16 kwietnia

16-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 16 kwietnia

16 kwietnia – horoskop ogólny

Najważniejsze dla człowieka urodzonego 16 kwietnia jest to, aby wywierać na swoje otoczenie odpowiedni wpływ, pobudzając i motywując je do działania.

Zwykle nie ma najmniejszego problemu z osiągnięciem tego celu, ponieważ mało kto tak jak on potrafi sobie egzekwować posłuszeństwo ludzi, trzeba jednak zaznaczyć, że wcale nie musi uciekać się do jakichś podstępów czy do siły, ponieważ ludzie chętnie sami mu zawierzają i oddają się w jego władanie.

Jest bardzo władczy, autorytatywny i ambicjonalny – chce się wybić ponad innych i im przewodzić i gotów jest zrobić w tym celu niemal wszystko.

Jest zwolennikiem wszelkiego postępu, a nawet ma w tym skłonność do przesady, bowiem buntuje się nawet przeciwko tradycji i więzom rodzinnym, a to już nie każdy jest w stanie zaakceptować, nierzadko więc zrywa całkowicie kontakty ze swoją rodziną i nawet nie odczuwa z tego powodu żalu. Oczywiste dla niego jest, że z pewnych przyczyn musi tak postąpić, zwłaszcza jeśli więzy, jakimi jest skrępowany, miałyby mu utrudnić rządzenie, ponieważ jest to dla niego pewne jak przeznaczenie, że musi stanąć na czele jakiejś grupy.

Trzeba mu jednak oddać, że nadaje się do tego, ponieważ jest bardzo odpowiedzialny, nie tylko jeśli chodzi o wywiązywanie się ze swoich obowiązków, ale także potrafi brać odpowiedzialność za innych i jest na to w pełni gotów, a nawet pochlebia mu to. Bardzo chce wywierać na ludzi jak największy wpływ, gdyż jest to dla niego kwestia ambicjonalna, a jeśli jest wysoko rozwinięty moralnie i intelektualnie, może w tym osiągnąć naprawdę doskonałe skutki.

Jeśli zaś jest mało rozwinięty, mimo iż dąży do objęcia władzy, nie ma do tego szczególnych predyspozycji, a także jako przywódca ma skłonności do tyraństwa i aroganckiego zachowania względem swych podwładnych, zatem nie darzą go oni zbyt wielką sympatią ani zaufaniem, jednak wcale nie odwodzi go to od jego zapędów dominacyjnych.

Na ogół jednak człowiek urodzony 16 kwietnia wie do czego i po co dąży i zbiera życiowe doświadczenia w bardzo różnych dziedzinach, co potem przydaje mu się w rozmaitych okolicznościach i mało jest rzeczy, które są go w stanie zaskoczyć.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka urodzonego w dniu 16 kwietnia stanowi jego prostolinijność. Jest on w pełni szczery w każdej sytuacji i nie można podejrzewać go o jakieś ukryte intencje. Nawet jeśli są one nie do końca obiektywnie dobre, bez problemu się do nich przyznaje, zetem zawsze wiadomo, czego można się po nim spodziewać i nie funduje przykrych niespodzianek komuś, kto miał dotąd o nim dobre zdanie.

Jest człowiekiem bardzo mądrym i potrafi wykorzystywać wszystkie nadarzające mu się okazje w najlepszy dla siebie sposób. Umie również korzystać ze swych doświadczeń życiowych i bardzo sprawnie uczy się na swoich błędach, nie powtarzając ich niemal nigdy. Chętnie również swym życiowym doświadczeniem dzieli się z innymi, pomagając im w rozmaitych sprawach, choćby służąc dobrą radą.

Jako przywódca jest dość surowy, ale zawsze sprawiedliwy i nie tylko chce rządzić ludźmi, ale też się nimi opiekować i aktywnie działa na rzecz ich dobra, nie można mu więc zarzucić, by jedynie realizował w ten sposób swoje ambicje.

 

Wady

Mimo tego, iż człowiek urodzony w dniu 16 kwietnia wyróżnia się przeważnie swoją konsekwencją w działaniu, dzięki czemu zazwyczaj osiąga sukcesy, to jednak od czasu do czasu może wykazywać brak wytrwałości, zwłaszcza w niektórych sprawach.

Mało osób wie o tym, że musi on stale szukać motywacji do nowych działań, gdyż stosunkowo szybko go ona opuszcza i czasem żywi wątpliwości, czy na pewno działa słusznie i czy jego wysiłki mają jakiś sens. To nieraz powoduje, że popełnia błędy albo rezygnuje z danych przedsięwzięć niemal na finiszu, gdy tylko krok dzieli go od spektakularnego sukcesu.

Czasami również w wykazuje się wielką nieostrożnością, zwłaszcza gdy przez dłuższy czas dobrze mu się powodzi i ta dobra passa wywołuje w nim przeświadczenie, że wszystko musi mu się udać i nikt ani nic nie może mu zaszkodzić.

Ponadto często targają nim silne emocje i namiętności, których nie może pohamować i to również może powodować jego kłopoty, w tym wypadku jednak nie uczy się na swych błędach albo po prostu nie może pohamować swego temperamentu, nawet jeśli bardzo się stara.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 kwietnia

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 16 kwietnia zazwyczaj zajmuje wysokie, wybitne stanowisko, jednak zajęcie go wcale nie oznacza dla niego początku stabilizacji, a wręcz przeciwnie, często powoduje dopiero jego problemy i rozmaite zawirowania we wszystkich dziedzinach jego życia.

Na szczęście jest na tyle pewny siebie i wierny swoim ideałom, że naprawdę mało jest rzeczy, które mogłyby go trwale pokonać. Na największe sukcesy może liczyć, gdy zwiąże swoje życie zawodowe z polityką bądź ogólnie życiem społecznym, ponieważ wywiera wielki wpływ na ludzi i potrafi sprawić, by bez szemrania wypełniali jego wolę, oddając mu się we władanie i ciesząc się z tego, że ktoś taki jak on sprawuje nad nimi pieczę.

Może także zrobić karierę w związku z wojskiem bądź przemysłem i techniką, ale w tych dwóch ostatnich przypadkach raczej tylko wtedy, gdy zajmie się prowadzeniem własnego interesu, gdyż jest na tyle władczy i ambitny, że nie lubi działać pod czyimiś rządami i zawsze to on musi znajdować się na górze.

Zatrudniając go więc należy liczyć się z tym, że nie jest szczególnie dobrym podwładnym i nie ugnie się pod cudzą władzą, ale zawsze będzie marzył, że to on kiedyś po nią sięgnie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 kwiecień

 • zawody żeńskie : prokurator, projektantka mody, chemik
 • kolory : brązowy, błękitny, błękit pruski, ochra
 • charakter : wpływowy, postępowy, cierpliwy, inteligentny, moralny, urodzony zwycięzca, pewny siebie
  zawody męskie : stróż, kurier, kelner
 • zwierzę : konik polny
 • roślina : dziewanna
 • kamień : kamień księżycowy

Imieniny 16 kwietnia

 • Urban
 • Lambert
 • Feliks
 • Ksenia
 • Joachim
 • Bernadeta
 • Lamberta
 • Leonid
 • Erwin
 • Erwina
 • Benedykt
 • Julia
 • Kalikst

16 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

Oceń horoskop

1 komentarz

 1. marek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 znaki ostrzegawcze od Twojej intuicji, których nie powinieneś NIGDY lekceważyć
Każdy z nas posiada intuicję, która podpowiada nam, w którym kierunku powinniśmy zmierzać.  Czasami słyszymy głos podświadomości, która stara się nam wskazywać drogę zgodną z naszym sumieniem i duszą. Innym razem sygnały, które wysyła do nas intuicja, lekceważymy i żyjemy włas


Niezbędnik szczęśliwego człowieka. Te 5 rad pomoże Ci odnaleźć spokój ducha niezależnie od znaku zodiaku
„Nie musisz kontrolować swoich myśli. Nie pozwól im tylko kontrolować ciebie” ~ Dan Millman  Był czas, kiedy mój umysł był całkowicie pochłonięty przez zmartwienia. Martwiłam się rzeczami, które powiedziałam i tym, czy ludzie już mnie osądzili, czy też właśnie zamie

Który z symboli najbardziej przypadł Ci do gustu. Zdecyduj się na jeden i odczytaj duchową wiadomość od gwiazd
Jeśli chcemy odkryć ukryte prawdy o nas samych, zwykle patrzymy w gwiazdy. W zodiaku i horoskopach szukamy tego, co na pierwszy rzut niewidoczne. Informacji, które są przed nami ukryte lub dla nas niedostępne. Wszechświat co już to uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Zdradza nam szczątkowe�