10 września

10-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 10 września

10 września – horoskop ogólny

W człowieku urodzonym w dniu 10 września tkwi wielki potencjał i nie tyle nawet jeśli chodzi o jego zdolności intelektualne, co życiową mądrość. Posiada on bowiem bardzo silnie rozwinięty zmysł krytyczny i doskonale wie, kiedy ktoś chce coś przed nim ukryć.

Nic nie można mu wmówić, gdyż czyta w ludzkich twarzach jak w otwartych książkach i w lot potrafi przewidzieć każde kłamstwo. Ponadto bardzo sprawnie analizuje wszystko, co się wokół niego dzieje i każde zagadnienie potrafi rozbierać na czynniki pierwsze, co pomaga mu w dotarciu do prawdy w każdej sprawie.

Umie on bezbłędnie odróżniać to, co dobre od tego, co złe i umie też uczyć tego innych ludzi. Zawsze wie, czy jego oraz innych działania są dla kogoś pożyteczne, czy też są zwykłą stratą czasu, więc – rzecz jasna – od razu ich zaprzestaje gdy tylko dojdzie do takiego wniosku. Jest bardzo aktywny w sferze zawodowej i nic nie chce zostawić na głowie innym ani nie pozwala, by sprawy toczyły się swoim własnym biegiem.

Zawsze chce trzymać rękę na plusie i trzeba przyznać, że oddaje mu to jak najlepsze zasługi, ponieważ dzięki temu nie można go oszukać i nic się przed nim nie ukryje. W ogóle jest on ogromne przedsiębiorczy, energiczny i aktywny pod każdym możliwym względem. Potrafi wcielić w życie niemal każdy swój plan czy zamysł, a jeśli tak nie jest, to prawie na pewno nie jest to jego wina.

Poza tym jednak, że bardzo twardo stoi obiema nogami na ziemi, od czasu do czasu pozwala też sobie na bujanie w obłokach, ale zawsze w granicach rozsądku, czyli na tyle, by nie stracić stałego kontaktu z rzeczywistością. Ma bogate życie wewnętrzne i zmysł myślenia, więc każdą kwestię musi najpierw obgadać pod każdym możliwym kątem, zwłaszcza gdy ma podjąć jakąś ważną, wiążącą decyzję. Wszystko to powoduje, że przeważnie w swym życiu odnosi sukces za sukcesem, czym chętnie dzieli się z innymi. Jest to bowiem człowiek bardzo wrażliwy i uczuciowy.

Nigdy nie patrzy obojętnie, gdy komuś dzieje się krzywda, lecz stara się wszystkim w miarę możliwości pomagać. Nie oznacza to jednak, by był do wszystkich tak samo pozytywnie nastawiony, gdyż zdarza się czasem, że kogoś nie lubi czy wręcz nienawidzi, ale oczywiście musi do tego mieć poważny powód. Trzeba tu dodać, iż człowiek ów nigdy nie pozostaje wobec nikogo ani niczego neutralnym i jego sympatie są tak samo silne jak antypatie, więc trzeba się z tym liczyć, decydując się na zawarcie z nim znajomości.

 

pozytywyZalety

Charakter człowieka urodzonego 10 września, mimo iż jest on bardzo aktywny i nieraz działa impulsywnie, jest ogromnie łagodny. Gdy kogoś kocha czy lubi, gotów jest mu przychylić nieba i ma w sobie tak wiele uczucia, że może nim obdarzać nieskończoną wręcz liczbę osób.

Cechuje go również wielka empatia, która powoduje, że chciałby wszystkich uszczęśliwić, zwłaszcza gdy jemu się dobrze powodzi. Jest na tyle wrażliwy, że odczuwa to niemal jako swój błąd jeśli widzi, że on ma dobrze, a inni cierpią czy żyją w  niedostatku, dlatego stara się pomagać takim ludziom, nierzadko nawet swoim kosztem.

Potrafi jednak zachować zdrowy rozsądek i wcale nie ma takich ciepłych uczuć dla wszystkich osób, gdyż jego zdolności krytyczne powodują, że w lot dostrzega błędy popełniane przez innych i wcale nie zamierza na nie patrzeć przez palce.

Jest sprawiedliwy i uważa, że za winę należy ponieść karę, ale oczywiście w stosunku do siebie również nie jest pobłażliwy i jeśli na którymś etapie swego życia popełni błąd, nie ma oporów, by się do niego przyznać i ponieść tego konsekwencje.

 

Wady

Przyjaciele człowieka, który przyszedł na świat w dniu 10 września, często zarzucają mu, że mimo iż jest on uczuciowy i bardzo dla nich dobry, zachowuje jednak pewien dystans. Objawia się on tym, że rzadko zwierza im się ze swych problemów, a nawet radości, przez co czuć mogą oni w jego zachowaniu pewną nieufność albo nawet brak porozumienia.

Może to rzutować negatywnie także na jego kontakty z najbliższymi, w tym  partnerem, gdyż w ogóle człowiek ów nie za bardzo potrafi rozmawiać o uczuciach i wstydzi się przed kimkolwiek uzewnętrzniać z tym, co czuje i myśli.

Drugą jego ważną wadą jest brak wyraźnych poglądów. Wynika to z tego, iż chce on dopasować się sposobem myślenia do osób, na których mu z jakichś powodów zależy, głównie do środowiska, w którym się obraca, ażeby zapewnić sobie jego pełną akceptację i poczuć się jednym z tych ludzi.

Niestety jednak może to prowadzić do oportunizmu i zakłamania, a przy tym człowiek ów przy całej swej inteligencji i innych zaletach natury moralnej, nie widzi w tym niczego złego, choć raczej należy się domyślać, że nie chce widzieć, iż postępuje w tej kwestii nie do końca zgodnie z zasadami, co do których twierdzi, że je wyznaje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 września

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 10 września doskonale radzi sobie z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Posiada do tego odpowiednią energię, odwagę, ale i rozsądek, dzięki czemu można mieć pewność, że nie będzie podejmował zbędnego ryzyka i nikomu nie pozwoli odbierać sobie tego, co do niego należy.

Umie odróżniać złe rzeczy od dobrych, więc szybko dokuje trafnych wyborów. Zaoszczędza mu to nie tylko wiele czasu, ale też trudów i złych myśli, wobec czego zachowuje dobre samopoczucie i jest ufny we własne możliwości. Posiada nieprzeciętne zdolności intelektualne i bardzo lubi się uczyć, nawet jeśli nie musi.

Czasem poza pracą prowadzi jeszcze dodatkowe badania i szuka nowych dziedzin, w których może się rozwijać, dlatego może zrobić wielką karierę jako naukowiec, zwłaszcza w takim dziale nauki, który nie jest jeszcze w pełni poznany. Jego wielka siła polega na tym, że doskonale potrafi łączyć w harmonijną całość życie zawodowe  z rodzinnym i nigdy nie musi rezygnować z jednego na rzecz drugiego. Powoduje to, że ma wielkie szanse na osiągnięcie pełni szczęścia bez zbędnych wyrzeczeń i większych wysiłków.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 wrzesień

 • zwierzę : kokoszka
 • kamień : bursztyn
 • zawody żeńskie : dziennikarka, zakonnica, sędzina
 • roślina : tojad lisi
 • charakter : aktywny, życzliwy, dobry, wierny
 • zawody męskie : lektor, ekonomista, pilot
 • kolory : niebieski, oliwkowy, palisander; morelowy

Imieniny 10 września

 • Feliks
 • Leon
 • Karol
 • Mikołaj
 • Wiktor
 • Piotr
 • Sebastian
 • Izabela
 • Klemens
 • Aldona
 • Łukasz
 • Antoni
 • Monika
 • Franciszek
 • Bernard
 • Teodor

10 września – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

3.5/5 - (2)

4 komentarze

 1. Monika
 2. Argon
 3. Zuzia
  • Monika

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


3 znaki zodiaku, które potrafią wyczuć złe nowiny na odległość. Twój jest wśród nich?
Każdy ze znaków zodiaku ma inny typ intuicji.  Niektóre są obdarzone wspaniałą intuicją społeczną, dzięki czemu nigdy nie pakują się w tarapaty, zawsze zręcznie omijają trudne tematy i nigdy nie mówią innym przykrych rzeczy. Inne intuicyjnie wyczuwają ludzkie emocje, dzięki czemu


Na obrazku ukryło się kilka kształtów. Ten, który odnajdziesz na końcu powie Ci, która ze znajomych osób sprawi Ci niespodziankę
Życie jest nieprzewidywalne i pełnie niespodzianek. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać po kapryśnej fortunie, która o nam sprzyja, to znów odwraca się do nas plecami. Swoje sekrety mają przed nami nawet bliscy. W głębi duszy wiemy, kogo możemy podejrzewać o posiadanie tajemni

Gwiazdy wskazują 6 najbardziej toksycznych związków. Te znaki NIE powinny łączyć się w pary
W horoskopie zapisanych jest wiele szczegółów odnoszących się do naszej skomplikowanej natury.  Przepowiedni gwiazd nie można traktować jako świętości, dają nam jednak wskazówki odnośnie do tego, jakie są nasze mocne i słabe strony. Wiadomo, że zmieniamy się wraz z upływającym cz