23 kwietnia

23-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 23 kwietnia

23 kwietnia – horoskop ogólny

Człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 kwietnia, wyróżnia przede wszystkim jego wielki praktycyzm. Jest to tym bardziej ciekawe, że poza tym ma on wielkie skłonności do prowadzenia typowo filozoficznych rozważań i dywagowania na rozmaite tematy, jednak nigdy nie zaburza mu to pola widzenia świata i zawsze doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji.

Poza tym jest dość dużym materialistą, a jego wszystkie skłonności mają zastosowanie czysto praktyczne – niczego nie robi na darmo, a najważniejsze jest dla niego zaspokajanie potrzeb swoich i ewentualnie swych najbliższych.

Wprawdzie nie jest na szczęście skąpcem i jeśli ktoś potrzebuje od niego pomocy materialnej, bez problemu mu jej udziela, ale jednak nigdy, w żadnych okolicznościach, nie lubi szastać pieniędzmi, bo jest do nich dość mocno przywiązany  – lubi je po prostu mieć, a robienie z nich odpowiedniego użytku jest dla niego już sprawą mniejszej wagi, a  czasem zupełnie bez znaczenia.

Inne wartości, jakie są dla niego ważne w życiu, to spokój oraz harmonia w otoczeniu. Pragnienie tego pierwszego zwłaszcza potęguje się w nim z wiekiem, podobnie jak chęć wycofania się z aktywnego życia i korzystania z owoców swych długoletnich wysiłków, więc pod koniec życia człowiek urodzony 23 kwietnia najchętniej spędza czas w cieple domowego ogniska, dogadzając sobie na rozmaite sposoby.

Trzeba jednak przyznać, że nie oznacza to, by stał się wówczas człowiekiem spokojnym i pozytywnie nastawionym do innych, gdyż zupełnie przeciwnie – staje się zgorzkniały i czasem trudno z nim wytrzymać, bo chciałby, by wszystko było po jego myśli i irytuje się, gdy inni nie chcą wypełniać jego woli.

Poza tym człowiek urodzony 23 kwietnia wyróżnia się bardzo silną uczuciowością – jest to druga jego najważniejsza cecha obok dążeń typowo materialistycznych. Jest niesamowicie wrażliwy i skłonny do wzniosłych uczuć, a także wzruszeń, nawet z błahych powodów. Wobec nikogo ani niczego nie pozostaje obojętny, albo kocha, albo nienawidzi i jest bardzo zatwardziały w tych swoich uczuciach.

 

pozytywyZalety

Skłonność do pomagania innym to najważniejsza cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 kwietnia. Jest to tym bardziej ważne, że ponieważ przejawia wielkie dążenia materialistyczne, zazwyczaj dysponuje wielkimi środkami, które mogą oddać wielkie zasługi jeśli zechce się nimi podzielić z potrzebującymi.

Jest wspaniałomyślny i bardzo empatyczny, co należy zawdzięczać głównie jego nieprzeciętnej wrażliwości. Cecha ta powoduje też, że nigdy nikogo nie krzywdzi, chyba że przez przypadek, ale nawet wówczas stara się na wszelkie możliwe sposoby wynagrodzić i zadośćuczynić komuś krzywdę, która mu wyrządził.

Ma wrażliwe sumienie i wie, że jeśli nie będzie postępował w  zgodzie ze swoimi zasadami, drogo za to zapłaci w wymiarze emocjonalnym, dlatego nie opłaca mu się tak postępować, a ponadto posiada zasady, którymi kieruje się w życiu i nie odstępuje od nich, bez względu na okoliczności.

Człowiek urodzony 23 kwietnia jest też zdolny do najwznioślejszych uczuć i głębokiej miłości. Jeśli kogoś pokocha albo obdarzy przyjaźnią, jest mu wierny na dobre i na złe i można mieć pewność, że nigdy nie zachowa się w stosunku do niego nielojalnie ani nie opuści go w sytuacji, gdy dana osoba będzie na niego najbardziej liczyć.

 

Wady

Jeśli z jakichś powodów człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 23 kwietnia, nie udało się rozwinąć odpowiednio wysoko pod względem moralnym i intelektualnym, jest to bardzo niekorzystna sytuacja zarówno dla niego samego, jak i dla jego otoczenia, gdyż staje się ofiarą czy też niewolnikiem swoich instynktów i najniższych pobudek.

Najważniejsze jest wówczas dla niego to, by zaspokajać wszystkie swoje potrzeby najniższego rzędu, więc nie zawraca sobie głowy żadnymi ważnymi sprawami ani rozwijaniem swojej osobowości, lecz żyje jedynie rozrywkami i przyjemnościami, które dawkuje sobie bez żadnych ograniczeń.

Wychodzi mu to także na niekorzyść pod tym względem, że jest bardzo podatny na wpływ złego środowiska oraz na wpadanie w nałogi, więc może sobie napytać wielkich kłopotów, z których nie będzie  w stanie się wykaraskać i nie wiadomo, dokąd taka ścieżka może go zaprowadzić.

Ponadto jego wadą jest brak intuicji, czy też działania, które przytępiają w nim ów głos wewnętrzny, powodując, że podejmuje błędne decyzje i sprowadza na swoją głowę kłopoty.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 kwietnia

Kluczową kwestią w przypadku człowieka urodzonego w dniu 23 kwietnia jest fakt, czy udało mu się osiągnąć wysoki stopień rozwoju wewnętrznego – moralnego i intelektualnego.

Jeśli nie, ma skłonność do szkodzenia sam sobie i raczej w takiej sytuacji nie uda mu się osiągnąć niczego poważnego, a raczej będzie stale napotykał na swojej drodze na rozmaite problemy, których sam będzie najczęstszą przyczyną.

Jeśli jednak człowiek ów będzie wysoko rozwinięty moralnie i umysłowo, ma wielkie szanse na osiągnięcie wysokiego statusu społecznego i tego, co się z nim wiąże, a na czym zazwyczaj mu zależy, czyli wielkiego majątku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj w jego przypadku dzieje się tak, że na początku czeka go wiele próżnych lub mało opłacalnych wysiłków i dopiero potem jego sytuacja stopniowo zaczyna się poprawiać, tak że zazwyczaj naprawdę dobrze wiedzie mu się wówczas, gdy już powoli wycofuje się z aktywnego życia.

Nie jest to może dlań szczególnie komfortowa sytuacja, bo musi długo czekać na owoce swoich wysiłków i spełnienie się marzeń, ale na szczęście potrafi to docenić, bo najważniejsze jest dla niego nie to, by jego plany ziściły się jak najszybciej, ale by w ogóle do tego doszło.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 kwiecień

 • zawody męskie : magazynier, detektyw, portier
 • kolory : pomarańczowy, żółty, karmazynowy; cynamonowy
 • zwierzę : tchórz
 • charakter : materialista, praktyczny, pracowity, zdolny do namiętności, uczuciowy, marzyciel, spragniony sukcesu
 • zawody żeńskie : barmanka, prezenterka telewizyjna, manikiurzystka
 • kamień : bursztyn
 • roślina : jodła

Imieniny 23 kwietnia

 • Lena
 • Wojciecha
 • Helena
 • Idzi
 • Gerarda
 • Wojciech
 • Gerard
 • Maria
 • Feliks
 • Gabriela
 • Fortunat
 • Achilles
 • Jerzy

23 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


5 cech, które posiadają wszyscy spod znaku Bliźniąt. Z tym krótkim instruktażem zrozumiesz je lepiej
Osoby spod znaku Bliźniąt mają dwie różne osobowości.  Są dowcipne, dociekliwe i kreatywne, a przy tym złożone i czasami odizolowane. Ich charakter jest tak trudny, że niekiedy przydałaby się instrukcja obsługi, do ich zrozumienia. Te 5 rzeczy musisz koniecznie wiedzieć, jeśli prac


Najlepszy sposób na uwolnienie stresu dla każdego ze znaków zodiaku. Przetestuj go już dziś!
Tempo życia wzrasta niezależnie od tego, jaki mamy znak zodiaku.  Mamy coraz mniej czasu dla siebie, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Bardzo dużo pracujemy. Szczególnie odczuwają to rodzice, którzy zwykle pracują na dwa etaty. Wracają zmęczeni do domu i nie odpoczywają

Każdego z nas na manowce zwodzą inne wady i słabości. Narażają nas one na choroby psychiczne. Jakie to zaburzenia? Sprawdzisz w Zodiaku
Twój horoskop zdradza różne cechy Twojej osobowości.  Ludzie patrzą w gwiazdy, by dowiedzieć się więcej o sobie. Sugerują się tym, co o ich mocnych i słabych stronach mówi Zodiak. Istotnie z daty urodzenia można bardzo dużo wyczytać. Znaki zodiaku podpowiadają, co jest naszą mocną