6 kwietnia

6-kwietnia

Horoskop dla osób urodzonych 6 kwietnia

6 kwietnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 6 kwietnia jest gorącym zwolennikiem wszelkiego postępu. Ceni sobie wszystko, co nowe, oryginalne i zupełnie inne od tego, co już było. Często w swoim środowisku pierwszy wciela w swoje życie innowacje i modyfikacje, zostawiając w tyle innych i imponując im swoją postępowością.

Ma on również nierzadko zdolności artystyczne, a przynajmniej wielkie wyczucie piękna i robi wszystko, by by było go w jego otoczeniu jak najwięcej. Ceni sobie również luksus i zazwyczaj prowadzi wystawne, zbytkowne życie, choć – trzeba przyznać – rzadko posiada do tego odpowiednie środki finansowe, wobec czego czasami żyje ponad stan i boryka się z kłopotami finansowymi, jednak i tak nie zamierza żyć skromniej.

Posiada wiele zdolności, niestety jednak nie wszystkie potrafi rozwijać w takim stopniu, by móc z tego czerpać jakieś korzyści, ponieważ czasami brakuje mu siły woli potrzebnej do wytężonej pracy nad samym sobą. Czasami znacznie bardziej woli prowadzić beztroskie, rozrywkowe życie zamiast ciężko i wytrwale pracować, jednak trzeba mu przyznać, że nigdy nie pozwala sobie na stagnację, bowiem postęp i posuwanie się do przodu jest w jego przypadku najważniejsze.

Jednak mimo tej niechęci do pracy, ciekawe jest to, że zazwyczaj odnosi sukcesy i to dość znaczne, jednak swoją karierę, o ile uda mu się ją zrobić, prawie zawsze zawdzięcza szczęśliwemu dla siebie przypadkowi, a nie swojej pracy i poniesionym wysiłkom. Często nawet staje się sławny, do czego już w ogóle nie przykłada ręki i jest to swoisty efekt uboczny jego niedbałej i nieregularnej działalności.

Poza tym, że ceni sobie rozrywki i chętnie przebywa w gronie przyjaciół, wśród których nie myśli o szarej codzienności i swoich problemach, człowiek urodzony 6 kwietnia bardzo ceni sobie również życie rodzinne. Stosunkowo wcześnie chce je zakładać, gdyż marzy o spokojnej stabilizacji i cieple domowego ogniska, a także od wczesnej młodości przejawia bardzo silne instynkty rodzicielskie.

Zależy mu na posiadaniu dzieci, bo bardzo je lubi, a także potrafi się z nimi doskonale porozumieć i potem jest doskonałym rodzicem.

 

pozytywyZalety

Trudno jest jednoznacznie wskazać zalety człowieka urodzonego 6 kwietnia, ponieważ jest on osobowością zupełnie niesztampową i to, co dla niektórych będzie w nim godne pochwały, dla innych będzie zdecydowanie negatywne.

Przede wszystkim jest on bardzo postępowy i chętnie przyswaja sobie wszelkie nowości, nigdy nie jest więc zacofany w żadnej dziedzinie życia, ponieważ jest na bieżąco ze wszystkim, co się wokół niego i w szerszym świecie dzieje.

Jest dobrze zorientowany także w swojej sytuacji i sytuacji środowiska, w którym żyje, a także potrafi robić dobry użytek z tej wiedzy, dzieląc się nią chętnie z mniej zorientowanymi i bystrymi osobami.

Posiada wiele wrodzonych zdolności, a także nieprzeciętny intelekt i wielką przenikliwość. Trudno jest coś przed nim ukryć, ponieważ umie zarówno ogarniać wzrokiem całość danego zagadnienia, w lot pojmując jego sens, jak również zagłębiać się w szczegóły i pieczołowicie je odkrywać z olbrzymią cierpliwością, ale tylko, kiedy chce.

Ma silne instynkty rodzinne i najbliżsi oraz ich dobro są dla niego najważniejsi. Dla rodziny jest w stanie zrezygnować ze wszystkich swoich ambicji i dążeń i zamknąć się w domu, na szczęście rzadko się tego od niego wymaga, gdyż jego bliscy mają świadomość, że byłoby bardzo szkoda, gdyby jego potencjał został zmarnowany.

 

Wady

Człowiek urodzony 6 kwietnia często przejawia samolubstwo i wówczas nie interesuje go nic poza własnym dobrem i tym, by mieć jak najmniej problemów związanych z innymi ludźmi.

Na pewno w takiej sytuacji nikomu nie udzieli swojego wsparcia, nawet jeśli zostanie przez kogoś o to poproszony i jeśli osobą zwracająca się z prośbą będzie ktoś, na kim normalnie mu bardzo zależy.

Często również bywa popędliwy i nie zastanawia się nad tym, co robi, a tym bardziej – co mówi. W takim stanie może wypowiedzieć wiele przykrych słów i bardzo popsuć sobie kontakty z otoczeniem, o czym doskonale wie, ale nie umie albo nie chce pohamować w sobie tej przypadłości.

Nie zastanawia się nigdy nad konsekwencjami swoich posunięć, wobec czego jeśli popełnia błędy, to mają one prawie zawsze właśnie takie podłoże.

Lubi również ryzyko i chciałby się szybko dorobić, nie wkładając w to żadnego wysiłku, gdyż luksus, a nie rozwój duchowy i intelektualny, jest tym, czego pożąda dla siebie najbardziej. Często nawet materialistyczne dążenia przesłaniają mu zdrowy rozsądek i inne wartości, nawet rodzinne, które na ogół są dla niego bardzo ważne.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 kwietnia

Najlepiej człowiek urodzony 6 kwietnia sprawdzi się z całą pewnością w pracy umysłowej i teoretycznej, ponieważ posiada nieprzeciętny intelekt, który szkoda, żeby marnował się w innych zajęciach, tym bardziej, że potrafi go dobrze spożytkować, podobnie jak zresztą inne swoje umiejętności i zdolności.

Mimo to jednak często jego sukces zaskakuje jego samego, gdyż nie zawsze przejawia wielkie ambicje, włącznie ze sławą, częściej zależy mu tylko na materialnej stronie, gdyż bogactwo jest dla niego znacznie ważniejsze niż społeczny podziw i poważanie.

Na szczególnie wielkie sukcesy może liczyć, jeśli zdecyduje się związać swoje życie zawodowe z handlem lub przemysłem, zwłaszcza gdy zajmie się prowadzeniem własnej działalności, choć musi bardzo uważać, by nadmiernie i niepotrzebnie nie ryzykować, do czego niestety przejawia spore tendencje.

Jego samodzielność i odwaga, a także skłonność do rozwijania jak najszerzej swej działalności powodują, że może być naprawdę dobrym przedsiębiorcą, ale jego uwielbienie dla nowości może też zaprowadzić go w nieznane, nieodkryte dotąd miejsca, a to z kolei może mu zapewnić sławę.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 kwiecień

 • kolory : niebieski, morski, khaki; koralowy
 • roślina : chryzantema
 • charakter : delikatny, subtelny, uzdolniony artystycznie, utalentowany, rozrywkowy, ruchliwy, lekkomyślny, zuchwały, nieostrożny w działaniu
 • zawody żeńskie : fotograf, asystentka, biotechnolog
 • kamień : karneol
 • zawody męskie : fotograf, projektant mody, nauczyciel
 • zwierzę : panda wielka

Imieniny 6 kwietnia

 • Ada
 • Wilhelm
 • Ireneusz
 • Celestyna
 • Izolda
 • Katarzyna
 • Adam
 • Zefiryn
 • Zachary
 • Zachariasz
 • Tymoteusz
 • Michał

6 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran


2 komentarze

 1. Aleksandra 19 listopada 2019
 2. Ela 12 grudnia 2020

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Fakty i mity o każdym znaku zodiaku. Niektóre jeszcze do niedawna uznawaliśmy za pewnik
Horoskopy wiele nam mówią o naturze każdego ze znaków zodiaku.  Dzięki nim dowiadujemy się sporo o własnych pobudkach, słabych i mocnych stronach. Niektóre z tych informacji traktujemy jako ciekawostki. Inne jednak bierzemy za pewnik. Pozwalają nam one dokonać prostej klasyfikacji. Dookr


Wybierz mandalę i odkryj, co mówi o Tobie wskazany wzór. Co zdradzą Twoje upodobania?
Ludzi charakteryzuje nie tylko to, jacy są, w jaki sposób wyrażają swe myśli oraz poglądy i jak zachowują się w codziennym życiu.  Czasami trochę dla zabawy, a trochę na poważnie szukamy prawdy o sobie w horoskopach i przeróżnych testach psychologicznych. Robimy to, ponieważ, mimo ż

3 tricki, dzięki którym z łatwością zapanujesz nad swoimi emocjami. Opanuj je i zostań swym własnym guru
Emocje są naturalną częścią naszego życia.  Nie ma ludzi z kamienia, a Ci, którzy na pozór się tacy wydają, tłumią w sobie morze uczuć, które zatapia ich od wewnątrz i utrudnia złapanie oddechu. Odczuwane przez nas emocje mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Z tych pierw