16 września

16-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 16 września

16 września – horoskop ogólny

Zazwyczaj niestety kontakty człowieka urodzonego 16 września  z otoczeniem nie są najlepsze. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie jest on szczególnie towarzyski.

Znacznie bardziej woli zamykać się w sobie i oddawać się snuciu rozmaitych refleksji niż błyszczeć  w towarzystwie, a także trzeba przyznać, że nie ma za bardzo zdolności dyplomatycznych, więc nawet jak wychodzi do ludzi, to często jego zachowanie pozostawia sporo do życzenia.

Przede wszystkim żywi względem innych wielkie wymagania, które tylko czasami można racjonalnie uzasadnić, on jednak nic sobie z tego nie robi i wywiera na nich wielką presję. Od każdego wiele wymaga i nie omieszkuje zachęcać innych do wytężonej pracy, mimo iż sam wcale tak się nie zachowuje, co oczywiście ludzi bardzo denerwuje. Nieraz nawet w ten sposób robi sobie jawnych wrogów i mimo iż zwykle zdaje sobie z tego sprawę, nie jest to dla niego dostateczny powód, ażeby zaniechać tego procederu.

Nic zatem dziwnego, że jego związki z ludźmi, nawet gdy od początku wydają się być bardzo dobrane, zazwyczaj nie trwają długo i często zmienia przyjaciół. Ma za to wielkie szczęście w interesach i w ogóle jeśli chodzi o sferę zawodową. Szybko odnosi sukcesy i nie musi w to wkładać dużo wysiłku, ponieważ ma wrodzoną smykałkę do prowadzenia własnej działalności, zwykle jeśli chodzi o handel. W ogóle zręcznie dba  swoje sprawy i mało co oraz kto jest w stanie trwale mu zagrozić.

Jest czujny i gotów bronić swego dobra bez względu na to, jakie niebezpieczeństwo może mu zagrażać. Widząc jego determinację, mało kto stara się mu zaszkodzić, dlatego konkurencja zwykle omija go szerokim łukiem nawet jeśli miałaby wielką ochotę przypuścić nań atak. Sam jest gotów do podejmowania ryzyka nawet jeśli nie może mu się to opłacić.

Nigdy nie chce zbyt długo pozostawać przy jednej czynności ani w jednym miejscu, jest niespokojnym duchem i często szuka dla siebie nowych dziedzin ekspansji. Stale chce angażować się w nowe przedsięwzięcia i nie trzeba go do tego zachęcać, zniechęcać można zaś na próżno, gdyż zawsze robi, co chce, nie oglądając się na innych.

 

pozytywyZalety

Na pewno wielką zaletą człowieka urodzonego 16 września jest fakt, iż umie on wydawać innym rozkazy i egzekwować sobie ich posłuszeństwo.

Oddaje mu to wielkie zasługi nie tylko na gruncie zawodowym, ale także  w codziennym życiu, tym bardziej, że zwykle umie manipulować ludźmi tak, by wypełniali jego wolę nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie  oznacza to jednak, by musiał się nimi w czymkolwiek wyręczać, ponieważ i bez tego działa bardzo sprawnie i nie ma najmniejszego problemu z podołaniem swoim obowiązkom, bez względu na to, ile by ich było. Wynika to z tego, iż jest doskonale zorganizowany i sumienny, a także ma silnie zarywane poczucie odpowiedzialności.

Jest zbyt honorowy, by pozwalać sobie na jakąś skazę na swym honorze, więc można mieć pewność, że zawsze wywiąże się ze swej obietnicy, nawet jeśli zupełnie nie będzie mu to na rękę. Dla swych przyjaciół jest naprawdę wspaniały – lojalny, oddany i wierny i to, że po jakimś czasie, prędzej czy później, od niego odchodzą, wcale nie sprawia, że dla kolejnych jest mniej uczuciowy.

Zdaje sobie sprawę ze swoich słabych stron i nawet jeśli nie umie albo nie chce ich wyeliminować, ma wiele pokory w przyjmowaniu krytyki i nie obrusza się, gdy ktoś wytyka mu jego błędy.

 

Wady

Dużą wadą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 września, na pewno jest jego lenistwo. Jest to częsta przyczyna jego kłótni z innymi, ponieważ wobec swego otoczenia, zwłaszcza – rzecz jasna – najbliższych, żywi wielkie wymagania, sam im nie sprostując.

Wydaje się, że nie ma wyższych ambicji mimo iż uważa, że wszyscy wokół powinni jak najpełniej rozwijać się na wszystkich możliwych poziomach i dążyć do osiągnięcia perfekcji we wszystkim, co robią. Nie ma w tej kwestii do siebie za grosz samokrytycyzmu i nie rozumie, o co ktoś ma do niego pretensje, więc nie może zapobiegać tym nieporozumieniom ani zatrzymać przy sobie ludzi, którzy z tego właśnie powodu od niego odchodzą.

Jest mizantropem i często stroni od towarzystwa. Miewa dziwne nastroje, których nie da się w żaden logiczny sposób uzasadnić, ale nie zmienia to faktu, że bardzo mocno wpływają na jego życie, a przez to także na życie związanych z nim osób.

Jest przykry w obejściu jeśli ma zły nastrój i nie uchyla się przed wyżywaniem się na Bogu ducha winnych ludziach, którzy mają wobec niego jak najlepsze intencje i gotowi są pomagać mu na rozmaite sposoby. On jednak wcale tego nie docenia ani też nie ułatwia im tego zadania, bo oczekuje, że będą sami się domyślali, czego potrzebuje i nie zamierza im mówić o tym wprost.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 września

Wielka przedsiębiorczość i odwaga biznesowa idące w parze z wrodzonymi zdolnościami do prowadzenia interesów to najważniejsze cechy człowieka urodzonego 16 września jeśli chodzi o jego życie zawodowe.

Widać więc, że jest niejako skazany na sukces i dlatego tylko w wyjątkowych przypadkach nie może go odnieść, zwykle z przyczyn niezależnych od siebie. Doskonale przy tym umie wykorzystywać wszystkie nadarzające się okazje życiowe, przy czym należy zaznaczyć, że najważniejsze są dla niego wcale nie te, poprzez które może podnieść swoje kwalifikacje, ale podczas których zwyczajnie może dużo zarobić.

Jest to dla niego bardzo ważna kwestia i pieniądze często determinują jego wybór zawodu. Rzadko zdarza się jednak, by był on niezgodny z jego ambicjami i wrodzonymi predyspozycjami, jego szczęście polega bowiem na tym, że zazwyczaj wszystko to idzie u niego w parze. Powoduje to, że szybko osiąga sukcesy i już w młodym wieku osiąga stabilność finansową oraz satysfakcję płynącą z poczucia spełnienia zawodowego i osiągnięcia swych najważniejszych życiowych celów.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 wrzesień

 • charakter : skromny, opanowany, stały, przyzwoity
 • zwierzę : foka
  roślina : azalia
 • zawody żeńskie : krawcowa, ekonomistka, biolog
 • kolory : różowy, brązowy, amarantowy; malachitowy
 • zawody męskie : krawiec, programista, lakiernik
 • kamień : kwarc różowy

Imieniny 16 września

 • Kornel
 • Łucja
 • Eugenia
 • Ludmiła
 • Cyprian
 • Wiktor
 • Franciszek
 • Kamila
 • Edyta
 • Eufemia
 • Jan

16 września – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

3/5 - (2)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


3 stadia duchowego rozwoju. Dlaczego większość z nas zatrzymuje się na 1?
Rozwój duchowy to proces, w którym nasze dusze wzrastają, stają się dojrzałe i piękne.  Niestety na swojej drodze spotykamy wiele barier i przeciwności, które nie pozwalają nam się rozwijać i dojrzewać. Krępują nas zasady narzucone przez społeczeństwo, a czasem i to, co „ludz


Czy Twój związek przetrwa próbę czasu? Wybierz jedną z par nowożeńców i sprawdź, co na to gwiazdy
Wszystkim ludziom w związkach wydaje się, że będą one trwały wiecznie.  Każdy chce żyć długo i szczęśliwie. Ale czy istnieje metoda określenia, ile czasu spędzicie w związku? Czy będzie on krótki i namiętny, a może długi, oparty na przyjaźni i zaufaniu? Znaleźliśmy test, któ

Wybierz obrazek ZEN, który podoba Ci się najbardziej i otrzymaj duchową wskazówkę, która pomoże Ci w życiu
Tarot Osho Zen to jeden z najpopularniejszych tarotów na świecie.  W jego skład wchodzą nie tylko zwykłe karty (arkana wielkie oraz małe), ale również karta Mistrza oznaczająca wyjście poza wszelkie ograniczenia (zarówno ducha, jak i ciała). Karty Zen to nie tylko zwykły tarot, łącz