Małpa

Zodiakalna Małpa uważa, że jest najlepsza we wszystkim, co robi i nie ma sobie równych.

Zodiakalna Małpa uważa, że jest najlepsza we wszystkim, co robi i nie ma sobie równych.

Osoba urodzona pod znakiem Małpy posiada dwie twarze. Z jednej strony to człowiek z dużą dawką humoru, spokojny, łagodny i psotny, zaś z drugiej strony nie stroniący od ciętych, złośliwych uwag i bardzo sprytny. Lubi przebywać w środowisku, w którym postrzegany jest jako osoba serdeczna i życzliwa. Cechuje ją wrodzony egoizm, ponieważ zawsze stara się z każdego spotkania wyciągnąć jakąś korzyść dla siebie.

 

Zodiakalna Małpa uważa, że jest najlepsza we wszystkim, co robi i nie ma sobie równych. Charakteryzuje ją próżność. Ciężko zdobyć jej zaufanie, dlatego też nie ma zbyt szerokiego grona przyjaciół. Zawsze stara się być na czasie z wszelkimi nowinkami, zarówno w literaturze, filmie, czy sztuce. Uchodzi za osobę, która zawsze ma coś interesującego do powiedzenia, dlatego chętnie podejmuje się z nią różnego rodzaju dyskusje. Ma duże poczucie humoru. I potrafi się śmiać nie tylko z innych, ale i z samej siebie także, co się rzadko zdarza.

W sprawach sercowych często doświadcza rozczarowań. Dzieje się tak ze względu na podwójny charakter, specyficzne podejście do życia oraz poczucie humoru, które nie każdemu się podoba. Dlatego ciężko Małpie znaleźć takiego partnera, który na dłuższą metę zniesie te wszystkie jej cechy.

Jaka jeszcze jest Małpa?

Osobę urodzoną pod znakiem Małpy cechuje duże poczucie humoru. To jest cecha, którą wyróżnia się spośród innych. Mimo to, ciężko to traktować jako zaletę, ponieważ nie stroni od żartów i dowcipów, które naładowane są złośliwością oraz ironią, co nie wszystkim się podoba. Ma w sobie o wiele więcej figlarności i zamiłowania do robienia głupich żartów niż wrodzonej radości. Najgorsze jest to, że nie widzi w tym nic niestosownego i wielokrotnie zastanawia się, dlaczego jej żarty nikogo więcej nie śmieszą, skoro są takie zabawne. Z tego względu nie wszyscy darzą ją sympatią. Małpa to czuje, dlatego nie wprasza się tam, gdzie jej nie chcą.

Małpie można pozazdrościć kreatywności i pomysłowości.

Małpie można pozazdrościć kreatywności i pomysłowości.

Choć uważana jest za osobę miłą i życzliwą, to w gruncie rzeczy są jedynie pozory, bo tak naprawdę wielka z niej egoistka, która nie widzi nic, oprócz czubka własnego nosa. Lubi plotki, których często sama jest autorką. Wiele w nich złośliwości, podstępów i intryg, których podłożem jest zyskanie korzyści dla samej siebie.

Uważa się za osobę, która najlepiej na świecie wszystko robi i najwięcej wie. Co prawda posiada szeroką wiedzę na wiele tematów i w towarzystwie potrafi zaskoczyć ciekawymi informacjami. Dzieje się tak, ponieważ Małpa ma doskonałą pamięć. W gruncie rzeczy jej wiadomości są powierzchowne i nie robi z nich większego użytku. Zdobywa je tylko po to, aby w móc w swoim otoczeniu nimi zaimponować innym.

Małpie można pozazdrościć kreatywności i pomysłowości. Te cechy sprawiają, że potrafi wyjść cało nawet z każdej, najbardziej skomplikowanej sytuacji. Jej błyskotliwość pozwala na wymyślanie coraz to nowszych i oryginalniejszych rozwiązań. Dlatego ma ogromne predyspozycje do odniesienia wielkich sukcesów, gdyby nie to, że wszystko czego się podejmuje ma słomiany zapał. I ledwo rozpoczęte zadanie zaraz zostawia nieskończone, bo zabiera się za kolejne.

Sprawy zawodowe Małpy

Na polu zawodowym Małpę charakteryzuje bezwzględność i brak jakichkolwiek skrupułów. Gdy tylko czuje, że ma szansę odnieść sukces, nie cofnie się przed niczym i nic ani nikt nie jest w stanie jej powstrzymać. Idzie do celu po trupach, posiłkując się przy tym intrygami i podstępami. Doskonale wie, jak manipulować ludźmi i z tej umiejętności korzysta bardzo często. A ludzi, których do tego wykorzystuje są całkowicie nieświadomi gierki, do jakiej zostali zaangażowani i chętnie z nią współpracują. Tylko dlatego odnosi sukces. Nie jest on wcale zapracowany pracowitością i poświęceniem.

Najlepszym stanowiskiem dla Małpy będzie zajmowana posada, w której będzie uzależniona od innych. Jako, że świetnie umie sobie ich pozyskać swoją udawaną życzliwością i serdecznością, taki układ z reguły zawsze wychodzi jej na dobre. Ma duże predyspozycje do składania obietnic bez pokrycia. I od początku o tym zdaje sobie sprawę. Szkoda tylko, że tak żeruje na naiwności innych, którzy raz po raz ciągle się na to nabierają. Wtedy mogą dać wiele Małpie, nie dostając nic w zamian.

Małpa Idzie do celu po trupach, posiłkując się przy tym intrygami i podstępami.

Małpa idzie do celu po trupach, posiłkując się przy tym intrygami i podstępami.

Sprawy sercowe Małpy

Zodiakalna Małpa nie ma szczęścia w miłości, choć tak bardzo jej pragnie. Jest dość kochliwa, gdyż często się zakochuje, zatracając się w tym bez pamięci. I tak szybko jak popada w stan zakochania, tak szybko z niego wychodzi, bo jak tylko zauroczenie mija, to zastanawia się, co w swoim byłym partnerze widziała, bo w ogóle nie był on w jej typie. Doskonale wie, czego szuka, ale niestety nie udaje jej się tego znaleźć. Mimo to nie zraża się porażkami i uparcie nadal poszukuje miłości.

Największe szanse na udany związek ma ze Smokiem i Szczurem, który w imię miłości gotowy jest do wielkich poświęceń i swojemu partnerowi może uchylić nieba. Nie wskazane są bliższe relacje z Tygrysem, ponieważ między nimi będzie ciągle iskrzyć, a to będzie sprzyjać kłótniom. I mimo najszczerszych chęci obu stron, taki związek nie ma szans na przerwanie.

Małpa jest dość kochliwa, gdyż często się zakochuje, zatracając się w tym bez pamięci.

Małpa jest dość kochliwa, gdyż często się zakochuje, zatracając się w tym bez pamięci.

Kobieta spod znaku Małpy to urodzona uwodzicielka, która uwielbia mieszać w głowach mężczyznom. I wychodzi jej to zaskakująco dobrze. Wielu zastanawia się, skąd u niej ta umiejętność zawracania panom w głowach, jednak trzeba przyznać, że wykorzystuje ja perfekcyjnie. Doskonale wie, gdzie jest najwrażliwszy punkt każdego mężczyzny i wie, jak w niego uderzyć. W uwodzeniu odnajduje sens życia. To jest to, co napędza ją do dalszego działania i nie wyobraża sobie życia, gdyby nagle ktoś zakazał jej korzystania z tej umiejętności. Niestety nie wszystkie metody, które wykorzystuje są poprawne pod względem moralnym. Często sięga po różnorakie intrygi, w których z biegiem czasu sama się zatraca.

Ma głowę pełną pomysłów i nie spocznie dopóki nie zwróci na siebie uwagi mężczyzny, który stał się jej celem. I nawet, jeśli początkowo nie jest nią wcale zainteresowany, to z czasem i tak straci dla niej głowę. Trzeba przyznać, że życie u boku kobiety – Małpy do najłatwiejszych nie należy. Ona pragnie dominować, zawsze starając się powiedzieć decydujące słowo. Nie uznaje kompromisów i podejmowania

negocjacji. Zawsze musi być tak, jak ona tego chce, bez względu na to, czy się to komuś podoba, czy też nie. Ale są pewne wyjątki od tej zasady.

Kobieta spod znaku Małpy to urodzona uwodzicielka

Kobieta spod znaku Małpy to urodzona uwodzicielka

Sytuacja zmienia się diametralnie, jeśli Małpa znajdzie na swej drodze mężczyznę, dla którego straci głowę. I pragnąc, aby związek przetrwał jak najdłużej, będzie gotowa do wielu ustępstw. Ale szalona miłość wcale nie odciągnie jej od flirtowania, które tak uwielbia. Dlatego mężczyzna, który będzie jej życiowym partnerem będzie musiał się z tym pogodzić i spróbować to zaakceptować.

 

Mężczyzna spod znaku Małpy to człowiek bardzo sympatyczny, który posiada predyspozycje do dominowania w związku. Zawsze chce być we wszystkim górą. Jego silny, twardy charakter tylko ułatwia mu to zadanie. Jedyne, co się dla niego liczy, to spełnianie własnych kaprysów, a to, co czuje druga strona zbyt wiele się dla niego nie liczy. To sprawia, że życie u boku mężczyzny Małpy jest bardzo trudne. Lubi zdobywać kobiety, ale gdy tylko znudzą mu się lub pojawi się na nowy obiekt westchnień, porzuca je bez skrupułów, nie mając z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

Jego ogromna namiętność i pasja w miłości powoduje, że ma wokół siebie wiele adoratorek, które nie zważają na jego trudny charakter. Na dłużej może go zatrzymać u swego boju kobieta, która ma silny charakter i twardo stąpa po ziemi. Zna swoją wartość, potrzebuje tak jak on swobody i niezależności oraz wie, jak korzystać z uroków życia. Szara myszka na co dzień biegająca w fartuszku w kuchni kompletnie nie jest w stanie go zainteresować. Dlatego będąc partnerką mężczyzny – Małpy trzeba ciągle starać się urozmaicać związek, o ile oczywiście nie chcemy być wymienionymi na „inny model”. W codziennym życiu nie może zabraknąć nowości, dlatego trzeba mieć nie lada kreatywność, aby umieć stale ożywiać związek, aby nie pojawiła się w nim nuda. A mężczyzna spod znaku Małpy jest dość wybredny i byle czym nie umie się zadowolić.

 

Żywioł: Metal

Szczęśliwa liczba: 10

Kamień: Szmaragd

Przychylne znaki zodiaku: Szczur, Smok

Nieprzychylne znaki zodiaku: Tygrys, Wąż, Świnia, Kogut, Koza

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Bliźnięta

Roczniki: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Oceń horoskop

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z ornamentów i dowiedz się, ile w Tobie optymizmu. Ten test działa w 85 proc. przypadków
Testy psychologiczne pozwalają nam odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które zadajemy sobie w myślach.  Jeśli jest coś, co dręczy nas w życiu, decyzja, której nie potrafimy podjąć, wybór, którego słuszności nie jesteśmy pewni itd., to prawdopodobnie pochodzą one z naszej podświad


3 ważne lekcje, które możemy wyciągnąć z Taoistycznej Filozofii Wody
Woda to żywioł niezwykły: w jednej chwili spokojna, a za chwilę niszczycielska.  Bruce Lee, amerykański aktor i mistrz sztuk walk pochodzenia chińskiego powiedział kiedyś o niej: „Opróżnij umysł bądź bezforemny, bezkształtny – jak woda. Wlewasz teraz wodę do filiżanki, staje

Czego dotyczy ta jedna ważna życiowa lekcja, którą musimy sobie przyswoić? Oto co na to gwiazdy
Nasza odmienność sprawia, że inaczej patrzymy na świat. Mamy różne poglądy i życiowe cele, ale to, czym różnimy się najbardziej to osobowość, charakter i temperament. Cała ta „trójca” w dużej mierze zależna jest od gwiazd. Święte prawo astrologii mówi, że każdy z na