Wąż

Człowiek spod znaku Węża to chodząca mądrość życiowa.

Człowiek spod znaku Węża to chodząca mądrość życiowa.

Osoba spod znaku Węża jest człowiekiem inteligentnym, błyskotliwym, z umiejętnością do przewidywania faktów. Cechuje się elegancją, taktem i gustem. Wydaje na ubrania dużo pieniędzy bez względu na to, czy jest kobietą czy też mężczyzną. Nie ma w zwyczaju tracić czasu na prace, które jego zdaniem są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jeśli kiedykolwiek zobaczy się wychodzącego na początku spektaklu czy seansu filmowego człowieka, to z całą pewnością będzie to Wąż, dla którego ów przedstawienie okazało się nieciekawe. Nigdy nie spotkamy Węża oglądającego seriale, bo za bardzo szkoda mu na nie czasu.

Zodiakalny Wąż ma duże predyspozycje do bycia filozofem. Dużo czasu spędza nad rozmyślaniem i rozważaniem swojego istnienia. Wolny czas lubi spędzać czytając książki. Na każdy temat posiada własne zdanie. Ma wrodzoną intuicję, która kieruje nim w życiu. Odnosi sukcesy w każdej dziedzinie życia. Ma smykałkę do interesów i robienia pieniędzy, a także do przyciągania do siebie interesujących osób. W miłości nieco zaborczy. Osobę, którą kocha chce mieć na własność, dlatego jak tylko może ogranicza jej swobodę.

Jaki jeszcze jest Wąż?

Człowiek spod znaku Węża to chodząca mądrość życiowa. W niebywały sposób potrafi zajrzeć w głąb duszy drugiego człowieka i odczytać jego zamiary. Ta umiejętność sprawia, że doskonale wie, jakie oczekiwania względem niego mają inne osoby, dlatego tak dobrze spełnia ich wymagania. Ponadto, udaje mu się w ten sposób uciec przez oszustami, żerującymi na jego dobroci. Jego wrodzona intuicja w połączeniu z czujnością sprawia, że niemal w ogóle nigdy nie myli się, co do stawianych sądów.

Wąż jest romantykiem i idealistą w każdym calu.

Wąż jest romantykiem i idealistą w każdym calu.

Szkoda tylko, że jest tak pewny sobie w tym co robi, ponieważ często gubi się w tym. Ta jego pewność siebie sprawia, że czuje się człowiekiem nieomylnym, co wiadomo że wywołuje u innych zniesmaczenie. Dlatego nie można powiedzieć, że należy do osób lubianych i cenionych. W gronie jego najbliższych osób niestety nie brakuje i takich ludzi, którzy tylko udają sympatię, aby móc czerpać korzyści ze znajomości z nim.

Wąż jest romantykiem i idealistą w każdym calu. Wszystko, czego się podejmie stara się robić najlepiej jak tylko potrafi. Wśród wielu osób ma z tego powodu opinię perfekcjonisty. Jednak nie tylko dba o to, co robi, ale również to, jak wygląda. I nie szczędzi na te cele pieniędzy. Wrodzone wyczucie gustu i elegancji tylko ułatwia mu to zadanie. Wielu zazdrości mu tej umiejętności, a także tego, jak wygląda, bo cokolwiek by włożył, to i tak wyglądałby atrakcyjnie.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że dla Węża najważniejszy jest wygląd zewnętrzny. A tak nie jest. On tylko pragnie zachować harmonię w każdym aspekcie swojej osobowości. Dlatego równie bardzo dba o swój intelekt, co i o powierzchowność.

Z chęcią oddaje się filozoficznym rozmyślaniom nad sensem życia. Ma do tego wrodzone predyspozycje. Lubi otaczać się ludźmi wartościowymi, bo na bliższe relacje z bezbarwnymi osobnikami szkoda mu czasu. Podobnie jak na zabieranie się za czynności, które nie mają większego znaczenia. Podejmuje się realizacji pewnych czynów dopiero wtedy, kiedy jest ich w 100 procentach pewny. Wszystko, czego się podejmie zawsze doprowadza do końca. W codziennych sprawach jest zdecydowany i pewny siebie, bo doskonale zna swoją misję. Nie boi się podjąć nawet najtrudniejszych decyzji, bo intuicja zawsze dobrze mu podpowiada.

Zodiakalny Wąż należy do osób bardzo dokładnych i sumiennych.

Zodiakalny Wąż należy do osób bardzo dokładnych i sumiennych.

Sprawy zawodowe Węża

W kwestiach zawodowych Wąż charakteryzuje się dużą ostrożnością i starannością. Można być pewnym, że nigdy nie podejmie ryzyka na zrobienie czegoś, co z góry skazane jest na porażkę. Nie korzysta z pomocy innych osób, bo uważa że on sam najlepiej wie, jak ma dalej postępować. Mimo to chętnie lubi pomagać innym, którzy znajdują się w potrzebie. Niestety niekiedy robi to w nieproszony sposób, dlatego zamiast wdzięczności ludzie postrzegają go jako natręta. Jednak jest to niezależne od niego, gdyż nigdy nie ma złych intencji.

Zodiakalny Wąż należy do osób bardzo dokładnych i sumiennych. Wszystko, co robi wykonuje z należytą dbałością. I tego samego oczekuje od innych. Jeśli tylko widzi jakiekolwiek niedociągnięcia, wówczas bez namysłu stara się je poprawić, co jak łatwo się domyśleć nie wszystkim się podoba.

W sprawach zawodowych wiedzie mu się bardzo dobrze. Ma duże predyspozycje do tego, aby prowadzić własną działalność gospodarczą. Jednak czegokolwiek by się nie podjął, we wszystkim ma spore szanse na sukces. Można by powiedzieć, że dobra passa nawet na krok od niego nie odchodzi.

Minusem jest jednak to, że zdobyte sukcesy nie napędzają go do dalszego działania, sprawiając aby dać z siebie jeszcze więcej, tylko powodują że zaczyna osiadać na laurach. Efektem tego jest zahamowanie działań, które mogłyby go zaprowadzić jeszcze dalej.

Sprawy sercowe Węża

Człowiek urodzony pod znakiem Węża należy do osób, które szybko się zakochują. Niestety odczuwa zapotrzebowanie na więcej niż tylko na jednego partnera. Ma problemy z dochowaniem wierności swojemu partnerowi, a nawet za bardzo nie przykłada się, aby być bardziej oddanym. Nie widzi nic zdrożnego w posiadaniu kilku związków jeszcze na boku. Jego zdaniem to jak najbardziej w porządku. Najważniejsze, że wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków względem partnera i rodziny. I ani w głowie mu, aby zmieniać to swoje zachowanie. Mimo to jest bardzo zazdrosny i niejednokrotnie zaborczy i w głowie mu się nie mieści, aby ukochana osoba miała na boku również inne, luźne związki.

Największe szanse na udany związek ma z Bawołem i Kogutem. Znajomość ze Świnią, choć na początku może dobrze zwiastować, na dłuższą metę okaże się porażką, z czego zdadzą sobie szybko sprawę sami zainteresowani. Związek z Tygrysem tez nie będzie należał do najbardziej szczęśliwych, gdyż może on zniszczyć psychikę Wężowi.

Ma kreatywny umysł i ciekawą osobowość.

Ma kreatywny umysł i ciekawą osobowość.

Kobieta – Wąż ściąga na siebie uwagę mężczyzn głównie ze względu na swoją tajemniczą naturę. Marzeniem wielu ludzi, którzy na co dzień z nią przebywają jest bliższe jej poznanie i jednocześnie odkrycie tej fascynującej, sekretnej jej natury. Jej samej bardzo się to podoba, wiele razy nawet próbuje uwodzić płeć przeciwną. I nie musi się bardzo starać, ponieważ mężczyźni lecą do niej jak pszczoły do miodu. Bez przerwy ma wokół siebie wianuszek rozkochanych mężczyzn, którzy poza nią nie widzą świata. Taka sytuacja odpowiada jej jeszcze z innego względu. Dzięki temu, że ma wokół siebie wielu mężczyzn, może wybrać tego, który najbardziej jej odpowiada, a trzeba przyznać, że jest w tym bardzo wybredna.

Z kolei dla panów, kobieta – Wąż jest uosobienie ideału, mimo że ona bez skrupułów ich krytykuje na każdym kroku. Dłuższy związek stworzy jedynie z tym mężczyzną, który choć w połowie sprosta jej wymaganiom, co niestety do najłatwiejszych zadań nie należy.

Jeśli ktoś nie przypadnie jej do gustu, wtedy bezwzględnie traktuje go z góry, nie dając drugiej szansy ani nie okazując współczucia. Jest wtedy bezlitosna. A jednak mężczyźni nie gniewają się o to na nią, bynajmniej nie w takim stopniu, aby przestać się nią interesować. Ten, kto zdobędzie serce kobiety – Węża szybko przekona się, jak zmysłową, czułą i troskliwą jest kobietą. Nie boi się wyrażać swoich uczuć i nie ma z tym najmniejszego problemu. Mimo to cały czas pozostaje tajemnicza, przez co jej wybranej całe życie próbuje ją zdobywać, a i w ich związku nigdy nie panuje nuda. Ale potrafi być też zaborcza. Nie wyobraża sobie sytuacji, w której miałaby się dzielić swoim partnerem z inną kobietą. Chce mieć go tylko i wyłącznie dla siebie, przez co niekiedy kontroluje jego ruchy. Jest też zazdrosna i jej partner doskonale o tym wie. Ale nie narzeka i znacznie częściej czuje się z tego powodu szczęśliwy niż przytłoczony.

Mężczyzna – Wąż ma w sobie wiele charyzmy. To sprawia, że wręcz nie może opędzić się od kobiet. Działa na nie jak narkotyk, a nie specjalnie się do tego stara. Jednak, gdy spotka na swej drodze bardzo interesującą kobietę, wciela się w uwodziciela, któremu żadna panna nie oprze się. Świetnie zna się na ludzkich charakterach i wie, jakie wymagania mają względem niego kobiety.

Wyciąga wnioski z popełnionych błędów i ciągle doskonali swoją sztukę uwodzenia. Pomaga mu w tym inteligencja. Jego zaletą jest duże poczucie humoru, które sprawia, że jest człowiekiem lubianym. Poniekąd właśnie i z tego względu ma wokół siebie tak wiele adoratorek. Ma zasadę, że nigdy nie odkrywa się do końca przed drugą stroną. Pozostawia sobie te rzeczy, które stanowią jego wyłączność, co jeszcze bardziej wpływa na kobiety, które chcą odkryć te skrywane przez niego tajemnice.

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Ryby

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Ryby

Ma kreatywny umysł i ciekawą osobowość. Nie cierpi nudy i monotonii, dlatego stara się jak tylko może uatrakcyjnić sobie życie. Ten aspekt dotyczy również życia uczuciowego. I kiedy tylko poczuje rutynę w związku, od razu rozgląda się za nowymi wrażeniami. Dlatego ciężkie zadanie ma kobieta, która zdecyduje się zostać jego partnerką życiową, bo dostarczanie ciągłych nowości na dłuższą metę jest zajęciem trudnym. Jest zazdrosny i zaborczy. I choć sam nie potrafi dochować wierności, to jednak oczekuje tego od swojej partnerki.

Mężczyzna – Wąż nigdy nie wybaczy zdrady. Nie ma dla niego za ten uczynek żadnego usprawiedliwienia. Dzieje się tak z tego powodu, że nie widzi sensu bycia z kobietą, która nie postrzega go za chodzący ideał, jak na jej miejsce ma tysiące innych, chętnych panien.

 

Żywioł: Ogień

Szczęśliwa liczba: 3

Kamień: Agat

Przychylne znaki zodiaku: Bawól, Kogut

Nieprzychylne znaki zodiaku: Pies, Koń, Małpa, Tygrys, Królik, Świnia

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Ryby

Roczniki: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

 

4/5 - (1)

1 komentarz

  1. Jolanta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 typy „przyjaciół”, z którymi relacje musisz natychmiast zerwać. Związki z nimi są toksyczne i wyniszczające
Przyjaźń to bardzo cenne uczucie, które łączy dwójkę ludzi, a czasem ich całą „paczkę”.  Chociaż istnieje wiele form przyjaźni (przyjaźnie z czasów dzieciństwa, związki ze studiów, relacje łączące bratnie dusze, relacje na odległość), pewne cechy są obecne we wsz


Jaki związek tworzysz z partnerem i w czym tkwi Wasza wyjątkowość – podpowiada sposób, w jaki trzymacie się za ręce
Ręce pozwalają nam komunikować się z otoczeniem bez słów.  Służ nam nie tylko do posługiwania się przeróżnymi przedmiotami i urządzeniami, ale również do przekazywania uczuć i emocji. Jak dowodzą naukowcy, kiedy para, która darzy się wzajemnym uczuciem, chwyta się za ręce, w ic

W tej jednej kwestii astrologowie i psycholodzy są jednomyślni: pora roku, w której się urodziliśmy, ma niebagatelny wpływ na nasz charakter
Niezależnie od tego, co myślisz na temat astrologii, pora roku i tak miała wpływ na Twój charakter.  Musieli to przyznać nawet naukowcy i w tej jednej kwestii zgadzają się z astrologami. Przyznają, że doświadczenia matki w okresie ciąży można bezpośrednio powiązać z dzieckiem. Tak