19 lipca

19-lipca

Horoskop dla urodzonych 19 lipca

19 lipca – horoskop ogólny

Natura człowieka urodzonego w dniu 19 lipca jest bardzo subtelna, nieco nawet poetycka oraz bardzo wysublimowana. Często wykazuje on jakieś zdolności artystyczne, jest szalenie uduchowiony i ma bardzo bogate życie wewnętrzne. Powoduje to, że stale żyje w pewnym oderwaniu od rzeczywistości i nieszczególnie orientuje się w tym, co się wokół niego dzieje, toteż nie jest za bardzo praktyczny.

Silniej skupia się na tym, co dzieje się w jego wnętrzu i na swych doznaniach zmysłowych niż na obserwowaniu otaczającej go rzeczywistości, więc czasem zwyczajnie się w niej gubi i ma problemy z najprostszymi rzeczami.

Zwykle jest wysoko rozwinięty moralnie i mocno na sercu leży mu dobro innych ludzi – pragnie ulżyć  ich cierpieniu na wszelkie możliwe sposoby i gotów jest do największych poświęceń na ich rzecz.

Stara się przede wszystkim nieść pociechę strapionym, gdyż ma do tego wielkie predyspozycje. Zawsze umie znaleźć odpowiednie słowa, by tchnąć w zmartwionego człowieka nową nadzieję i nastroić go optymistycznie na przyszłość, wzbudzając w nim jednocześnie motywację i wiarę w siebie.

Chętnie opiekuje się też słabszymi i bierze za nich odpowiedzialność jeśli z jakiegoś powodu sami nie mogą o siebie zadbać. Pewnym paradoksem w jego przypadku jest jednak to, że mimo iż ma dla innych ludzi wiele ciepłych uczuć, to wcale nie jest wobec nich bezkrytyczny i na pewno nie wierzy w dobro tkwiące  w każdym człowieku. Przeciwnie, zachowuje wobec nich spory dystans i bywa nieufny.

Ostrożnie podchodzi do każdego nowego człowieka i niełatwo jest mu obdarzyć kogokolwiek swym zaufaniem, choćby nawet nie miał w tej kwestii żadnych złych doświadczeń z przeszłości. Nierzadko także powątpiewa w słowa innych i ciężko jest go do czegoś przekonać. Należy jednak zaznaczyć, że zawsze zachowuje się uprzejmie i nikt raczej nie odczuje jego nieufności, gdyż stara się ją maskować na tyle, by była wiadoma tylko jemu.

Dzięki swej towarzyskości i życzliwości jest bardzo lubiany w swoim otoczeniu, zaś chęć niesienia wsparcia każdemu, kto go potrzebuje, zapewnia mu powszechny szacunek.

 

Zalety

Bez wątpienia najważniejszą cechą człowieka urodzonego w dniu 19 lipca jest jego zdrowy rozsądek. Wprawdzie ma on nieraz problemy z odnalezieniem się w istniejącej sytuacji, lecz jego rozum powoduje, że nie ma w niczym skłonności do przesady i we wszystkim potrafi znaleźć zdrowy umiar.

Chętnie pomaga ludziom i jest do nich bardzo pozytywnie nastawiony, ale – w przeciwieństwie do niemal wszystkich ludzi, którzy przejawiają takie same chęci – nie jest łatwowierny i nie da się go wykorzystać. Cechuje się wielką ostrożnością i zawsze bierze poprawkę na to, co ktoś do niego mówi, ale na szczęście nie jest zbyt sceptyczny i zawsze daje wiarę prawdziwym słowom, choć zwykle chce je potwierdzać.

Ciężko jest mu obdarzyć kogoś zaufaniem, lecz kiedy już to zrobi, człowiek ów może liczyć na jego wierną i lojalną przyjaźń. W dodatku cecha ta pozwala mu zaoszczędzić mnóstwa rozczarowań i bolesnych doznań, bowiem praktycznie nigdy nie zdarza się, by owa rozwaga nie zdołała go uchronić od zawierzenia komuś tego niegodnemu.

Jest wielki liberałem, ma wiele tolerancji dla innych sposobów myślenia i jest do wszystkich przyjacielsko nastawiony. Nie jest materialistą, a wręcz jest bardzo hojny – chętnie obdarza ludzi prezentami bez okazji, nie mówiąc już o gotowości wspierania materialnie każdego, kto będzie tego potrzebował.

 

Wady

Upór i samowola człowieka urodzonego 19 lipca powodują, że ciężko jest utrzymać go w ryzach, zwłaszcza w młodym wieku. Jest bowiem wówczas ogromnie niepokorny i chętnie buntuje się przeciw wszystkiemu i wszystkim, wyłącznie dla zasady.

Gotów jest łamać wszystkie obowiązujące prawa, bez względu na to, czy jest mu to naprawdę potrzebne, czy też chce tylko w ten sposób podkreślić swą odrębność i niezależność, która wtedy jeszcze istnieje tylko w jego głowie. Potem nieco się uspokaja, ale nigdy nie jest szczególnym zwolennikiem zasad i ograniczeń, bo zawsze chciałby działać po swojemu. Wynika to głównie  z tego, iż wie, że przez swoje bogate życie wewnętrzne jest osobą bardzo nieszablonową i czasem jest mu trudno dostosować się do wymogów otoczenia.

To niedopasowanie objawia się również w jego życiu uczuciowym, gdyż jest bezkompromisowy i nie chce ustąpić pola swemu partnerowi. Często zatem powoduje to jego problemy uczuciowe i przeważnie nie jest w stanie osiągnąć trwałego szczęścia, bo sam je sobie niszczy. Raczej jednak nie przyzna się do winy i będzie uważał, że to wszyscy wokół są temu winni, on zaś jest bez skazy.

 

Predyspozycje osób z 19 lipca

Wielka elokwencja człowieka urodzonego 19 lipca powoduje, że bardzo sprawnie wyraża on swoje myśli i jasno formułuje oczekiwania, jakie żywi wobec innych ludzi. Dzięki temu doskonale się z nim współpracuje i na ogół obywa się bez jakichkolwiek zgrzytów, tym bardziej, że jest pracowity.

Jego wielki problem w życiu zawodowym może zaś stanowić nieustanna chęć zmian, bowiem ciężko jest mu dłużej zagrzać miejsce nawet na posadzie, która bardzo mu odpowiada i nieraz przez to może mieć trudności z dojściem do biegłości w jakiejś dziedzinie.

Jest samowolny i nie lubi poddawać się obowiązującym zasadom, więc lepiej dla  niego będzie, gdy nie będzie miał stałego kontaktu ze swymi przełożonymi i da mu się pewną dozę wolności, lub też może zająć się pracą na własną rękę, choć nie wiadomo, czy z tym sobie poradzi ze względu na swój niedostateczny praktycyzm.

Na ogół jednak osiąga sukces, bez względu na to, w jakiej dziedzinie zdecyduje się działać, musi jednak liczyć się z tym, że nawet jeśli osiągnie szczyt, to nie jest powiedziane, że już go nie opuści. Może bowiem zdarzyć się tak, że na skutek niedobrego dla niego splotu okoliczności albo własnego błędu  niemal w jednej chwili straci wszystko, co wielkim wysiłkiem udało mu się osiągnąć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 lipiec

 • zwierzę : konik morski
 • kolory : oliwkowy, biały, biały; kość słoniowa
 • roślina : powój
 • kamień : kamień księżycowy
 • charakter : praktyczny, pomocny, opiekuńczy, ruchliwy, uparty
 • zawody męskie : dietetyk, komornik, ratownik medyczny
 • zawody żeńskie : biotechnolog, księgowa, przedszkolanka

Imieniny 19 lipca

 • Ambroży
 • Teodor
 • Marcin
 • Piotr

19 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.6/5 - (14)

6 komentarzy

 1. Dayana
 2. Kinga
 3. aq
 4. Ewanka
  • aq

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z ornamentów i dowiedz się, ile w Tobie optymizmu. Ten test działa w 85 proc. przypadków
Testy psychologiczne pozwalają nam odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które zadajemy sobie w myślach.  Jeśli jest coś, co dręczy nas w życiu, decyzja, której nie potrafimy podjąć, wybór, którego słuszności nie jesteśmy pewni itd., to prawdopodobnie pochodzą one z naszej podświad


Pośród tych tanecznych duetów ukrywa się para, która się spotyka. Ujawnij ją i dowiedz się czegoś o swoim związku
Taniec to najbardziej uniwersalny język ciała.  Ujawnia najgłębiej skrywane przez ludzi emocje. Na parkiecie nie ma udawania. Nawet najlepiej wyszkoleni tancerze w gorącym tangu nie pokażą pasji i namiętności, którą dzielą pary, partnerujące sobie również poza parkietem. To uczucia

Jak bardzo morderczy jest Twój znak? Sprawdź ilu seryjnych morderców wypuścił na świat
Każdy z nas ma swoje zalety i wady. Za wiele z nich odpowiedzialny jest zodiak. To on sowicie obdarza nas różnymi przymiotami. Nie każdymi możemy się pochwalić. Wszyscy mamy w końcu mroczną stronę. Nie znaczy to jednak, że zła natura pociągnie nas ku najgorszemu, prawda? Czy przypadkiem