9 kwietnia

9-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 9 kwietnia

9 kwietnia – horoskop ogólny

Charakter człowieka urodzonego w dniu 9 kwietnia jest dość skomplikowany, przez co niełatwo jest go jednoznacznie ocenić. Posiada wiele zalet, ale też mnóstwo wad, które ujawniają się zależnie od okoliczności, a niektóre z nich maskuje tak skutecznie, że nawet jego najbliżsi nie wiedzą, jakie możliwości albo instynkty w nim drzemią.

Posiada nieprzeciętny intelekt, dzięki któremu ma stale głowę pełną pomysłów i układa bardzo szczegółowe, wręcz drobiazgowe projekty, które wydatnie pomagają mu we wszelkim działaniu. Nie wystarcza mu to jednak i by mieć pewność, że podejmowane przez niego wysiłki nie pójdą na marne, lecz okażą się w pełni skuteczne, nie przebiera w środkach kiedy dąży do celu i nie okazuje zbędnych – w jego mniemaniu – skrupułów.

Pragnie, by jego życie było jak najbardziej urozmaicone, gdyż nie znosi nudy i dlatego też woli nie podążać utartymi, wydeptanymi przez setki nóg ścieżkami, lecz odkrywać nowe, dotąd nieznane i podczas tego przeżywać niezwykłe przygody. Jest żądny mocnych wrażeń i szybko nudzi się swoim otoczeniem, dlatego często odbywa podróże, a najlepiej jak najdalsze  i jak najbardziej egzotyczne.

We wszystkim wykazuje się wielką odwagą, wręcz nieustraszonością, gdyż niczego się nie obawia i nic nie może go odwieść od jego postanowień. Zawsze przy tym chce przodować, bo wydaje mu się, że nikt nie ma do tego lepszych predyspozycji, dlatego chętnie toruje sobie drogę tam, gdzie innych zawiodły możliwości i musieli się cofnąć.

Czasami nawet, by osiągnąć swój cel, nie waha się przed zmianą poglądów i gotów jest wcielać  w swoim życiu postęp i nowości dosłownie na każdym kroku. Często też przejawia naukowe zainteresowania, ale oczywiście zawsze w jak najmniej poznanych dziedzinach. Jest to wyraz jego nadziei, że uda mu się odkryć coś zupełnie nowego i dzięki temu zapisać się na kartach historii dziedziny, w jakiej działa.

We wszystkim jest bardzo samodzielny, nie chce  z nikim współpracować, by potem z nikim nie dzielić się sukcesem i mieć satysfakcję, że zawdzięcza go wyłącznie sobie samemu. Nie chce nawet przyjmować od nikogo pomocy, choćby od najbliższych sobie osób.

 

pozytywyZalety

Oryginalność, niezależność, pewność siebie, odwaga – to cechy człowieka urodzonego 9 kwietnia, które oddają mu największe zasługi na wszystkich polach jego życia.

Jest bardzo kreatywny, pomysłowy i jego ostry intelekt nigdy nie odpoczywa, bo stale jest zajęty wymyślaniem jakichś projektów i opracowywaniem planów działania.

Posiada bardzo silną wolę i jest ogromnie zdecydowany. Konsekwentnie dąży do każdego celu, jaki sobie wyznaczy i niemal nigdy się nie cofa, chyba że już naprawdę musi, ponieważ jest na tyle inteligentny, że nigdy nie upiera się bez sensu, lecz kiedy widzi, że jego wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, po prostu zmienia obiekt swojego zainteresowania i działania.

Jest żądny przygód i nowych wrażeń, lubi odkrywać nowe, nieznane miejsca i rzeczy, z którymi bardzo sprawnie sobie radzi i nigdy nie ma problemu z dostosowaniem się do zmieniających się sytuacji i warunków otoczenia.

Umie przewodzić innym ludziom, a także zawsze chce się wyróżniać, lecz nie zabiega celowo o niczyją uwagę, a chce na nią zapracować, imponując innym swymi osiągnięciami i niezwykłymi umiejętnościami.

 

Wady

Największą wadę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 9 kwietnia, stanowi jego nietolerancja przejawiana wobec ludzi, którzy reprezentują postawę życiową odmienną niż on sam.

On nigdy nie zastanawia się zbyt długo nad swoimi posunięciami, gdyż liczy się dla niego przede wszystkim szybkość działania, a jeśli ma styczność z ludźmi, którzy zbyt długo dywagują i zastanawiają się nad swym działaniem, denerwuje się i szybko traci dla nich cierpliwość.

Jest także nieprzyjemny w obejściu, ponieważ jeśli czuje do kogoś antypatię, nie widzi powodu czy też nie ma na tyle samozaparcia i poczucia taktu, by ukrywać swoje prawdziwe uczucia, lecz wprost daje odczuć, że kogoś nie lubi.

Często nawet celowo działa na szkodę osoby, do której czuje antypatię, tylko dlatego, by zrobić jej na złość, jest bowiem bardzo złośliwy, a także dość próżny i nie odpuści żadnej okazji, w której może wywyższyć się kosztem innych. Często nawet posuwa się do upokarzania gorszych od siebie ludzi w oczach innych i czuje z tego powodu złośliwą satysfakcję.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 kwietnia

Wielka energia człowieka urodzonego w dniu 9 kwietnia powoduje, że, chcąc znaleźć dla niej ujście, działa zazwyczaj na wielu polach, bo nie wystarcza mu tylko jedna dziedzina. Dlatego obok zawodu zwykle wykonuje jeszcze szereg czynności społecznych, aktywnie działając na rzecz środowiska, w którym żyje, choć bardziej jest to dowód jego niespożytej energii i chęci robienia czegokolwiek niż ciepłych uczuć i chęci pomocy innym ludziom.

Często nawet w takim właśnie działaniu może odnieść większy sukces niż w swoim zawodzie, ale ogólnie jest na tyle ambitny, pracowity i pomysłowy, że przeważnie odnosi wielkie sukcesy we wszystkim, czego się tylko dotyka. Często wykorzystuje swą dobrą pozycję w niegodnych celach, poniżając osoby, których nie lubi czy które kiedyś próbowały mu jakoś zaszkodzić, co jednak nie wychodzi mu na dobre, gdyż w ten sposób czyni sobie wrogów i mogą oni zaatakować go wówczas, gdy kompletnie nie będzie się tego spodziewał.

To powoduje, że nawet jeśli osiągnie sukces, nie powinien być zbyt pewny siebie i zachować ostrożność, gdyż może wszystko stracić znacznie szybciej niż się tego dorobił.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 kwiecień

 • kolory : czarny, fioletowy, mleczny; złocisty
 • kamień : kocie oko
 • zawody męskie : choreograf, mechanik samochodowy, ekolog
 • roślina : dąbrówka
 • zawody żeńskie : farmaceutka, kasjerka, inspektor pracy
 • zwierzę : grzechotnik
 • charakter : bezwzględny, inteligentny, żądny przygód, odważny, energiczny, zuchwały, niecierpliwy

Imieniny 9 kwietnia

 • Matron
 • Dominika
 • Maja
 • Hugo
 • Marceli
 • Antoni
 • Prochor
 • Franciszek
 • Dobrosława
 • Konrad
 • Hilary
 • Tankred
 • Innocenty
 • Tomasz
 • Katarzyna
 • Maria

9 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

4/5 - (1)

6 komentarzy

 1. Gość
 2. Lucy
 3. Ev.
 4. ona
  • Zzz z
  • jasiu

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Prosty test, który pozwoli Ci określić Twoją aktualną sytuację. Rozwiąż i sprawdź, czy przyda Ci się ta porada
Do oceny ludzkiej emocjonalności i sytuacji psychologowie używają różnego rodzaju testów.  Te proste psychologiczne sprawdziany polegają głównie na naszym zmyśle wzroku. Danej osobie podsuwa się pod oczy niejednoznaczny obrazek. Pacjent ma z reguły nie więcej niż 10 sekund na wskazani


Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac

Ten tajemniczy obrazek kryje w sobie, więcej niż myślisz. Przyjrzyj się mu, a zdradzi sekretny sposób, w który mówisz „kocham”
Słowa nie wyrażą ani połowy tego, co czujemy, czy myślimy.  Mamy w sobie znacznie więcej uczuć, przeczuć i emocji, niż jesteśmy w stanie wypowiedzieć. Kłębiące się w nas odczucia stanowią niezwykłą mieszankę, którą nawet nam samym trudno jest zdefiniować. Miłość też wy