17 listopada

17-listopada

Horoskop dla urodzonych 17 listopada

17 listopada – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka urodzonego w dniu 17 listopada jest jego wrażliwość na wdzięki przeciwnej płci.

Nie jest to dla niego szczególnie dobre, bo mimo iż dzięki temu jego życie obfituje w wiele nowych wrażeń oraz bez wątpienia przyjemnych wspomnień, to może to także sprowadzać na jego głowę poważne kłopoty.

Wynika to głównie  z tego, iż jeśli jakaś osoba mu się spodoba, brnie w tę znajomość jak ćma w ogień, nie bacząc na ewentualne konsekwencje i nie zawracając sobie głowy pytaniem, czy to na pewno odpowiedni dla niego partner. W ten sposób nieraz angażuje się w związki z osobami, które chcą tylko wykorzystać go do swych rozmaitych celów, nierzadko finansowo, a jest im bardzo łatwo to zrobić, gdyż kiedy jest zauroczony, ma przysłowiowe klapki na oczach i szybko można go sobie okręcić wokół palca.

Poza tym jednak zazwyczaj udaje mu się zaspokajać swe ambicje, gdyż jest odporny psychicznie, ma wielką siłę przebicia i nieprzeciętne zdolności wykonawcze, a dzięki nim potrafi wcielać w życie prawie wszystkie swe plany. Potrafi torować sobie w życiu drogę do wyznaczonego punktu, nie poddając się życiowym przeciwnościom i bez wahania pokonując albo obchodząc dokoła wszelkie przeszkody, jakie się przed nim pojawiają.

Ma wszechstronne zdolności, poglądy oraz szerokie zainteresowania. Nic nie umyka jego uwadze i we wszystkim potrafi znaleźć coś dla siebie frapującego, a nierzadko także dostrzega drugie dno rzeczy, które inni ludzie widzą wyłącznie z jednej strony. Jest człowiekiem łagodnym, spokojnym i stonowanym.

Niestety ludzie łatwo mogą go do siebie zrazić i niełatwo jest nawiązać z nim bliższe kontakty, tym bardziej, że przeważnie wykazuje on całkowitą bierność i oczekuje na pierwszy krok ze strony kogoś innego, sam zaś prawie nigdy nie przejmuje inicjatywy jeśli chodzi o miłość, przyjaźń czy nawet współpracę. Zresztą jego kontakty z ludźmi nigdy nie są proste i czasami wydaje się, iż człowiek urodzony 17 listopada nie posiadł jeszcze do końca wiedzy, jak należy żyć w społeczeństwie, by zachowywać z ludźmi dobre stosunki.

Często zachowuje się w sposób nieokrzesany, przekraczając granice dobrego smaku i kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy, choć niektórzy posądzają go, że tylko udaje, że sobie tego nie uświadamia, by nie ponosić przykrych konsekwencji swoich zachowań. Poza tym jest człowiekiem bardzo kreatywnym i niebanalnym.

Często zachowuje się oryginalnie i ma głowę pełną zupełnie nieszablonowych pomysłów, górując tym nad ludźmi bardziej zachowawczymi i tradycjonalistami.

 

pozytywyZalety

Do największych zalet człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 listopada, można zaliczyć jego dumę, która nigdy nie pozwala mu zejść poniżej pewnego poziomu i w najbardziej podbramkowych sytuacjach każe mu trzymać klasę, oraz niezależność, która powoduje, że zawsze chce radzić sobie sam i do wszystkiego dochodzić swoją ciężką pracą.

Jest on także doskonałym przyjacielem i potrafi wzbudzać w ludziach zaufanie, tak że nawet nowo poznane osoby gotowe są powierzyć mu swój sekret i mają pewność, że nigdy nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

To powoduje, że ma obok siebie grupkę bez reszty mu oddanych przyjaciół, a także dzięki znajomości z wysoko postawionymi, wpływowymi osobami może odnieść nieoczekiwany sukces, choć absolutnie nie można go posądzić o nawiązywanie przyjaźni jedynie w tym celu – jest na to zbyt uczciwy i prostolinijny, a także wcale nie zależy ma na zrobieniu kariery za wszelką cenę.

W swoich dążeniach nigdy nie ucieka się do podstępów, bo jest na to zbyt uczciwy i nie wybierze takiej drogi nigdy, nawet gdy miałoby to być dla niego największe ułatwienie i przynieść mu nieprzeciętne korzyści.

 

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego w dniu 17 listopada na pewno stanowi jego kochliwość. Powoduje ona, że jego życie uczuciowe jest ciągłym zamieszaniem, które wydostaje się poza ramy tej sfery jego egzystencji i negatywnie rzutuje na wszystkie inne jej poziomy.

Poza tym jest bardzo niestały w miłości i może przez to krzywdzić osoby, z którymi się zadaje. Ponadto często wykazuje się biernością wtedy, gdy należałoby działać, a także łatwo traci rozsądek. Często jego działanie nie nadąża za jego szalonymi pomysłami, wobec czego sam sobie zaprzecza i nie wywiązuje się ze swoich obietnic, które składa bardzo hojnie.

Inną jego ważną wadą jest brak ogólnego spojrzenia na pewne sprawy, a właściwie ich większość. Nie potrafi odnaleźć się w niektórych sytuacjach, albo nadmiernie skupiając się na szczegółach,  albo całkowicie je pomijając. Jednak tym, co jego otoczenie może mu najbardziej zarzucać, jest jego skłonność do narzucania innym swojego zdania.

Nie zawsze przy tym potrafi wyczuć granicę dobrego smaku  nieraz bezpardonowo stara się narzucać komuś swą wolę, myśląc, że jego poglądy są jedynymi słusznymi, a każdy, kto myśli inaczej, jest w całkowitym błędzie i jak najszybciej powinien przejąć jego sposób myślenia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 listopada

Spore problemy jeśli chodzi o życie zawodowe człowiekowi urodzonemu w dniu 17 listopada sprawia pewna jego słabość polegająca na tym, że jest on łasy na pochlebstwa i chce współpracować tylko z ludźmi, którzy – w jego mniemaniu – doceniają jego wysiłki i chwalą go za sukcesy, a tak naprawdę – podlizują mu się komplementami, nierzadko niemającymi żadnego uzasadnienia w rzeczywistości.

W dodatku ma bardzo idealistyczne zapatrywania, które nijak mają się do rzeczywistości, jednak on tego nie widzi i wydaje mu się, że akurat jemu uda się przenieść swoje wysokie ideały na praktyczny grunt. Z tego powodu często nie odnosi poważnego życiowego sukcesu, a także nie ma zbyt wielkiego szczęścia, więc nie może liczyć na uśmiech fortuny, który zaoszczędzi mu wysiłków i myślenia.

Ma wielkie zdolności, jest zdolny do wytężonej pracy i umie skoncentrować się na tylko jednym celu, jednak wszystkie te wspaniałe zdolności często nie przynoszą mu owoców w postaci spektakularnego sukcesu jedynie dlatego, iż działa on w zupełnie nieodpowiednim kierunku, a co więcej – zupełnie tego nie widzi.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 listopad

 • zawody żeńskie : barmanka, prezenterka telewizyjna, stewardesa
 • charakter : bystry, przebiegły, dumny, pracowity, niezależny
 • kamień : agat
 • kolory : czarny, brązowy, amarantowy; krwisty
 • zwierzę : łoś
 • zawody męskie : inżynier, sprzedawca, prezenter telewizyjny
 • roślina : skrzyp

Imieniny 17 listopada

 • Hugo
 • Elżbieta
 • Grzegorz
 • Wiktoria
 • Dionizy
 • Jozafat
 • Sulibor
 • Roch
 • Jan

17 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

1.8/5 - (80)

4 komentarze

 1. Sabina
 2. Eloszka
 3. Alonso
 4. czhekavsky

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czym jest karma i czy jesteśmy na nią skazani? Oto kilka faktów, które pozwolą Ci zrozumieć przeznaczenie
Słowo karma oznacza działanie, pracę i czyn.  Karma może być rozumiana jako zasada przyczynowości, w której intencja i działanie jednostki wpływają na jej przyszłe losy. Jest to jednak rozumienie dosyć płytkie, bowiem pod tym pojęciem kryje się coś znacznie głębszego. Czym tak nap


Nowa fryzura = nowa Ty. Ustal termin wizyty u fryzjera, kierując się tym, co chcesz zmienić w swym życiu. Pomoże Ci w tym księżycowy kalendarz
Zdrowe i piękne włosy sprawiają, że czujemy się silne i piękne.  Mocne, zadbane włosy to nasz największy atut. Jak nic innego zwracają uwagę. Przyciągają wzrok, odwracając go np. od mankamentów sylwetki. Od zarania dziejów kobiety robią wszystko, by ich włosy wyglądały zjawisko

Wybierz mandalę i odkryj, co mówi o Tobie wskazany wzór. Co zdradzą Twoje upodobania?
Ludzi charakteryzuje nie tylko to, jacy są, w jaki sposób wyrażają swe myśli oraz poglądy i jak zachowują się w codziennym życiu.  Czasami trochę dla zabawy, a trochę na poważnie szukamy prawdy o sobie w horoskopach i przeróżnych testach psychologicznych. Robimy to, ponieważ, mimo ż