11 lipca

11-lipca

Horoskop dla urodzonych 11 lipca

11 lipca – horoskop ogólny

Dla człowieka, który przyszedł na świat w dniu 11 lipca, bardzo ważne jest, by móc sobie zdobyć całkowitą niezależność i nie podlegać niczyjej władzy nawet w minimalnym stopniu. Lubi też rządzić i nieraz nie tylko dąży do uwolnienia się spod cudzej hegemonii, ale też sam chce ją przejąć, choćby nad niewielką grupą osób.

Jest bardzo energiczny, bystry i przenikliwy. Dzięki tym cechom bez trudu dokonuje w pełni trafnej oceny sytuacji, w której się aktualnie znajduje i zawsze wie, co się wokół niego dzieje. Trzyma rękę na pulsie i nic się przed nim nie ukryje, dlatego mało kto może go zaskoczyć, a tym bardziej trwale zbić z tropu.

Sam jest przenikliwy i dobrze zna ludzi, z jakimi ma do czynienia, lecz jego trudno jest przejrzeć i na ogół przed wzrokiem innych ukryte pozostają nie tylko jego intencje, ale też jego prawdziwa natura. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż jest to człowiek o ogromnie skomplikowanej osobowości i trzeba byłoby dużo czasu, by go rozgryźć, przy czym możliwe byłoby to jedynie w sytuacji, w której nie zmieniałby się przez szereg lat, a to jest oczywiście niemożliwe.

Jest szlachetny i chce zrobić dla ludzi wiele, ale też czasem bywa tyranem i ciężko jest z nim obcować. Często nie wiadomo, jak z nim postępować, bo mimo tego, iż ma bardzo duże poczucie humoru, czasem jest drażliwy i byle słowo może doprowadzić do poważnego starcia. Jeśli ktoś mu w czymś zagraża, musi mieć się na baczności, ponieważ na pewno nie pozwoli on niczego sobie odebrać ani w jakikolwiek sposób sobie zaszkodzić i gotów jest sam zaatakować, wyznając zasadę, że właśnie atak jest najlepszą obroną.

Zależy mu na tym, by żyć w pięknym otoczeniu i w dobrobycie. Pieniądze są mu więc koniecznie potrzebne, ale wcale nie jest materialistą, gdyż jest zbyt mocno skupiony na swym życiu wewnętrznym, by mamona przesłoniła mu całkowicie inne wartości. Lubi prowadzić poważne, głębokie rozmyślania i nieraz nawet staje się to jego zawodem, gdyż ma wrodzone zacięcie filozoficzne bądź teologiczne.

Inną charakterystyczną cechą człowieka urodzonego w dniu 11 lipca są jego szlachetne ideały oraz wielka subtelność, którą potrafi wykazać się w każdej sytuacji, nawet wówczas, gdy targa nim gwałtowny gniew i nie umie pohamować swoich emocji. Ludzie szanują go za to, ale i odnoszą się doń z mimowolną rezerwą, to jednak jak najbardziej mu odpowiada, gdyż nie lubi się spoufalać.

 

pozytywyZalety

Pracowitość człowieka urodzonego 11 lipca często bierze górę nad innymi jego wartościami, zwłaszcza wówczas, gdy oddaje się temu, co lubi najbardziej, czyli filozoficznym rozważaniom. Wówczas materialistyczne dążenia nie są dla niego ważne i potrafi poprzestać na skromniejszych warunkach życia, zatem jest zdolny do bezinteresownego działania i daje mu to wielką satysfakcję.

Ma wielkie wyczucie piękna i stara się otaczać pięknymi przedmiotami. Jest ogromnie wyrafinowany, subtelny i pełen taktu. Ma szlachetne ideały, od których nie odstępuje przez całe swoje życie i stara się zaszczepiać je ludziom, na których ma jakiś wpływ, nie chcąc przestawać z osobami, które mają niskie pobudki i zależy im tylko na zaspokajaniu swych najniższych potrzeb.

Gdy widzi, że ktoś błądzi, stara się dać mu to zrozumienia, ale robi to na tyle taktownie, że nikt nie powinien czuć się urażony. Zazwyczaj odnosi dzięki temu dobre skutki i powoduje, że ludzie zmieniają się na lepsze pod jego wpływem. Nie wywyższa się jednak z tego powodu ani nie przypisuje sobie wielkich zasług, najważniejsze jest dla niego bowiem to, że zrobił coś dobrego.

 

Wady

Drażliwość człowieka urodzonego 11 lipca powoduje, że nie każdy ma ochotę się z nim zadawać, bo wszyscy mają świadomość, iż trzeba z nim bardzo ostrożnie postępować i liczyć się z tym, iż byle błahostką można go do siebie zrazić na długi czas.

Jest ogromnie samowolny i nie chce poddawać się niczyjej władzy ani kontroli, sam zaś dąży do sprawowania nad innymi władzy i nie zawsze jest w tym najprzyjemniejszy. Nie znosi sprzeciwów i buntu, więc osoby, które nie chcą przyjąć jego hegemonii, narażają się na jego wielki gniew.

Przejawia również dążenia materialistyczne i trzeba też przyznać, że lubi epatować swym bogactwem, bo daje mu to przekonanie, że jest lepszy od innych i wszyscy mu zazdroszczą. Nie zawsze jednak osiąga swoje cele, a to dlatego, że czasem brakuje mu samozaparcia – potrafi pracować bardzo aktywnie przez bardzo długi czas, a potem znienacka dopada go zniechęcenie i nie chce mu się nic robić, bez względu na to, jak drogo może go ta przerwa w działaniu kosztować.

Jest również nadmiernie wrażliwy i jeśli przebywa w otoczeniu osób, które są do niego nieżyczliwie nastawione, znika gdzieś jego pewność siebie i fatalnie odbija się to na jego samopoczuciu, a więc i motywacji do pracy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 11 lipca

Człowiek urodzony 11 lipca umie bardzo agresywne i ofiarnie bronić swoich interesów, dlatego na ogół gdy osiągnie swoje cele, nie wypuszcza ich już z rąk i zakusy jego wrogów są daremne.

Bardzo zależy mu na pieniądzach i często nawet są one dla niego najważniejsze i wówczas kariera i spełnianie się w tym, co robi, nie są tak ważne jak zdobycie jak największego majątku, co ma mu zagwarantować dobre samopoczucie wynikające z poczucia wyższości nad innymi.

Czasami jednak ważniejsze okazują się dla niego być rozmyślania, jakie prowadzi i wówczas raczej nie dorobi się imponującego majątku, ale na pewno da mu to wielką satysfakcję, a także znacznie większy szacunek otoczenia niż dążenia materialistyczne.

Jeśli chodzi o wybór zawodu, to nierzadko idzie w ślady swych przodków, kontynuując rodzinną tradycję. Często robi karierę w muzyce albo w wojsku, zawsze dlatego, że właśnie tym się interesuje, rzadko bowiem zdarza się, by wybierał drogę niezgodną ze swymi zainteresowaniami i ambicjami, chyba że może to być zdecydowanie lepiej płatne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 11 lipiec

 • zawody żeńskie : dziennikarka, prokurator, zakonnica
 • charakter : bystry, szlachetny, wesoły, drażliwy, wytrwały
 • kamień : schryzokola
 • zwierzę : koala
 • kolory : zielony, czerwony, bananowy; szary
 • roślina : słonecznik
 • zawody męskie : stolarz, górnik, psychiatra

Imieniny 11 lipca

 • Olga
 • Pius
 • Jan
 • Pelagia
 • Kalina
 • Benedykt
 • Placyd

11 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak


Twoja ocena

3 komentarze

 1. Janka 7 października 2020
 2. Natalia 8 grudnia 2020
 3. Urodzona 11 lipca 25 października 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

W której epoce czułbyś się najlepiej? Skonsultuj się z gwiazdami, by to sprawdzić
Niektórym z nas trudno jest znaleźć swoje miejsce w życiu.  To nie to, że zupełnie się w nim nie odnajdują. Wybierają karierę, miejsce zamieszkania, zakładają rodziny, ale mimo wszystko czują, że mocno odstają od świata, w którym żyją. Jakoś do niego nie pasują. Może być w ty


4 typy „przyjaciół”, z którymi relacje musisz natychmiast zerwać. Związki z nimi są toksyczne i wyniszczające
Przyjaźń to bardzo cenne uczucie, które łączy dwójkę ludzi, a czasem ich całą „paczkę”.  Chociaż istnieje wiele form przyjaźni (przyjaźnie z czasów dzieciństwa, związki ze studiów, relacje łączące bratnie dusze, relacje na odległość), pewne cechy są obecne we wsz

Idealny tatuaż dla każdego znaku zodiaku. Skonsultuj się z gwiazdami i wybierz swój wzór
Podobno przed zrobieniem tatuażu warto wydrukować sobie symbol, który chcemy mieć na ciele i powiesić go nad łóżkiem.  Kiedy po miesiącu wzór nam się nie znudzi, jesteśmy gotowi, by sobie go zrobić. W przeciwnym razie nie warto. Problematyczny jest jednak nie tylko sam symbol i pojawia