9 lipca

9-lipca

Horoskop dla urodzonych 9 lipca

9 lipca – horoskop ogólny

Bardzo ważne dla człowieka, który przyszedł  na świat w dniu 9 lipca, jest to, aby móc przewodzić ludziom, obok których żyje.

Trzeba przyznać, że jest to nie tylko wynik jego wielkiej pewności siebie, ale też ma do tego dobre predyspozycje. Jest bowiem człowiekiem bardzo sumiennym, odpowiedzialnym i mającym silne poczucie obowiązku. Ma wysokie ideały, których trzyma się zwykle przez całe swoje życie i nie odstępuje od nich bez względu na okoliczności.

Jest wprawdzie pracowity, ale jednak zwykle musi znaczne dłużej nad wszystkim pracować niż inni ludzie, ponieważ jest dość flegmatyczny i długo musi czekać na efekty podejmowanych przez siebie wysiłków. Jest szlachetny, usposobiony bardzo społecznie i humanitarnie i stara się wywierać jak największy i najlepszy wpływ na swoje otoczenie. Już w bardzo młodym wieku przejawia takie dążenia, co można zauważyć głównie w tym, iż otacza się ludźmi i ma bardzo wielu przyjaciół.

Dzięki swej umiejętności szybkiego uczenia się i pracowitości potrafi wiele w życiu osiągnąć, a nieraz także może dokonać znacznych rzeczy dla społeczności, w której żyje. Nie ustaje w swych dążeniach do poznania prawdy na temat otaczającego go świata, ponieważ chce być osobą, która wprowadzi daleko idące zmiany i poprawi tym jakość życia członków swego społeczeństwa.

Ma w sobie wiele energii, a także zdolności praktycznych, więc ma wielkie szanse powodzenia w tej kwestii i przeważnie udaje mu się zaspokoić swoje aspiracje. Nieraz w tym celu musi przeciwstawiać się ogólnie przyjętym zasadom i tym, co znane, ale jego zdaniem już przestarzałe, wiec nieraz może narażać się konserwatywnym ludziom, ale nie boi się tego i nigdy nie jest to dla niego powodem zrezygnowania ze swych dążeń.

Trzeba jednak przyznać, że taka niefrasobliwość może mu nieraz zaszkodzić, ponieważ często zdarza się tak, że duża grupa osób będących mu opozycjonistami, spiskuje przeciwko niemu za jego plecami i czeka na dogodny moment, by go zaatakować. Może to skończyć się dla niego bardzo niedobrze, gdyż jest narażony na wielkie straty – może nawet zaprzepaścić wszystko, co do tej pory udało mu się ciężkim wysiłkiem osiągnąć.

 

pozytywyZalety

Odwaga i przedsiębiorczość człowieka urodzonego w dniu 9 lipca imponuje wszystkim, którzy go znają, a którzy sami nie mają dość siły przebicia, by przeciwstawiać się wszystkiemu, co uważają za warte poprawienia.

Zawsze zdąża on swoją drogą do celu i nie robi sobie nic  z tego, co na ten temat myślą lub mówią inni, bo nie zależy mu na reputacji, ale na swych celach. Umie konsekwentnie walczyć o swoje i jeśli ktoś będzie chciał mu zagrozić, musi być przygotowany na naprawdę ciężką przeprawę.

Nigdy pierwszy nie ustępuje i robi wszystko, by zmusić do ustępstwa swych oponentów czy wrogów, a nawet może być niebezpieczny. Dlatego wchodzenie mu w drogę jest przedsięwzięciem ryzykownym, a wszyscy, którzy znajdują się pod jego opieką, mogą czuć się w stu procentach pewnie i bezpiecznie.

Trzeba przy tym dodać, że jest on ogromnie odpowiedzialny i troszczy się o swych bliskich, nie tylko rodzinę, ale i przyjaciół, więc ludzie chętnie oddają się jego opiekę, dając mu tym samym prawo do sprawowania nad sobą pewnej władzy. Bardzo mu na tym zależy, ale wcale nie dlatego, by zaspokoić swą próżność, lecz chce po prostu wywierać na wszystkich dobry wpływ i zaszczepiać im swoje pozytywne wzorce.

 

Wady

Dużą słabość człowieka urodzonego w dniu 9 lipca stanowi jego nadmierna pewność siebie. Cecha ta powoduje, że kiedy odnosi sukcesy, nie dba o to, że może mieć wrogów, którzy chcą mu zaszkodzić i nie zachowuje koniecznej ostrożności.

Zupełnie nie wiadomo, dlaczego tak postępuje, wszak nie brakuje mu inteligencji i należy się chyba doszukiwać w tym butnego przekonania, że nikt nie poważy się zaatakować kogoś takiego jak on. Jest to jednak błędne przekonanie i człowiek ów przez swą lekkomyślność sam naraża się na poważne niebezpieczeństwa ze strony osób, które źle mu życzą.

Ponadto jest nadmiernie wrażliwy i uczuciowy, przez co łatwo jest grac na jego uczuciach i dowolnie nimi manipulować. Zwłaszcza jego bliscy mogą to bardzo łatwo zrobić i należy z przykrością przyznać, że nieraz wykorzystują tę możliwość, zwłaszcza jeśli chodzi o wyciąganie od niego pieniędzy, bowiem wiadomo, że nie odmówi żadnej prośbie jeżeli zostanie mu ona odpowiednio przedstawiona.

Jego nadmierna wrażliwość powoduje też, że zbyt mocno przejmuje się cudzymi problemami, na które i tak nie może nic poradzić. Psuje to jego samopoczucie i nieraz odbiera mu chęci do działania, obniżając jego wydajność i wpływając ujemnie na motywację.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 lipca

Bardzo ważne w przypadku człowieka, który przyszedł na świat w dniu 9 lipca, jest to, by na pewnym etapie życia umiał rozwinąć w sobie pewien egoizm.

Jest to konieczne, bowiem jego nadmierna wrażliwość i empatia na pewno znacznie utrudnią mu albo nawet zupełnie uniemożliwią osiągnięcie sukcesu zawodowego, gdyż nie będzie miał sumienia niszczyć swej konkurencji i wszystkim będzie skłonny ustępować w rozmaitych kwestiach.

Musi również nauczyć się dbać o swoje interesy i przemocą odpowiadać na przemoc, bowiem posiada wrodzony wstręt do takich rozwiązań, a to rzecz jasna nie ułatwi mu obrony swych interesów. Na szczęście jest bardzo pracowity i mimo iż zwykle musi znacznie dłużej czekać na efekty podejmowanych przez siebie działań niż inni ludzie, nie przeszkadza mu to, gdyż ma w sobie wielkie pokłady cierpliwości.

Szybko i chętnie się uczy, właściwie nie ma dla niego dziedziny, której nie potrafiłby zgłębić jeśli tylko wyrazi taką chęć, dzięki czemu potrafi odnaleźć się w każdym zawodzie i żadna praca nie powinna mu nastręczyć większych trudności.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 lipiec

 • kolory : czarny, różowy, alabastrowy; niebieski
 • kamień : niebieski szafir
 • zawody żeńskie : sędzina, hafciarka, archeolog
 • charakter : obowiązkowy, odpowiedzialny, słowny, wrażliwy, pokojowy
 • zawody męskie : mikrobiolog, mechanik samochodowy, dyrygent
 • roślina : tulipan
 • zwierzę : kuna

Imieniny 9 lipca

 • Korneliusz
 • Cyryl
 • Kornel
 • Adrian
 • Anatola
 • Mikołaj
 • Aleksander
 • Zenon
 • Sylwia
 • Jan
 • Adrianna
 • Weronika
 • Antoni
 • Barbara
 • Joanna
 • Łucja
 • Róża
 • Augustyn

9 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

3/5 - (4)

2 komentarze

 1. Magda
 2. Jan

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli z


Śniłeś o czymś z tej listy w ubiegłym roku. Zobacz, co Ci to zwiastuje w obecnym
Sny mają niebagatelne znaczenie.  Były interpretowane nawet w czasach biblijnych. To we śnie prorokom i innym w jakiś sposób ważnym ludziom objawiały się anioły i przekazywały boskie słowa. Sny od zawsze miały symboliczne znaczenie. Odnosiły się zarówno do teraźniejszości, jak i tr

Rządzi Tobą noc, czy dzień? Jaki masz w sobie czar, którym przyciągasz innych? Spójrz w gwiazdy, by się o tym przekonać
Każdy z nas jest inny i ma inne przymioty oraz walory. O tym, czy jesteśmy nocą, czy też dniem, często sami dobrze wiemy. Wystarczy spojrzeć na nasz tryb pracy, wziąć pod uwagę czas, w którym mamy najlepsze samopoczucie, gdy mamy najwięcej energii i kiedy w naszych głowach rodzą się na