13 listopada

13-listopada

Horoskop dla urodzonych 13 listopada

13 listopada – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który urodził się w dniu 13 listopada, jest bez wątpienia jego wyniosłe, pełne godności i przekonania o własnej wyjątkowości, zachowanie.

Jest uprzejmy i sympatyczny, ale tylko do momentu, gdy ktoś go urazi, a wcale nie jest trudno to zrobić, gdyż jest mocno przewrażliwiony na swoim punkcie i nawet byle błahostka może stać się przyczyną jego wielkiej urazy.

Kiedy zaś ktoś go dotknie, znika gdzieś cała jego uprzejmość jakby nigdy jej nie było, a daje się odczuć jego wielka porywczość, gdyż we wściekłości nie zważa na to, co mówi i robi, oraz szorstkość, z jaką traktuje wszystkich, którzy mu się nawiną, nawet Bogu ducha winnych ludzi.

Jest poza tym wrażliwy, ale nie jeśli chodzi o współczucie i wrażliwość na krzywdę innych ludzi, ale na to, co się dookoła niego dzieje – bardzo mocno odbiera wszelkie bodźce, a także uczucia innych. Dzięki temu zawsze wie, kto jest w jakim humorze i nie musi wcale o to pytać, a także ma doskonałą świadomość swej bieżącej sytuacji oraz sytuacji innych ludzi, wobec czego nierzadko wie lepiej, co się u nich dzieje niż oni sami, zwłaszcza jeśli brakuje im wrodzonej bystrości i przenikliwości.

Ma bardzo krytyczne usposobienie, niczego nie przyjmuje takim, jakie jest na pierwszy rzut oka i nie daje się zwieść pozorom. Wszystko musi zgłębić i dopiero wtedy przyjmuje to bądź odrzuca. Na każdy temat chce mieć wyrobione własne zdanie i choć może mu zająć wiele czasu zbadanie wszystkich aspektów danej sprawy, nie zamierza sobie tego darować, bo poniżej jego honoru jest przywłaszczanie sobie cudzego zdania. Stale więc nad czymś się zastanawia i rozmyśla, a ponieważ nie lubi, kiedy mu się przerywa i ludzie z jego otoczenia wiedzą o tym, bo muszą wiedzieć jeśli nie chcą mu się narazić, czasami może mu doskwierać samotność.

Na pewno jednak nigdy nie jest to dla niego taki problem jak dla innych osób, nieraz nawet woli być sam, kiedy nikt nie przeszkadza mu w rozmaitych zajęciach i nie rozprasza jego uwagi. Toteż czasami jego otoczenie może czuć się przez niego niechciane i dość niechętnie jest odwiedzany przez znajomych czy dalszą rodzinę.

 

pozytywyZalety

Mimo iż wydaje się, że człowiek urodzony w dniu 13 listopada bardzo nie lubi wszelkich ograniczeń, bo za bardzo ceni sobie swą niezależność, by się im poddawać, jest to prawda, ale tylko po części, gdyż jest zdolny do zachowania jeszcze większej dyscypliny niż inni ludzie.

Warunkiem jednak jest to, że zawsze muszą to być jego własne zasady, nie lubi bowiem, gdy ktoś czy coś (na przykład jakaś instytucja) narzuca mu własne prawa. Potrafi jednak zachować w tym zdrowy rozsądek i jeśli już nie ma innego wyjścia, nie upiera się bez sensu i nie chce na siłę przemycić swej woli.

Jest dumny i choć czasami może się to dawać we znaki jego otoczeniu, nie da się ukryć, że ma to też wiele pozytywnych stron, choćby dlatego, że nigdy nie schodzi poniżej pewnego, ustalonego sobie poziomu i nie zniża się do niegodnych w jego mniemaniu zachowań, takich jak zdrady, oszustwa czy krętactwa. Tego ostatniego zwłaszcza nie znosi i bardzo mocno tego przestrzega – kiedy musi, mówi szczerą prawdę bez ogródek, ale na ogół stara się ją dawkować w taki sposób, by nikogo nie skrzywdzić, lecz do kłamstwa nie posuwa się nigdy.

Jest opanowany i nigdy nie chce okazać innym, że nie ma sił, by pohamować swe emocje, dlatego przeważnie burzę uczuć skrywa pod pokerową twarzą i nikt nawet się nie domyśla, jaki żywioł pod tą maską spokoju szaleje.

 

Wady

Największy problem człowieka urodzonego w dniu 13 listopada leży w jego niesprawiedliwości, jaką przejawia względem innych.

Przede wszystkim chce znać wszystkie tajemnice swego otoczenia, nawet gdy nie ma do tego żadnego powodu i wykorzystuje wszystkie dostępne sobie środki, by to osiągnąć, zupełnie jakby rościł sobie prawo do wiedzy na wszystkie tematy, im zaś odmawiał prawa zachowania jakichś spraw w tajemnicy.

Niesprawiedliwość polega zaś na tym, że sam jest zupełne  nieprzenikniony i nie chce, by ludzie wiedzieli o nim nawet mało ważne rzeczy, nic ponad to, co sam im o sobie powie lub wskaże im na to swoim zachowaniem. Co więcej, jest bardzo opanowany i strasznie się tym chełpi, uważając, że u każdego powinno to tak wyglądać, jeśli zaś ktoś zdradza się przed nim ze swoją nerwowością czy podekscytowaniem, patrzy na takiego człowieka niemalże ze wzgardą, jakby zrobił coś naprawdę okropnego.

Czasami przesadza w swej dyscyplinie i uchodzi za sztywniaka, jednak wydaje mu się, że jest to godne najwyższej pochwały i powoduje zazdrość w środowisku, w jakim się obraca, wmawiając sobie coś, co nie istnieje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 13 listopada

W pracy człowiekowi urodzonemu 13 listopada bardzo przydaje się jego umiejętność trzymania emocji na wodzy i zachowania pokerowej twarzy w każdej, najbardziej stresującej czy ekscytującej sytuacji.

Pozwala mu to oszukiwać i wyprowadzać w pole swych konkurentów, a także umie dzięki temu z każdym się dogadać, ponieważ nie wybucha gniewem, lecz wszelkie sprawy załatwia spokojnie i dyplomatycznie. Dzięki tym cechom spokojnie może sprawować najważniejsze państwowe czy też biznesowe funkcje, można mu powierzyć najważniejsze sprawy i mieć pewność, że załatwi je najlepiej, jak się da.

Można mu zaufać, ponieważ zawsze daje z siebie wszystko, choćby po to, by pokazać innym, na jak wiele go stać, więc na pewno nigdy nie pozwoli sobie na fuszerkę, zwłaszcza gdy będzie miał świadomość, że patrzą na niego tłumy. Jest też bardzo przenikliwy, nic się przed nim nie ukryje, a pod jego badawczym wzrokiem ludzie tracą rezon i od razu przyznają się do wszystkiego, co mają na sumieniu.

Wielkie zasługi oddaje mu także fakt, iż nigdy nie ugania się za rozrywkami, gdyż uważa, że mu to nie przystoi zważywszy na jego godność, dlatego poświęca na pracę znacznie więcej czasu niż inni.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 listopad

 • kamień : hiacynt
 • roślina : nieszpułka zwyczajna
 • zwierzę : pingwin
 • kolory : morski, złoty, palisander; burgund
 • charakter : sumienny, godny, wrażliwy, spokojny
 • zawody męskie : geograf, egzaminator, makler
 • zawody żeńskie : recepcjonistka, barmanka, przedszkolanka

Imieniny 13 listopada

 • Liwia
 • Arkady
 • Augustyna
 • Jan
 • Alojzy
 • Stanisława
 • Arkadia
 • Mikołaj
 • Walenty
 • Arkadiusz
 • Wiktor
 • Eugeniusz
 • Benedykt
 • Mateusz
 • German
 • Nicefor
 • Kalikst
 • Stanisław
 • Izaak

13 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

3.7/5 - (4)

4 komentarze

 1. Mój Nick
 2. Zofia
 3. Piotrek
 4. werka

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Natura wilka jest dzika i nieposkromiona. Oto 8 inspiracji, które powinniśmy z niej zaczerpnąć
Bycie wilkiem oznacza bycie cichym wojownikiem, silnym, ale niepozornym. Prawdziwy wilk potrafi walczyć o siebie oraz o to, co dla niego ważne i gotowy jest pożreć każdego, kto spróbuje skrzywdzić jego bliskich. Prawdziwy wilk ma mocny charakter, jest dumny, silny na tyle, by odejść od tych


Jak zachowuje się Rak, gdy traci głowę? Po czym poznać, że Panna ma motyle w brzuchu? – te gesty zdradzają zakochanych, nie przegap ich!
Pociąg, czy też przyciąganie do kogoś, kto w naszym mniemaniu jest atrakcyjny, to coś zupełnie naturalnego. Nawet kiedy jesteśmy w związku, nie potrafimy być ślepi na wdzięki atrakcyjnych przedstawicieli interesującej nas płci. Odczuwamy je bezwiednie. Nie jest to czysto fizyczna siła,

Znajdź zapach, który najlepiej pasuje do Twej osobowości. Pomogą Ci w tym wskazówki zodiaku
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego jedne zapachy do Ciebie przemawiają, a inne w ogóle? Choć zasadniczo zgadzasz się ze swoim przyjacielem/przyjaciółką, twierdzisz, że wybiera okropne perfumy. Możliwe, że ma to coś wspólnego z astrologią. Zodiak może wpływać nie tylko