19 lipca

19-lipca

Horoskop dla urodzonych 19 lipca

19 lipca – horoskop ogólny

Natura człowieka urodzonego w dniu 19 lipca jest bardzo subtelna, nieco nawet poetycka oraz bardzo wysublimowana. Często wykazuje on jakieś zdolności artystyczne, jest szalenie uduchowiony i ma bardzo bogate życie wewnętrzne. Powoduje to, że stale żyje w pewnym oderwaniu od rzeczywistości i nieszczególnie orientuje się w tym, co się wokół niego dzieje, toteż nie jest za bardzo praktyczny.

Silniej skupia się na tym, co dzieje się w jego wnętrzu i na swych doznaniach zmysłowych niż na obserwowaniu otaczającej go rzeczywistości, więc czasem zwyczajnie się w niej gubi i ma problemy z najprostszymi rzeczami.

Zwykle jest wysoko rozwinięty moralnie i mocno na sercu leży mu dobro innych ludzi – pragnie ulżyć  ich cierpieniu na wszelkie możliwe sposoby i gotów jest do największych poświęceń na ich rzecz.

Stara się przede wszystkim nieść pociechę strapionym, gdyż ma do tego wielkie predyspozycje. Zawsze umie znaleźć odpowiednie słowa, by tchnąć w zmartwionego człowieka nową nadzieję i nastroić go optymistycznie na przyszłość, wzbudzając w nim jednocześnie motywację i wiarę w siebie.

Chętnie opiekuje się też słabszymi i bierze za nich odpowiedzialność jeśli z jakiegoś powodu sami nie mogą o siebie zadbać. Pewnym paradoksem w jego przypadku jest jednak to, że mimo iż ma dla innych ludzi wiele ciepłych uczuć, to wcale nie jest wobec nich bezkrytyczny i na pewno nie wierzy w dobro tkwiące  w każdym człowieku. Przeciwnie, zachowuje wobec nich spory dystans i bywa nieufny.

Ostrożnie podchodzi do każdego nowego człowieka i niełatwo jest mu obdarzyć kogokolwiek swym zaufaniem, choćby nawet nie miał w tej kwestii żadnych złych doświadczeń z przeszłości. Nierzadko także powątpiewa w słowa innych i ciężko jest go do czegoś przekonać. Należy jednak zaznaczyć, że zawsze zachowuje się uprzejmie i nikt raczej nie odczuje jego nieufności, gdyż stara się ją maskować na tyle, by była wiadoma tylko jemu.

Dzięki swej towarzyskości i życzliwości jest bardzo lubiany w swoim otoczeniu, zaś chęć niesienia wsparcia każdemu, kto go potrzebuje, zapewnia mu powszechny szacunek.

 

Zalety

Bez wątpienia najważniejszą cechą człowieka urodzonego w dniu 19 lipca jest jego zdrowy rozsądek. Wprawdzie ma on nieraz problemy z odnalezieniem się w istniejącej sytuacji, lecz jego rozum powoduje, że nie ma w niczym skłonności do przesady i we wszystkim potrafi znaleźć zdrowy umiar.

Chętnie pomaga ludziom i jest do nich bardzo pozytywnie nastawiony, ale – w przeciwieństwie do niemal wszystkich ludzi, którzy przejawiają takie same chęci – nie jest łatwowierny i nie da się go wykorzystać. Cechuje się wielką ostrożnością i zawsze bierze poprawkę na to, co ktoś do niego mówi, ale na szczęście nie jest zbyt sceptyczny i zawsze daje wiarę prawdziwym słowom, choć zwykle chce je potwierdzać.

Ciężko jest mu obdarzyć kogoś zaufaniem, lecz kiedy już to zrobi, człowiek ów może liczyć na jego wierną i lojalną przyjaźń. W dodatku cecha ta pozwala mu zaoszczędzić mnóstwa rozczarowań i bolesnych doznań, bowiem praktycznie nigdy nie zdarza się, by owa rozwaga nie zdołała go uchronić od zawierzenia komuś tego niegodnemu.

Jest wielki liberałem, ma wiele tolerancji dla innych sposobów myślenia i jest do wszystkich przyjacielsko nastawiony. Nie jest materialistą, a wręcz jest bardzo hojny – chętnie obdarza ludzi prezentami bez okazji, nie mówiąc już o gotowości wspierania materialnie każdego, kto będzie tego potrzebował.

 

Wady

Upór i samowola człowieka urodzonego 19 lipca powodują, że ciężko jest utrzymać go w ryzach, zwłaszcza w młodym wieku. Jest bowiem wówczas ogromnie niepokorny i chętnie buntuje się przeciw wszystkiemu i wszystkim, wyłącznie dla zasady.

Gotów jest łamać wszystkie obowiązujące prawa, bez względu na to, czy jest mu to naprawdę potrzebne, czy też chce tylko w ten sposób podkreślić swą odrębność i niezależność, która wtedy jeszcze istnieje tylko w jego głowie. Potem nieco się uspokaja, ale nigdy nie jest szczególnym zwolennikiem zasad i ograniczeń, bo zawsze chciałby działać po swojemu. Wynika to głównie  z tego, iż wie, że przez swoje bogate życie wewnętrzne jest osobą bardzo nieszablonową i czasem jest mu trudno dostosować się do wymogów otoczenia.

To niedopasowanie objawia się również w jego życiu uczuciowym, gdyż jest bezkompromisowy i nie chce ustąpić pola swemu partnerowi. Często zatem powoduje to jego problemy uczuciowe i przeważnie nie jest w stanie osiągnąć trwałego szczęścia, bo sam je sobie niszczy. Raczej jednak nie przyzna się do winy i będzie uważał, że to wszyscy wokół są temu winni, on zaś jest bez skazy.

 

Predyspozycje osób z 19 lipca

Wielka elokwencja człowieka urodzonego 19 lipca powoduje, że bardzo sprawnie wyraża on swoje myśli i jasno formułuje oczekiwania, jakie żywi wobec innych ludzi. Dzięki temu doskonale się z nim współpracuje i na ogół obywa się bez jakichkolwiek zgrzytów, tym bardziej, że jest pracowity.

Jego wielki problem w życiu zawodowym może zaś stanowić nieustanna chęć zmian, bowiem ciężko jest mu dłużej zagrzać miejsce nawet na posadzie, która bardzo mu odpowiada i nieraz przez to może mieć trudności z dojściem do biegłości w jakiejś dziedzinie.

Jest samowolny i nie lubi poddawać się obowiązującym zasadom, więc lepiej dla  niego będzie, gdy nie będzie miał stałego kontaktu ze swymi przełożonymi i da mu się pewną dozę wolności, lub też może zająć się pracą na własną rękę, choć nie wiadomo, czy z tym sobie poradzi ze względu na swój niedostateczny praktycyzm.

Na ogół jednak osiąga sukces, bez względu na to, w jakiej dziedzinie zdecyduje się działać, musi jednak liczyć się z tym, że nawet jeśli osiągnie szczyt, to nie jest powiedziane, że już go nie opuści. Może bowiem zdarzyć się tak, że na skutek niedobrego dla niego splotu okoliczności albo własnego błędu  niemal w jednej chwili straci wszystko, co wielkim wysiłkiem udało mu się osiągnąć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 lipiec

 • zwierzę : konik morski
 • kolory : oliwkowy, biały, biały; kość słoniowa
 • roślina : powój
 • kamień : kamień księżycowy
 • charakter : praktyczny, pomocny, opiekuńczy, ruchliwy, uparty
 • zawody męskie : dietetyk, komornik, ratownik medyczny
 • zawody żeńskie : biotechnolog, księgowa, przedszkolanka

Imieniny 19 lipca

 • Ambroży
 • Teodor
 • Marcin
 • Piotr

19 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.6/5 - (14)

6 komentarzy

 1. Dayana
 2. Kinga
 3. aq
 4. Ewanka
  • aq

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy


Spod jakiego znaku jest najlepszy tata zodiaku? Oto nasz subiektywny ranking
Choć każdy rodzic ma swój pomysł na wychowanie dziecka, wszyscy zadają sobie to samo pytanie: czy dobrze wychowuję swoją pociechę?  Bez względu na to, jak bardzo się starasz, czasami po prostu nie wychodzi i musisz pogodzić się z wychowawczą porażką. Nie zawsze to Twoja wina. Czasami

3 ważne lekcje, które możemy wyciągnąć z Taoistycznej Filozofii Wody
Woda to żywioł niezwykły: w jednej chwili spokojna, a za chwilę niszczycielska.  Bruce Lee, amerykański aktor i mistrz sztuk walk pochodzenia chińskiego powiedział kiedyś o niej: „Opróżnij umysł bądź bezforemny, bezkształtny – jak woda. Wlewasz teraz wodę do filiżanki, staje