2 września

2-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 2 września

2 września – horoskop ogólny

Rzadko zdarza się, by życie człowieka urodzonego w dniu 2 września składało się z jakichś poważniejszych problemów. Na fakt, iż jest ono lekkie i przyjemne, wpływa wydatnie on sam, gdyż nigdy nie komplikuje sobie żadnych spraw i jest pozytywnie nastawiony do ludzi i do życia.

Jest towarzyski, bardzo wspaniałomyślny i sympatyczny, więc wszyscy go lubią i w każdej sytuacji może liczyć na pomoc życzliwych przyjaciół. Jeśli zaś chodzi o inne sprawy, to umie zręcznie omijać poważniejsze życiowe pułapki i nie poddaje się złemu nastrojowi.

Jest dość pracowity i dzięki temu, mimo iż może mieć problemy z wytrwaniem przy swoich postanowieniach przez brak silnej woli, na ogół udaje mu się dopinać swych celów. Mimo iż jest mocno skupiony na swoim życiu wewnętrznym, a nawet ma pewne zacięcie filozoficzne, nie powoduje to bynajmniej, aby był oderwany od rzeczywistości, gdyż przeciwnie, wyróżnia się wielkim praktycyzmem i ze wszystkim potrafi sobie poradzić.

Jest ostrożny gdy ma się zaangażować w jakieś przedsięwzięcie i nigdy nie rzuca się z głową w nieznane. Do wszystkiego podchodzi raczej krytycznie niż entuzjastycznie, gdyż nie chce wyrzucać sobie później, że czegoś zaniedbał i przez to poniósł porażkę czy popełnił jakiś błąd.

Wyróżnia się swymi nieprzeciętnymi zdolnościami dyplomatycznymi i często nawet nie uświadamia sobie, jak wielkie oddają mu one usługi, gdyż stosuje je na co dzień. Dzięki temu z każdym potrafi się porozumieć i ma wokół siebie praktycznie samych życzliwych mu ludzi, ponieważ nikt nie ma powodu, by go nie lubić, a tym bardziej – by źle mu życzyć.

Jest zaradny i praktyczny, doskonale wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i wie, jak doglądać swych spraw we wszystkich dziedzinach życia, by jak najlepiej na tym wychodzić. Jedynie w interesach może mieć problem, bo mimo iż posiada wrodzoną smykałkę do prowadzenia własnego biznesu, to zwykle gubi go jego łatwowierność jeśli chodzi o ludzi. Nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, jak wielu ludzi zechce wykorzystać jego ufność i dobroć, a ponieważ sam nie jest chciwy ani fałszywy, to nie przychodzi mu do głowy, że inni mogą tacy być.

 

pozytywyZalety

Wrażliwość i subtelność obejścia człowieka urodzonego 2 września są powszechnie znane w jego środowisku. Uchodzi on za człowieka o szlachetnych intencjach, wspaniałomyślnego i pozytywnie nastawionego do wszystkich.

Nie da się z tym nie zgodzić, ponieważ życzliwie odnosi się do każdego, z kim ma do czynienia, a poza tym wszystkim gotów jest pomagać i dzielić się niemal wszystkim, co posiada. Często przez to pada ofiarą oszustów i różnego rodzaju wyzyskiwaczy, ale nie jest pamiętliwy i każdemu chce dać drugą szansę. Nie dba o siebie tyle, co o innych i jeśli ktoś z jego znajomych czy przyjaciół ma jakiś problem, można mieć pewność, że rzuci wszystkie swoje sprawy w kąt i pobiegnie mu z odsieczą.

Człowiek ów wyróżnia się również swoimi zainteresowaniami, które nie dość, że są wszechstronne, to jeszcze bardzo niebanalne. Interesuje i pociąga go wszystko, co mało znane, więc ma szanse na odkrycie ciekawych rzeczy i oddanie zasług rozmaitym dziedzinom nauki. Zawsze jednak zachowuje się bardzo skromnie, bez względu na to, jak wielkie osiąga sukcesy, dlatego nie da się nie darzyć go szacunkiem.

 

Wady

Wielki problem człowieka, który przyszedł na świat w dniu 2 września, leży w jego podejściu do pieniędzy. Umie on je zarabiać, a właściwie niejako same do niego przychodzą, jednak zwykle nie umie robić z nich rozsądnego użytku i nie zaspokaja za ich pomocą swych potrzeb ani też nie pomaga szczególnie potrzebującym. Najczęściej traci je nie wiadomo na co bądź oszczędza tylko po to, by mieć ich jak najwięcej, mimo iż brakuje mu wielu rzeczy, które mógłby za nie dostać.

Jest nadmiernie wrażliwy i jeśli podlega złym wpływom, fatalnie rzutuje to na jego samopoczucie. W skrajnych przypadkach może nawet zupełnie zamknąć się w sobie i na pewno nie będzie w takim stanie miał ochoty na żadne działanie ani też udzielanie się towarzysko.

Jest zbyt łatwowierny i wiele na tym traci, ponieważ nie umie oceniać ludzkich intencji, wobec czego często daje się wykorzystywać. Łatwo również zaplątać go w rozmaite intrygi, z których potem nie potrafi się wykaraskać, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy uczuciowe.

Czasami nie potrafi spojrzeć obiektywnie  z ze zdrowym dystansem na swoje życie, więc postępuje nieodpowiednio lub chaotycznie, a jeśli ktoś udziela mu życzliwych porad, nie daje wiary jego słowom.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 września

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 2 września ma zacięcie filozoficzne i dużo czasu spędza na rozmaitych rozmyślaniach, ale potrafi go też znaleźć na w pełni konstruktywne i praktyczne działania. Ma zdolności do wymyślania nowych rzeczy bądź szukania czegoś, co do tej pory pozostawało ukryte przed wzrokiem badaczy, dlatego często zapisuje się na kartach historii dziedziny, w której działa.

W pracy wielkie zasługi oddają mu jego nieprzeciętne umiejętności dyplomatyczne, więc z powodzeniem może zajmować takie stanowiska, na których stale będzie miał do czynienia z ludźmi, nawet w najbardziej drażliwych kwestiach. Z pewnością dzięki swemu praktycyzmowi poradzi sobie z każdą wymagającą uwagi sytuacją, więc można mu powierzać odpowiedzialne i naczelne stanowiska.

Nie powinien raczej zajmować się prowadzeniem swego interesu, mimo iż ma do tego wrodzone zdolności i często zwyczajnie chce sam sobą rządzić. Jednak raczej nie dorobi się na takiej działalności wielkich pieniędzy, gdyż ludzie szybko wyczują, że jest miękki i podatny na wpływy i zaczną nim manipulować i oszukiwać go, by dorobić się jego kosztem. On na pewno tego nie spostrzeże, więc będzie można z nim zrobić dosłownie wszystko i znajdzie się niejako na łasce tych, którzy będą wiedzieli, jak z nim postępować.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 wrzesień

 • kamień : cyrkonia
 • zawody żeńskie : fotograf, projektantka mody, ekolog
 • kolory : brązowy, szary, liliowy; marchewkowy
 • zawody męskie : astrolog, lektor, ratownik górski
 • charakter : towarzyski, przyjazny, pracowity, inteligentny
 • roślina : stokrotka
 • zwierzę : świnia

Imieniny 2 września

 • Aleksander
 • Walenty
 • Zofia
 • Teodor
 • Zenon
 • Wilhelm
 • Apolinary
 • Tobiasz
 • Czesław
 • Jan
 • Dionizy
 • Oktawian
 • Franciszek
 • Stefan
 • Seweryn
 • Salomon
 • Julian
 • Bohdan
 • Jakub
 • Eliza

2 września – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

4.2/5 - (4)

2 komentarze

 1. Justyna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi


Dlaczego poszczególne znaki stają się „łamaczami serc”? Dowiedz się, zanim Twój związek zakończy się podobnie, jak wszystkie poprzednie
Zakochani pokazujemy się tej drugiej osobie od naszej najlepszej strony.  Z biegiem czasu poznajemy się jednak lepiej i do głosu zaczynają dochodzić wszystkie nasze wady, przywary, słowem: ciemniejsza strona naszej natury. Nie chcąc stracić bliskiej osoby, musimy być świadomi, że jesteś

Z którym mitologicznym stworzeniem łączą Cię gwiazdy i czemu?
Mity greckie były odpowiedzią na odwieczne ludzkie poszukiwania celu i sensu życia.  Istoty ze wszystkich mitologii świata powstały w podobnym celu. Miały reprezentować wszystkie nasze cechy, zarówno te dobre, jak i złe od dumy poprzez strach, nieodpowiedzialność, czy złośliwość. Wsz