13 kwietnia

13-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 13 kwietnia

13 kwietnia – horoskop ogólny

Wielka aktywność oraz samodzielność człowieka urodzonego w dniu 13 kwietnia powodują, że zawsze chce on podążać własnymi ścieżkami i nierzadko nawet izoluje się od ludzi, bo chce za wszelką cenę podkreślić swoją od nich odrębność.

Uważa, że może robić, na co tylko ma ochotę, niestety jednak zazwyczaj ma ochotę na prowadzenie rozrywkowego trybu życia i właśnie na to poświęca większość swego czasu, a to prawie zawsze nie wychodzi mu na dobre.

Ponadto nigdy nie zastanawia się nad konsekwencjami wszystkich swoich posunięć, głównie dlatego, że nie lubi tego robić, bo uważa, że to niepotrzebne zawracanie głowy. Trzeba jednak przyznać, że zazwyczaj też nie ma na to czasu, gdyż wszystko chce robić jak najszybciej i kiedy musi podjąć jakąś decyzję, robi to bez chwili zwłoki.

Nic nie znaczą dla niego cudze doświadczenia, nawet nie ma ochoty o nich słuchać, nie przyjmuje nawet rad od najbliższych i najbardziej zaufanych osób. Wszystko chce robić sam i wytyczać sobie nowe ścieżki, zbierając własne doświadczenia i ucząc się na swoich błędach, co na pewno jest w pewnym stopniu godne pochwały, bowiem świadczy o jego ambicjach i wielkiej odwadze, ale niektórzy zarzucają mu niepotrzebną dumę i brawurę.

Trzeba jednak przyznać, że jest bardzo konsekwentny w tym, co robi i kiedy ma coś do zrobienia, od razu zabiera się do czynu. Posiada w sobie wielkie pokłady energii, którą pożytkuje właśnie na działanie, nie marnuje jej więc i za to też należy mu się pochwała. Chce wiele w życiu osiągnąć i jest bardzo ekspansywny – pragnie rozwijać się na wielu polach, co mu się zazwyczaj udaje, jednak jeśli człowiek urodzony 13 kwietnia znajduje się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju wewnętrznego, energia ta niestety nie oddaje mu najlepszych zasług.

Powoduje bowiem u niego wielki niepokój i impulsywność, których nie umie w sobie pohamować. Staje się również arogancki, pragnie zawsze dominować, a wręcz sprawować niepodzielną władzę, mimo iż tylko czasami przejawia odpowiednie do tego predyspozycje. Ma również skłonność do przemocy, zwłaszcza gdy bardzo zależy mu na osiągnięciu jakiegoś celu, a ktoś staje mu na drodze.

 

pozytywyZalety

Jeśli człowiekowi urodzonemu w dniu 13 kwietnia udało się osiągnąć wysoki poziom rozwoju moralnego i intelektualnego, prezentuje on bardzo wiele zalet, głównie związanych z jego stosunkiem do innych ludzi.

Przede wszystkim walczy o równe prawa dla wszystkich i wspiera potrzebujących i cierpiących, jak tylko może. Najlepiej przy tym wychodzi mu wspieranie moralne, ponieważ jest bardzo empatyczny i zawsze wie, jak komuś poradzić, by najlepiej mu pomóc, nie tylko psychologicznie, ale też czysto praktycznie.

Ma wielkie poczucie humoru i chętnie używa go do tego, by poprawiać nastrój zgnębionym ludziom, których zazwyczaj wokół niego nie brakuje, gdyż sami się do niego garną, wiedząc, że zawsze mogą na niego liczyć i są u niego mile widziani. Jest człowiekiem bardzo pozytywnie nastawionym do całego świata, potrafiącym korzystać z życia i dość niefrasobliwym.

Nigdy nie narzeka na swój los ani nie załamuje się jeśli coś idzie nie po jego myśli. Po każdym nieszczęściu potrafi się podnieść i odważnie pójść dalej z podniesioną głową, co świadczy o jego wielkiej odwadze i odporności psychicznej.

 

Wady

Człowiek urodzony 13 kwietnia jest dość samowolny i nawet jeśli działa w dobrej sprawie, jego metody często pozostawiają wiele do życzenia, gdyż nie liczy się z niczym i z nikim.

Za nic ma sobie ustalone zasady i opinię ludzi, działa tak, jak mu wygodnie i jak to wydaje mu się słuszne, nie zawracając sobie głowy, czy aby na pewno obiektywnie takie jest. Jest człowiekiem nieostrożnym, zbyt niefrasobliwym i często nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, jakie ponosi.

Ma tendencje do nierozważnych zachowań, bo nie lubi zbyt długo zastanawiać się nad podejmowanymi decyzjami, zaś coś takiego jak możliwe konsekwencje jego czynów w ogóle nie przychodzi mu do głowy.

Często najważniejsze w życiu są dla niego rozrywki, które jednak nie mogą mu dać trwałego szczęścia, dlatego po prostu uganiając się za nimi, traci swój cenny czas i energię, które mógłby spożytkować na wiele pożyteczniejszych sposobów. Jest również zbyt wrażliwy na płeć przeciwną i może mieć problem z dochowaniem wierności jednej osobie.

Chętnie wikła się w romanse, gdyż cudze zainteresowanie mu pochlebia, a także nie ma dość siły woli, by oprzeć się wdziękom zainteresowanej nim osoby, która również mu się podoba.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 13 kwietnia

Mimo iż człowiek urodzony 13 kwietnia posiada nieprzeciętne zdolności praktyczne i umysłowe, zazwyczaj nie wyróżnia się większymi ambicjami.

Jego problem polega na tym, że bardzo często skupia się jedynie na przyjemniej stronie życia, ze swoich obowiązków wywiązując się połowicznie, byle załatwić jej jak najszybciej i wrócić do tego, co sprawia mu największą przyjemność.

To powoduje, że często nie ma w życiu wyraźnego celu, na którym mógłby się skupić, lecz działa albo chaotycznie, w wielu kierunkach i marnuje swą energię, albo też traci ją na zupełne głupstwa, które nie dają mu niczego ważnego i na pewno nigdy go nie uszczęśliwią.

Na szczęście chętnie działa na rzecz innych i często jest to rzecz, która nadaje sens jego poza tym pustemu życiu. Ponadto jest bardzo wrażliwy na wpływy osób przeciwnej płci i łatwo można owinąć go sobie wokół palca. Jest to dla niego duże zagrożenie, bo nawet jeśli uda mu się jakimś cudem w życiu wiele osiągnąć, może to wszystko stracić jeśli dostanie się pod wpływ osoby, która będzie chciała go wykorzystać i będzie wiedziała, jak to zrobić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 kwiecień

 • kolory : pomarańczowy, różowy, niebieski, rudy
 • kamień : kamień księżycowy
 • charakter : samodzielny, ponadprzeciętny, pozytywnie usposobiony, entuzjastyczny, cierpliwy
 • zwierzę : agama
 • zawody żeńskie : kosmetolog, położna, geolog
 • roślina : azalia
 • zawody męskie : tokarz, kontroler, szklarz

Imieniny 13 kwietnia

 • Przemysława
 • Ida
 • Maksym
 • Kunegunda
 • Justyn
 • Marcjusz
 • Przemysław
 • Marcin
 • Przemysł
 • Małgorzata
 • Jan
 • Ursus

13 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

Oceń horoskop

1 komentarz

 1. Harald

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Prosty test, który pozwoli Ci określić Twoją aktualną sytuację. Rozwiąż i sprawdź, czy przyda Ci się ta porada
Do oceny ludzkiej emocjonalności i sytuacji psychologowie używają różnego rodzaju testów.  Te proste psychologiczne sprawdziany polegają głównie na naszym zmyśle wzroku. Danej osobie podsuwa się pod oczy niejednoznaczny obrazek. Pacjent ma z reguły nie więcej niż 10 sekund na wskazani


5 znaków zodiaku, którym gwiazdy wróżą bogactwo. Sprawdź, czy jest tam i Twój!
Ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w moc astrologii i tych, którzy w nią wątpią. Jeśli należysz do pierwszej z tych grup, prawdopodobnie sugerujesz się tym, co podpowiada horoskop, sprawdzasz, co mają Ci do przekazania gwiazdy. Instynktownie wcielasz w życie przeczytane porady. Z

Wybierz totem, który najbardziej przypadł Ci do gustu i odkryj swoją nieznaną mocną stronę
Kiedyś każde dzikie plemię, społeczność, czy rodzina miała swój totem. Symbolicznie odnosił się on do zmarłego członka rodziny, mistycznego przodka, który miał nad nią czuwać, pielęgnować i duchowo wspierać we wszystkich podejmowanych działaniach. Totem był symbolem przynależno