1 lipca

1-lipca

Horoskop dla urodzonych 1 lipca

1 lipca – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, wyróżnia się swoją pracowitością i skromnością. Ma dobre serce, nieprzeciętny intelekt i jest ogromnie przedsiębiorczy, ale – nie wiedzieć czemu – jego ambicje nie są takie wielkie, jak można by się było tego po nim spodziewać.

Jest często niezdecydowany i dotyczy to nie tylko drobnostek, ale także najważniejszych spraw w jego życiu. I tak na przykład, często nie może się zdecydować, gdzie chce osiąść na stałe, w efekcie czego często zmienia miejsce swego pobytu, tym bardziej, że lubi podróże, więc często zdarza się tak, że nie może nigdzie dłużej zagrzać miejsca. W ogóle ceni sobie wszelkie zmiany, co może dziwić zważywszy na to, że ogólnie jest osobą dość tchórzliwą i wiele rzeczy napawa go lękiem.

Tak samo jak jego ambicje, tak skromne są też jego wymagania względem życia, co na ogół wychodzi mu na dobre, bo nie trzeba mu wiele do szczęścia, więc może je osiągnąć znacznie łatwiej niż ludzie o wyższych aspiracjach i oczekiwaniach.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to bywają one rozmaite, bo mimo iż człowiek ten jest łagodny i nie ma skłonności do stosowania przemocy, to jednak umie walczyć o swoje, choć robi to tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma innego wyjścia, bowiem na ogół woli się wycofać i zachowywać w taki sposób, by nikomu się nie narażać. Należy się w tym doszukiwać nie tylko tchórzliwości, ale przede wszystkim braku pewności siebie, a także wrodzonej dobroci, która napawa go dobrymi uczuciami wobec każdej ludzkiej istoty i niechęcią do krzywdzenia kogokolwiek w jakikolwiek sposób, mimo iż często byłoby to uzasadnione, choćby w obronie własnej.

Nic zatem dziwnego, że jest to człowiek mający na swym koncie wiele dobrych uczynków i otoczenie zwykle bardzo wiele mu zawdzięcza. Często nawet dokonuje ważnych, doniosłych czynów, ponieważ jednak jest na tyle skromny, że nigdy nie stara się zwrócić na siebie uwagi, może to zastać pominięte i nie zostanie za to należycie doceniony. Nie zależy mu jednak na tym, bo najważniejsze jest dla niego, by czynić dobro i widzieć, że jego wysiłki przynoszą oczekiwane efekty.

 

pozytywyZalety

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, wyróżnia się spośród innych osób swoją bezinteresownością.

Kiedy coś robi, nigdy nie zastanawia się, co może  z tego mieć, lecz chce dać z siebie jak najwięcej innym i to jest dla niego najważniejsze. Nie zależy mu przy tym, by ktokolwiek wiedział, jak dobrym i altruistycznym jest człowiekiem, a nawet nie lubi, gdy podkreśla się jego czyny, bo jest na tyle skromny, że zwyczajnie go to krępuje.

Nigdy nie stawia się za wzór do naśladowania, mimo iż często ma do tego ważne powody. Jest ogromnie pracowity i nie zraża się tym, że prawdopodobnie nigdy nie zostanie za to odpowiednio wynagrodzony i czeka go ciężka praca przez całe życie. Wcale nie zamierza tego unikać, o czym świadczy jego brak większych ambicji i nie uchyla się od ciężkich wysiłków. Przeciwnie, jest gotów z godnością i podniesioną głową przyjąć wszystko, co przyniesie mu los, bez względu na to, co by to miało być.

Nigdy nie uskarża się na swój los i jeśli ma jakieś problemy, nie czeka, aż same się rozwiążą albo ktoś zrobi to za niego, lecz niezwłocznie zabiera się do pracy albo – kiedy wie, że nic już nie można zrobić – z pokorą przyjmuje swój los i akceptuje zaistniałą sytuację.

 

Wady

W człowieku urodzonym 1 lipca jest wiele szlachetnych intencji, ale niestety nie zawsze potrafi on je wcielać w życie i realizować swoje dobre plany. Czasem brakuje mu do tego szczęścia, a czasem samozaparcia.

Jest pracowity, ale raczej nie zaprowadzi go to na szczyt w żadnej dziedzinie, być może z powodu pewnej jego nieudolności, choć nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka.

Często przejawia dążenia materialistyczne i wówczas jego najważniejszym celem jest zdobycie pieniędzy, wobec czego dotychczasowe priorytety schodzą na dalszy plan. Nie jest to na pewno dobra sytuacja ani dla niego samego, ani tym bardziej dla osób, które stracą w ten sposób swego obrońcę, pomocnika i niezmordowanego do tej pory orędownika, bowiem nie jest już tak skory do niesienia im pomocy i różnorakiego działania na ich rzecz.

Z tego też powodu często żyje w konflikcie ze swoją rodziną, co jest tylko w pewnej mierze zależne od niego. Bardzo źle taka sytuacja w pływa na jego samopoczucie, jednak nie potrafi się przemóc, by coś z tym zrobić, więc niejako sam się pogrąża w niekorzystnej sytuacji i skazuje na cierpienie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 lipca

Tak w życiu zawodowym, jak i w innych dziedzinach swej egzystencji, człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, bardzo ceni sobie porządek i to , by wiedzieć, co ma robić.

Jest ogromnie praktyczny, zaradny i umie sobie poradzić w każdej sytuacji. Zawsze wie, jaką drogą podążać w życiu, by było to dla niego z jak największą korzyścią. Ważne są dla niego pieniądze i jeśli nie jest zupełnym materialistą, to przynajmniej wyróżnia się wielką oszczędnością, dlatego można mieć pewność, że nawet jeśli uda mu się kiedyś dorobić wielkiego majątku, to na pewno nie będzie szastał zarobionymi pieniędzmi na prawo i lewo.

Lubi się uczyć i jest w tym bardzo sumienny. Często przejawia zainteresowania w kierunku prawa, a ponieważ ma do tego wrodzone predyspozycje, może na tym polu zrobić prawdziwą karierę. Zwykle jednak dopiero w drugiej połowie swego życia zbiera owoce swych wytrwałych wysiłków, ponieważ na początku jego drogi zawodowej podejmowane działania zwykle okazują się być bezproduktywne. Musi więc wykazać się wielką cierpliwością i wytrwałością, nie powinien jednak mieć z tym problemu.

Raczej nie ma co liczyć na to, że stanie się sławny, choćby w swym ścisłym otoczeniu, ale też prawie nigdy mu na tym nie zależy, gdyż jest skromny i skromne są jego ambicje. Często nawet ostatecznie okazuje się, że udało mu się przypadkowo osiągnąć znacznie więcej niż początkowo zakładał.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 lipiec

 • zawody żeńskie : higienistka, fryzjerka, chemik
 • charakter : ambitny, oszczędny, dokładny, cierpliwy
 • kamień : niebieski szafir
 • zwierzę : flaming
 • roślina : konwalijka
 • zawody męskie : ekonomista, murarz, hutnik
 • kolory : kremowy, niebieski, błękit pruski; wiśniowy

Imieniny 1 lipca

 • Klarysa
 • Domicjan
 • Marian
 • Julian
 • Karolina
 • Marcin
 • Gaweł
 • Bogusław
 • Otton
 • Estera
 • Halina
 • Szymon

1 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak


Twoja ocena

4 komentarze

 1. Marysia 16 kwietnia 2020
 2. Nikola 3 maja 2020
 3. juzek 5 czerwca 2020
 4. snopowiązałek 26 września 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

W ilu procentach jesteś dobrym człowiekiem? Posłuchaj, co na to Twoja podświadomość
W podświadomości rodzi się szereg pytań na temat tego, jakie jest nasze życie. Najważniejsze jednak dotyczą tego, jacy jesteśmy, czy mamy dobry charakter? Jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji? Czy życie zweryfikowałoby nasze myślenie o sobie. Czy pokazałoby, że nasze wartości są


Nie wiesz, co sprezentować wymagającemu znajomemu? Obdaruj go zgodnie z jego znakiem zodiaku!
Paradoksalnie im dłużej kogoś znamy, tym trudniej wymyślić dlań oryginalny i ciekawy prezent.  Urodziny to pół biedy. Na tę okazję można sprezentować bliskiemu coś wyjątkowego i drogiego. Złożyć się z kimś. Coś wymyślić. Gorzej jest ze świętami, np. Bożym Narodzeniem, pomni

Wybierz drzewo i sprawdź, jakie zmiany nastąpią w Twoim poukładanym życiu. Test jest skuteczny w 78 procentach
Uwielbiamy testy psychologiczne. Niektórzy robią takie testy, aby coś zweryfikować, inni chcą coś zrozumieć, a niektórzy po prostu lubią się dobrze bawić lub poszukują wskazówki, inspiracji do podjęcia konkretnej decyzji, czy wyboru. Przed Wami jeden z takich testów. Jest on szczegól