7 lipca

7-lipca

Horoskop dla urodzonych 7 lipca

7 lipca – horoskop ogólny

Ambicje człowieka, który przyszedł na świat w dniu 7 lipca, nie są przeciętne, ponieważ wydaje mu się, że został on stworzony do wysokich rzeczy. Ponadto chce żyć w dostatku, a nawet w luksusie.

Nie ustaje w tych dążeniach nawet jeśli wie, że zdobycie majątku będzie od niego wymagało ogromnych wyrzeczeń i wielkiego samozaparcia. Jest na to wszystko gotów, gdyż charakteryzuje się ogromnym zacięciem i uporem, więc nie ustaje w swych wysiłkach z byle powodu i żadna przeszkoda nie może go zniechęcić do dążenia do swego celu.

Dąży też do jak największego rozwoju swojej osobowości, ponieważ wie, że posiada do tego predyspozycje i może w tym osiągnąć doskonałe rezultaty. Rzeczywiście jest mu znacznie łatwiej rozwijać się na wielu poziomach niż innym ludziom, głównie przez to, że wie, w jakim chce zdążać kierunku, jest gotów do ciężkiej pracy i nie zniechęca się trudnościami, co do jakich ma pewność, że prędzej czy później napotka na nie na swojej drodze.

Wszystko to powoduje, że nikt nawet nie podejrzewałby człowieka urodzonego 7 lipca o niestałość, bo każdy, kogo o to zapytać, z pewnością odpowie, że jest on stateczny i godny zaufania jak mało kto. Wynika to  z tego, iż człowiek ów bardzo skrzętnie skrywa przed ludźmi wszystkie swoje niedostatki, choć właściwie z niczym nie lubi się przed nimi całkowicie obnażać i mało kto zna go tak naprawdę. Pokazuje ludziom taką swoją twarz, jaką chce, by ją widzieli, zaś wszystko, co chce przed nimi ukryć, na pewno nigdy nie ujrzy światła dziennego i wcale nie nastręcza mu to wielkich trudności.

Jest człowiekiem ogromnie bystrym, inteligentnym i przenikliwym. Dzięki swej zaradności umie poradzić sobie w każdej sytuacji i tylko kwestia czasu jest, kiedy osiągnie wymarzone wysokie stanowisko. Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że zwykle wcale nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji, jednak tak sprytnie potraf udawać, że je posiada, iż nikomu nawet nie przychodzi do głowy, by się temu uważniej przypatrywać.

Nieraz również ucieka się do podstępów, ujmując sobie wysiłków i  w szybkim czasie osiągnąć to, czego dla siebie pożąda. Trzeba przyznać, że jest bardzo przebiegły i zawsze ma w głowie kilka gotowych pomysłów na wybrnięcie danej sytuacji, zatem wywiedzenie wszystkich w pole nie sprawia mu najmniejszych trudności, jego zaś samego bardzo trudno jest oszukać.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 7 lipca posiada wiele różnorakich zdolności i umiejętności. Jest pojętny, więc szybko się uczy, zatem zasób jego możliwości stale się powiększa, dając mu wielką przewagę nad innymi.

Tym jednak, co może go wynieść na szczyt, wcale nie są jego jakiekolwiek zdolności, ale umiejętność wykorzystywania nadarzających się okazji oraz nakłaniania ludzi do tego, by postępowali według jego woli i nawet nie zauważali, że ktoś wywiera na nich jakąś presję. Zawdzięcza to swej znajomości natury ludzkiej i przenikliwości, ale jeszcze bardziej – swej wrodzonej przebiegłości i sprytowi.

Te dwie cechy na ogół oddają mu w życiu największe zasługi, głównie dlatego, że wcale nie jest specjalnie pracowity i jeśli ma do wyboru pracować długo i owocnie lub wykorzystać podstęp i mieć coś od razu, wybiera oczywiście tę drugą możliwość i to bez zbędnych wyrzutów sumienia. Liczy się dla niego przede wszystkim skuteczność i tej nie można mu odmówić, dlatego mało jest rzeczy, których nie umiałby sobie zapewnić jeśli tylko chce.

 

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego w dniu 7 lipca stanowi jego nieumiejętność przebaczania. Nawet gdy ktoś wyrządzi mu obiektywnie niedużą krzywdę, nie umie przejść nad tym do porządku dziennego i nie potrafi zapomnieć. Dlatego trzeba mieć się na baczności w kontaktach z nim, by go do siebie nie zrazić, tym bardziej, że w gniewie jest bardzo zacięty i jeśli ktoś zrani go szczególnie boleśnie, na pewno będzie dążył do zemsty.

Ponadto jest człowiekiem ogromnie wrażliwym i nawet zbyt empatycznym. Ogromnie przejmuje się cudzymi problemami i częściej nawet poprzestaje na źle pojmowanym współczuciu niż stara się im realnie pomóc, mimo iż dzięki swej zaradności na pewno dużo mógłby dla nich zrobić.

Woli jednak delektować się cudzym cierpieniem jak własnym, bo daje mu to poczucie, że jest szalenie uczuciowym, dobrym i szlachetnym człowiekiem. W dodatku nie widzi niczego złego w tej hipokryzji, także tego, iż złe nastroje, w jakie się poprzez to współczuwanie wpędza, obniżają jego wydajność i mogą powodować jego konflikty z otoczeniem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 7 lipca

Człowiek urodzony w dniu 7 lipca ma wielki potencjał, który zwykle potrafi wykorzystać, o ile jednak mu się chce. Częściej bowiem woli korzystać ze swojej przebiegłości i umiejętności manipulowania innymi niż ze swych możliwości, te drugie bowiem wiążą się z ciężką pracą, której nie lubi.

Nie chce się przemęczać i można mieć pewność, że nie będzie tego robił przez dłuższy czas, zazwyczaj jednaka ma na tyle szczęścia, że wcale nie musi tego robić i szybko osiąga sukces, o którym marzył i do którego różnymi sposobami dążył. Zwykle jest człowiekiem wpływowym i wiele od niego zależy, mimo iż zazwyczaj jest to kompletnie niewspółmierne do jego zaangażowania i nie zawsze potrafi to dobrze wykorzystać.

Na szczęście dobrze odnosi się do podlegających mu osób, więc zwykle nie mają one problemu z tym, że ktoś taki sprawuje nad nimi władzę i nie dążą do obalenia go, inaczej bowiem musiałby stale mieć się na baczności, co na dłuższą metę na pewno byłoby dla niego bardzo uciążliwe. Jest bardzo zaradny i praktyczny, nigdy nie zaprzepaszcza swoich szans i okazji, jakie stawia przed nimi los, który wyjątkowo mu sprzyja.

Potrafi wycisnąć z życia wszystko, co ma ono dla niego najlepszego, więc często cieszy się podziwem otoczenia, choć nie zawsze podziw ten idzie w parze z szacunkiem.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 7 lipiec

 • kamień : amazonit
 • kolory : srebrny, oliwkowy, makowy; czarny
 • zawody męskie : fizjoterapeuta, ratownik wodny, bibliotekarz
 • charakter : ambitny, wytrwały, zazdrosny, uczuciowy
 • roślina : smagliczka kielichowata
 • zwierzę : perkoz
 • zawody żeńskie : bibliotekarka, fizjoterapeutka, przedszkolanka

Imieniny 7 lipca

 • Estera
 • Józef
 • Benedykt
 • Lucjan
 • Saturnin
 • Metody
 • German

7 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.8/5 - (9)

2 komentarze

 1. ja
 2. Albi

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jeśli jesteś zodiakalną Rybą, od tych znaków zodiaku lepiej trzymaj się z dala
Ryby są bardzo ekscentryczne.  Większość informacji na swój temat ukrywają. Trudno jest je zrozumieć, a jeszcze trudniej do nich dotrzeć. Trzeba cierpliwości, by je dobrze poznać, a nie wszystkie znaki zodiaku mają jej na tyle. Nie każdym będzie pasować niezdecydowanie R


Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j

Sposób, w jaki zaciskasz pięści zdradza, jakim jesteś człowiekiem. Mówi np. jak zmieniasz się, gdy się zakochujesz
Nie wszystkie ruchy i gesty człowieka są wyuczone.  Niektóre wykonujemy machinalnie i bez zastanowienia. Każdy robi to po swojemu, nie analizujemy sposobu, w jaki podajemy komuś rękę na przywitanie, albo zaciskamy pięści. Okazuje się jednak, że wszystko, co czynimy, zwłaszcza te natur