19 czerwca

19-czerwca

Horoskop dla urodzonych 19 czerwca

19 czerwca – horoskop ogólny

Usposobienie człowieka urodzonego w dniu 19 czerwca zapewnia mu powszechną sympatię, ponieważ wiadomo o nim, że jest szczery, prostolinijny i cechują go tylko szlachetne intencje.

Jest bardzo inteligentny i otwarty na wszelkie nowości, tym bardziej, że bardzo szybko i chętnie się uczy, więc nigdy nie zostaje zbyt daleko w tyle za innymi.

Ma wszechstronne zainteresowania, zatem w każdej dziedzinie umie znaleźć coś dla siebie i potrafi z każdym znaleźć wspólny język, a równie szerokie są jego poglądy, nic zatem dziwnego, że jest ogromnie tolerancyjny i nie zdarza się, by kruszył z kimś kopie o sprawy światopoglądowe.

Często przejawia rozmaite talenty i stara się je jak najbardziej rozwijać, nie chcąc żadnego z nich zmarnować, więc może na tym polu osiągać znaczące sukcesy. Jego pewna wada polega na tym, że jest nadmiernie uczuciowy i ma bardzo wybujałą wyobraźnię, przez co niektórym ludziom może się wydawać zbyt skupiony na swym życiu wewnętrznym.

Na szczęście jednak nigdy nie odbywa się to kosztem podejmowanych przez niego decyzji, ponieważ nigdy nie pozwala sobie na takie oderwanie się od rzeczywistości, by uniemożliwiało mu to właściwą ocenę bieżących wydarzeń. Przeciwnie, ma bardzo bogaty intelekt i jest nawet bardziej przenikliwy niż inni, zadziwia więc tym, że potrafi tak sprawnie patrzeć na to, co ma w swoim wnętrzu i na to, co dzieje się na zewnątrz.

Ludzie z jego otoczenia bardzo cenią go też za jego prostotę , skromność i za fakt, że ceni sobie zwykłe rzeczy i potrafi czerpać przyjemność z drobnostek. Nie ma wielkich wymagań odnośnie swojej egzystencji i mimo iż na ogół dzięki swym cechom udaje mu się osiągnąć wysoki status materialny, nie żyje jak snob, lecz jak zwykły człowiek.

Chętnie zamieszkuje na wsi, bo ceni sobie nieustający kontakt z naturą, zwłaszcza że na jej łonie znakomicie odpoczywa i regeneruje swe siły. Nie potrzebuje do szczęścia luksusów i jest w stanie zadowolić się podstawowymi warunkami, więc każdy czuje się w jego towarzystwie swobodnie i ma opinie człowieka ogromnie przystępnego, nawet wówczas, gdy jest u szczytu kariery i miałby wszelkie powody do wywyższania się.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 19 czerwca jest wielkim estetą, zwolennikiem przyrody i miłośnikiem sztuki. Bez tych rzeczy na pewno nie mógłby żyć, bez innych zaś, zbędnych w jego mniemaniu luksusów, z powodzeniem może się obejść, a nawet drażni go nadmierne eksponowanie bogactwa i nie ma szacunku do takich ludzi.

Jest naturalny w obejściu, zwyczajny i prostolinijny. Nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest i nawet jeśli osiąga oszałamiający sukces, nadal jest sobą, zwykłym człowiekiem z sąsiedztwa, który z każdym pogawędzi i dla każdego ma jakieś życzliwe słowo. Ma świadomość tego, że jest pod wieloma względami lepszy od innych ludzi, ale bardzo stara się, by nikt tego nie odczuł, nie ma więc mowy, by kiedykolwiek się wywyższał czy stronił od gorszych od siebie osób.

Jest pracowity i ma wielkie ambicje – nawet gdy wydaje się, że osiągnął już szczyt, on nadal uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia i nie zamierza spoczywać na laurach, zajmując się tylko korzystaniem ze swej uprzywilejowanej pozycji. Przez to stale rozwija się wewnętrznie i nie wiadomo, jak wysoki poziom może w tym osiągnąć, ale nawet gdy będzie najwyższy, on nadal nie będzie z siebie dość zadowolony.

 

Wady

Nerwowość człowieka urodzonego 19 czerwca często powoduje, że nie jest on w stanie zapanować nad gwałtownymi emocjami, jakich doznaje i wybucha w najmniej odpowiednim do tego momencie. Może tym napytać sobie poważnej biedy zwłaszcza jeśli chodzi o jego życie zawodowe, ale mimo iż dzięki swej inteligencji zdaje sobie z tego sprawę, na ogół nie udaje mu się nad tym zapanować w wystarczającym stopniu.

Jest bardzo nieodporny na stres i to jest dla niego ogromny problem, bo przez swe ambicje dość często jest nań narażony i wówczas może się to odbić na jego samopoczuciu, a nawet zdrowiu. Doskonale o tym wie, ale w swym uporze nie zamierza rezygnować z niczego, co może mu się do czegoś przydać, zatem nie oszczędza się i nie zważa na to, że czasem bywa uciążliwy dla swego otoczenia.

Jest też nadmiernie wrażliwy jeśli chodzi o porażki i każdą z nich, nawet drobną, rozpamiętuje długo, nie zapomina zaś o niej nigdy. Sprawia to, że do kolejnego przedsięwzięcia podchodzi już z dużą nieufnością, bo obawia się, że znów spotka go niepowodzenie, zatem nie jest tak pewny siebie, jak mógłby i powinien być i to również może wpędzać go w kłopoty i w efekcie – w jeszcze gorsze samopoczucie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 19 czerwca

Największe zasługi człowiekowi urodzonemu w dniu 19 czerwca oddaje bez wątpienia jego ponadprzeciętny intelekt, a dokładniej to, że potrafi go jak najbardziej rozwijać i coraz bardziej pogłębiać swoje umiejętności.

Nigdy nie zdarza się, by poprzestawał na tym, co dał mu los, mimo że mógłby to zrobić, ponieważ niemal zawsze i bez żadnych dodatkowych działań znacznie przewyższa innych pod różnymi względami. On jest jednak na tyle ambitny, iż nigdy nie jest z siebie w wystarczającym stopniu zadowolony.

Mimo to cechuje go wielka pewność siebie – wierzy w siebie tak bardzo, iż gotów jest porwać się z przysłowiową motyką na słońce i trzeba mu oddać, że najczęściej wychodzi mu to na dobre, a nawet gdy tak nie jest, to i tak umie zawsze wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Niektórzy ludzie doceniają jego niebywałą zuchwałość i niezachwianą pewność siebie, a także skłonność do ponoszenia ryzyka, zatem może on liczyć na pomoc wielu swych sympatyków.

Zazwyczaj dość szybko osiąga sukcesy, zwykle przez przypadek, ponieważ każdy, kto go dość blisko zna, mógłby byłby przysiąc, że szybciej człowiek ów stoczy się na dno aniżeli znajdzie się na szczycie, lecz ta pierwsza opcja nie ma miejsca praktycznie nigdy.

Jego błyskotliwy umysł pozwala mu wychodzić bez szwanku z najgorszych opałów i sprawia, że umie on odnaleźć się w każdej dziedzinie, a nawet osiągnąć w niej wielkie szczyty.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 czerwiec

 • charakter : szczery, spokojny, wytrwały, pracowity
 • zawody żeńskie : aktorka, hafciarka, ekonomistka
 • kolory : fioletowy, oliwkowy, sepia; mleczny
 • zawody męskie : biofizyk, kaskader, detektyw
 • roślina : len
 • zwierzę : lew
 • kamień : kwarc różowy

Imieniny 19 czerwca

 • Michalina
 • Julianna
 • Gerwazy
 • Protazy
 • Romuald
 • Bonifacy
 • Romualda

19 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

3.9/5 - (7)

6 komentarzy

 1. George7x24
 2. Mariola
 3. Pitu
 4. PAULINA
 5. Sebastian
 6. grazyna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Odkryj cechę, przez którą ludzie czują się nieswojo w Twoim towarzystwie. Znajdziesz ją w swoim horoskopie
Większość ludzi zastraszanie kojarzy z dużymi, silnymi osobami, twardymi i gruboskórnymi, które swoją siłę wykorzystują przeciwko innym.  Nie tylko siła fizyczna bywa przerażająca i jest przez nas często (choćby nieumyślnie) wykorzystywana przeciwko innym. To nie jedyna nasza cecha,


6 najbardziej ekscentrycznych znaków zodiaku. Twój jest wśród nich? Koniecznie sprawdź, co Cię wyróżnia
Wszyscy jesteśmy różni, a każdy z nas jest wyjątkowy.  Niektóre nasze dziwności musimy wyeliminować ze swego życia. Inne jednak pozostają smaczkami, które wyróżniają nas z tłumu i dzięki którym jesteś nietuzinkowi i rozpoznawalni. Dzisiejszy świat lubi ekscentryków, osoby wielow

Które drzwi poprowadzą Cię do szczęścia? Tylko spontaniczny wybór odkryje przed Tobą receptę na udane życie
Wyobraźcie sobie, że siedzicie w maleńkim, klaustrofobicznym wnętrzu.  Wasz pokoik jest ciasny i ciemny. Nie ma w nim nic, otacza Was przytłaczająca pustka, a cisza i mrok biorą Was w kleszcze. Nagle jednak z ciemności wyłaniają się drzwi. Na każdej z pustych ścian kwadratowego pokoju