16 listopada

16-listopada

Horoskop dla urodzonych 16 listopada

 16 listopada – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka urodzonego w dniu 16 listopada jest jego wielka, nieposkromiona wręcz pracowitość.

Nawet jeśli wydaje się, że nie ma on już nic do zrobienia, bo błyskawicznie wywiązał się ze wszystkich swoich obowiązków, nigdy nie jest to prawdą, bo zawsze potrafi sobie znaleźć jeszcze jakieś zajęcie, byle tylko nie siedzieć bezczynnie. Ma wielkie zdolności praktyczne i doskonale o tym wie, więc nie chce ich w żaden sposób marnować.

Najlepiej odnajduje się w robieniu interesów, ale nie oznacza to , by nie oddawał się chętnie innym czynnościom, nawet obowiązkom domowym – nie ma mowy w jego przypadku, by odżegnywał się od takich zadań, tłumacząc, że są dla niego zbyt prozaiczne, jak ma to miejsce w przypadku wielu wybitnie uzdolnionych ludzi.

Ta ciągła zajętość powoduje, że nie ma zbyt wiele czasu, by oddawać się jakimś swoim pasjom, ponieważ każdą wolną chwilę chce poświęcić na jak najbardziej konstruktywne zajęcia, a hobby nie mieści się w tych ramach, bo mimo iż daje mu przyjemność, to nic poza tym, a to jest dla niego stanowczo za mało. Dlatego też ma niewiele zainteresowań, ale za to jest mocno zaangażowany w ten dziedziny, jak zresztą we wszystko, co robi, ponieważ nie lubi niczego robić powierzchownie.

Posiada on także wybitną umiejętność dostosowywania się do warunków otoczenia, czasami nawet nadmiernie, co niektórzy mogą mu zarzucać, odbierając to jako jego słabość i zbyt wielką podatność na wpływy z zewnątrz, jednak taka opinia jest dla niego bardzo krzywdząca, ponieważ nie można mu odmówić ani odwagi, ani też siły charakteru. Ta ostatnia cecha zwłaszcza jest w nim  bardzo silnie zarysowana, co łatwo można dostrzec za każdym razem, gdy człowiek ów poniesie jakąś porażkę.

Nie zamyka się w wówczas w sobie – wzorem innych ludzi – by rozpamiętywać swe błędy i pogrążać się w żalu, lecz niemal natychmiast otrząsa się z chwilowego zaskoczenia i podwaja wysiłki, by zdobyć to, co sobie postanowił. Świadczy to także o jego nieprzeciętnej wytrzymałości i odporności na wszelkie niepowodzenia, bo właściwie nie ma niczego, co mogłoby go trwale załamać i zniechęcić do działania.

 

pozytywyZalety

Wspomniana już odwaga, czy raczej należałoby powiedzieć – nieustraszoność, człowieka urodzonego w dniu 16 listopada powodują, że znacząco góruje on nad innymi ludźmi w tej kwestii i nie cofa się przed niczym, na co może napotkać na swej drodze.

Jest tak wytrwały i konsekwentny we wszystkim, co robi, że na próżno konkurencja czy wrogowie bądź też złośliwy los mogą się starać nie dopuścić, by osiągnął swe cele, bo prędzej czy później, ale na pewno to zrobi. Ma wielką siłę przebicia oraz świadomość własnych słabych i silnych stron.

Doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich niebanalnych zdolności, nic zatem dziwnego, że ma wysokie ambicje, choć równolegle potrafi w pełni trafnie oceniać swe szanse i nie trafia się, by porywał się na coś, z czym nie jest w stanie sobie poradzić.

Nie można także nazwać go osobą zarozumiałą, gdyż posiada tyleż samo pewności siebie, co świadomości swych wad i nigdy nie daje odczuć ludziom, iż są od niego w jakiś sposób gorsi, nawet jeśli jest to oczywista dla wszystkich prawda. Jest na to zbyt dobrze wychowany i uprzejmy. To powoduje, że ludzie darzą go ogromnym szacunkiem i jeśli odnosi jakiś sukces, nie zazdroszczą mu ani nie obgadują za plecami, jak to często ma miejsce w przypadku człowieka, któremu powiodło się bardziej niż innym.

Dzięki swej inteligencji potrafi także udzielać mądrych rad i często w swoim środowisku uchodzi niemal za wyrocznię.

 

Wady

Wielką wadę człowieka urodzonego w dniu 16 listopada bez wątpienia stanowi jego niecierpliwość jeśli chodzi o skutki poczynionych wysiłków, gdyż chciałby je widzieć od razu, a jeśli jest to niemożliwe, nie chce tego przyjąć do wiadomości i bardzo się denerwuje.

W dodatku nie chce nigdy podporządkowywać się innym ludziom ani też wymyślanym przez nich nakazom, nawet jeśli jego upór przy pozostawaniu niezależnym przeczy zdrowemu rozsądkowi.

Inne jego niedobre cechy to spore niezdecydowanie, roztargnienie oraz zbyt duży pośpiech, który wynika z tego, że jak najprędzej chciałby widzieć efekty podejmowanych przez siebie działań, a w efekcie zwykle działa nieuważnie oraz popełnia błędy, które później musi poprawiać, zatem odnosi to skutek całkiem odwrotny do zamierzonego, marnotrawiąc tylko swój czas i energię.

Bywa także spóźnialski i nieraz ma wielki problem z wywiązaniem się z niektórych swych zadań, zwykle zawodowych bądź domowych, których bardzo nie lubi, na czas i chociaż pod naciskami osób z zewnątrz, które mają dość wyręczania go, bardzo się stara, zupełnie nie potrafi pozbyć się tej wady.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 listopada

Jak już było wspomniane, człowiek narodzony dnia 16 listopada ma największe zdolności w zakresie działań praktycznych i przemysłowych oraz szeroko pojętego handlu.

Ma bardzo silny charakter i dzięki temu bardzo odważnie prze do przodu, pozostawiając w tyle swą konkurencję, zwłaszcza jeśli nie ma ona na tyle odwagi, by mu się przeciwstawić, co ma zwykle miejsce, gdyż uchodzi w swym środowisku za człowieka prawdziwie groźnego. Na największe osiągnięcia zawodowe może liczyć w każdym zawodzie, gdzie przyda się jego koncentracja i zdolność do żmudnej pracy umysłowej.

Ponieważ jest ogromnym perfekcjonistą, stale chce podwyższać swoje kwalifikacje i chce się wykonywać swe zadania jak najrzetelniej, choć tak naprawdę nigdy nie jest z nich całkiem zadowolony.

Jego wielki problem polega jednak na tym, iż za bardzo liczy się z opinią środowiska i czasem robi coś jedynie po to, aby mu się przypodobać, nie zważając na to, jakie posunięcie owo będzie miało dlań konsekwencje. W ten sposób nieraz popełnia błędy, a jeżeli będzie miał pecha, może przez to zaprzepaścić wszystkie swoje wcześniejsze osiągnięcia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 listopad

 • zwierzę : koń
 • kamień : euklaz
 • charakter : odważny, sumienny, praktyczny, nieustraszony, silny
 • roślina : leszczyna
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, kelnerka, historyk
 • zawody męskie : koszykarz, architekt, redaktor
 • kolory : niebieski, kremowy, piwny; grafitowy

Imieniny 16 listopada

 • Agnieszka
 • Gertruda
 • Łucja
 • Dionizy
 • Aureliusz
 • Edmund
 • Małgorzata
 • Ariel

16 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

4.3/5 - (15)

7 komentarzy

 1. Andrzej
 2. EWA
 3. Kataryna
 4. Lena
 5. marek
 6. Megan
 7. tomek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jedna rada na 2018 r., która wpłynie pozytywnie na Twe życie. Odkryj ją, wskazując jedną rzecz na tym obrazku, która przykuła Twą uwagę
Rok 2018 każdemu z nas przyniesie co innego.  Dla jednych będzie on pełen wyzwań, innych czekają wzruszenia, a jeszcze inni powinni przygotować się na zmiany. Te 365 dni w roku, choć bardzo szybko mija, stanowi dość czasu, by odmienić życie i poprawić choćby jedną rzecz, pozbyć się


Każdego z nas na manowce zwodzą inne wady i słabości. Narażają nas one na choroby psychiczne. Jakie to zaburzenia? Sprawdzisz w Zodiaku
Twój horoskop zdradza różne cechy Twojej osobowości.  Ludzie patrzą w gwiazdy, by dowiedzieć się więcej o sobie. Sugerują się tym, co o ich mocnych i słabych stronach mówi Zodiak. Istotnie z daty urodzenia można bardzo dużo wyczytać. Znaki zodiaku podpowiadają, co jest naszą mocną

Chcesz wiedzieć, czy w najbliższym czasie uśmiechnie się do Ciebie szczęście? Wybierz jeden z symboli i zobacz, co się pod nim kryje
Alchemików uważa się za przodków i prekursorów dzisiejszych chemików.  Dziedzina wiedzy, jaką się zajmowali, jest dziś uznawana za pseudonaukę, niegdyś jednak stanowiła jedną z najchętniej praktykowanych nauk. Alchemia łączyła w sobie elementy chemii, fizyki, sztuki, czy psychologi