Tygrys

Człowiek spod znaku Tygrysa lubi, gdy wszystko idzie tak, jak sobie postanowi. Wszelkie sprzeciwy wywołują u niego gniew. Dlatego zawód, w jakim najlepiej się sprawdzi, to stanowisko kierownika.

Wynika to również z faktu, że najlepiej spośród wszystkich potrafi rozpalić w ludziach chęć do działania i dzięki temu cieszy się szacunkiem i uznaniem.

tygrys

Podejmowanie trudnych decyzji w cudzym imieniu przychodzi im z łatwością, jednakże nie zawsze jest to do końca przemyślane i rozważone. I gdyby tylko człowiek – Tygrys umiał najpierw pomyśleć, a potem podejmować decyzje, mógłby osiągnąć w życiu wiele sukcesów, za sprawą swej upartości, zaciętości, konsekwencji i pewności siebie.

Największą wadą osoby spod tego znaku jest skłonność do kłótni, nieumiejętność obdarzania innych zaufaniem, roztrząsanie się nad błahostkami w kontrolowaniu pracy innych i egoistyczne podejście do życia.

Osoba ta bardzo lubi wszelkie zawody, które są powiązane z ryzykiem i adrenaliną. Każde czyhające niebezpieczeństwo, które niesie realne zagrożenie dla zdrowia czy życia wywołuje u niej dreszczyk emocji. Dlatego zawód pilota, marynarza czy alpinisty jest odpowiednim dla Tygrysa.

W sprawach sercowych Tygrysa można zakwalifikować do osób oddanych, zaangażowanych, która potrafi poświęcić się drugiej osobie bez opamiętania. I nie ma tu znaczenia, czy związek należy do trwałych i długich czy ma charakter przygodnej znajomości. Choć sporządzając zestawienie, z pewnością przelotne związki zdarzają się o wiele częściej.

Tygrys – cechy charakteru

Osoba urodzona pod tym znakiem jest bardzo podobna do swojego drapieżnego opiekuna. Jest w niej dużo porywczości, nieprzezwyciężenia i nieujarzmienia.

Wszystkie te emocje są odczuwalne przez nią z ogromną siłą. W codziennym życiu nie jest neutralny albo kogoś ceni i kocha albo nienawidzi. Należy do osób odważnych i gdy tylko jest potrzeba, aby coś zrobić, nie zastanawia się ani chwili.

Tygrys - cechy charakteru

Wielokrotnie podejmuje ryzykowne przedsięwzięcia, które w rzeczywistości nie są zbyt potrzebne. Jednak spełnia w ten sposób swoją potrzebę adrenaliny, której tak potrzebuje do życia. Mimo to takie zachowania nie skutkują problemami, a wręcz odwrotnie – wychodzi to na dobre i często wiąże się z sukcesami.

Tygrysy to zazwyczaj osoby bardzo porywcze.
Tygrysy to zazwyczaj osoby bardzo porywcze.

W przypadku, gdy podejmuje się wyzwania, które z góry obfituje trudnościami, nie tylko nie wycofuje się, ale przeciwnie – bardziej go to pociąga, a jeśli jeszcze uda mu się osiągnąć sukces, wtedy satysfakcja jest jeszcze większa.

Jeśli tylko sytuacja tego wymaga, używa siły, gdyż domena Tygrysa to „cel uświęca środki”. Nigdy jednak nie stosuje przemocy wtedy, kiedy nie jest to uzasadnione.

Kiedy obierze sobie cel do osiągnięcia, zrobi wszystko, aby go zrealizować. Nieważne, jakimi metodami. Pomaga mu w tym ogromna pewność siebie, twarde stąpanie po ziemi i przeświadczenie, że to co robi, jest w pełni słuszne.

tygrys horoskop chiński

Rzadko kiedy, a można nawet powiedzieć, że w ogóle, nie myśli nad tym, aby zrezygnować z podjętego działania i zawrócić.

Jest przepełniony ambicjami, które nie pozwalają mu na kapitulację. Lubi także wzbudzać podziw i imponować. Wychodzi mu to perfekcyjnie, gdyż ludzie zachwycają się jego konsekwencją, bohaterstwem i chęcią walki. Dlatego dla wielu jest autorytetem, stąd też przy okazji motywuje ich do działania.

Bardzo często zdarza się, że osoba, która dotąd nie miała nawet najmniejszej ochoty do działania, po poznaniu Tygrysa odczuła niepojęty przypływ sił i zaczęła sama dbać o własne interesy.

Nie bez znaczenia mówi się o tym, że człowiek – Tygrys jest osobą bardzo charyzmatyczną, która doskonale wie, jak wskrzesić w ludziach chęć do działania. Świetnie nadaje się na organizatora imprez czy też przewodnika. Już w bardzo młodym wieku zauważalne stają się cechy organizatorskie. Już wtedy Tygrys nie da sobie w kaszę dmuchać. Nawet wtedy, gdy spotyka na swej drodze starsze od siebie osoby.

W życiu prywatnym niemożliwe jest, aby go ograniczać i podporządkowywać. Jedynie w sprawach zawodowych jest w stanie uznać czyjąś zwierzchność, ale tylko wtedy, gdy dana osoba rzeczywiście wyróżnia się stanowczością i kompetencją. W przeciwnym razie, Tygrys także i ją zdominuje. I bez znaczenia pozostanie fakt, że zajmuje o wiele niższe stanowisko.

Tygrys – sprawy zawodowe

Współpracowanie z Tygrysem nie jest zadaniem ani łatwym ani przyjemnym, gdyż mając go w zespole trzeba liczyć się z tym, że często wybucha gniewem i mało komu potrafi się podporządkować.

Tygrys - sprawy zawodowe

Szybko się irytuje, dlatego lepiej uważać, aby mu się nie narazić, bo wtedy zamiast sojusznika będzie miało się w nim wroga.

Jest trudny we współpracy również z tego względu, że bezpośrednio wyraża swoje zdanie na dany temat. I nikt nie jest w stanie mu wytłumaczyć, że znacznie lepiej jest niekiedy przemilczeć pewne kwestie niż otwarcie o nich dyskutować. Bardzo lubi podejmować rywalizację. I nie tylko z tego powodu, że sprawia mu ona satysfakcję, ale dlatego, że zawsze jest przekonany o swojej pewnej wygranej.

Niezwykle rzadko przytrafia się Tygrysowi przegrać. Zazwyczaj to on miażdży swoich przeciwników i jednocześnie zniechęca rywali do podejmowania kolejnych prób walki. Dlatego wielu kolegów z pracy woli żyć w przyjacielskich relacjach, mimo że tak do końca niewiele mają one wspólnego z prawdziwą sympatią. To jest o wiele lepsze wyjście niż prowadzić z nim konflikt, który z czasem i tak nie zakończy się pomyślnie.

Człowiek spod znaku Tygrysa jest oddanym, wiernym i lojalnym przyjacielem, który zawsze i wszędzie będzie chętny nieść pomoc. I choć sam bardzo lubi pomagać ludziom, to niechętnie przyjmuje jakąkolwiek pomoc z ich strony. Według niego potrafi sobie poradzić ze wszystkim sam i nie potrzebuje niczyjego wsparcia. Ludzie z jego kręgu doskonale wiedzą, że trzymanie z Tygrysem to świetna okazja do poznania wielu rzeczy, jak również sposobność do zaistnienia w blasku sławy.

Tygrys – miłość i sprawy sercowe

Tygrys bardzo lubi podejmować rywalizację.
Tygrys bardzo lubi podejmować rywalizację.

W miłości Tygrys jest osobą namiętną, ale zaborczą. Gdy tylko kogoś pokocha będzie bardzo czuły i troskliwy, dlatego wybranek/wybranka będzie z tego powodu bardzo szczęśliwy/a.

Na pierwszym miejscu stawia rodzinę – to dla niego najważniejsza wartość. Dla niej jest gotowy porzucić wszelkie pasje i ideały.

Najbardziej udany związek może stworzyć z Koniem, Smokiem albo Psem, ponieważ między tymi znakami panuje niewidzialna nić porozumienia. Nie gorszą partią jest Małpa, przy której zawsze będzie starał się rywalizować. A jej przewrotność sprawi, że poniesie klęskę, która będzie dla niego bolesnym ciosem.

Tygrys - miłość i sprawy sercowe

Mężczyzna – Tygrys

Mężczyzna – Tygrys to człowiek pełen pasji i zaangażowania. W sprawach sercowych wyróżnia się zdolnością do flirtowania i uwodzenia. W tym zakresie ma duże pole do popisu. Jest cierpliwy i może długo starać się o względy kobiety, która wpadła mu w oko. I nie odpuści, póki jej nie zdobędzie.

Zazwyczaj zawsze tak się dzieje i nie musi zanadto się starać, ponieważ kobiety za nim szaleją. A nawet jeśli któraś będzie zawzięcie udawać niedostępną księżniczkę, to po pewnym czasie – zazwyczaj bardzo krótkim – i tak ulega jego wdziękom. Dlatego też Tygrys często popada w liczne romanse, szukając coraz to nowych wrażeń i przygód. Każda kobieta po czasie przestaje być dla niego interesująca, dlatego szuka kolejnej. Ale nie podrywa byle kogo, jest wybredny i ma swoje wymagania, którymi się kieruje.

Bardzo ceni klarowne sytuacje i nie lubi, gdy ktokolwiek próbuje coś zbytecznie komplikować. Gdy tylko widzi, że któraś z wybranek próbuje zarzucić na niego haczyk, od razu kończy znajomość, bo nie lubi być niczyją marionetką.

A jeśli już jakimś cudem stanie się, że zostanie usidlony, to jednak żadna nadzieja w tym, że na stałe pozostanie w domu. Domatorstwo nie jest dla Tygrysów.

Będąc żoną tygrysa trzeba pamiętać, aby dać mu odpowiednio dużo swobody i niezależności, a także zapewnić stosowne urozmaicenia, aby w życiu nie zaczęło zawiewać nudą, bo wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna zacznie szukać nowych wrażeń u boku innej kobiety. I choć rzadko takie przypadki się zdarzają, bo jak to zostało już wcześniej podkreślone – rodzina jest dla niego najważniejsza i dla niej potrafi się bezgranicznie poświęcić.

Kobieta Tygrys

Kobieta – Tygrys to uosobienie wdzięku, uroku osobistego i zmysłowości. Mężczyźni na jej widok szaleją, gdyż nie potrafią przejść obok niej obojętnie. Tkwi w niej sporo tajemnic i sekretów, które jak magnes przyciągają płeć przeciwną.

Kobieta Tygrys

Wysoko ceni sobie towarzystwo mężczyzn i nie wyobraża sobie życia bez nich. Bardzo lubi być zakochana, choć stan ten tak szybko przychodzi, jak i mija. W sprawach sercowych jest bardzo spontaniczna i romantyczna. Nie lubi być samotna, dlatego chętnie korzysta z propozycji adoratorów.

Dodatkowo, czas lubi spędzać na przeżywaniu coraz to nowszych przygód, które dostarczają sporej dawki adrenaliny. Dzięki dużemu zainteresowaniu w męskim środowisku, kobieta – Tygrys jest stale utwierdzona o poczuciu własnej atrakcyjności. Nie wyobraża sobie dnia, w którym nagle przestanie się podobać mężczyznom. To byłoby dla niej nie do przeżycia.

Mimo to, kobieta spod tego znaku nie jest uważana za najlepszą kandydatkę na życiową partnerkę. Obce są dla niej kompromisy i negocjacje, ponieważ zawsze chce, aby było tak, jak ona sobie to postanowi. Jeśli nawet zdecyduje się na ożenek, to nie ma zamiaru rezygnować ze swoich adoratorów, w których kręgu uwielbia przebywać.

Tego rodzaju zachowania są dla niej gwarancją, że nadal jest atrakcyjna i podoba się mężczyznom, ponadto satysfakcję sprawia jej fakt, że mąż jest o nią zazdrosny, gdyż dodatkowo ją to utwierdza we własnej fizyczności.

horoskop chiński

Małżonek kobiety – Tygrys musi dać jej wolną rękę, ponieważ jakiekolwiek próby ograniczania swobody i tak spełzną na niczym. Przyda się również spora dawka cierpliwości. Jednakże mimo wszystko, żona i tak będzie mu wierna, nawet jeśli wcześniej uczestniczyła w jakimś flircie.

Żywioł: Drewno

Szczęśliwa liczba: 7

Kamień: Perła

Przychylne znaki zodiaku: Koń, Pies

Nieprzychylne znaki zodiaku: Wąż, Kogut, Małpa, Królik, Bawół

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Wodnik

Roczniki: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Oceń horoskop

1 komentarz

  1. Scytka 7777777

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne


Nie potrzeba coacha, by spełniać marzenia. Oto 3 złote zasady, które pozwolą Ci zostać mistrzem swego życia
Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: jaki jest sens życia? Gratulacje, jesteś normalnym człowiekiem. Wszyscy czujemy się od czasu do czasu zagubieni. Każdy z nas doświadcza mieszanki uczuć od złości i smutku, do bycia pijanym ze szczęścia. To naturalne i nie ma w tym nic dziwnego.�

Wybierz kartę i dowiedz się, który zawód najbardziej pasuje do Twego charakteru
Znalezienie wymarzonej pracy to zwykle lata długich i żmudnych poszukiwań.  Ludzie, którym brakuje do nich cierpliwości, kończą robiąc rzeczy, których nie lubią w zawodach, które do nich nie pasują. Czemu tak się dzieje? Może to nie tylko kwestia wytrwałości w poszukiwaniu pracy, al