13 grudnia

13-grudnia

Horoskop dla urodzonych 13 grudnia

13 grudnia – horoskop ogólny

Rzeczą niewątpliwie wyróżniającą człowieka urodzonego 13 grudnia spośród innych osób jest jego nieprzeciętny intelekt.

Najważniejsza jest dla niego moralność, a więc można polegać na jego stałości i mieć pewność, że jeśli coś komuś obieca, to na pewno nie złamie danego słowa. Ludzie go za to cenią i szanują i chętnie angażują się z nim w jakieś związki, gdyż mało jest ludzi tak godnych zaufania jak on. Często zgłasza się do niego więcej chętnych do współpracy niż może znieść, trzeba bowiem przyznać, że nie jest to człowiek bardzo towarzyski i na ogół stroni od tłumów.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to bywają one rozmaite, bo mimo iż człowiek ten jest łagodny i nie ma skłonności do stosowania przemocy, to jednak umie walczyć o swoje, choć robi to tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma innego wyjścia, bowiem na ogół woli się wycofać i zachowywać w taki sposób, by nikomu się nie narażać.

Jest bardzo pozytywnie nastawiony do innych ludzi i chętnie im pomaga, ale najchętniej działa na rzecz całej społeczności, w jakiej żyje. Jego działania mają więc wielki rozmach, gdyż wychodzi z założenia, że lepiej działać dla większej grupy niż pomagać tylko pojedynczym osobom, choć im również nie odmawia swego wsparcia jeśli tylko zostanie o nie poproszony. Nic zatem dziwnego, że cierpi na chroniczny brak czasu i naprawdę musi stawać na głowie, żeby poradzić sobie z nawałem zadań, jakie powziął na swe barki.

Wyróżnia się także swoją pracowitością, ponieważ ogromna energia, jaka niemal go rozpiera, musi gdzieś znaleźć ujście, nic zatem dziwnego, że rzadko można go zobaczyć oddającego się bezczynności. Ciągle coś robi i chce, by tak było, ponieważ nie znosi się nudzić i uważa, że zawsze może zrobić coś pożytecznego, jeśli nie dla siebie, to dla kogoś innego.

Nie lubi jednak robić ciągle tych samych rzeczy, ponieważ nie cierpi monotonii i szybko traci zapał do zajęć, które powtarzają się choćby co jakiś czas w jego życiu.

 

Zalety

Dobre serce człowieka urodzonego w dniu 13 grudnia nie pozwala mu krzywdzić innych i każe mu mieć dla nich wiele współczucia oraz empatii.

Wyróżnia się swoją inteligencją, a także pojętnością, ponieważ bardzo szybko się uczy i jest w stanie w szybkim tempie dojść do wielkich osiągnięć w dziedzinie, o której wcześniej nie miał bladego pojęcia. Umie przy tym skoncentrować się tylko na tym, co ma w danej chwili do zrobienia i na ogół nie rozprasza swoich sił na niepotrzebne działania.

Powoduje to, że działa zwykle nie tylko bardzo skutecznie, ale przede wszystkim prędko, lecz i tak nie popełnia błędów, więc nie musi tracić czasu na wracanie się i ich poprawianie, co również w znaczący sposób podnosi jego wydajność we wszelkiej pracy.  Nie ma dla niego problemu, którego nie potrafiłby dzięki swym zaletom rozwiązać, a także chętnie pomaga innym.

Jest człowiekiem towarzyskim, uprzejmym i życzliwie nastawionym do innych, więc ludzie na ogół darzą go wielką sympatią. Wszędzie, gdzie się pojawia, bardzo łatwo nawiązuje kontakty i szybko zawiera przyjaźnie, więc zazwyczaj ma wokół siebie wiele osób, na które może liczyć w nagłych wypadkach.

 

Wady

Nie da się nie zauważyć, obcując z nim przez pewien czas, że człowiek, który urodził się w dniu 13 grudnia, jest nieco zarozumiały.

Mimo iż utrzymuje, że marzy o miłości i nie ma powodów, by mu nie wierzyć, w ogóle się tak nie zachowuje gdy poznaje osobę, na której zaczyna mu zależeć. Nie umie pohamować swej bojaźliwości i ma w tym naprawdę skłonność do przesady – niemal kurczy się w sobie w jej obecności i w żaden sposób nie jest w stanie nawiązać z nią normalnych kontaktów.

Jeśli zaś owa osoba przejmie inicjatywę, człowiek ów chce pokazać, że nie jest to dla niego nic ważnego, obierając w tym złą taktykę, gdyż wydaje mu się, że to wzbudzi jej jeszcze większe zainteresowanie, a przy tym uchroni go od ewentualnych rozczarowań i ośmieszenia się.

Predyspozycje osób z 13 grudnia

Zdolności człowieka urodzonego 13 grudnia, bez względu na to, w jakich rozchodzą się kierunkach, są przeważnie nieprzeciętne.

Jest wielkim materialistą i często po drodze do majątku nie zważa na żadne względy, uciekając się do nieczystych zachowań i kontrowersyjnych postaw. A trzeba przy tym dodać, że nie jest to człowiek szczególnie pracowity i na pewno nie będzie wywiązywał się z takich obowiązków, które są dla niego nudne i zbyt monotonne, więc wcale nie tak łatwo jest mu dojść do wielkich pieniędzy.

Poza tym ma on skłonność do przepracowywania się, to nie jest jednak jego wada, a jedynie słabość i właściwie można ją byłoby poczytać za zaletę, bowiem nie pracuje bynajmniej dla pieniędzy czy innych osobistych korzyści, ale głównie na rzecz innych. Nie da się jednak nie zauważyć, że ma tendencje do zaniedbywania swych kontaktów z rodziną i bliscy mogą mu czasem mieć za złe, że zamiast spędzać z nimi więcej czasu, bardziej interesuje się losem nieznajomych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 grudzień

 • kolory : zielony, morski, karmazynowy; bananowy
 • roślina : lawenda
 • zawody męskie : geofizyk, nauczyciel, lekarz
 • zawody żeńskie : farmaceutka, lekarka, zakonnica
 • kamień : kamień księżycowy
 • charakter : władczy, zarozumiały, niespokojny, towarzyski
 • zwierzę : drozd

Imieniny 13 grudnia

 • Walenty
 • Róża
 • Eugeniusz
 • Antoni
 • Otylia
 • Orestes
 • Łucja

13 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

Oceń horoskop

7 komentarzy

 1. Elżbieta
 2. Magdalena
 3. Ania
 4. JUSTYNA
 5. Marta
  • Wojtas

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Prosty test, który pozwoli Ci określić Twoją aktualną sytuację. Rozwiąż i sprawdź, czy przyda Ci się ta porada
Do oceny ludzkiej emocjonalności i sytuacji psychologowie używają różnego rodzaju testów.  Te proste psychologiczne sprawdziany polegają głównie na naszym zmyśle wzroku. Danej osobie podsuwa się pod oczy niejednoznaczny obrazek. Pacjent ma z reguły nie więcej niż 10 sekund na wskazani


Chcesz wiedzieć, czy w najbliższym czasie uśmiechnie się do Ciebie szczęście? Wybierz jeden z symboli i zobacz, co się pod nim kryje
Alchemików uważa się za przodków i prekursorów dzisiejszych chemików.  Dziedzina wiedzy, jaką się zajmowali, jest dziś uznawana za pseudonaukę, niegdyś jednak stanowiła jedną z najchętniej praktykowanych nauk. Alchemia łączyła w sobie elementy chemii, fizyki, sztuki, czy psychologi

Która z postaci na obrazku jest najmłodsza? Zastanów się i wskaż odpowiednią sylwetkę. Test pokaże, jak oceniasz ludzi
Każda nasza decyzja niesie ze sobą określone skutki i ma spore znaczenie. Wszystkich naszych życiowych wyborów dokonujemy z określonego powodu i „po coś”. Nie zawsze wybieramy to, co najlepsze i najsłuszniejsze, czasami kierujemy się tym, co nam się bardziej podoba, co bardziej