16 lipca

16-lipca

Horoskop dla urodzonych 16 lipca

16 lipca – horoskop ogólny

Człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 lipca, ciężko jest do czegokolwiek namówić, ponieważ nigdy nie przyjmuje on bezkrytycznie nowości, lecz musi wpierw wszystko starannie i dokładnie obmyślić.

Na każdy temat chce sobie wyrobić własne zdanie, więc nie przyjmuje cudzych poglądów, choć trzeba przyznać, ze jego własne bywają dość zmienne, może dlatego, że nie może się zdecydować, jaki system myślenia przyjąć na stałe. Wszystko ogląda pod tym kątem, czy dana rzecz może mu przynieść jakiś pożytek, jeśli zaś tak nie jest, od razu traci dla niej całe zainteresowanie.

Jest jednak dość podany na wpływy i na pewno nie odmówi nikomu wysłuchania jego racji, dlatego warto próbować mu coś perswadować i do czegoś go namawiać, choć może to zająć trochę czasu. Trzeba jednak przyznać, że bywa przez to zmienny i nawet nieco fałszywy, gdyż nikogo nie chce do siebie zrazić i może różnym ludziom pokazywać różne swe oblicza, mamiąc ich czczymi obietnicami i zupełnie zmieniając front za ich plecami.

Jego niestałość powoduje, że ciągle odczuwa jakiś niepokój wewnętrzny, choć zwykle nie zdaje sobie sprawy z jego związku ze swą zmiennością. Szuka jego przyczyn na zewnątrz siebie i nie mogąc ich znaleźć, wpada w jeszcze większe zamieszanie i rozgardiasz emocjonalny.

Jest to też człowiek bardzo wrażliwy – mocno bierze sobie wszystko do serca, zwłaszcza oczywiście to, co w jego życiu wydarzyło się niedobrego. Porażki mają na niego przez to niedobry wpływ, ponieważ ciężko jest mu się po nich podnosić i dalej zmierzać naprzód, a  te najcięższe mogą go załamać całkowicie.

Jest także impulsywny, bo nie zawsze potrafi zapanować nad swoimi emocjami i cecha ta raczej nie oddaje mu dobrych zasług, bo pod jej wpływem często mówi rzeczy, których potem żałuje. Poza tym jednak, kiedy zachowuje normalną równowagę, potrafi wykazać się przezornością i przewidzieć możliwe konsekwencje swych czynów,  a także zachować czujność na wypadek jakichś ataków z zewnątrz. Pozwala mu to uniknąć większości niespodzianek losu oraz ewentualnych ataków ze strony nieprzyjaciół czy jakieś konkurencji.

 

pozytywyZalety

Dużą siłę człowieka urodzonego w dniu 16 lipca stanowi jego ostrożność. Dzięki niej nigdy tak naprawdę nie traci zdrowego rozsądku i nawet  w stanie największego rozstrojenia potrafi zachować jego resztki, co daje mu wielką przewagę nad ludźmi, którzy zupełnie tracą zimną krew w podbramkowych sytuacjach.

Wyróżnia się też dużymi ambicjami i gotowością do ich spełniania nawet w sytuacji, gdy wie, że nie będzie to łatwe i będzie musiał włożyć w to wiele pracy. Jest gotów do podejmowania największych wysiłków i ma  w sobie wiele energii, jeśli zaś czasem nachodzi go zniechęcenie, od razu stara się temu jakoś przeciwdziałać, bo nie lubi się lenić.

Wie, kiedy może podjąć ryzyko i nigdy nie waha się tego zrobić, choć w stosunku do innych ludzi wcale nie jest szczególnie odważny, a nieraz nawet zarzuca mu się tchórzostwo i niedostateczną pewność siebie. Ma w sobie wielki potencjał i jeśli będzie umiał go wykorzystać, może dojść do wielkich osiągnięć w jakiejś dziedzinie, przy czym trzeba przyznać, że zazwyczaj potrafi skrzętnie wykorzystać wszystkie dary, jakie dostał od losu i rzadko marnuje swe rozliczne talenty.

 

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego 16 lipca, której on sam najdotkliwiej odczuwa skutki, jest jego nieumiejętność poukładania swego życia uczuciowego.

Bardzo mocno wpływa to na jego samopoczucie, rzutując tym samym na pozostałe dziedziny jego życia i sprawia, że nawet jeśli nie może mieć do nich żadnych zastrzeżeń, to nigdy nie będzie w stanie osiągnąć pełni szczęścia. Mimo iż utrzymuje, że marzy o miłości i nie ma powodów, by mu nie wierzyć, w ogóle się tak nie zachowuje gdy poznaje osobę, na której zaczyna mu zależeć.

Nie umie pohamować swej bojaźliwości i ma w tym naprawdę skłonność do przesady – niemal kurczy się w sobie w jej obecności i w żaden sposób nie jest w stanie nawiązać z nią normalnych kontaktów. Jeśli zaś owa osoba przejmie inicjatywę, człowiek ów chce pokazać, że nie jest to dla niego nic ważnego, obierając w tym złą taktykę, gdyż wydaje mu się, że to wzbudzi jej jeszcze większe zainteresowanie, a przy tym uchroni go od ewentualnych rozczarowań i ośmieszenia się. Zawsze jednak przynosi to odwrotny skutek i człowiek ów sam zaprzepaszcza szansę na miłość, potem zaś narzeka, że nie ma do niej szczęścia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 lipca

Człowiek urodzony 16 lipca bardzo dobrze czuje się na łonie natury i nieraz wybiera pracę zawodową związaną z przebywaniem na świeżym powietrzu, taką jak rolnictwo czy ogrodnictwo.

Jego doskonała orientacja  w terenie może mu się przydać w pracy geografa, tym bardziej, że umie sporządzać szczegółowe plany i się ich trzymać podczas swych licznych podróży, które bardzo lubi odbywać.

Jest zdolny do pełnej wysiłków pracy i jego otoczenie zwykle to dostrzega, ale zaczyna być na poważnie doceniany zwykle dopiero po paru latach takiej intensywnej pracy, bowiem na początku jego wysiłki najczęściej pozostają niezauważone. Może jednak zostać człowiekiem prawdziwie wybitnym, lecz zależy to tylko od tego, czy będzie umiał odpowiednio wykorzystać swoje zdolności i zdecyduje się działać w najlepszym dla siebie kierunku.

Trzeba dodać, że mniej więcej w połowie jego życia zawodowego może się na jego drodze pojawić pewne niebezpieczeństwo, które może poważnie zagrozić nie tylko jego karierze, ale też pozostałym sferom życia, jednak najprawdopodobniej uda mu się zręcznie tego uniknąć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 lipiec

 • zawody żeńskie : stewardesa, higienistka, psycholog
 • zawody męskie : makler, trener, reżyser
 • kamień : akwamaryn
 • kolory : biały, brązowy, bananowy; lila
 • charakter : niestały, niespokojny, ambitny, wytrwały
 • roślina : hibiskus
 • zwierzę : borsuk

Imieniny 16 lipca

 • Andrzej
 • Bartłomiej
 • Walenty
 • Maria
 • Benedykt
 • Stefan

16 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.4/5 - (8)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Która z trójek na obrazku jest rodziną? Wybierz jedną z nich i dowiedz się czegoś nowego o swym dzieciństwie
Ilu na świecie rodziców tyle metod wychowawczych. Każda rodzina jest inna i choć wielu z nas może z przekonaniem powiedzieć, że miało szczęśliwe dzieciństwo, na pewno nie było ono takie samo, jak naszych przyjaciół, czy znajomych. Nikt nie jest idealny, negatywne cechy naszego charakte


Które drzwi poprowadzą Cię do szczęścia? Tylko spontaniczny wybór odkryje przed Tobą receptę na udane życie
Wyobraźcie sobie, że siedzicie w maleńkim, klaustrofobicznym wnętrzu.  Wasz pokoik jest ciasny i ciemny. Nie ma w nim nic, otacza Was przytłaczająca pustka, a cisza i mrok biorą Was w kleszcze. Nagle jednak z ciemności wyłaniają się drzwi. Na każdej z pustych ścian kwadratowego pokoju

Na tym niejednoznacznym obrazku ukryte są trzy kształty. Ten, który pierwszy wpadł Ci w oko, powie najwięcej o Twojej naturze
Niejednoznaczne kształty, wielowymiarowe iluzje – takie inne sztuczki stosują psycholodzy, by zgłębić naszą naturę. Wszystko może być narzędziem dla wprawnego badacza, który wie, jak interpretować sygnały, które wysyłamy otoczeniu. Bo choć wydajemy się sobie podobni, różni n