8 stycznia

8-stycznia

Horoskop dla urodzonych 8 stycznia

8 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 8 stycznia wyróżnia się swoją wielką stałością. Dzięki temu ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie, bo wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć, a wiedza ta daje im wielkie poczucie bezpieczeństwa.

Ma dużą zdolność wyrażania swoich myśli i w ogóle jest bardzo elokwentnym człowiekiem. Cecha ta bardzo przydaje mu się w różnych życiowych sytuacjach, dzięki niej między innymi jest w stanie przekonać najbardziej opornych ludzi do swojego zdania i wcale nie zajmuje mu to wiele czasu.

Często nawet staje się mediatorem w różnego rodzaju sporach i chętnie pośredniczy między innymi osobami, bo lubi to robić i wie, że dobrze mu to wychodzi. Nie zdarza się, by podczas jakichś konfliktów uciekał się do siły albo innych niedyplomatycznych środków, gdyż dosłownie wszystko potrafi załatwić swoją rzeczową perswazją i niewzruszoną pewnością siebie.

Niestety jednak nie zawsze sam dla siebie jest tak dobry jak dla innych osób, bowiem przejawia sporo skłonności autodestrukcyjnych i ma ze sobą rozmaite problemy. Często sam nie potrafi zrozumieć pobudek swojego postępowania i nie wie, czego tak naprawdę oczekuje od życia i od ludzi, oczywiste zatem jest, że oni sami tym bardziej nie wiedzą, co mogą mu od siebie dać.

Ma również bardzo duży problem z wyrażaniem swoich uczuć, ponieważ wstydzi się ich otwartego demonstrowania. Jednocześnie jednak jest bardzo spragniony miłości i te dwa dążenia często się ze sobą kłócą i człowiek ów nie zawsze jest w stanie znaleźć sobie partnera, który zaakceptowałby te jego sprzeczności charakteru.

Inny jego problem jeśli chodzi o jego relacje z ludźmi leży w jego zaborczości. Oczywistym jest fakt, iż każdy chciałby mieć blisko siebie osoby, których kocha i na których mu zależy, jednak człowiek narodzony 8 stycznia często przejawia w tym dążeniu dużą przesadę.

Nierzadko tworzy wokół swych najbliższych swoistą sieć, którą łączy ich ze swoją osobą, przez co czują się oni osaczeni i nierzadko takie działania przynoszą skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego – zamiast ich jak najmocniej do siebie przywiązać i w efekcie zatrzymać na stałe, zraża ich do siebie i powoduje, że mają ochotę uciec od niego jak najdalej i utrzymywać tylko sporadyczny kontakt.

 

pozytywyZalety

Charakter człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 stycznia, jest bardzo entuzjastyczny i dzięki temu stale ma on ochotę do podejmowania nowych działań. Chętnie podejmuje również rywalizację i nigdy nie zastanawia się, czy jej podoła, ponieważ jest tak pełen nadziei i optymizmu, że wizja porażki nawet nie przychodzi mu do głowy.

Kiedy do kogoś się przywiązuje, jest bardzo wierny i stały. Z wielkiego uczucia zdolny jest całkowicie oddać się drugiej osobie i nie ma najmniejszych problemów z dochowaniem jej wierności i lojalności, przy czym wcale nie jest to kwestia narzuconych sobie zasad, ale po prostu gdy człowiekowi owemu na kimś mocno zależy, cały świat mógłby już dla niego nie istnieć.

Ma wielkie instynkty opiekuńcze, uwielbia zajmować się innymi nawet gdy tego nie wymagają i jest idealnym przyjacielem, mężem czy ojcem, a także krewnym, przynajmniej w tej kwestii. Chętnie bierze odpowiedzialność za inne osoby i nie tylko nie traktuje tego jak obowiązek lecz jak przyjemność, ale nawet czuje się z tego powodu mocno dowartościowany, bo uwielbia czuć, że jest komuś potrzebny.

 

Wady

Mimo iż wydaje się, że człowiek urodzony 8 stycznia jest niemalże ideałem, niestety ma sporo takich wad, które bardzo mocno rzutują na sposób postrzegania go przez otoczenie i na jego kontakty z najbliższymi. Czasem nawet powodują one, że zostaje całkiem sam, co jest dla niego tragedią, gdyż jest pełen uczuć i marzy, by kochać i być kochanym, jego nieszczęście polega jednak na tym, że nie zawsze miłość swą potrafi okazać w odpowiedni sposób.

Przede wszystkim jest bardzo zaborczy i nie widzi, że przesadza w swej chęci kontrolowania i uszczęśliwiania innych na siłę. Wydaje mu się, że ona najlepiej wie, co dla kogo jest dobre i nikt nie powinien mu się z tego powodu sprzeciwiać.

Jeśli mimo to tak się dzieje, człowiek ów porzuca swą uprzejmość i może stać się naprawdę nieprzyjemny, gdyż ma bardzo gwałtowny charakter i nie zawsze umie zapanować nad swymi emocjami. Jest gotów do walki, często nawet niepotrzebnie i czasem wydaje się, że na siłę szuka zwady żeby tylko rozładować swe napięcie.

Inne jego wady, które w negatywny sposób wpływają zwłaszcza na jego kontakty z rodziną, to nadmierne skąpstwo, a także skłonność do wpadania w zły nastrój bez powodu. Człowiek ów bardzo często boryka się z melancholią, nie potrafi jednak przeżywać swego smutku czy rozdrażnienia w swym wnętrzu, lecz dzieli się nim z całym otoczeniem, co powoduje, że wówczas jest naprawdę trudny do zniesienia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 stycznia

Największe szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego człowiek urodzony w dniu 8 stycznia ma we wszelkich zawodach, gdzie przydadzą się jego nieprzeciętne umiejętności dyplomatyczne. Na pewno doskonale poczuje się także w zawodzie, który będzie się wiązał z pomaganiem innym – dotyczy to zwłaszcza kobiet, które fantastycznie opiekują się dziećmi czy chorymi i daje im to ogromną satysfakcję. Niestety jednak na sukcesy w innych dziedzinach człowiek ów nie zawsze może liczyć.

Dużo w tym jego własnej winy, głównie jego zaborczości, skąpstwa i gwałtowności, ale nie tylko, gdyż często po prostu nie wiedzie mu się w życiu bez żadnego konkretnego powodu. Dotyczy to zwłaszcza jego życia osobistego i jest to dużą niesprawiedliwością, ponieważ mało kto tak jak on chce żyć szczęśliwie u boku kogoś, kogo kocha, a że nie zawsze potrafi, to już przeważnie nie jest jego wina, lecz jego trudnego charakteru.

Na szczęście jednak w większości przypadków istnieje nadzieja, iż uda mu się opanować, co powinno przyjść z wiekiem i wówczas łatwiej będzie mu się porozumiewać z ludźmi, a przede wszystkim zawierać z nimi kompromisy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 styczeń

 • kamień : chalcedon
 • zwierzę : mrówkojad
 • zawody żeńskie : chemik, muzyk, sprzedawczyni
 • kolory : kremowy, błękitny, seledynowy; lawendowy
 • roślina : akacja
 • zawody męskie : elektromechanik, handlowiec, ekonomista
 • charakter : wierny, stały, otwarty, komunikatywny, samodzielny, niezależny, melancholijny, skąpy, krytyczny wobec siebie, rodzinny, opanowany, sympatyczny

Imieniny 8 stycznia

 • Wawrzyniec
 • Apolinary
 • Teofil
 • Albert
 • Laurencjusz
 • Mścisław
 • Laurenty
 • Maksym
 • Seweryn

8 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Oka
  • Tak

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki grzech łączy się nierozerwalnie z Twoim znakiem zodiaku? Spójrz w gwiazdy i przekonaj się sam!
Wszyscy grzeszą, nawet jeśli nie powinniśmy. Trudno tego nie robić, ponieważ grzeszne życie jest łatwe i przyjemne. Są małe grzeszki, wielkie grzechy i matactwa, które praktykujemy na co dzień. Niektóre grzechy są tak powiązane z tym, kim jesteśmy, że stają się częścią naszej os


Wybierz pióro i sprawdź, który z pięciu typów osobowości posiadasz. Ten test sprawdza się w 87 proc.
Przez lata powstały liczne klasyfikacje i podziały na różne typy osobowości.  Są ich setki, a wszystkie one biorą pod uwagę inne parametry i cechy osobowości. Psychologowie również postanowili podzielić jakoś ludzi i ich typy charakterów. W tym celu na podstawie teorii kształtów i k

Test Rorschacha zdradzi dwie najsilniejsze cechy Twej osobowości. Przyjrzyj się barwnej plamie i odpowiedz na pytanie, co widzisz
Test Rorschacha jest stosowany w psychologii nieprzerwanie od 1921 r.  Został stworzony przez szwajcarskiego psychoanalityka, Hermanna Rorschacha. Stanowi test projekcyjny. Na jego podstawie specjaliści od ludzkiej psychiki, ocieniają stan naszych umysłów i dusz. Test w swej podstawowym kszta�