8 kwietnia

8-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 8 kwietnia

8 kwietnia – horoskop ogólny

Dwoma najważniejszymi cechami człowieka, który przyszedł na świat w  dniu 8 kwietnia, są bez wątpienia jego sumienność w pracy oraz wielka przedsiębiorczość. Przejawia je w swoim życiu zawsze, bez względu na okoliczności zewnętrzne i na to, czy wiedzie mu się w życiu, czy nie, gdyż nie jest skłonny do popadania w zniechęcenie z powodu poniesionych porażek.

Zależy mu, by zajmować wysokie, odpowiedzialne stanowiska, bo chce pokazać, że doskonale sobie na nich poradzi, a także jest na tyle dumny, że bardzo nie chce, by ktokolwiek sprawował nad nim władzę, zatem ma świadomość, że to on musi być człowiekiem, który będzie dzierżył w rękach stery.

Nie zraża go przy tym, jeśli na swej drodze do celu napotyka trudności, a nawet sprawia mu przyjemność, kiedy udowadnia wszystkim wokół i sobie, że jest w stanie pokonać każdą przeszkodę, która się przed nim pojawi.

Nie ma dla niego rzeczy, która zniechęciłaby go do działania, a często nawet sam prowokuje ludzi, by stawali się jego wrogami, gdyż zacięta i ostra walka sprawia mu wielką przyjemność. Pewne jest, że gdyby jego droga do celu nie była najeżona rozmaitymi trudnościami i mógłby dopiąć swego szybko i bez trudu, nie dałoby mu to żadnej, nawet najmniejszej satysfakcji, dlatego chce, by było jak najciężej, by mógł czuć, że włożył wielki wysiłek w osiągnięcie swego celu i zapracował nań uczciwie.

Czasami jednak – co może dziwić – jeśli znajdzie się w szczególnie skomplikowanej sytuacji, stara się z niej wycofać, gdyż nie jest najlepszy w rozwikływaniu szczególnie zamotanych kwestii i niepewnie czuje się w takich okolicznościach – woli jasne sytuacje, kiedy wie, co ma robić i przeciw komu walczyć. Jest na tyle przedsiębiorczy, że zawsze potrafi sobie wyznaczyć nowe cele i znaleźć nowe zajęcia, więc jeśli coś mu się nie wiedzie, po prostu porzuca to, bez zbędnych sentymentów i natychmiast zajmuje się czymś nowym, co równie mocno pochłania jego uwagę.

Ciekawa jest również postawa człowieka urodzonego 8 kwietnia w miłości, jest on bowiem zdolny do przeżywania wielkiego i namiętnego uczucia, ale czasem, bez powodu, staje się chłodny i wówczas na próżno można zabiegać o jego uwagę czy dopytywać się, co mu jest, bowiem na pewno nikt nie dostanie na to pytanie odpowiedzi.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony dnia 8 kwietnia jest bardzo przedsiębiorczy, zaradny i pracowity. Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, nawet jeśli jego uwagę w danym momencie pochłania coś zupełnie innego, umie skupić się na tym, co ma akurat do wykonania. Dzięki temu zawsze wyrabia się na czas ze wszystkimi swoimi obowiązkami i nie zalega z żadną czynnością, którą zobowiązał się wykonać.

Jest zbyt odpowiedzialny, a także honorowy, by pozwolić sobie na takie zachowanie, dlatego gdy mu się coś zleca albo sam zobowiązuje się, że coś zrobi, można mieć pewność, że mówi prawdę.

Można również polegać na nim we wszystkich innych sytuacjach, gdyż nigdy nie łamie danego słowa ani nie zawodzi pokładanego w nim zaufania. Ceni sobie przyjaźń i dba o swych przyjaciół, mając świadomość, jak bardzo oni i więzy, jakie są między nimi obecne, są mu potrzebni w życiu.

Ponadto jest zdolny do wielkiego i głębokiego uczucia, a osoba, którą pokocha, na pewno będzie czuła, jak wielka jest jego miłość, gdyż będzie dla niej gotów na największe poświęcenia i wyrzeczenia.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego w dniu 8 kwietnia stanowi jego materializm. Na szczęście nie wszyscy ludzie urodzeni tego dnia przejawiają tę cechę, gdyż potrafi ona zawładnąć całym życiem owego człowieka i zdeterminować wszystkie jego działania.

Wszystkie bowiem jego wysiłki są podporządkowane jedynie zarabianiu i gromadzeniu pieniędzy, jednak najciekawsze i zarazem najgorsze w tym jest to, iż nie zarabia on ich wcale po to, by robić z nich jakiś użytek, co jeszcze można by było zrozumieć i może nawet w części usprawiedliwić.

Jemu zależy jedynie na posiadaniu środków finansowych, a im więcej ich ma, tym bardziej zazdrośnie ich strzeże i staje się coraz większym skąpcem. Może mu to przysłonić wszystkie inne wartości i życie z takim człowiekiem stanie się wręcz nie do zniesienia, gdyż będzie okropnym egoistą, skupionym jedynie na sobie i na tym, co posiada.

Ponadto w  dążeniu do zdobycia majątku może zachowywać się bezwzględnie i bez skrupułów zwalczać tych, którzy chcą mu przeszkodzić w osiągnięciu celu, a nawet czynić zakusy na pieniądze innych ludzi.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 kwietnia

Człowiek urodzony 8 kwietnia jest bardzo kreatywny i stale ma głowę pełną pomysłów. Poza tym są one zazwyczaj na tyle oryginalne, że wybija się ponad resztę przeciętnych ludzi i jeśli zwiąże swoje życie zawodowe z dziedziną, w której ceni się właśnie taką oryginalność i pomysłowość, może szybko zacząć przodować i odnosić wielkie sukcesy.

W ogóle jest on w stanie osiągnąć niemal wszystko, co sobie zamierzył, głównie dzięki swej obowiązkowości i wielkiej pracowitości, jednak może tak być jedynie pod warunkiem, że nie stanie się nadmiernym materialistą.

Trzeba przyznać, że ma do tego spore skłonności, jednak zazwyczaj w ramach zdrowego rozsądku, jeśli jednak pod wpływem jakiegoś impulsu zacznie mu zależeć na pieniądzach zbyt mocno, na pewno nie osiągnie w życiu niczego oprócz – jeśli mu się powiedzie – zdobycia majątku. Nie będzie mu wówczas zależało na społecznym poważaniu czy rozwijaniu swoich zdolności i zaspokajaniu ambicji, a jedynie na gromadzeniu dóbr doczesnych.

Niestety jednak nawet jeśli uda mu się je zgromadzić w satysfakcjonującej go ilości, bardzo możliwe, że przez to, że nie będzie zważał na nic innego, wydarzy się w jego życiu coś, co sprawi, że straci dorobek całego życia i wówczas nie zostanie mu już nic, na czym mógłby się skupić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 kwiecień

 • charakter : przedsiębiorczy, dokładny, sumienny, prowokacyjny, szlachetny, uczciwy, uczuciowy
 • zawody męskie : psychiatra, stróż, agent ubezpieczeniowy
 • kolory : brązowy, morski, szkarłatny, cielisty
 • zwierzę : okapi
 • kamień : turkus
 • zawody żeńskie : geolog, psycholog, dekoratorka wnętrz
 • roślina : mniszek lekarski

Imieniny 8 kwietnia

 • Walter
 • Radosław
 • Cezaryna
 • August
 • Julian
 • Maksyma
 • Julia
 • January
 • Cezary
 • Emma
 • Dionizy
 • Apolinary

8 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

3.5/5 - (2)

12 komentarzy

 1. Kamil
  • Mucha
  • Krzysiek
 2. Krzysiek
 3. Krzysiek
 4. Krzysiek
 5. Stenia
  • Seba

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Która z tych kobiet jest „skazana na sukces”? Odpowiedz spontanicznie i dowiedz się czegoś nowego o sobie
Ludzie często więcej wiedzą o innych niż o samych sobie.  Właśnie po to, by mogli poznać lepiej siebie, oswoić z emocjami, które dotąd chowali głęboko w swym wnętrzu, poznać swoje reakcje i zrozumieć tok myślenia, powstają testy psychologiczne. Wiedza o sobie i swym charakterze nie


Ptaki to posłańcy losu. Wybierz jednego z nich i sprawdź, jaki dar przyniesie Ci w nadchodzących miesiącach
Ptaki są zawieszone między dwoma światami: niebiańskim i ziemskim.  Szybują w przestworzach, dlatego w wielu wierzeniach egzystują jako symboliczni (i nie tylko) posłańcy między ludźmi a bóstwami, duchami, przodkami, czy też fortuną. Mało tego, tych skrzydlatych posłańców dzielona

Co musisz sobie odpuścić i o czym zapomnieć przed końcem roku? Zobacz, co na to gwiazdy
Na początku roku wyznaczamy sobie cele, do których dążymy przez następne 365 dni.  Jeśli nawet tylko nieśmiało o nich marzymy, to pozostają gdzieś z tyłu głowy i nie zawsze potrafimy o nich zapomnieć. Niekiedy jednak zbyt wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Czasami też jakieś sprawy