23 listopada

23-listopada

Horoskop dla urodzonych 23 listopada

23 listopad – horoskop ogólny

Tym, co wyróżnia człowieka narodzonego w dniu 23 listopada spośród innych ludzi, jest bez wątpienia jego niezwykle silnie rozwinięta intuicja, która powoduje, że nikt nigdy nie może go oszukać, bo zawsze wie, w którym kierunku powinien podążać.

Gdziekolwiek się pojawia, towarzyszy mu grono znajomych i przyjaciół, jeśli zaś pojawia się w zupełnie nowym miejscu, gdzie nikogo nie zna, też zbyt długo nie zostaje sam, ponieważ bardzo łatwo nawiązuje kontakty i ludzie obdarzają go swoją sympatią już od pierwszego zetknięcia.

Jest bardzo dobroduszny i pogodny, zawsze ma dobry nastrój, a przynajmniej taką swą twarz pokazuje ludziom, nie widząc powodu, dla którego miałby im psuć dobry humor swoją kwaśną miną. Wyróżnia się wielkim spokojem i mało jest rzeczy, które mogą go wyprowadzić z równowagi.

Obok towarzyskich spotkań, jego ulubionym zajęciem jest oddawanie się wypoczynkowi i robi to bardzo często, nawet jeśli tak naprawdę nie ma po czym odpoczywać. Ma szerokie zainteresowania, ale najbardziej zależy mu na zgłębianiu tajemnic metafizycznych i ludzkiej natury. Pociąga go wszystko, co niezwykłe, niebanalne i do końca nie odkryte, ma nadzieję być pierwszym człowiekiem, który tego dokona i dzięki temu czynowi przejdzie do historii.

Marzy o głębokiej, uduchowionej miłości i pociąga go wszystko, co jest właśnie takie. Chciałby odrzucić swą ludzką naturę, którą uważa za prymitywną, i wznieść się na wyżyny swej duchowości, jednak zazwyczaj pozostaje to jedynie w kręgu jego marzeń. Nie potrafi bowiem całkowicie zrezygnować ze swych małych słabostek, a właściwie nie ma na to wystarczająco silnej woli.

Chce rządzić ludźmi, ale na szczęście nie są to rządy żelaznej ręki, ponieważ nie ma skłonności tyrana, bardziej zależy mu na tym, by inni pomagali mu w realizacji jego szlachetnych idei i zamierzeń. Sam bardzo dobrze dostosowuje się do zmieniających się warunków i okoliczności, dlatego ma wielkie szanse na wcielenie w życie swoich planów i zazwyczaj też udaje mu się przekonać do tego innych.

 

pozytywyZalety

Pojętność i wrażliwość na wszystko, co dzieje się dokoła, to najważniejsze zalety człowieka urodzonego w dniu 23 listopada, bo dzięki nim błyskawicznie się uczy i chłonie wiedzę z otoczenia bez żadnego wysiłku ze swojej strony.

Jest bardzo towarzyski i lubiany, chętnie pomaga innym i liczy też na ich wdzięczność, dzięki czemu tworzy ze swymi znajomymi siatkę wzajemnych zależności i powiązań. Jest towarzyski, gościny i dla każdego ma dobre słowo. Na sercu leży mu dobro innych ludzi oraz zwierząt i nierzadko aktywnie działa na rzecz poprawiania ich bytu.

Przyjaźnie odnosi się do swojego otoczenia, nikogo z rozmysłem nie krzywdzi ani nawet nie ucieka się do plotkowania czy niewybrednych żartów na czyjś temat, które mogłyby zranić osobę zainteresowaną. Jest też tolerancyjny i nawet jeśli ktoś gniewa się na niego za jego flegmatyczność czy popadanie w nieustanne zamyślenie, nie ma o to pretensji, bo ma na tyle samokrytycyzmu, że widzi swoje słabe strony i nierzadko również stara się z nimi walczyć.

 

Wady

Mimo iż człowiek, który urodził się w dniu 23 listopada, ma w sobie wielki potencjał pozwalający mu na pokonywanie konkurencji, nie zawsze ma ochotę rywalizować z innymi – w znacznej mierze jest to zależne od jego kaprysu.

Ponadto człowiek ów często bywa nieuważny, wobec czego może popełniać błędy i kompletnie nie zdawać sobie z tego sprawy, a więc tym samym nie może ich naprawić. Ma często problemy z utrzymaniem porządku wobec siebie, co nie tylko doprowadza do nieporozumień z osobami, które muszą to znosić, ale też bałagan, jaki powoduje, dodatkowo zwiększa jego rozchwianie wewnętrzne.

Jego umysł jest zupełnie opanowany przez emocje, jakich doznaje i wzruszenia, które dodatkowo sam sobie celowo intensyfikuje, nie umie więc na niczym się skupić i ciężko jest mu cokolwiek zrobić. Nie potrafi być wytrwały ani też nie wykazuje niemal żadnej siły oporu, więc torowanie sobie drogi w życiu jest dla niego wyzwaniem przekraczającym jego możliwości.

Nie umie także pohamować swoich niskich, zmysłowych skłonności, mimo iż marzy mu się całkowite ich odparcie i wzniesienie się na wyżyny duchowości. Jeśli nie umie znaleźć w sobie dość silnej woli, może zupełnie poddać się falom życia i biernie czekać na to, co przyniesie mu los.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 listopada

Jak było wspominane, człowiek urodzony 23 listopada z łatwością pokonuje swych wrogów i rywali, jednak tylko, kiedy mu się chce. A ponieważ ma wielką łatwość pokonywania swoich wrogów, dlatego żadna konkurencja nie jest mu straszna, gorzej jednak sprawa ma się z przeciwnościami losu, bowiem nie jest odporny psychicznie i często poddaje się złym nastrojom.

Gdy widzi, że los mu nie sprzyja, buduje w sobie przeświadczenie, że cokolwiek by zrobił, i tak z nim nie wygra, dlatego lepiej już zawczasu dać sobie spokój z danym przedsięwzięciem. Człowiek ów posiada wiele cech, które umożliwiają mu zrobienie kariery, przede wszystkim zdolność do pracy, intuicję i ponadprzeciętną błyskotliwość.

Ważna także jest jego umiejętność współpracowania i właściwie we współdziałaniu może osiągnąć najlepsze efekty, znacznie lepsze niż wtedy, gdy działa w pojedynkę. Jednak szanse na odniesienie sukcesu ma jedyne wtedy, gdy jego małżeństwo będzie szczęśliwe i harmonijne, bo wtedy owa harmonia przeniesie się na pozostałe dziedziny jego życia.

Jeśli jednak zaangażuje się w związek, który nie będzie mu mógł dać szczęścia i spełnienia, jest to dla niego jeszcze gorsza sytuacja aniżeli samotność, bowiem wtedy już można mieć pewność, że stanie się człowiekiem bardzo nieokrzesanym i sam nie będzie wiedział, czego chce.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 listopad

 • kamień : agat
 • charakter : zdolny, pojętny, wrażliwy, subtelny, wytrwały
 • roślina : szalej jadowity
 • zawody żeńskie : ekspedientka, wizażystka, hafciarka
 • zwierzę : adaks
 • kolory : żółty, oliwkowy, karminowy; rdzawy
 • zawody męskie : drwal, logopeda, konwojent

Imieniny 23 listopada

 • Adela
 • Klemens
 • Grzegorz
 • Lukrecja
 • Michał
 • Orestes

23 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

2.5/5 - (2)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Odkryj cechę, przez którą ludzie czują się nieswojo w Twoim towarzystwie. Znajdziesz ją w swoim horoskopie
Większość ludzi zastraszanie kojarzy z dużymi, silnymi osobami, twardymi i gruboskórnymi, które swoją siłę wykorzystują przeciwko innym.  Nie tylko siła fizyczna bywa przerażająca i jest przez nas często (choćby nieumyślnie) wykorzystywana przeciwko innym. To nie jedyna nasza cecha,


Z którym celebrytą masz największe szanse się zaprzyjaźnić? Sprawdź, co Ci podpowiada zodiak
Jednym z najbardziej popularnych obszarów astrologii jest badanie zgodności.  Wskazówki gwiazd dotyczą tego, z kim najłatwiej oraz najtrudniej jest się nam dogadać, uczuć najsilniejszych, takich jak miłość, przyjaźń i nienawiść. Podstawą każdego z nich jest sympatia bądź jej brak

Wybierz drzwi, przez które bałbyś się przejść i odkryj to, czego boisz się najbardziej. Te lęki siedzą głębiej niż Ci się wydaje
„Jaskinia, której boisz się wejść, skrywa skarb, którego szukasz” – Joseph Campbell. Autor tego cytatu, Joseph Campbell to wzięty amerykański pisarz i wykładowca. Jego prace obejmują wiele aspektów ludzkiego doświadczenia. Filozofię Amerykanina można streścić słowam