23 września

23-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 23 września

23 września – horoskop ogólny

Zdolności, tak samo jak zainteresowania człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 września, są bardzo wszechstronne.

Poświęca im dużą część swego czasu, zdolności starając się jak najpełniej rozwijać i oddając się zainteresowaniom, nic więc dziwnego, że cierpi na chroniczny niedobór wolnego czasu. Trzeba przy tym wspomnieć, że jego zainteresowania, poza tym, że są wszechstronne, to zwykle koncentrują się wobec takich spraw, które dla innych ludzi są niebanalne, mało znane i budzące zaciekawienie, ale i dystans.

Dystans ów człowiek ten stara się zaś pokonywać, ponieważ wszystko chce dotknąć i zgłębić najbardziej, jak jest to możliwe. Bardzo ważny jest dla niego rozwój duchowy, ponieważ wie, że ma do tego wielkie predyspozycje, których nie zamierza zmarnować. Dlatego też często oddaje się filozoficznym rozważaniom, lecz mimo iż zaspokaja to jego jakieś dążenia, to na ogół raczej nie wychodzi mu na dobre, powoduje to bowiem, że zamyka się w swym wnętrzu, odcinając się od ludzi zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Przez to nieraz może być i czuć się samotny oraz wpadać w melancholię, ale nie zamierza z tego rezygnować, bo uważa, że jest to cena za rozwój duchowy, jaką musi zapłacić.

Jest wielkim ekscentrykiem, nie interesuje go nic znanego, utartego i schematycznego, nic zatem dziwnego, że czasem ludzie patrzą na niego jak na dziwak i nie każdy potrafi znaleźć  z nim wspólny język. On czasem też sam celowo odcina się od istniejącej rzeczywistości, zwłaszcza jeśli ma co do niej wysokie wymagania, którym nie można sprostać, co rzeczywiście w jego przypadku ma miejsce nader często.

Jest wrażliwy i boleśnie odczuwa wszystkie rozczarowania, a ponieważ doznaje ich dość często zważywszy na jego wysublimowane podejście do życia i wielkie ambicje, stara się żyć w pewnym zawieszeniu, które jest dla niego formą ochrony przed brutalnością świata.

Stoi w rozkroku pomiędzy dwoma światami – istniejącym i tym znajdującym się w jego wnętrzu i ilekroć ten rzeczywisty nie spełnia jego wymagań, ucieka w swoją skorupę, nie chcąc mieć z nikim kontaktu i wiedzieć o niczym, co rozgrywa się na zewnątrz.

pozytywyZalety

Na pewno największą zaletę człowieka urodzonego w dniu 23 września stanowią jego ambicje dotyczące własnego rozwoju duchowego. Powoduje to bowiem, że jest on jak najdalszy od materializmu czy innych niskich pobudek, lecz wspina się na wyżyny swej duchowości i intelektu, stale usilnie nad sobą pracując i coraz wyżej podnosząc sobie poprzeczkę.

Nigdy nie jest z siebie dość zadowolony, ponieważ wie, że na wiele go stać i żywi względem siebie ogromne wymagania. Jest mało zorientowany w bieżących sprawach, więc nie kłóci się z ludźmi ani nie angażuje w żadne konflikty, lecz do wszystkich odnosi się z łagodną pobłażliwością.

Jest człowiekiem subtelnego charakteru, niepotrafiącym otwarcie bronić swych racji i nigdy nieuciekającym się do przemocy. Nie chce nikomu szkodzić nawet gdyby mogło mu to wyjść na dobre, bo hołduje wysokim ideałom i ma zasady, których trzyma się przez całe swoje życie, bez względu na zmieniające się okoliczności. Jest człowiekiem prawym, szlachetnym i wartościowym.

Nigdy nie oszukuje, nie kłamie i nie zawodzi tych, którzy pokładają w nim nadzieje. Nawet jeśli czasem dotrzymanie słowa sprawia mu trudności, i tak można mieć pewność, że to zrobi, ponieważ jest zbyt honorowy, by łamać składane obietnice. Cechę tę przejawia także wobec siebie, dlatego bardzo stara się być konsekwentny w swych postanowieniach, a jeśli mu się to nie udaje, bardzo się tego wstydzi sam przed sobą.

Wady

Wielka wrażliwość człowieka narodzonego 23 września ma też niestety swoją negatywną formę i kto wie, czy nie jest tych wad więcej niż wiążących się z nią zalet.

Jest on bowiem przede wszystkim wielce niezdecydowany i nieufny wobec innych ludzi oraz wobec wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Tworzy sobie wewnętrzny światek i tak naprawdę  tylko w nim czuje się dobrze i bezpiecznie i gotów jest chować się do niego za każdym razem, kiedy rzeczywistość w czymś go zawodzi. Woli to niż walczyć o swoje dobro czy nawet interes.

Boleśnie odczuwa wszystkie porażki, nawet jeśli dotyczą one zupełnych drobiazgów i ciężko jest mu podnieść się po każdej z nich. Wszystko bierze sobie mocno do serca, a ponieważ jest niepewny siebie, gotów jest przypisywać sobie winę za wszystko złe, co go spotyka. Bak mu zdecydowania i odwagi w działaniu, dlatego czasem miota się w niewiadomym albo zupełnie nieodpowiednim kierunku bądź też woli nie robić nic niż uczyć się na swoich błędach.

Ma małe mniemanie o swych zdolnościach i możliwościach, dlatego boi się podejmować większych wyzwać i często poprzestaje na minimalnych osiągnięciach, które niewiele mu dają. Skupia się przede wszystkim na swym rozwoju wewnętrznym, łudząc się, że da mu to pełnię szczęścia i zastąpi pustkę w innych dziedzinach życia, ale szybko może przekonać się, że nie jest to prawda, a jego wysiłki, mimo iż były tak żmudne, poszły praktycznie na marne.

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 września

Nie da się ukryć, że niestety człowiek urodzony 23 września może mieć wielki problem z  osiągnięciem jakichś większych sukcesów jeśli chodzi o jego życie zawodowe. Wynika to z dwóch rzeczy: po pierwsze, zwykle najmocniej skupia się na swoim rozwoju duchowym, mniej dbając o materialną oraz zawodową stronę życia, po drugie – często brakuje mu zdecydowania, wytrwałości i wiary w siebie.

Często poprzestaje na tym, co łatwo jest mu osiągnąć zamiast odważnie przeć naprzód i wziąć sobie od życia to, co chce odeń uzyskać. Żyje w cieniu innych osób, choć zwykle jest od nich bystrzejszy, bardziej inteligentny i gdyby zechciał, mógłby z łatwością ich pokonać. Nie ma zdolności gospodarowania swymi pieniędzmi, więc raczej nie powiedzie mu się prowadzenie własnego interesu.

Lepiej też, by pracował pod kierunkiem innych, bo dzięki temu zawsze będzie wiedział, co i jak ma robić. Na największe sukcesy może liczyć w takich zawodach, w których nie będzie miał styczności ze sprawami finansowymi przedsiębiorstwa i najlepiej, by była to praca spokojna i nawet dość rutynowa. Nie najlepiej czuje się on bowiem w zajęciach dynamicznych, wymagających od niego szybkich i zdecydowanych reakcji, do których często okazuje się być zbyt flegmatyczny i powolny.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że niełatwo jest mu osiągnąć zadowolenie z własnej postawy, dlatego też jeśli będzie miał pracę, w której będzie osiągał pomniejsze sukcesy, ale za to stosunkowo często, na pewno natchnie go to pozytywnie i sprawi, że zacznie lepiej myśleć na temat swoich możliwości, co z pewnością odniesie pozytywny skutek nie tylko w zawodowej sferze jego życia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 wrzesień

 • roślina : kaczyniec
 • zawody męskie : matematyk, kierownik, spawacz
 • kolory : szary, zielony, zieleń wiosenna; zieleń zgniła
 • kamień : euklaz
 • zwierzę : grzechotnik
 • zawody żeńskie : egzaminator, astronom, modelka
 • charakter : ekscentryczny, zamknięty w sobie, sprawiedliwy

Imieniny 23 września

 • Tekla
 • Elżbieta
 • Pius
 • Bogusław
 • Zofia
 • Jan
 • Krzysztof
 • Bernardyna
 • Andrzej
 • Zachariasz
 • Antoni
 • Piotr

23 września – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

5/5 - (2)

8 komentarzy

 1. Aga
 2. Ewa
 3. Krzysztof
 4. Karolina
 5. Gracjana
 6. ktosik
  • Aleksandra

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Natura wilka jest dzika i nieposkromiona. Oto 8 inspiracji, które powinniśmy z niej zaczerpnąć
Bycie wilkiem oznacza bycie cichym wojownikiem, silnym, ale niepozornym. Prawdziwy wilk potrafi walczyć o siebie oraz o to, co dla niego ważne i gotowy jest pożreć każdego, kto spróbuje skrzywdzić jego bliskich. Prawdziwy wilk ma mocny charakter, jest dumny, silny na tyle, by odejść od tych


Gdybyś był bohaterem horroru, jak myślisz, jak długo pozostałabyś przy życiu? Odpowiedź może tkwić w zodiaku…
W każdym horrorze znajdziemy specyficzne archetypy postaci.  Do typowego horroru potrzeba głupka, osiłka, niezdary, geniusza itd. Ale co by było, gdybyś to Ty znalazł się w horrorze? Jak myślisz, jak długo utrzymałbyś się przy życiu? Jak się okazuje, to nie zależy od Ciebie, ale od g

Którą ze znanych wiedźm jesteś według Twego znaku zodiaku. Sprawdź, jeśli się nie boisz
Czarownice nigdy nie były szczególnie lubiane.  Ludzie bali się tajemnych moczy, którymi władały, czarów i uroków, które mogły rzucać. W dawnych czasach oskarżenie kogoś o czary prawie zawsze oznaczało wyrok śmierci. Okrutny los czekał zwłaszcza kobiety podejrzewane o niewierność