Koziorożec

Koziorożec – mocne strony

Największe atuty Koziorożca to jego ambicja, dyscyplina i cierpliwość.

Dzięki swojej zdolności do planowania i myślenia o wszystkich niezbędnych krokach w pogoni za określonym celem, Koziorożce często odnoszą sukcesy na ścieżce kariery. Niezawodni i oddani, ludzi ci często mają kłopoty z otwarciem się na inne osoby, ale stają się godnymi zaufania i stabilnymi w związkach, gdy zdecydują się być ich częścią. Z ich wytrzymałością i cierpliwością prawnie nic nie wydaje się niemożliwe.

Koziorożce są cierpliwe jako osoby, które rozumieją przepływ czasu dzięki temu, że należą do powolnego i doskonałego żywiołu Ziemi. Uważają, że każdy krok służy do osiągnięcia jakiegoś celu. Są też bardzo głębokie i nigdy długo nie trzymają się powierzchowności.

Muszą kopać, pracować nad wszelkimi rzeczami cały czas i chociaż często potrzebują odpoczynku, daje to rezultaty, które są niewątpliwe. Są też praktyczne, z możliwością znalezienia praktycznie wszystkiego w swoim życiu, co dotyczy obiektów, ludzi i sytuacji.

Słabe strony

Mimo iż Koziorożce osiągają bardzo wysokie cele, często robią to bez odpowiedniej podstawy w swoich sercach. Jeśli odejdą od swoich potrzeb emocjonalnych i pozostają skupione głównie na obrazie, który pokażą reszcie świata, łatwo stają się niezadowolone, złośliwe, a nawet złe w ich okolicznościach, które mogą się przydarzyć.

Brak współczucia, który przychodzi jako produkt ich własnego, osobistego braku satysfakcji, prowadzi je do stawania się zimnymi, dalekimi i odłączonymi od innych i egoistycznie realizują swoje cele bez względu na innych ludzi po drodze. Ich kierunek musi opierać się na ich prawdziwych osobowościach, kreatywności i ich sercach, by reszta życia miała prawdziwą jakość.

Koziorożce są też zimne. Ich serce musi pozostawać ciepłe przez cały czas, by mogły osiągnąć satysfakcję, na jaką zasługują, a poczucie winy lub brak własnej wartości często sprawiają, że są mniej spokojne. Są też uparte, z mocną parą rogów jako znak, który wywyższa Marsa. Nie są to osoby, które akceptują zmiany, nowoczesne podejście i zbyt wiele innowacji w dowolnym momencie swojego życia.

Kiedy już są one w ich umyśle, nie będą się poruszać, rzadko słuchając rad i budując wysokie ogrodzenie na opinie innych ludzi. Koziorożec jest również pesymistą, gdyż obecność Jowisza w znaku każe mu ciągle wieszczyć upadek. Z tego powodu jest nieco mroczny, żyje w trudnym świecie, z surowym osądem moralnym i przekonaniami, które nie pozwalają mu dotrzeć tak daleko, jak może i jak wierzy, że może.

Koziorożec w relacjach

Każdy, kto próbuje nawiązać relację z Koziorożcem, dowiaduje się, jakie to trudne. Ci mistrzowie praktycznych faktów i użytecznych rzeczy często mają zbyt wiele bólu w życiu, by otworzyć się z łatwością.

To sprawia, że Koziorożce są zamknięte, dalekie i niemożliwe do zdobycia. Mimo iż są wewnątrz emocjonalne, rzadko to okazują i tworzą z kimś trwałą więź. Potrzebują dużo czasu, by zdać sobie sprawę z tego, że nie zostaną zdradzone.

Pomimo tego są w pełni zdolne do radosnego, spontanicznego i szybkiego związku w młodości, z wiekiem zaś stają się bardziej ostrożne i mają tendencję do zamykania się w swoich małych światach, bez zamiaru wpuszczania do nich kogokolwiek.


Koziorożec jako partner

Jeśli chodzi o relacje romantyczne, Koziorożce szukają partnera, który wykazuje absolutne zaangażowanie w wartości moralne, niezależnego i silnego, a zarazem zdolnego rozpoznać swój emocjonalny rdzeń. Koziorożcowi nie jest łatwo znaleźć partnera, z którym chce dzielić przyszłość, ale są to znaki wystarczająco stabilne i rzetelne, by dobrać sobie odpowiednie osoby do długoterminowych związków.

Faktem jest, że przynoszą wiele niespodzianek w związku, gdy się otwierają, a ich pozornie zimna i daleka zewnętrzność zmienia się w ciepłą, przytulną naturę, której istnienia nikt nie przypuszczał. Miękkie i bardziej wrażliwe niż wiele innych znaków, Koziorożce budują duże zabezpieczenia wokół swoich serc i potrzebują kogoś wrażliwego, cierpliwego i będącego wystarczająco blisko, by zobaczyć w nich kogoś, kim naprawdę są.

Koziorożec jako rodzic

Jest to ktoś dobrze poinformowany o samopoczuciu dziecka, ale często zbyt wiele polega na przestarzałych metodach wychowawczych. Trzyma się tradycji rodzinnych, często surowych i zbyt racjonalnych, a to nie zawsze dobrze pasuje do wrażliwych dusz ich dzieci, które pragną uwagi emocjonalnej bardziej niż czegokolwiek innego.

Mimo to Koziorożce są odpowiedzialne i wiarygodne, z dobrymi więzami tworzonymi na poziomie emocjonalnym mogą niewiarygodnie wspierać dzieci. Jeśli są głęboko zadowolone z własnej ścieżki obranej w życiu, okazują swoje cnoty poprzez nieskończoną cierpliwość i spokojny, rozsądny sposób podejścia do opieki nad dziećmi.


Koziorożec jako dziecko

Dziecko Koziorożec jest czasem po prostu trudne. Jeśli ma beztroskich, liberalnych rodziców, niezwykle trudno będzie zrozumieć jego charakter, ponieważ łatwo może stać się zdyscyplinowany w domu.

Prawie zawsze Koziorożce mają skomplikowane relacje z ojcem, ale kluczem od początku jest praca nad swoim ego i miłość od samego początku. Mając wiele źródeł samooceny, dzieci te biorą do siebie każdy komentarz, przetwarzają go głęboko i rzadko spotykają się z jego autorytetem. Potrzebują dużo cierpliwości, radości i troski, by dobrze się porozumieć i nauczyć się pozytywnych aspektów życia zamiast po prostu wieść życie bez celu.

3.3/5 - (3)

21 komentarzy

 1. Ewa
 2. Koziorożec
 3. Mex
  • Antek
 4. Pedro
 5. Jola
 6. koziorożec
 7. Force
 8. Koziorożec
 9. Panna Koziorożec
 10. Jolanta
  • It's me
  • Rafał Koziorożec
  • Marek
 11. Pani Baran
 12. pani koziorozec
 13. szyszka
  • pikuś
  • Katmiku
   • Ktoś

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Zerknij na obrazek szybko i bez zastanowienia. Kształt, który przykuje Twój wzrok wiele powie o Twej prawdziwej naturze
Twarz kobiety Jeśli pierwszą rzeczą, którą zauważyłeś na zdjęciu, jest zarys kobiecej twarzy, jesteś niezwykle wrażliwą osobą o silnej intuicji. Decyzję, które podejmujesz, są zawsze zgodne z tym, co podpowiada Ci serce. Słuchasz cichego głosiku intuicji, które prowadzi Cię przez


4 największych manipulatorów zodiaku. Lepiej nie wchodzić z nimi w głębsze relacje
Skorpion Skorpiony są bardzo emocjonalne i ekspresywne. Manipulują jednak poprzez ciszę. Potrafią wykorzystywać ją przeciw partnerom. Kiedy milkną, Ci zastanawiają się, co zrobili nie tak i starają naprawić błędy, które nigdy nie istniały. Skorpiony muszą nauczyć się otwartości w

Przyjrzyj się swoim dłoniom i policz ile masz na nich „bransoletek”. Ta prosta „matematyka” dostarczy Ci ważnych informacji m.in. na temat Twego zdrowia
Linia sukcesu Druga linia rasceta bardzo często jest kopią pierwszej. Przypomina ją zarówno pod względem kształtu, jak i długości, czy „głębokości”. Różnica jest tylko taka, iż ta bransoletka wskazuje na co innego, a mianowicie powodzenie oraz sukces na polu zawodowym i w