14 lipca

14-lipca

Horoskop dla urodzonych 14 lipca

14 lipca – horoskop ogólny

Zainteresowania człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 lipca, są bardzo wszechstronne i trudno jest znaleźć dziedzinę, w której nie znalazłby czegoś dla siebie. Przede wszystkim jednak interesuje się żywo tym, co dzieje się w jego bliższym i dalszym otoczeniu i zawsze chce wiedzieć, co nowego wydarzyło się na świecie.

Chce także zgłębiać charaktery i zachowanie innych osób, bo wie, że w ten sposób może się od nich dużo nauczyć. Takimi właśnie metodami wzbogaca się w cenne życiowe doświadczenie oraz rozwija się wewnętrznie – intelektualnie oraz moralnie. Duże zasługi oddaje mu też jego skłonność do prowadzenia głębokich, poważnych rozmyślań.

Ma bardzo refleksyjną naturę i nad każdą kwestią długo się zastanawia, ponieważ ma taki zwyczaj i widzi, że na ogół wychodzi mu to na dobre. Posiada również nieprzeciętną wyobraźnię i czyni z niej wielki użytek, oddając się snuciu rozmaitych fantazji, nie można jednak mu zarzucać nadmiernego oderwania od rzeczywistości. Jest mimo to człowiekiem dość zamkniętym w sobie i skrytym.

Rzadko ujawnia się ze swymi prawdziwymi uczuciami i mało jest ludzi, którzy naprawdę mogą go poznać, bowiem ciągle utrzymuje pewien dystans. Czasami też jest nieco tchórzliwy – boi się otworzyć przed drugim człowiekiem, bo myśli, że przez to zostanie narażony na skrzywdzenie, zwłaszcza jeśli obnaży swoje słabe miejsca. Sprawia to, że zawsze gra w życiu drugie skrzypce i nie ma sytuacji, w której zajmowałby pierwsze miejsce.

Zawsze woli pozostawać w cieniu bardziej przebojowych, odważnych osób i bardzo mu odpowiada, kiedy nikt nie zwraca na niego większej uwagi.
Nie znaczy to jednak, by człowiek urodzony 14 lipca stronił od ludzi, ponieważ kiedy trzeba, umie utrzymywać z nimi przyjacielskie kontakty i potrafi nawet być w tym bardzo sympatyczny.

Przejawia silną wrażliwość i uczuciowość i można mieć pewność, że nigdy nie będzie działał na niczyją szkodę ani nie posunie się do niegodnych zachowań. Przeciwnie, stara się w miarę możliwości pomagać każdemu, komu może udzielić swego wsparcia, ale jego uczuciowość najbardziej jest widoczna w jego stosunku do rodziny.

Człowiek ów jest bowiem bardzo rodzinny i jest to dla niego najważniejsza wartość. Dobro bliskich jest dla niego niejednokrotnie ważniejsze niż własne i w jego obronie gotów jest do największych poświęceń oraz zachowań, jakich normalnie nigdy by się nie dopuścił. Warto mieć to na uwadze i lepiej nie przywodzić go do ostateczności, zagrażając jego rodzinie.

 

pozytywyZalety

Najważniejszą zaletę człowieka urodzonego w dniu 14 lipca bez wątpienia stanowi jego umiejętność zachowania we wszystkim umiaru. Jest zamknięty w sobie, ale nie jest odludkiem, ważna jest dla niego rodzina, ale nie jest od niej uzależniony – przykłady można mnożyć w nieskończoność. Wszystko to powoduje, że ludzie postrzegają go jako osobę trzeźwo patrzącą na świat i niemającą skłonności do przesady w żadnej kwestii.

Jest on bardzo  skromny i nie zależy mu, by wywyższać się spośród innych ludzi. Woli działać w ukryciu i wcale nie chce, by ktoś doceniał jego zasługi, a tym bardziej – go za nie nagradzał.

Jest ogromnie uczuciowy i wrażliwy, zdolny do wielkiej miłości oraz przyjaźni. Wobec tych, których darzy uczuciem, jest w stu procentach lojalny i nigdy się na nim nie zawiodą, bez względu na okoliczności.

Dużą wartość ma dla niego przeszłość i ma wiele szacunku dla przodków oraz ich zwyczajów. Darzy ich nieraz nawet wielkim autorytetem i ma świadomość, że może się od nich wiele nauczyć.

Jest wielkim domatorem i najlepiej czuje się w swej bezpiecznej przystani, więc bardzo dba, by stworzyć sobie spokojny dom. Stoi na straży panującego w nim pokoju  bardzo się stara, by nikt go nie naruszał, więc gasi w zarodku powstające kłótnie, oczywiście w sposób nie budzący żadnych zastrzeżeń.

 

Wady

Charakter człowieka urodzonego w dniu 14 lipca jest niezbyt silny i pozbawiony siły przebicia. Jest przez to chwiejny i nie zawsze umie się na coś konkretnego zdecydować, a także jest bardzo podatny na wszelkie wpływy z zewnątrz.

Ludzie, którzy umieją nim manipulować, są w stanie sterować nim podług własnej woli i to tak, że nawet nie będzie miał świadomości, iż podlega czyjejś presji. Zresztą nawet jeśli widzi, że ktoś zbytnio nad nim dominuje, jest zbyt bezwolny i słaby, by się temu skutecznie przeciwstawić, a także jest na tyle tchórzliwy, że boi się stawać z kimś do walki.

Brakuje mu także pewności siebie i ciągle wydaje mu się, że ludzie śmieją się z niego za plecami. Często krępuje to jego działania bądź całkowicie je uniemożliwia, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę uczuciową, gdyż niejednokrotnie woli zrezygnować z jakiegoś kroku i stracić osobę, na której naprawdę mu zależy, niż narazić się na śmieszność.

Jest wyczulony na swym punkcie i nawet jeśli nikt nie zwraca na niego uwagi, mógłby przysiąc, że jest przedmiotem powszechnych kpin i nikt go nie szanuje, tym bardziej, że ma świadomość wszystkich swoich wad i niedostatków. Wobec osób przebojowych kurczy się w sobie i staje się nic nieznaczący, nic zatem dziwnego, że takie osoby mogą z nim zrobić, co chcą. Rzecz jasna, fatalne odbija się to na jego samopoczuciu i innych rozmaitych kwestiach, ale nic nie umie na to poradzić i raczej nie można mieć nadziei, że sam nauczy się większej pewności siebie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 lipca

Jak już było wspominane, człowiek, który przyszedł na świat w dniu 14 lipca, nie lubi wysuwać się na pierwszy plan i w każdej sytuacji życia woli pozostawać bezpiecznie ukryty w cieniu innych osób.

Brak mu odwagi do podejmowania zdecydowanych działań i często też wykazuje się brakiem inicjatywy, także dlatego, że nie zawsze wie, co chce w życiu robić i jaką obrać dla siebie drogę. Często miota się w podejmowaniu bezsensownych działań, które nie mogą mu przynieść żadnych pozytywnych rezultatów, a  nierzadko też odnosi skutki przeciwne do zamierzonych, co jeszcze bardziej pogłębia jego przekonanie, że do niczego się nie nadaje.

Nie pomaga mu także fakt, iż nie jest zdolny do podejmowania stałych, wytrwałych wysiłków, ale okresy aktywności przeplatają się u niego z okresami całkowitego bezwładu i apatii. Znacząco obniża to jego wydajność i wydłuża czas oczekiwania na efekty jego działań, więc zwykle pozostaje daleko w tyle za konkurencją i w otwartym starciu z nią nie ma żadnych szans.

W dodatku czuje niechęć do zbytniego wysilania się i męczenia, gdyż jest na to zbyt dumny i paradoksalnie, mimo iż nie ma wielkiej pewności siebie, wydaje mu się, że został stworzony do wyższych celów.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 lipiec

 • kolory : brązowy, morski, rdzawy; morski
 • charakter : wszechstronny, wrażliwy, rodzinny, skryty
 • kamień : bursztyn
 • zawody męskie : złotnik, telemarketer, spedytor
 • roślina : jabłoń
 • zawody żeńskie : adwokat, kierowca, projektantka mody
 • zwierzę : jaszczurka

Imieniny 14 lipca

 • Dobrogost
 • Izabela
 • Iga
 • Brunon
 • Franciszek
 • Kamila
 • Herakles
 • Jakub
 • Marcelina
 • Marcel
 • Bonawentura
 • Angelina
 • Kosma
 • Feliks
 • Dawid
 • Kamil
 • Henryk
 • Donald
 • Angelika
 • Damian
 • Włodzimierz

14 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4/5 - (2)

4 komentarze

 1. Wioletta
 2. meg
 3. Ryszard
 4. Mat

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki grzech łączy się nierozerwalnie z Twoim znakiem zodiaku? Spójrz w gwiazdy i przekonaj się sam!
Wszyscy grzeszą, nawet jeśli nie powinniśmy. Trudno tego nie robić, ponieważ grzeszne życie jest łatwe i przyjemne. Są małe grzeszki, wielkie grzechy i matactwa, które praktykujemy na co dzień. Niektóre grzechy są tak powiązane z tym, kim jesteśmy, że stają się częścią naszej os


Ciało zdradza, jaki mamy charakter. Przyjrzyjcie się kształtowi swych brwi i sprawdźcie, co można z nich wyczytać
Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to brwi stanowią ramę tego lustra. Ich kształt może bardzo dużo powiedzieć o człowieku, o tym, jaki ma charakter, usposobienie i stosunek do świata. Choćbyśmy się bardzo starali, nie oszukamy innych i nasza prawdziwa natura wcześniej, czy później wy

Jak myślisz, przetrwałbyś apokalipsę zombie? Sprawdź, jakie szanse na przeżycie dają Ci gwiazdy
W ostatnich latach wszyscy zaczęli mieć obsesję na punkcie zombie. Być może dlatego, że biorąc pod uwagę stan naszego społeczeństwa, wielu uważa, że ​​zbliżająca się apokalipsa nie jest zbyt odległa. Temat apokalipsy zombie jest już tak dobrze opisany i opowiedziany, że aż t