12 kwietnia

12-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 12 kwietnia

12 kwietnia – horoskop ogólny

Niezwykłą cechę człowieka urodzonego w dniu 12 kwietnia stanowi jego skłonność do szukania w swoim otoczeniu wszystkiego, co niezwykłe, niebanalne i oryginalne. Ma on bowiem zazwyczaj zainteresowania zupełnie inne niż reszta ludzi, ale niektórzy zarzucają mu, że w ten sposób chce się wybić spośród tłumu i jego pasje są bardziej na pokaz niż rzeczywiście go to fascynuje.

Jest człowiekiem poważnym, często zafascynowanym filozofią albo religią i prowadzącym głębokie, poważne rozważania. Ceni sobie postęp, głównie dlatego, że sam jest bardzo energiczny i nie cierpi stać w miejscu, lecz chce stale posuwać się do przodu.

Posiada wielkie ilości energii, a jej nadmiar chętnie pożytkuje na działania na rzecz innych, głównie ludzi słabszych od niego i pokrzywdzonych przez los, którzy sami nie mogą zrobić nic w celu poprawienia swojej sytuacji.

Jest dobrym agitatorem, ale zwykle wykorzystuje tę zdolność w jak najlepszym celu, najczęściej do tego, by przekonywać podobnych sobie ludzi do pójścia w jego ślady jeśli chodzi o niesienie wsparcia potrzebującym. Jest wspaniałomyślny i dobroduszny, ale bywa też zmienny i ciężko jest się z nim na coś konkretnego umówić.

Czasami bez żadnego uprzedzenia porzuca jakieś rozpoczęte zadanie czy myśl, która chwilę wcześniej bardzo go ożywiała i szuka sobie nowych obiektów zainteresowania. Ma również skłonność do nieracjonalnego – w opinii otoczenia – działania i do narażania się w sytuacjach, gdy spokojnie mógłby tego uniknąć – wydaje się, że lubi brawurę i zupełnie niepotrzebne ryzyko.

Jego życie rzadko jest spokojne i ustabilizowane, mimo iż on sam ma w sobie dużo spokoju i stateczności. Wynika to głównie z tego, iż stale musi walczyć o swój interes i swe dobro, gdyż ma wielu wrogów, którzy gotowi są mu wszystko odebrać. Zazwyczaj jednak ich zakusy pozostają niespełnione, gdyż człowiek urodzony 12 kwietnia posiada wiele sprytu, a jego energia powoduje, że stale coś robi i właściwie trudno jest go dogonić.

Jako wróg jest zatem prawie zupełnie nieuchwytny, a sam działa bardzo szybko, więc ma wielką przewagę, która zazwyczaj okazuje się być nie do pokonania.

 

pozytywyZalety

Energia i błyskotliwa inteligencja to bez wątpienia najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 kwietnia i oddają mu one największe zasługi. Dzięki nim jest w stanie ze wszystkim sobie radzić i nie ma dla niego trudności, których nie byłby w stanie pokonać, czy to tych zsyłanych mu przez złośliwy los, czy powodowanych przez chcących mu zaszkodzić ludzi.

Doskonale o tym wie i jest całkowicie spokojny o swój los, ale mimo to nigdy nie traci czujności i nie staje się zbyt pewny siebie, a tym bardziej zuchwały. Przeciwnie, jest bardzo ostrożny i nawet kiedy doskonale mu się wiedzie, myśli na tyle racjonalnie, że wie, iż zawsze dobra karta może się odwrócić.

Wprawdzie od czasu do czasu lubi zaryzykować, co zarzuca mu chętnie jego otoczenie, jednak ma głowę na karku i doskonale wie, kiedy może sobie na to pozwolić, bowiem nigdy nie działa pochopnie, ale wszystko dokładnie obmyśla. Ma do tego wielkie tendencje, dlatego można mieć pewność, że każdy jego krok jest dokładnie wyważony i nigdy nie działa pod wpływem chwilowego impulsu.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 11 kwietnia stanowi jego wojowniczość, przez którą często sam robi sobie wrogów, mimo iż spokojnie mógłby tego uniknąć. Sprowadza tym na swoją głowę wielkie kłopoty, bo mimo iż mało prawdopodobne jest, by ktoś mógł mu poważnie i trwale zaszkodzić, to jednak potem musi stale mieć się na baczności i nie może sobie pozwolić na jakieś nieostrożne posunięcia.

Ponadto bywa zazdrosny o innych ludzi, bo chce, by wiodło mu się lepiej od wszystkich i pragnie przodować niemal na każdym polu. Często staje się złośliwy i niesprawiedliwie ocenia ludzi, którzy nie są niczemu winni poza tym, że są w czymś lepsi niż on i może nawet starać się im zaszkodzić, by wywyższyć się ich kosztem i udowodnić wszystkim wokół i sobie, że to on jest lepszy, choć wcale nie jest to prawdą.

Ponadto człowiek ów ma skłonność do zadawania się z nieodpowiednim dla siebie towarzystwem, pod wpływem którego nabiera złych cech, a także wpada w nałogi. Zwykle daje się na to namówić, mimo iż nie brakuje mu inteligencji, więc chyba należy się w tym dopatrywać jakiejś jego przekory i chęci zrobienia na złość tym, którzy się o niego troszczą.

Jego wielki problem polega też na tym, że czasem nie potrafi jednoznacznie określić, do czego w życiu dąży i żyje bez żadnego wyraźniejszego celu, marnotrawią swą energię, którą mógłby i powinien przeznaczyć na jakieś konstruktywne działanie, oraz zdolności, jakimi obdarzyła go natura.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 kwietnia

Duży problem człowieka urodzonego w dniu 12 kwietnia leży w jego nadmiernej aktywności. Powoduje ona, że bierze na siebie zbyt wiele obowiązków, przez co się przepracowuje i przez dłuższy czas musi odpoczywać, a to naturalnie nie jest dla niego dobre, gdyż obniża jego wydajność i daje przewagę czasową jego konkurencji.

Ponadto zawsze chce postawić na swoim i jeśli nawet inni odradzają mu to, za wszelką cenę musi zaspokoić swoje wybujałe ambicje. Skutkuje to porywaniem się na zadania, których nie ma żadnych szans wypełnić, przez co czuje się rozczarowany i zniechęcony do dalszego działania.

Na szczęście jednak poza tymi przypadkami, na ogół jest na tyle stateczny i stabilny, że potrafi wyznaczać sobie jasne cele i konsekwentnie do nich dążyć, wykazując się wielką pracowitością.

Wielkie zasługi oddaje mu jego przebiegłość, bowiem dzięki niej zręcznie wyślizguje się swym wrogom nawet gdy są już bardzo blisko i wprost niepodobna go pokonać, a poza tym umie znaleźć wyjście z najbardziej patowej sytuacji, zatem mało jest rzeczy, które mogą zahamować jego działanie, poza nim samym i jego złymi skłonnościami.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 kwiecień

 • zawody męskie : garncarz, prawnik, trener
 • kolory : kremowy, brązowy, turkusowy; żółty
 • charakter : wspaniałomyślny, ekspansywny, energiczny, sprawiedliwy, podatny na wpływy
 • kamień : chryzopaz
 • zwierzę : kos
 • zawody żeńskie : dekoratorka wnętrz, geolog, fizjoterapeutka
 • roślina : dąb

Imieniny 12 kwietnia

 • Konstanty
 • Andrzej
 • Zenon
 • Wiktor
 • Zenona
 • Juliusz
 • Damian
 • Konstantyn
 • Saba
 • Teresa
 • Józef

12 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

5/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Przyciągnij do siebie miłość życia za pomocą… Feng Shui. Oto kilka niecodziennych wskazówek
Feng Shui kojarzy się nam przede wszystkim z ustawianiem mebli w pokojach.  Starożytni Chińczycy wykorzystywali tę sztukę przy budowie miast i planowaniu przestrzeni użytkowej. Wierzyli, że tylko urządzone zgodnie z zasadami Feng Shui wnętrza będą wolne od duchów i zgodne z naturalnym


Wybierz jedną z tych kart i odkryj, co Cię czeka w marcu
Gwiazdy pozwalają nam wejrzeć w samych siebie i spojrzeć w przyszłość.  Od zarania dziejów ludzie wierzyli w opatrzność i dobre duchy, które nad nimi czuwają. Miały one pochodzić z nieba. Rodziły się razem z nami i wraz z nami umierały. W starożytnym Rzymie nazywano je Geniuszami,

10 subtelnych sygnałów, świadczących, o tym, że partner nie jest naszą bratnią duszą. Mogłeś to przegapić
Istnieje multum artykułów na temat powinowactwa i pokrewieństwa dusz. Większość z nich jest ciekawych i można z nich wyciągnąć jakąś naukę. Tak bywa zwłaszcza w przypadku tych opartych na wiedzy profesjonalistów, którzy latami badają relacje, leczą te chore i pozwalają związkom w