18 listopada

18-listopada

Horoskop dla urodzonych 18 listopada

18 listopada – horoskop ogólny

Dzielność człowieka urodzonego w dniu 18 listopada przejawia się głównie w ten sposób, że nigdy nie obawia się on tego, na co może napotkać, gdy będzie dążył do każdego swego celu.

Wyróżnia się swą siłą charakteru i nieprzeciętnymi zdolnościami pokonywania porażek, a także swych własnych słabości. Niestety trzeba też przyznać, że nie jest szczególnie tolerancyjny i skoro sam przejawia takie cechy, to wymaga ich także od innych, gardząc ludźmi słabymi i nieodpornymi psychicznie.

Jest to też człowiek charakteryzujący się wielką chęcią zachowania pełnej wolności. Wynika to głównie z tego, iż ma wielkie poczucie godności i wydaje mu się, że każde ograniczenie jego wolności jest na nią zamachem, a na to pozwolić nie może. Samo w sobie nie jest to może nic złego, jednak cecha ta często doprowadza go do problemów, a nawet realnych niebezpieczeństw.

Przede wszystkim jednak wyróżnia się swoimi zdolnościami polemicznymi – jest bardzo elokwentny, potrafi ciekawie, barwnie opowiadać, a także doskonale dyskutować i dowodzić swoich racji. To ostatnie przydaje mu się dość często, ponieważ chętnie angażuje się w mniej lub bardziej zacięte konflikty i walki, gdyż jest nastawiony dość wojowniczo i nie waha się bronić swojego interesu.

Przejawia rozmaite zdolności i ma wszechstronne zainteresowania, dlatego raczej nie zdarza się, by marnotrawił jakiś swój talent, zaniedbując jego rozwijanie. Przeciwnie, bardzo zależy mu,by spełniać się na wielu polach i zazwyczaj zajmuje się kilkoma dziedzinami naraz, wykazując się wielką pracowitością i chęcią rozwijania się na wielu poziomach.

Jednakże jeśli w wyniku niesprzyjających okoliczności nie uda mu się osiągnąć wysokiego stopnia rozwoju moralnego i intelektualnego, staje się człowiekiem nadmiernie przywiązanym do materialnej strony życia i dążenie do zdobycia znacznego majątku staje się głównym celem jego egzystencji.

Jest inteligentny i bystry, łatwo znajduje wyjście z każdej, nawet najbardziej zagmatwanej sytuacji i nie ma dla niego rzeczy, z którą nie potrafiłby sobie poradzić. Jest także czujny jeśli chodzi o interesy i bardzo zazdrośnie ich strzeże.

 

pozytywyZalety

Człowiek narodzony w dniu 18 listopada jest ogromnie zdecydowany i kiedy ma podjąć jakąś decyzję, nigdy się nie waha, lecz od razu dokonuje wyboru, zwykle najlepszego możliwego.

Imponuje tym innym ludziom, którzy na próżno starają się mu dorównać, gdyż cechy tej nie można się nauczyć ani wyrobić w sobie jej z czasem, trzeba się z nią po prostu urodzić. Poza tym jest on wrażliwy, co objawia się głównie w jego mocno rozwiniętej intuicji oraz sumieniu.

Jeśli chodzi o tę pierwszą rzecz, to może mu ona oddać wielkie zasługi jeśli tylko posłucha swego głosu wewnętrznego i weźmie sobie do serca jego wskazówki. Zazwyczaj dobrze wiedzie mu się w interesach, bo jest ostrożny, ale też wie, kiedy warto podjąć ryzyko, które praktycznie zawsze mu się opłaca.

Jednak nawet jeśli odnosi wielkie sukcesy, nie staje się nieostrożny, bo wie, że dobra karta może się szybko odwrócić, a fortuna jest kapryśna i znienacka może przestać mu sprzyjać. Potrafi dostosować się do każdej sytuacji i zaskakująco sprawnie odnajduje się we wszystkim, z czym dotąd nie miał styczności. To dotyczy również jego kontaktów z ludźmi – nawiązuje je bardzo szybko i praktycznie nie zdarza się, by z kimś nie umiał znaleźć wspólnego języka, a duża część jego znajomości bardzo szybko przekształca się w trwałe i silne przyjaźnie.

 

Wady

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 18 listopada ma wiele wzgardy dla innych, zwłaszcza jeśli nie prezentują oni cech, jakich uważa on za godne pochwały.

Nie ma w nim cienia wyrozumiałości dla ludzkich błędów, których sam nie popełnia i nie mieszczą mu się one w głowie, a nawet jeżeli czasem mu się to zdarza, wykazuje się hipokryzją i piętnuje innych za takie wady, jakie sam przejawia. Chciałby rządzić zawsze i wszędzie i nie tylko nie widzi, że to niemożliwe, ale nawet dziwi się czy nawet złości, kiedy inni próbują mu to uświadomić.

Nie potrafi zrozumieć, że nie tylko on jest taki ambitny i zazdrosny o władzę i nieraz próbuje wchodzić w kompetencje swoich przełożonych, a to oczywiście nie może się dla niego dobrze skończyć, przy czym antypatia, jaką niektórzy z tego powodu do niego żywią, jest najmniejszą konsekwencją.

Za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie uwagę wyższych sfer, przy czym nie zawsze robi to w sposób uczciwy czy elegancki, ale jest mu wszystko jedno, bo wyznaje zasadę, iż cel uświęca środki. Ponadto nie zawsze potrafi wyznaczać sobie odpowiednie dla siebie cele i często miota się bez sensu, mając świadomość, że działa zupełnie nieracjonalnie, ale nic nie może na to poradzić.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 listopada

Zdolność podejmowania szybkich decyzji bez namysłu i przy tym dokonywanie najlepszego możliwego wyboru to najważniejsza zaleta człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 listopada jeśli chodzi o jego życie zawodowe.

Oddaje mu ona znakomite zasługi, nie tylko dlatego, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i przez to znacząco wyprzedzić konkurencję, niektórych zostawiając tak daleko w tyle, że nigdy nie będą w stanie mu dorównać pod wieloma względami.

Jego mocno rozwinięta intuicja pozwala mu podejmować dobre decyzje, a im częściej jej słucha, tym bardziej się ona rozwija i może mu przynosić naprawdę wielkie korzyści. Nie cofa się przed niczym byle osiągnąć swój cel i nie zawraca sobie głowy zbędnymi w jego mniemaniu sentymentami.

Jeśli naprawdę mu na czymś zależy, jest gotów naprawdę na wszystko, choć rzadko zdarza się na szczęście, by z rozmysłem kogoś krzywdził i okazywał się zupełnie bezwzględny. Jego chyba największym kłopotem jest nieumiejętność skupiania się na szczegółach, przez co w oczach bardziej bystrych od niego uchodzi za człowieka nieuważnego, a to bardzo niedobra cecha na gruncie zawodowym.

Z tego powodu może nie móc zdobyć zaufania osób, które mogłyby znacząco mu pomóc we wspinaniu się po szczeblach kariery, jednak człowiek ten nie umie nic na to poradzić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 listopad

 • zawody męskie : ratownik wodny, grafik komputerowy, elektromonter
 • kamień : aleksandryt
 • roślina : miecznik
 • charakter : odważny, stały, zdecydowany, opanowany, skryty
 • kolory : błękitny, kremowy, brązowy; krwisty
 • zwierzę : tarantula
 • zawody żeńskie : zakonnica, sędzina, kelnerka

Imieniny 18 listopada

 • Karolina
 • Aniela
 • Józefa
 • Gabriela
 • Filipina
 • Odon
 • Tomasz
 • Roman
 • Noe
 • Leonard

18 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

5/5 - (1)

1 komentarz

 1. kacperxd

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy


Masz 6 opcji do wyboru, zdecyduj się na jedną z barwnych czaszek i sprawdź, czy jesteś prostą, czy skomplikowaną osobą
Ludzie dzielą się na dwie kategorie: prostych i skomplikowanych.  Prości widzą świat takim, jakim jest. Nie utrudniają sobie życia niepotrzebnie, nie przejmują się zbytnio błahostkami i nie dołują małymi niepowodzeniami. Nie zastanawiają się milion razy nad tym, co powiedzieć, aby n

Jaki jest Twój znak zodiaku w horoskopie indiańskim? Zobacz, jaki duch nad Tobą czuwa i gdzie Cię kieruje
Natywni mieszkańcy obu Ameryk mieli bardzo ciekawą kulturę i wierzenia.  Wierzyli np. że każda osoba od momentu urodzin przynależy do pewnego zwierzęcia, które obdarza ją swoimi cechami i pewną charakterystyką. Wielki niedźwiedź daje niestrudzone siły i wiarę we własne możliwości,