależy mu na tym, by nie musieć komuś podlegać, gdyż jest do dla niego prawdziwy dyshonor.

Wprawdzie pracując pod czyimiś rządami tak samo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i jest tak samo pożyteczny jak w każdej innej sytuacji, lecz dużą rolę odgrywa tutaj samopoczucie i na pewno nigdy nie będzie czuł się do końca spełniony jeśli będzie pracował na czyjś, a nie na swój własny rachunek.

Jest bardzo odważny i zdecydowany, a więc ma świadomość tego, iż może, a nawet powinien sam o sobie decydować, nie zamierza więc pozwalać, by ktoś nad nim dominował jakby był od tej osoby słabszy. Często zresztą sam przejmuje kontrolę nad swoim otoczeniem, bo nie  ma w nim nikogo, kto by mu dorównywał pod wieloma względami i człowiek urodzony 7 stycznia doskonale o tym wie, gdyż jest świadom własnej wartości, a nierzadko nawet przecenia swoje możliwości.

Często porywa się z przysłowiową motyką na słońce i nawet jeśli życzliwe osoby odradzają mu dane posunięcie, mówiąc, że przekracza ono jego możliwości, on nigdy w to nie wierzy, gdyż cechuje go nieposkromiony entuzjazm, który jednak raczej wypadałoby nazwać pychą. Trzeba jednak przyznać, że zazwyczaj udaje mu się realizować swoje plany, ponieważ wie, co jest do tego potrzebne – żelazny upór i taka sama konsekwencja.

Niestety jednak ta żądza sukcesów może też być dla niego niedobra, jeśli bowiem człowiek ów znajduje się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju wewnętrznego, nie umie sobie poradzić ze swoimi ambicjami ani im sprostać. Jest to wówczas dla niego źródło ciągłego niepokoju i w takiej sytuacji praktycznie niemożliwe jest,  by udało mu się osiągnąć szczęście i życiowe spełnienie.

 

pozytywyZalety

Człowiek, który przyszedł na świat w dnu 7 stycznia, jest cierpliwy i wytrwały w każdym swoim dążeniu. Potrafi bez reszty skupić się na jednym zagadnieniu i nie spocznie, póki nie doprowadzi danej sprawy do szczęśliwego finału, gdyż po prostu nie zaznałby spokoju, gdyby zostawił jakieś działanie rozpoczęte.

Jeśli wie, że będzie musiał czekać na jakieś rezultaty swoich działań, po prostu czeka i nie próbuje niczego na siłę przyspieszać, bo wie, że nie ma to najmniejszego sensu. Jest bardzo aktywny, nie lubi zbyt długo siedzieć w jednym miejscu i nie cierpi marnowania czasu,  dlatego jeśli nie ma akurat nic lepszego do roboty, udoskonala rzeczy już istniejące, gdyż jest wielkim perfekcjonistą i stale nad sobą pracuje, w czym osiąga naprawdę imponujące wyniki.

Umie także dostosowywać się do zmieniających się warunków otoczenia, co jest dla niego bardzo przydatne w niemal wszystkich dziedzinach życia i dzięki temu praktycznie nie zdarza się, by coś go zaskoczyło  nie umiał sobie poradzić w jakiejś nowej dla niego sytuacji.

 

Wady

Negatywnych cech człowiek urodzony 7 stycznia ma niestety dość sporo, a wszystkie one wiążą się z jego nadmierną ambicją. Przede wszystkim dążenia materialne bardzo często przesłaniają mu inne wartości, dlatego niechętnie pomaga innym i raczej nie zdarza się, by był specjalnie zainteresowany sprawami innych ludzi.

Jeszcze gorszy jest fakt, iż w swych dążeniach nie okazuje żadnych skrupułów i jeśli widzi człowieka, któremu się nie powiodło i na którego ciężkiej sytuacji może albo zyskać, albo  pomóc mu kosztem własnego interesu, bez wahania wybiera tę pierwszą opcję, wykazując się swoją bezwzględnością i chęcią osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę.

Zdolność dostosowywania się do wymogów sytuacji, mimo iż jest cechą samą w sobie raczej pozytywną,  u niego czasem może przybierać formę oportunizmu – człowiek ów naprawdę wiele zrobi dla swego sukcesu i nierzadko przypochlebia się ludziom, na których normalnie nawet nie zwróciłby uwagi, jeśli tylko wie, że w jakiś sposób mogą mu oni pomóc.

Wszystko to wpływa na fakt, iż nie ma wokół siebie wielu przyjaciół, gdyż ludzie nie mają do niego zaufania i wiedzą, że może ich wykorzystywać do swoich celów, kiedy zaś przestaną mu być potrzebni, porzuci ich bez żadnego sentymentu.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 7 stycznia

Największe sukcesy człowiek urodzony 7 stycznia może osiągnąć wówczas, gdy zajmuje naczelną pozycję i ma pod sobą wielu ludzi. Potrafi zmusić ich do wytężonej pracy i wyegzekwować sobie ich szacunek, sam jest zaś doskonałym nadzorcą wykonywanych zadać i najlepiej wychodzi mu trzymanie ręki na pulcie.

Dlatego z korzyścią dla wszystkich będzie, jeśli zajmie się prowadzeniem własnego biznesu, związanego na przykład z handlem czy przemysłem, ale na równie wielki sukces – i co za tym idzie również powodzenie materialne, na którym tak bardzo mu zależy – może osiągnąć w bankowości.

Dobrze dogaduje się na gruncie zawodowym z ludźmi, którzy mogą mu pomóc i wie, z kim powinien się przyjaźnić, choć właściwie trudno nazwać skomplikowane łączące ich relacje przyjaźnią, gdyż raczej jest to kooperacja trwająca tylko do momentu, gdy obie strony są sobie potrzebne.

Taka sytuacja jednak jak najbardziej mu odpowiada, bo pozwala mu skupić się jedynie na pracy i dzięki temu osiąga jak najlepsze wyniki, co wiąże się z wysokim standardem życia oraz wysoką pozycją społeczną, a to jest dla niego najważniejsze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 7 styczeń

 • zawody męskie : farmakolog, matematyk, tynkarz
 • charakter : niezależny, urodzony kierownik, silny, pewny siebie, odważny, uparty, cierpliwy, wytrwały, konsekwentny, ambitny, elastyczny
 • kamień : turmalin
 • zwierzę : rzekotka
 • zawody żeńskie : ekspedientka, dietetyk, prokurator
 • roślina : piwonia
 • kolory : biały, błękitny, świniowy; szmaragdowy

Imieniny 7 stycznia

 • Kryspin
 • Rajmunda
 • Walenty
 • Lucjan
 • Walentyn
 • Mateusz
 • Wirginia
 • Rajmund
 • Izydor
 • Teodor
 • Julian

7 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

3.4/5 - (10)

1 komentarz

 1. Aaaa

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz różę i sprawdź, czy więcej w Tobie pewnego siebie rebelianta, czy też konserwatywnego miłośnika tradycji
Każdemu z nas wydaje się, że jest niezwykły i wyjątkowy. Niestety, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo się co do tego mylimy. Być może nasz wygląd jest niepowtarzalny i nawet bliźniacy nie są identyczni. Z charakterem sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Nie bez powodu w końcu


4 życiowe priorytety, na których musisz się skupić niezależnie od znaku zodiaku, który przypadł Ci w udziale
Ludzie wolą dzielić się na grupy i etykietkować, zamiast szukać tego, co ich łączy.  Chcemy być inni niż wszyscy, unikatowi, jedyni w swoim rodzaju. Tacy właśnie jesteśmy. Nie ma dwóch identycznych ludzi na ziemi. Choć jesteśmy bardzo do siebie podobni, bo pula cech (zarówno fizyczn

Które drzwi poprowadzą Cię do szczęścia? Tylko spontaniczny wybór odkryje przed Tobą receptę na udane życie
Wyobraźcie sobie, że siedzicie w maleńkim, klaustrofobicznym wnętrzu.  Wasz pokoik jest ciasny i ciemny. Nie ma w nim nic, otacza Was przytłaczająca pustka, a cisza i mrok biorą Was w kleszcze. Nagle jednak z ciemności wyłaniają się drzwi. Na każdej z pustych ścian kwadratowego pokoju