1 lipca

1-lipca

Horoskop dla urodzonych 1 lipca

1 lipca – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, wyróżnia się swoją pracowitością i skromnością. Ma dobre serce, nieprzeciętny intelekt i jest ogromnie przedsiębiorczy, ale – nie wiedzieć czemu – jego ambicje nie są takie wielkie, jak można by się było tego po nim spodziewać.

Jest często niezdecydowany i dotyczy to nie tylko drobnostek, ale także najważniejszych spraw w jego życiu. I tak na przykład, często nie może się zdecydować, gdzie chce osiąść na stałe, w efekcie czego często zmienia miejsce swego pobytu, tym bardziej, że lubi podróże, więc często zdarza się tak, że nie może nigdzie dłużej zagrzać miejsca. W ogóle ceni sobie wszelkie zmiany, co może dziwić zważywszy na to, że ogólnie jest osobą dość tchórzliwą i wiele rzeczy napawa go lękiem.

Tak samo jak jego ambicje, tak skromne są też jego wymagania względem życia, co na ogół wychodzi mu na dobre, bo nie trzeba mu wiele do szczęścia, więc może je osiągnąć znacznie łatwiej niż ludzie o wyższych aspiracjach i oczekiwaniach.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to bywają one rozmaite, bo mimo iż człowiek ten jest łagodny i nie ma skłonności do stosowania przemocy, to jednak umie walczyć o swoje, choć robi to tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma innego wyjścia, bowiem na ogół woli się wycofać i zachowywać w taki sposób, by nikomu się nie narażać. Należy się w tym doszukiwać nie tylko tchórzliwości, ale przede wszystkim braku pewności siebie, a także wrodzonej dobroci, która napawa go dobrymi uczuciami wobec każdej ludzkiej istoty i niechęcią do krzywdzenia kogokolwiek w jakikolwiek sposób, mimo iż często byłoby to uzasadnione, choćby w obronie własnej.

Nic zatem dziwnego, że jest to człowiek mający na swym koncie wiele dobrych uczynków i otoczenie zwykle bardzo wiele mu zawdzięcza. Często nawet dokonuje ważnych, doniosłych czynów, ponieważ jednak jest na tyle skromny, że nigdy nie stara się zwrócić na siebie uwagi, może to zastać pominięte i nie zostanie za to należycie doceniony. Nie zależy mu jednak na tym, bo najważniejsze jest dla niego, by czynić dobro i widzieć, że jego wysiłki przynoszą oczekiwane efekty.

 

pozytywyZalety

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, wyróżnia się spośród innych osób swoją bezinteresownością.

Kiedy coś robi, nigdy nie zastanawia się, co może  z tego mieć, lecz chce dać z siebie jak najwięcej innym i to jest dla niego najważniejsze. Nie zależy mu przy tym, by ktokolwiek wiedział, jak dobrym i altruistycznym jest człowiekiem, a nawet nie lubi, gdy podkreśla się jego czyny, bo jest na tyle skromny, że zwyczajnie go to krępuje.

Nigdy nie stawia się za wzór do naśladowania, mimo iż często ma do tego ważne powody. Jest ogromnie pracowity i nie zraża się tym, że prawdopodobnie nigdy nie zostanie za to odpowiednio wynagrodzony i czeka go ciężka praca przez całe życie. Wcale nie zamierza tego unikać, o czym świadczy jego brak większych ambicji i nie uchyla się od ciężkich wysiłków. Przeciwnie, jest gotów z godnością i podniesioną głową przyjąć wszystko, co przyniesie mu los, bez względu na to, co by to miało być.

Nigdy nie uskarża się na swój los i jeśli ma jakieś problemy, nie czeka, aż same się rozwiążą albo ktoś zrobi to za niego, lecz niezwłocznie zabiera się do pracy albo – kiedy wie, że nic już nie można zrobić – z pokorą przyjmuje swój los i akceptuje zaistniałą sytuację.

 

Wady

W człowieku urodzonym 1 lipca jest wiele szlachetnych intencji, ale niestety nie zawsze potrafi on je wcielać w życie i realizować swoje dobre plany. Czasem brakuje mu do tego szczęścia, a czasem samozaparcia.

Jest pracowity, ale raczej nie zaprowadzi go to na szczyt w żadnej dziedzinie, być może z powodu pewnej jego nieudolności, choć nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka.

Często przejawia dążenia materialistyczne i wówczas jego najważniejszym celem jest zdobycie pieniędzy, wobec czego dotychczasowe priorytety schodzą na dalszy plan. Nie jest to na pewno dobra sytuacja ani dla niego samego, ani tym bardziej dla osób, które stracą w ten sposób swego obrońcę, pomocnika i niezmordowanego do tej pory orędownika, bowiem nie jest już tak skory do niesienia im pomocy i różnorakiego działania na ich rzecz.

Z tego też powodu często żyje w konflikcie ze swoją rodziną, co jest tylko w pewnej mierze zależne od niego. Bardzo źle taka sytuacja w pływa na jego samopoczucie, jednak nie potrafi się przemóc, by coś z tym zrobić, więc niejako sam się pogrąża w niekorzystnej sytuacji i skazuje na cierpienie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 lipca

Tak w życiu zawodowym, jak i w innych dziedzinach swej egzystencji, człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 lipca, bardzo ceni sobie porządek i to , by wiedzieć, co ma robić.

Jest ogromnie praktyczny, zaradny i umie sobie poradzić w każdej sytuacji. Zawsze wie, jaką drogą podążać w życiu, by było to dla niego z jak największą korzyścią. Ważne są dla niego pieniądze i jeśli nie jest zupełnym materialistą, to przynajmniej wyróżnia się wielką oszczędnością, dlatego można mieć pewność, że nawet jeśli uda mu się kiedyś dorobić wielkiego majątku, to na pewno nie będzie szastał zarobionymi pieniędzmi na prawo i lewo.

Lubi się uczyć i jest w tym bardzo sumienny. Często przejawia zainteresowania w kierunku prawa, a ponieważ ma do tego wrodzone predyspozycje, może na tym polu zrobić prawdziwą karierę. Zwykle jednak dopiero w drugiej połowie swego życia zbiera owoce swych wytrwałych wysiłków, ponieważ na początku jego drogi zawodowej podejmowane działania zwykle okazują się być bezproduktywne. Musi więc wykazać się wielką cierpliwością i wytrwałością, nie powinien jednak mieć z tym problemu.

Raczej nie ma co liczyć na to, że stanie się sławny, choćby w swym ścisłym otoczeniu, ale też prawie nigdy mu na tym nie zależy, gdyż jest skromny i skromne są jego ambicje. Często nawet ostatecznie okazuje się, że udało mu się przypadkowo osiągnąć znacznie więcej niż początkowo zakładał.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 lipiec

 • zawody żeńskie : higienistka, fryzjerka, chemik
 • charakter : ambitny, oszczędny, dokładny, cierpliwy
 • kamień : niebieski szafir
 • zwierzę : flaming
 • roślina : konwalijka
 • zawody męskie : ekonomista, murarz, hutnik
 • kolory : kremowy, niebieski, błękit pruski; wiśniowy

Imieniny 1 lipca

 • Klarysa
 • Domicjan
 • Marian
 • Julian
 • Karolina
 • Marcin
 • Gaweł
 • Bogusław
 • Otton
 • Estera
 • Halina
 • Szymon

1 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

3.2/5 - (5)

7 komentarzy

 1. Gaga
 2. Mateczka Rembrantka
 3. Zuzola
 4. snopowiązałek
 5. juzek
 6. Nikola
 7. Marysia

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wszechświat próbuje się z Tobą skontaktować. Odkryj spontanicznie jedną z kart i dowiedz się, co ma Ci do przekazania
Często w codziennym zgiełku, nie potrafimy usłyszeć cichego głosiku naszej podświadomości.  Nie zważamy na to, co podpowiada nam intuicja, a zbytnio racjonalizując wszystko, co nam się przydarza, pozostajemy ślepi na to, co wszechświat ma nam do przekazania. Niepotrzebnie tak się blok


Którą ze znanych wiedźm jesteś według Twego znaku zodiaku. Sprawdź, jeśli się nie boisz
Czarownice nigdy nie były szczególnie lubiane.  Ludzie bali się tajemnych moczy, którymi władały, czarów i uroków, które mogły rzucać. W dawnych czasach oskarżenie kogoś o czary prawie zawsze oznaczało wyrok śmierci. Okrutny los czekał zwłaszcza kobiety podejrzewane o niewierność

Jeden szczegół sprawi, że staniesz się dużo szczęśliwszy w związku. Zerknij w gwiazdy i sprawdź, co to za detal
Każdy z nas chce kochać i być kochanym.  Mamy przy tym odmienne charaktery. Jedni uwielbiają spędzać noce na długich rozmowach o wszystkim i niczym, inni przytuleni celebrować ciszę. Nie każdy lubi chodzić na randki. Niektórzy wolą wybrać się na koncert, czy do pubu. Czasami wystarcz