12 kwietnia

12-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 12 kwietnia

12 kwietnia – horoskop ogólny

Niezwykłą cechę człowieka urodzonego w dniu 12 kwietnia stanowi jego skłonność do szukania w swoim otoczeniu wszystkiego, co niezwykłe, niebanalne i oryginalne. Ma on bowiem zazwyczaj zainteresowania zupełnie inne niż reszta ludzi, ale niektórzy zarzucają mu, że w ten sposób chce się wybić spośród tłumu i jego pasje są bardziej na pokaz niż rzeczywiście go to fascynuje.

Jest człowiekiem poważnym, często zafascynowanym filozofią albo religią i prowadzącym głębokie, poważne rozważania. Ceni sobie postęp, głównie dlatego, że sam jest bardzo energiczny i nie cierpi stać w miejscu, lecz chce stale posuwać się do przodu.

Posiada wielkie ilości energii, a jej nadmiar chętnie pożytkuje na działania na rzecz innych, głównie ludzi słabszych od niego i pokrzywdzonych przez los, którzy sami nie mogą zrobić nic w celu poprawienia swojej sytuacji.

Jest dobrym agitatorem, ale zwykle wykorzystuje tę zdolność w jak najlepszym celu, najczęściej do tego, by przekonywać podobnych sobie ludzi do pójścia w jego ślady jeśli chodzi o niesienie wsparcia potrzebującym. Jest wspaniałomyślny i dobroduszny, ale bywa też zmienny i ciężko jest się z nim na coś konkretnego umówić.

Czasami bez żadnego uprzedzenia porzuca jakieś rozpoczęte zadanie czy myśl, która chwilę wcześniej bardzo go ożywiała i szuka sobie nowych obiektów zainteresowania. Ma również skłonność do nieracjonalnego – w opinii otoczenia – działania i do narażania się w sytuacjach, gdy spokojnie mógłby tego uniknąć – wydaje się, że lubi brawurę i zupełnie niepotrzebne ryzyko.

Jego życie rzadko jest spokojne i ustabilizowane, mimo iż on sam ma w sobie dużo spokoju i stateczności. Wynika to głównie z tego, iż stale musi walczyć o swój interes i swe dobro, gdyż ma wielu wrogów, którzy gotowi są mu wszystko odebrać. Zazwyczaj jednak ich zakusy pozostają niespełnione, gdyż człowiek urodzony 12 kwietnia posiada wiele sprytu, a jego energia powoduje, że stale coś robi i właściwie trudno jest go dogonić.

Jako wróg jest zatem prawie zupełnie nieuchwytny, a sam działa bardzo szybko, więc ma wielką przewagę, która zazwyczaj okazuje się być nie do pokonania.

 

pozytywyZalety

Energia i błyskotliwa inteligencja to bez wątpienia najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 kwietnia i oddają mu one największe zasługi. Dzięki nim jest w stanie ze wszystkim sobie radzić i nie ma dla niego trudności, których nie byłby w stanie pokonać, czy to tych zsyłanych mu przez złośliwy los, czy powodowanych przez chcących mu zaszkodzić ludzi.

Doskonale o tym wie i jest całkowicie spokojny o swój los, ale mimo to nigdy nie traci czujności i nie staje się zbyt pewny siebie, a tym bardziej zuchwały. Przeciwnie, jest bardzo ostrożny i nawet kiedy doskonale mu się wiedzie, myśli na tyle racjonalnie, że wie, iż zawsze dobra karta może się odwrócić.

Wprawdzie od czasu do czasu lubi zaryzykować, co zarzuca mu chętnie jego otoczenie, jednak ma głowę na karku i doskonale wie, kiedy może sobie na to pozwolić, bowiem nigdy nie działa pochopnie, ale wszystko dokładnie obmyśla. Ma do tego wielkie tendencje, dlatego można mieć pewność, że każdy jego krok jest dokładnie wyważony i nigdy nie działa pod wpływem chwilowego impulsu.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 11 kwietnia stanowi jego wojowniczość, przez którą często sam robi sobie wrogów, mimo iż spokojnie mógłby tego uniknąć. Sprowadza tym na swoją głowę wielkie kłopoty, bo mimo iż mało prawdopodobne jest, by ktoś mógł mu poważnie i trwale zaszkodzić, to jednak potem musi stale mieć się na baczności i nie może sobie pozwolić na jakieś nieostrożne posunięcia.

Ponadto bywa zazdrosny o innych ludzi, bo chce, by wiodło mu się lepiej od wszystkich i pragnie przodować niemal na każdym polu. Często staje się złośliwy i niesprawiedliwie ocenia ludzi, którzy nie są niczemu winni poza tym, że są w czymś lepsi niż on i może nawet starać się im zaszkodzić, by wywyższyć się ich kosztem i udowodnić wszystkim wokół i sobie, że to on jest lepszy, choć wcale nie jest to prawdą.

Ponadto człowiek ów ma skłonność do zadawania się z nieodpowiednim dla siebie towarzystwem, pod wpływem którego nabiera złych cech, a także wpada w nałogi. Zwykle daje się na to namówić, mimo iż nie brakuje mu inteligencji, więc chyba należy się w tym dopatrywać jakiejś jego przekory i chęci zrobienia na złość tym, którzy się o niego troszczą.

Jego wielki problem polega też na tym, że czasem nie potrafi jednoznacznie określić, do czego w życiu dąży i żyje bez żadnego wyraźniejszego celu, marnotrawią swą energię, którą mógłby i powinien przeznaczyć na jakieś konstruktywne działanie, oraz zdolności, jakimi obdarzyła go natura.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 kwietnia

Duży problem człowieka urodzonego w dniu 12 kwietnia leży w jego nadmiernej aktywności. Powoduje ona, że bierze na siebie zbyt wiele obowiązków, przez co się przepracowuje i przez dłuższy czas musi odpoczywać, a to naturalnie nie jest dla niego dobre, gdyż obniża jego wydajność i daje przewagę czasową jego konkurencji.

Ponadto zawsze chce postawić na swoim i jeśli nawet inni odradzają mu to, za wszelką cenę musi zaspokoić swoje wybujałe ambicje. Skutkuje to porywaniem się na zadania, których nie ma żadnych szans wypełnić, przez co czuje się rozczarowany i zniechęcony do dalszego działania.

Na szczęście jednak poza tymi przypadkami, na ogół jest na tyle stateczny i stabilny, że potrafi wyznaczać sobie jasne cele i konsekwentnie do nich dążyć, wykazując się wielką pracowitością.

Wielkie zasługi oddaje mu jego przebiegłość, bowiem dzięki niej zręcznie wyślizguje się swym wrogom nawet gdy są już bardzo blisko i wprost niepodobna go pokonać, a poza tym umie znaleźć wyjście z najbardziej patowej sytuacji, zatem mało jest rzeczy, które mogą zahamować jego działanie, poza nim samym i jego złymi skłonnościami.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 kwiecień

 • zawody męskie : garncarz, prawnik, trener
 • kolory : kremowy, brązowy, turkusowy; żółty
 • charakter : wspaniałomyślny, ekspansywny, energiczny, sprawiedliwy, podatny na wpływy
 • kamień : chryzopaz
 • zwierzę : kos
 • zawody żeńskie : dekoratorka wnętrz, geolog, fizjoterapeutka
 • roślina : dąb

Imieniny 12 kwietnia

 • Konstanty
 • Andrzej
 • Zenon
 • Wiktor
 • Zenona
 • Juliusz
 • Damian
 • Konstantyn
 • Saba
 • Teresa
 • Józef

12 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

5/5 - (2)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Nie tylko data urodzenia wskazuje na cechy charakteru. O osobowości wiele mówi już rok przyjścia na świat! Zobacz jaką prawdę skrywa Twój
Rok, w którym się urodziliśmy, odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Wpisuje nas w realia historyczne i polityczne. Stawia na naszej drodze konkretne osoby. Sprawia, że mamy lepsze, czy też gorsze warunki do nauki i możliwości rozwoju. Rodzimy się z czystą kartą, ale już od urodzenia mo


3 tricki, dzięki którym z łatwością zapanujesz nad swoimi emocjami. Opanuj je i zostań swym własnym guru
Emocje są naturalną częścią naszego życia.  Nie ma ludzi z kamienia, a Ci, którzy na pozór się tacy wydają, tłumią w sobie morze uczuć, które zatapia ich od wewnątrz i utrudnia złapanie oddechu. Odczuwane przez nas emocje mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Z tych pierw

10 niesamowitości, które wydarzą się w Twym życiu, gdy Twoja dusza znajdzie swe miejsce na ziemi
Miejsce duszy to miejsce, w którym duch czuje się jak w domu.  Poznasz je po uczuciu, które będzie Ci towarzyszyło, gdy w końcu się tam znajdziesz. Będzie to poczucie, że jesteś tam, gdzie powinieneś. Poczujesz się młody i pełen energii, niezależnie od metryki. Według rdzennych Ame